2020.09.24 Światowy Dzień Morza

Dzień Morza online w naszej szkole.

Dnia 24 września 2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO. Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Morza było hasło „ Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety ...więcej

… Nasza szkoła wzięła udział w zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Dniu Morza online. Lekcje online transmitowane były na żywo i dzięki współpracy nauczyciela geografii pani Aleksandry Dudek z pedagogiem szkolnym panią Małgorzatą Posadzy sprawnie przebiegała wymiana klas, które brały udział w lekcjach. Tego dnia przybliżaliśmy naszym uczniom temat gospodarki morskiej, żeglugi i działalności polskich portów morskich. Pokazaliśmy jak powstała Gdynia i jak naprawdę wygląda życie marynarza.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat „ Przeładunki, kontenery, statki, żurawie – czyli jak działa port.”Na wyróżnienie za udział w lekcjach online zasługują klasy 6-7 Ls pani Agnieszki Turek, klasa 8 pani Renaty Trzcińskiej oraz klasa II szkoły branżowej pani Grażyny Ziobrowskiej.

 

Skip to content