2018.11.30 Andrzejki – Duża Samorządność

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb… Od wieków, w noc św. Andrzeja, młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny…więcej

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole, dnia 30.11.2018 roku, Duża Samorządność również zorganizowała Andrzejki. Przedstawiciele każdej z klas, pod opieką p. Marzenki Rymszy, już kilka dni wcześniej przygotowali tradycyjne wróżby, drobne upominki. Tego dnia uczniowie, kultywując tradycje związane z Andrzejkami, losowali wróżby, przepowiadali sobie przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie, wraz ze swoimi opiekunami, tańczylii bawili się wspólnie przy dźwiękach muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następne andrzejkowe spotkanie. Uczestnicy wydarzenia zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content