2017.11.29 Wycieczka do Teatru Miejskiego – „Roszpunka”

Uczniowie uczęszczający do naszej szkoły podstawowej udali się dzisiaj do świdnickiego Teatru Miejskiego, gdzie mieli okazję odbyć fascynującą, magiczną podróż do ogrodu, dzikiego i intensywnie zielonego, ogrodu pełnego tajemniczej roślinności, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe…więcej

…Wędrowali też po głębokim lesie, w którym pośród starych drzew znaleźli wysoką wieżę. Nie miała ona ani schodów, ani drzwi, a jedynie małe okienko, z którego rozbrzmiewał uroczy śpiew uwięzionej wewnątrz złotowłosej Roszpunki. Obserwowali moment, kiedy ten śpiew usłyszał książę, który oczarowany głosem dziewczyny, postanowił odkryć tajemnicę wieży. Wspomagali go w wysiłkach zmierzających do uwolnienia ukochanej, starali się ustrzec go przed przebiegłą i okrutną czarownicą.

Wszystko to było możliwe dzięki artystom z wrocławskiego Teatru „NEON”, którzy zabrali ich w tę baśniową podróż, pełną muzyki, tańca i śpiewu. Spektakl zawierał elementy teatru lalek, klasycznego musicalu, baletu i tańca współczesnego, a opowiadał o mocy, jaką niesie ze sobą miłość. To był cudownie spędzony czas!

Zapraszamy do galerii.

Skip to content