2019.12.10 Kodeks Zachowania Etycznego w szkole

W dniu 10 grudnia 2019r. został zorganizowany apel poświęcony wprowadzeniu w naszej szkole KODEKSU ZACHOWANIA ETYCZNEGO...więcej

… Od września wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w cyklu zajęć, pt. „Savoir vivre dotyczy również dorosłych”, związany z właściwym zachowaniem się w różnych sytuacjach, zwłaszcza w szkole. W bibliotece odbyły się też zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem literatury „Bądź uprzejmy na co dzień i od święta ”, „ Dobre zachowanie”, „ Dobre maniery” i „ABC dobrego wychowania”. W ramach podsumowania zajęć, wszyscy uczniowie klas pod opieką wychowawców, opracowywali klasowe kodeksy zachowania etycznego. W dniu  02.12.2019r., na podstawie wszystkich przedstawionych propozycji, wybrani przedstawiciele klas wraz z Paniami z Zespołu Wychowawczego p. Małgorzatą Posadzy, Jolantą Pindel i Anetą Bazydło, sprecyzowali i zatwierdzili ,,Kodeks zachowania etycznego w naszej szkole”.  Kodeks  zatem,  został w pełni stworzony przez uczniów i dla uczniów. Stanowi on zbiór wartości i pożądanych zasad zachowania w szkole oraz kształtowania wizerunku ucznia. Ważną informacją jest to, że kodeks, który powstał jest pierwszym dokumentem stworzonym od początku do końca przez uczniów.

Przestrzeganie kodeksu jest obowiązkowe!

Skip to content