2017.10.18 Wycieczka do Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu

Wycieczki stanowią nie tylko wspaniały sposób na dobrą zabawę, ale i doskonałą okazję do nauki, zdobywania wiedzy poza murami szkoły. Zgadzający się całkowicie z tą ideą uczniowie klas III L i VL , wraz z wychowawcami panią Anetą Bazydło i panią Renatą Trzcińską oraz opiekunami dzieci panią Agnieszką Kubik i panią Anną Kwas, postanowili…więcej

…Udać się, dnia 18 października 2017 roku, na wyprawę do Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu. Głównym tematem przyświecającym temu przedsięwzięciu były: ,,Lustrzane odbicia”.

W Parku Nauki i Techniki ExploraPark króluje matematyka, a także wszelkie gry i zadania logiczne przeznaczone zarówno dla dużych, jak i małych. Uczniowie czuli się tam wyśmienicie, sami wprawiali w ruch modele, testowali prawo Pitagorasa czy tworzyli rozmaite konstrukcje. W tych zajęciach towarzyszyli im pracownicy ExploraParku, którzy proponowali im zadania, dopasowywali je do ich poziomu wiedzy i umiejętności, a w razie problemów, umiejętnie naprowadzali na rozwiązanie. Wszystkie te działania miały na celu sprawienie, by kontakt z królową nauk był dla młodych ludzi czystą przyjemnością. Po części wykładowej, uczniowie mieli czas dla siebie, mogli samodzielnie i według własnych zainteresowań czy preferencji, przetestować wszystkie urządzenia znajdujące się w Explora Parku, m.in.: układali mozaiki, rozwiązywali łamigłówki, budowali konstrukcje i kulodromy z niezwykłych klocków, co sprawiło im wiele frajdy. Podróżnicy powrócili do domów pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Wycieczka była bardzo udana!

Zapraszamy do galerii.

Skip to content