2017.11.21 Dzień Życzliwości

,,Być uprzejmym i życzliwym, to znaczy posiadać umiejętność przyjaznego współżycia z innymi ludźmi. Dziecko nauczone tych wartości w swym najbliższym środowisku rodzinnym będzie równie uprzejme i życzliwe w społeczeństwie”- Brigitte Beil…więcej

…Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie innym ludziom życzliwości. Obchodzi się go w bardzo prosty sposób – wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie każdego z nas do innego spojrzenia na codzienność, skończenia z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnienia o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach.

W naszej szkole do tego dnia przygotowywaliśmy się przez cały tydzień. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki, zapoznaliśmy się z zasadami SAVOIR VIVRE, poznając dobre maniery, wychowanie na co dzień oraz poprawne zachowanie w różnych sytuacjach życiowych. Powstały tematyczne Drzewka Życzliwości – w domu, szkole, w miejscach publicznych, Drzewko ŻYCZEŃ, a także Skrzynka Pozdrowień. Wszystkie listy zostały dostarczone do adresatów. W akcji udział wzięła młodzież i dzieci naszej szkoły, jak również nauczyciele. Dziękujemy Wszystkim serdecznie!

Bądźmy życzliwi na co dzień, a nie tylko od święta 😉

Organizatorkami akcji były panie: Aurelia Boś i Lidia Magier –Wolak.

Zapraszamy do galerii.

[/su_custom_gallery]
Skip to content