2017.12.14 Wigilia Szkolna

Choć za oknem aura przypomina raczej jesień, niż zimę, to kalendarz nie pozostawia żadnych wątpliwości – już za chwilę Boże Narodzenie, jeden z najbardziej magicznych momentów w całym roku. Świąteczna atmosfera zagościła w naszej szkole w czwartek 14.12.2017 roku…więcej

…Tradycyjnie, w świąteczny klimat wprowadziły wszystkich scenografia hollu oraz jasełka zaprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, jak również uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i uczniów Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Przedstawienie zatytułowane „Cały świat czeka na Ciebie Panie”, zostało pieczołowicie przygotowane przez katechetkę p. Jolantę Tekielę, p.Beatę Zegarłowską, p. Mateusza Szymańskiego i p. Jerzego Brodę.

Młodzi artyści i nauczyciele zadbali, by zawierało ono nowe elementy. Biblijną historię narodzin Jezusa, z międzynarodowym tłem i kolędnikami przybywającymi z różnych zakątków świata, obejrzeli rodzice, wychowawcy, uczniowie, przedstawiciele mediów świdnickich oraz samorządowcy.

Na spotkaniu nie zabrakło życzeń, które złożyli: biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, dyrektor ZSS w Świdnicy Beata Fijołek, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i p. Magdalena Szczurowska, która odczytała list od pani Anny Zalewskiej – Ministra Edukacji Narodowej, skierowany do społeczności naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również, m.in.: wicestarosta powiatu świdnickiego – p. Zygmunt Worsa, p. Leszek Michalak – Burmistrz Żarowa, p.Władysław Gołębiewski – Wójt Gminy Marcinowice, p. Stanisław Szelewa – Dyrektor Wydziału Oświaty, jak też przedstawiciele władz gminnych, samorządowych i sponsorzy.

Młodzi aktorzy otrzymali upominki, za wielkie zaangażowanie i serce, jakie włożyli, by widowisko wypadło jak najlepiej. Na wszystkie dzieci i młodzież czekała także niespodzianka. Była to wizyta świętego Mikołaja w towarzystwie Śnieżynek, który rozdawał prezenty – paczki ufundowane przez Cukrownię Świdnica i Fabrykę Wagonów Świdnica S.A., jak również firmę Electrolux.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i spędzenie z nami tych wyjątkowych chwil oraz życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych spokoju, radości i rodzinnego ciepła.
Zapraszamy do galerii.

Skip to content