2017.11.15 Spotkanie z Przemysławem Wieczorkiem – przedszkole i szkoła

15 listopada naszą szkołę odwiedził specjalny i niezwykły gość – Przemysław Wieczorek- „Wojownik bez rąk”, wicemistrz świata i Europy w sztukach walki Para Taekwondo, który przyjechał do nas aż spod Aleksandrowa Łódzkiego. …więcej

…Przemek jest pedagogiem i wychowawcą w świetlicy socjoterapeutycznej, pracuje również jako streetworker, czyli pedagog ulicy, podejmując działania opiekuńcze wobec dzieci i młodzieży najbardziej zmarginalizowanej i zaniedbanej społecznie. Tworzy on również i wykonuje utwory hip-hopowe -pedagogika poprzez rap, których przekaz świetnie trafia do młodych ludzi.

Przemek, pomimo niepełnosprawności, czerpie z życia garściami- realizuje się jako sportowiec, pedagog, posiada rodzinę. Wielokrotnie daje świadectwo, że to wiara w Boga pomogła mu w trudnych chwilach i do dziś stanowi motor napędowy jego działań. Przekonuje swoich odbiorców, że nie ma sytuacji bez wyjścia, nie ma ludzi straconych i bez szans, że warto walczyć o swoje życie, by przeżyć je jak najpełniej i wykorzystywać swoje talenty i potencjał.Jego słów i muzyki słucha się z zapartym tchem, wielkim wzruszeniem i zachwytem.

Dziękujemy Przemku za Twoją wizytę! Na długo pozostaniesz w naszych sercach i pamięci . Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzisz!

Zapraszamy do galerii.

Skip to content