2017.09.15 Wycieczka klas V, VI i VII do Kościoła Pokoju

Dnia 15 września 2017 roku, klasy V,VI i VII były na ciekawej wycieczce w świdnickim Kościele Pokoju, gdzie wzięły udział w wydarzeniu odbywającym się z okazji 500-lecia reformacji na świecie…więcej

…Wyprawie przyświecało hasło „Odkrywamy skarby Placu i Kościoła Pokoju”. Zwiedzanie rozpoczęło się od poznania historii wybudowania pięknej świątyni ewangelickiej, która jest wpisana w rejestr zabytków kultury UNESCO. Młodzież otrzymała mapki i karty pracy, które wspólnie uzupełniała wraz z panią przewodnik Anną Motyką, po wysłuchaniu legend i zdobyciu odpowiedniej porcji wiedzy.

Uczniowie, z wielkim entuzjazmem, odkrywali tajemnicze wejścia do kościoła, liczyli anioły rozmieszczone na jego sklepieniu, wypisywali instrumenty z orkiestry anielskiej znajdującej się przy zabytkowych organach. Następnie, udali się do Centrum UNESCO, gdzie czekała na nich Pani pastorowa z przygotowanym śniadaniowym poczęstunkiem. Po tym miłym akcencie, młodzież przeszła do sali warsztatowej, gdzie z pełną precyzją i koncentracją zabrali się do ozdabiania techniką decoupage talerzyków i drewnianych dachówek.

Wrażeń było moc, a pracowitość, kultura i zaangażowania naszych uczniów zostało uwiecznione na zdjęciach zrobionych przez organizatorów wydarzenia oraz opiekunów, p. R.Trzcińską i p. A.Turek. Towarzyszył im także rodzic, Pan Wiącek.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za kolejne cudowne doświadczenia i zdobycie wiedzy o historii regionu świdnickiego.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content