dav

2018.11.15 XX Jubileuszowy Otwarty Dolnośląski Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych

W czwartek 15.11.2018 roku, odbył się XX Jubileuszowy Otwarty Dolnośląski Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych. Miejscem zmagań naszych młodych sportowców był Miejski Dom Kultury w Świebodzicach. W imprezie wystąpiło siedem zespołów…więcej

Naszą szkołę reprezentowali :

  • Krystian K. – kl. V SP
  • Piotr W. – kl. V SP
  • Jakub W. – kl. VI SP
  • Maciej M. – kl. O ( SPDP)
  • Katarzyna S. – kl. O (SPDP)

Pod czujnym okiem p. R. Trzcińskiej zajęliśmy II miejsce jako drużyna, a indywidualnie Katarzyna S. zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wszyscy uczestnicy turnieju, dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Świdnicy, otrzymali wspaniałe nagrody, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Na zakończenie, słodką atrakcją i niespodzianką była degustacja, przygotowanego specjalnie z okazji jubileuszu, tortu .

Udział w Turnieju warcabowym stanowi dla dzieci i młodzieży kolejną okazję do nawiązania nowych znajomości i rozwijania umiejętności społecznych a przede wszystkim stwarza warunki do prowadzenia sportowej rywalizacji w duchu poszanowania przeciwnika. Uczestnictwo w nim poprzedzają szkolne eliminacje i przygotowania polegające na częstych ćwiczeniach i grze w warcaby z innymi rówieśnikami, co sprzyja kształtowaniu właściwych nawyków związanych ze spędzaniem czasu wolnego.

Do zobaczenia za rok

Zapraszamy do galerii.

Skip to content