2020.11.11 Święto Niepodległości

11 listopada to bez wątpienia jedno z najważniejszych świąt dla Polaków dlatego tak ważne jest, aby od dziecka, w świadomości naszych obywateli data ta kojarzona była z ważnymi dla kraju wydarzeniami....więcej

W tym roku przypadła 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę Po 123 latach niewoli, strachui próby zatarcia polskiej tożsamości przez zaborców, dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że pomimo wszystkich przeciwności losu, nasz naród przetrwał, tak jak przetrwali ludzie, którzy go tworzyli, tak jak przetrwała polska kultura, obyczaje i pamięć historyczna.

Z tej okazji już po raz kolejny zachęciliśmy uczniów ,nauczycieli i rodziców , aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości we wtorek, 10 listopadasymbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. tegoroczne obchody organizowane przez P A. Dudek, M. Szymańskiego, I. Mirecką i M.Borowiec w organizowanej przez MEN akcji” Szkoła do hymnu” przeniesione zostały głównie do Internetu, dzięki czemu każdy mógł wziąć w nich udział. Uczniowie szkoły branżowej – klasy 1,2 i 3 oraz szkoły podstawowej – klasa 8 zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego on-line. Klasa 1-3 Pani Borowiec śpiewała hymn w szkole.

Dodatkowo w holu szkoły , w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości p. M. Kuzio, I. Mirecka i G. Gicala przygotowały dekorację pod hasłem „ Drogi do Niepodległości” gdzie przedstawione zostały sylwetki najważniejszych osób , które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

W ten sposób złożyliśmy hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę.

Skip to content