2018.05.12 V Diecezjalna Pielgrzymka Niepełnosprawnych do Wambierzyc

Jak co roku , i w tym także, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i panią katechetką J. Tekielą pielgrzymowali do tronu Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. W czasie drogi wszyscy mieli okazję do wspólnego śpiewu pieśni i piosenek religijnych…więcej

Uczestników pielgrzymki przywitał w Wambierzycach Burmistrz Miasta i Gminy Radków – pan Jan Bednarczyk, a część artystyczna rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Drzewo życia – Maryja” w wykonaniu dziewcząt z grupy Dzieci Maryi z Kłodzka oraz niepełnosprawnych wychowanków i uczniów ze Ścinawki Dolnej.

W tym roku podczas pielgrzymki uroczyście obchodzono 800 lecie Wambierzyc , dlatego w programie pielgrzymki była też prelekcję pt. „Spotkanie z historią” podczas której poznaliśmy historię powstania sanktuarium w Wambierzycach . Następnie odbyła się wspólna Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Biskupa Adama Bałabucha. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na posiłek oraz słodki poczęstunek, po którym wszyscy się integrowaliśmy przy rytmach muzyki. Dobrą zabawę przy muzyce zagwarantował zespół „Podzamek Boys”. Po tym pełnym wrażeń dniu w dobrym nastroju wrócili szczęśliwie do szkoły.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content