2019.01.10 XXVII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych

8.01.2019 roku, w Teatrze Miejskim rozpoczął się XXVII Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych. W konkursie wzięli udział nie tylko najmłodsi mieszkańcy Świdnicy, gminy Świdnica,ale również goście z Drzonkowa i Mieroszowa. Tradycyjnie, wszyscy uczestnicy wydarzenia zaprezentowali spektakle kolędnicze, jasełka i montaże słowno-muzyczne o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Przesłuchania trwały trzy dni…więcej

Na deskach świdnickiego Teatru, 10.01.2019 roku, już po raz kolejny, wystąpili  też młodzi artyści z naszej szkoły i Warsztatów Terapii Zajęciowej – „Kolędnicy, wędrowni..”, w sumie prawie 30 osób. Pod opieką katechetki, p. J. Tekieli i p. B. Zegarłowskiej, przedstawili oni jasełka tradycyjne zatytułowane „Bóg się rodzi…”

Aktorzy wcielili się w postacie biblijne: Maryję, Józefa, pasterzy. Były również owieczki, wilk, no i oczywiście spora rzesza aniołów, którzy to przecież są posłańcami  Boga.  Taki charakter przedstawienia miał na celu ukazanie prawdy, że Bóg posłał Swojego Syna,
bo ukochał swój lud i pragnie szczęścia człowieka. Jezus narodził się, aby wszyscy ludzie przyjęli Go z wielką miłością, taką jaką obdarza się nowonarodzone dziecko w rodzinie.
Dziecko rodzi się bowiem, aby dać radość rodzinie, w tym przypadku rodzinie jaką jest ludzkość. To do ludzi przyszedł Bóg – Dziecina, a my jak pastuszkowie, którzy pierwsi Go powitali, wśród zgiełku i hałasu świata, nie pozwólmy zagłuszyć narodzin Bożej Dzieciny. Jak śpiewała jedna z uczennic w pastorałce „Cicho, cicho pastuszkowie, bo Dziecina święta śpi… cicho, cicho bo dziecina świat szczęśliwych ludzi śni.” Co Bóg chce nam dać posyłając na świat swojego Syna? Radość, nie tę jednak jaką daje świat, nietrwałą, ale radość wieczną  w niebie.

Jury przeglądu oceniło prezentację kolędnicze 29 zespołów. Wśród nagrodzonych wytypowano również zespół z naszej szkoły. Przyznano nam nagrodę finansową w wysokości 700 zł. „Za estetykę sceniczną przestawienia i stronę wokalną.” Oprócz tego przyznano nagrody indywidualne uczennicy kl.VI SP Natalii Jakubczak – Kowalonek za wokal. Dodatkową nagrodą dla nas było wytypowanie prezentacji naszego Zespołu na Finał XXVII  ŚPZK. Występ w teatrze dostarczył wiele radości uczniom oraz publiczności i wniósł dużo Bożej miłości, nie tylko na scenę, ale i w serca oglądających.

Serdecznie gratulujemy artystom i ich opiekunom.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content