2018.01.12 XXVI Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych

Na deskach Świdnickiego Teatru, po raz kolejny, wystąpili młodzi artyści z naszej szkoły i Warsztatów Terapii Zajęciowej, w sumie 40 osób. Pod opieką katechetki, p. J. Tekieli i p. B. Zegarłowskiej przedstawili oni jasełka o charakterze misyjnym, zatytułowane: „Cały świat na Ciebie czeka, Panie”…więcej

…Aktorzy wcielili się w przedstawicieli różnych kontynentów, którzy przychodzili do Jezusa, aby oddać mu pokłon. Taki charakter przedstawienia miał na celu ukazania prawdy, że Jezus ukochał wszystkich ludzi, różnych ras i narodów. Jednocześnie pozostawiły nas z ewangelicznym przesłaniem Chrystusa, aby iść na cały świat i głosić Ewangelię o Bogu, który jest Miłością, i który narodził się na ziemi, by zbawić ludzkość.

Jury przeglądu oceniło prezentację kolędnicze 32-ch zespołów. Wśród nagrodzonych wytypowano zespół z naszej szkoły. Przyznano nam nagrodę finansową w wysokości 600 zł. „Za prezentację wędrownych misyjnych kolędników, gdzie mieszkańcy na wszystkich kontynentach oczekują na Zbawiciela świata i „odtajanie” serc ludzkich. Oprócz tego przyznano nagrody indywidualne uczennicy kl.V SP : Cyntii R. , którą nagrodzono za rolę „Rockendrolowej zakonnicy”, jak też Natalii Jakubczak – Kowalonek za rolę „Maryi i solistki”.

Występ w teatrze dostarczył wiele radości uczniom, publiczności i wniósł dużo Bożej miłości nie tylko na scenę, ale i w serca oglądających.

Serdecznie gratulujemy artystom i ich opiekunom.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content