2018.03.21 Wiosenny wernisaż

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez całą społeczność szkolną. 21 marca, w naszej placówce, powitaliśmy wiosnę wernisażem prac plastycznych uczniów, wzbogaconym ciekawostkami na temat wiosny oraz zwyczajów wielkanocnych jako, że zbliża się Wielkanoc. Wystawę i materiały przygotowały: p. M. Kuzio ,p. I. Mirecka i p. G. Gicala…więcej

Przedstawiono obrzędy wielkopostne, strojenie domu i dekorowanie stołu wielkanocnego, zdobienie jaj, przygotowanie bab i mazurków wielkanocnych, koszyka ze święconką. Nie zapomniano o śniadaniu wielkanocnym, symbolice baranka, zajączka wielkanocnego, wodzie i dniu św. Lejka, czyli śmigusie-dyngusie. Wszystko to stworzyło prawdziwie świąteczny nastrój.

Dodatkową atrakcję wernisażu stanowił kiermasz wielkanocny przygotowany przez uczestników WTZ. Można było na nim podziwiać, a także zakupić różnego rodzaju ozdoby świąteczne: pisanki, stroiki, baranki świąteczne, kurczaczki a przede wszystkim kartki wielkanocne. Kolorowe ozdoby świąteczne, wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content