2017.10.26 Udział w turnieju sportowym – klasy IV,V,VI,VII SP

Nasi uczniowie uwielbiają sprawdzać swoje możliwości i umiejętności w rozmaitych dziedzinach. Nic zatem dziwnego, że w dniu 26 października 2017 nie zabrakło ich w XVI Turnieju Sportowym, który odbył się pod hasłem „My też potrafimy”, w hali znajdującej się na osiedlu Zawiszów…więcej

…Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7- uczęszczający do klas IV, V, VI i VII. W zmaganiach brało udział ponad 100 zawodników z terenu Powiatu Świdnickiego. Na uczestników imprezy czekała znakomita zabawa, sportowe emocje i honorowy gość – mistrz świata Paweł Fajdek, który z wielkim zaangażowaniem im kibicował.

Podczas wesołej rywalizacji, nasza drużyna zmierzyła się z wieloma konkurencjami zręcznościowo-zwinnościowymi, wśród których znalazły się: slalomy zręcznościowe z piłką siatkową, kozłowanie piłki koszykowej miedzy słupkami, rzuty do kosza, strzały do bramki piłką nożną oraz piłką ręczną, przetaczania piłki lekarskiej pomiędzy słupkami, przenoszenie szarf i przynoszenie piłki po długiej prostej, przekazywanie w drużynie piłki z rąk do rąk każdego zawodnika w różnych kombinacjach. Było wiele radości i zabawy, oklasków i dumy z dobrze wykonanej pracy. Naszym przedstawicielom ogromną przyjemność sprawiało dopingowanie innych drużyn, ponieważ oni sami stanowili zawsze pierwszą ekipę osiągającą sukces czyli linię mety.

Na zakończenie turnieju, każda drużyna zrobiła sobie zdjęcie pamiątkowe z mistrzem świata, które otrzyma od organizatorów wraz z autografem naszego wielkiego sportowca. To wspaniałe przeżycie, ponieważ ten polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem to najmłodszy w historii złoty medalista mistrzostw świata w tej konkurencji.

Z wielką satysfakcją informujemy również, że wysiłki naszych uczniów zostały uwieńczone sukcesem – otrzymali oni dyplom, puchar za zajęcie I miejsca, torbę słodyczy, komiks przygodowy, jak też sprzęt sportowy w postaci: piłki do tenisa, piłki do zabaw, taśmy do wzmacniania mięśni i karimaty.

Opiekunami drużyny były panie Renata Trzcińska i Agnieszka Turek, towarzyszyła im także mama jednego z uczniów – pani Agnieszka Niedzielska-Kurjata, wicepres Stowarzyszenia „BLIŻEJ CIEBIE” przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy .Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Świdnicy.
Zapraszamy do galerii.

Skip to content