2018.12.04 Warsztaty „Pomocna dłoń dla bliźniego”

Dzieci  z grup misyjnych działających w zespole Szkół Specjalnych oraz w Szkole Podstawowej nr 105 spotkały się, wraz z paniami katechetkami, na warsztatach misyjnych „Pomocna dłoń dla bliźniego”. Zadaniem uczestników wydarzenia było wykonanie bombek choinkowych, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Cel jaki przyświecał wspólnej działalności to wsparcie nie tylko Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz  Zespołu  misyjnego „ WSCHÓD”, ale również współpraca uczniów zdrowych i niepełnosprawnych…więcej

Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Specjalnych i trwały dwie godziny. Cieszyły się wielkim zainteresowaniem również innych nauczycieli i uczniów, którzy chętnie wykazali się pomocną dłonią dla bliźniego. Bombki wykonane zostały techniką decoupage. Ozdabianie tą metodą  choć pracochłonne, wymagające skupienia i precyzji, dostarczyło wiele radości uczestnikom warsztatów. Każdy chciał, aby wykonana przez niego ozdoba była jak najpiękniejsza i oryginalna. Dodatkowo, w ramach akcji, p. Aneta Bazydło i katechetka Jolanta Tekiela przeprowadziły zbiórkę starych, niepotrzebnych bombek. Do ich odnawiania, oprócz dzieci, włączyli się nauczyciele i opiekunowie, a w szczególny sposób p. Agnieszka Kubik.

Wykonane  bombki  każdy  mógł nabyć za dobrowolną ofiarę po Mszy Świętej dla dzieci w niedzielę w Kościele św. Stanisława i św. Wacława oraz świętego Józefa Oblubieńca. Dzięki wspólnej inicjatywie, jak również życzliwości parafian, udało się wesprzeć Papieskie Dzieła Misyjne i Kościół na Wschodzie.  Zebrano 612 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy BÓG ZAPŁAĆ.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło

Zapraszamy do galerii.

Skip to content