2018.12.17 REKOLEKCJE ADWENTOWE

Adwent to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na Jezusa. To również czas pokuty, zadumy i refleksji nad życiem człowieka, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem…więcej

W  dzisiejszym świecie coraz częściej zapominamy o tym co najważniejsze – czystym, otwartym na Boga i ludzi sercu i o Tym, kto jest najważniejszy, bez którego nie było by świąt Bożego Narodzenia – Bogu. Aby przypomnieć sobie o tych jakże ważnych wartościach i ożywić naszą wiarę, przygotowując się tym samym dobrze do świąt, potrzebne są rekolekcje, które pozwalają nam znów zacząć być umiłowanym uczniem Chrystusa.  Wychowankowie naszej szkoły mieli taką okazję – mogli skorzystać z rekolekcji adwentowych. Odbyły się one 17 grudnia 2018 roku. Ich koordynatorami były katechetki, pani Maria Kuzio i Jolanta Tekiela.

Przed uroczystą Mszą św. uczniowie skorzystali ze spowiedzi świętej. Nabożeństwu przewodniczył duszpasterz osób niepełnosprawnych ks. Marek Mielczarek. W wygłoszonej homilii podkreślił, że Boże Narodzenie to dla każdego okazja do spotkania z Jezusem. Społeczność szkolna z zainteresowaniem słuchała kazania. W czasie Mszy św. śpiewała schola przygotowywana przez katechetkę Jolantę Tekielę. Uczniowie swoim pięknym śpiewem zaakcentowali wagę adwentu.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content