2019.01.05 Projekt Kolędnicy Misyjni 2018/19 dzieciom w Rwandzie i Burundi

Każdego roku, kolędnicy misyjni wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problemy swoich rówieśników z innych krajów. Tym razem polscy kolędnicy misyjni wyruszyli na pomoc dzieciom i młodzieży mieszkającym w Rwandzie i Burundi. Poprzez wsparcie finansowe, chcą przyczynić się  do  ochrony życia, wesprzeć  tamtejszą edukację i formację chrześcijańską dzieci do 14-ego roku życiawięcej

W tegorocznym kolędowaniu misyjnym, uczniowie naszej szkoły należący do ogniska misyjnego „Iskra”, wspólnie z opiekunem p. Jolą Tekielą, dołączyli do dzieci z SP nr 105 i wspólnie podjęli się wsparcia dzieci. Zwrócili uwagę innych na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu ubóstwa i konfliktów zbrojnych. Kolędowanie rozpoczęło się uroczystym rozesłaniem kolędników 6 stycznia i błogosławieństwem w świdnickiej katedrze. Następnego dnia, dzieci wraz z opiekunami wyruszyły do domów świdniczan, by głosić dobrą nowinę o narodzinach Zbawiciela i wesprzeć materialnie dzieło misyjne przewidziane przez projekt kolędniczy w tym roku. Wszędzie przyjęci zostaliśmy z radością i życzliwością. Zebraliśmy 638 złotych i słodycze;)

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym kolędnikom za ich dobre serca, poświęcony czas i wzorową chrześcijańską postawę.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content