2017.11.09 Montaż słowno-muzyczny „Jesteśmy Polką i Polakiem”

„Barwy ojczyste” – Czesław Janczarski.

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste…więcej

…Data 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Specjalnie na tę okazję, dnia 9 listopada, uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami p. Anetą Bazydło i p Magdaleną Borowiec, zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Podczas apelu, wykonawcy przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz ich walkę o odzyskanie tożsamości narodowej. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i tańcem- młodzi artyści brawurowo i z dużym talentem wykonali skocznego Krakowiaka. Zgromadzona na widowni publiczność była zachwycona, czemu dała wyraz gromkimi brawami.

Uczestnicy uroczystości zostali obdarowani kokardą narodową, a także flagą, które dzieci wykonały samodzielnie, z pomocą p. Agnieszki Kubik. Przy ustawianiu sprzętu nagłaśniającego, pomocą wykazali się p. Mateusz Szymański i p. wicedyrektor Mariusz Maluha, którym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content