2019.03.29  Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to istotny element duchowych przygotowań do zbliżających się Świąt Wielkanocnych – najważniejszego ze świąt chrześcijańskich. Niezwykle istotna jest wówczas również spowiedź święta, z której nasi uczniowie mogli skorzystać dzięki ks. Markowi Mielczarkowi, duszpasterzowi  osób niepełnosprawnych….więcej

Wprowadzenie do Mszy świętej rekolekcyjnej stanowiło przedstawienie fragmentów Drogi Krzyżowej zatytułowane „W ranach Twoich ukryj mnie” w wykonaniu uczniów SPDP, SP i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, przygotowane nasze katechetki -p. Mariolę Pindel i Jolantę Tekielę, która zadbała też o oprawę muzyczną dzisiejszego wydarzenia i występ chóru. Wszystkie pieśni wykonywali uczniowie SP, SPdP i uczestnicy WTZ. Swoim pięknym śpiewem zaakcentowali oni wagę rekolekcji wielkopostnych.

W przygotowanie rekolekcji włączyła się również p. Maria Kuzio, która zadbała o  przygotowanie stołu pańskiego i darów przekazanych potem przez uczniów kapłanowi, aby je złożył na ołtarzu.

Mszę rekolekcyjną odprawił tradycyjnie ks. Marek, a tegoroczne nauki rekolekcyjne wygłosił młody seminarzysta diakon Piotr. Głównym mottem jego nauk było hasło „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.

Były to wspaniałe rekolekcje, które pozwoliły na wyciszenie się i spokojne przygotowanie do świąt. Stanowiły one bardzo ważny czas dla wszystkich, którzy wzięli w nich udział, czas duchowej odnowy.

Zapraszamy do galerii.

Skip to content