2017.10.20 Spotkanie z teatrem

Teatr łączy w sobie wiele dziedzin twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, taniec, ruch sceniczny i plastykę. Kontakt z nim już od najmłodszych lat pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka…więcej

…Współuczestnicząc w spektaklu – czy to jako widz, czy aktor – ma ono sposobność rozwijać poprzez sztukę swoją inteligencję, a także badać świat poprzez próby jego zrozumienia. Spotkanie z teatrem stanowi dla niego wejście w zupełnie inny świat, w którym codzienność przesłania wyobraźnia i fantazja.

Uczestnictwo w spektaklu wspiera rozwój myślenia abstrakcyjnego, wzbogaca dziecko o dodatkowe doświadczenia społeczne, oddziałuje na wyobraźnię i wrażliwość, ale przede wszystkim zapewnia sporą dawkę świetnej zabawy. Ponadto, kształtuje ono również wrażliwość estetyczną dziecka, wzbudza jego zainteresowanie światem oraz sztuką i muzyką. Konieczność skupienia się na akcji sztuki ćwiczy natomiast spostrzegawczość i zdolność koncentracji.

Kierując się tą wiedzą i dbając o wszechstronny rozwój uczniów, często zapraszamy do naszej placówki teatry z całej Polski, które prezentują rozmaite formy sceniczne. Tym razem odwiedził nas, po raz pierwszy, Teatr Lalek „Elf” z Legnicy. Zgromadzeni widzowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie dydaktyczno-edukacyjne zatytułowane „O Bystrzaku, który nie mył warzyw”.

Podczas występu dowiedzieli się dlaczego należy dbać o higienę – myć ręce i warzywa przed jedzeniem, doskonalili umiejętność liczenia i znajomość warzyw. Z zapartym tchem śledzili losy głównego bohatera sztuki, a na zakończenie nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content