2018.01.10 Projekt Kolędnicy Misyjni 2017/18 „Dzieciom w Syrii i Libanie”

Każdego roku, kolędnicy misyjni wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Na przełomie roku 2017/18, kolędnicy misyjni w całej Polsce, pospieszą z pomocą dzieciom w Syrii i w Libanie….więcej

…W ostatnich latach wojna w Syrii pochłonęła blisko pół miliona mieszkańców, a największą ich część stanowiły dzieci. Blisko 70 tysięcy Syryjczyków zmarło z powodu skutków wojny – braku wody i żywności, zimna, odniesionych ran i chorób. Miliony ludzi straciły domy, miejsca pracy i bliskich.

W tegorocznym kolędowaniu misyjnym, uczniowie naszej szkoły należący do ogniska misyjnego „Iskra”, wspólnie z opiekunem p. Jolą Tekielą, dołączyli do dzieci z SP nr 105 i wspólnie podjęły się wsparcia libańskich dzieci. Zwróciły uwagę innych na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Podjęli modlitwę o pokój w świecie, a także wzięli udział w zbiórce funduszy na rzecz ofiar wojny. Kolędowanie rozpoczęło się uroczystym rozesłaniem kolędników i błogosławieństwem w świdnickiej katedrze. Po czym, w następnych dniach, dzieci wraz z opiekunami wyruszyły do domów świdniczan, by nieść radość, ewangelizować i wesprzeć materialnie dzieło misyjne przewidziane przez projekt kolędniczy w tym roku.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content