2017.09.28 W Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie dolnym – klasa III L

28 września 2017 roku, uczniowie klasy III L udali się na wycieczkę do Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnymwięcej

… Do Witoszowa wyruszyli wraz z wychowawcą Panią Anetą Bazydło i opiekunami Panią Agnieszką Kubik i Panią Anną Kwas. Trasa została pokonana autobusem miejskim linii 10, co umożliwiło uczniom zapoznanie się z rozkładem jazdy autobusów miejskich. Po dotarciu na miejsce, podekscytowani wyprawą chłopcy, uczestniczyli w praktycznej lekcji historii, podczas której pan Sławomir Gabryś zapoznał ich z wieloma militariami: wozami opancerzonymi, czołgami, samolotami bojowymi, stacjami radiolokacyjnymi, armatami, bronią.

Uczniowie mieli okazję wejść do wozu pancernego i samolotu oraz dokładnie zbadać ich wnętrze. Dla wszystkich uczestników nie lada atrakcją było przymierzanie mundurów, uzbrojenia, broni lekkiej i maszynowej. Ogromna ekspozycja plenerowa zapewniła wszystkim zdobycie wiedzy, ruchu i rześkiego powietrza. Liczba i wielkość zgromadzonych przedmiotów zrobiła na zwiedzających duże wrażenie. Dzieci utrwaliły takie pojęcia jak: muzeum, eksponat, ekspozycja, wystawa, pasja. Wycieczka do muzeum dostarczyła chłopcom bogatej wiedzy na temat zawodu żołnierza.

Na koniec, uczniowie zakupili pamiątki, m.in. magnesy przedstawiające eksponaty muzeum, czy maski gazowe. Największą frajdą dla chłopców okazał się powrót do szkoły na pace wozu wojskowego, za co serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Gabrysiowi.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content