2017.09.26 Jesienny Wernisaż

Nadeszła jesień. Większość z nas nie cieszy się z tego faktu, pragnąc by lato mogło trwać w nieskończoność. Jednak jesień to nie tylko te mniej przyjemne zjawiska, jak na przykład deszcz, ziąb i szaruga…więcej

…To również błękitne niebo i kolorowe liście. Jest ona przecież jedną z najpiękniejszych pór roku, przede wszystkim ze względu na bogactwo otaczających nas barw. Niewątpliwie, jesień dostarcza nam ogromnej ilości skarbów, które można w ciekawy sposób wykorzystać w czasie zajęć. Nasi uczniowie starają się poznać tę porę roku również z innej perspektywy. Bardzo lubią jesienne wycieczki i spacery, podczas których zbierają owoce dębu, kasztanowca, jarzębiny, kolorowe liście, drobne kawałki kory i mchów. Wszystkie zgromadzone skarby wykorzystują do wykonania różnorodnych, przestrzennych i płaskich prac plastycznych, które są doskonałym sposobem pobudzania wyobraźni i kreatywności.

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole, uczniowie gimnazjum, ZSZ i SPDP przywitali jesień w sposób szczególny wykonali fantazyjne kompozycje z roślin i liści. Przygotowali też wyśmienite przetwory z owoców i warzyw. Efekt ich tegorocznych działań wszyscy mogli podziwiać na wernisażu jesiennym, który dnia 26.09.2017 roku, zorganizowała p. Maria Kuzio, przy współpracy p. Izabeli Mireckiej p. Grażyny Gicali.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content