2017.09.28 Owocowe zajęcia

Korzystając z tego, że nadeszła Pani Jesień i przyniosła światu moc wspaniałych podarków, grupy przedszkolne Biedronek i Krasnoludków, brały udział w zajęciach na temat “Jesień w sadzie”…. więcej

…Tym razem zajęliśmy się owocami, które możemy spotkać w naszych polskich sadach. Z wielkim zainteresowaniem poznawaliśmy je za pomocą naszych zmysłów- wzroku, dotyku, węchu, smaku. Potem przypominaliśmy sobie kolory i staraliśmy się grupować owoce według właśnie tej cechy. W końcu, wspólnie przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej, by po jej ukończeniu wybrać się na wycieczkę.

Celem naszej podróży był sklep spożywczy, gdzie mieliśmy szansę na samodzielne zrobienie zakupów, dzięki czemu doskonaliliśmy swoje umiejętności społeczne i komunikacyjne. W nagrodę za wzorowe zachowanie, panie zabrały nas na pobliski plac zabaw, gdzie w baaardzo przyjemny sposób pozbyliśmy się nadmiaru energii huśtając się, kręcąc na karuzeli i zjeżdżając na zjeżdżalni w blasku jesiennego słońca!

To był zdecydowanie super dzień! Już nie możemy się doczekać przyszłego tygodnia, kiedy będziemy zgłębiać wiedzę z zakresu warzyw, ich kolorów, faktur, zapachów. Krążą słuchy, że stworzymy w sali swój własny warzywniak i będziemy nawet próbować zrobić własną sałatkę warzywną. Ekstra!

Zapraszamy do galerii

Skip to content