2018.01.06 Orszak Trzech Króli

Jak co roku, 6 stycznia, mieszkańcy naszego miasta podążali jego ulicami w orszaku na Święto Trzech Króli. Również i tym razem, w dość licznym tłumie zebranych świdniczan, znaleźli się uczniowie naszej szkoły oraz WTZ…więcej

…Uczestnikom, tradycyjnie rozdawane były orszakowe korony, śpiewniki i naklejki. W barwnym orszaku można było kolędować, zobaczyć osiołki, a także efektowne scenki teatralne. Orszak, jak zawsze, poprowadził biskup świdnicki Ignacy Dec.

Na koniec wydarzenia, wręczone zostały nagrody w konkursie międzyszkolnym

za najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Dzieci z Ogniska misyjnego „Iskra” otrzymały nagrodę specjalną biskupa. Szopkę można było zobaczyć w świdnickiej katedrze.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii.

Skip to content