Wydarzenia przedszkole

Wydarzenia przedszkole 2013/ 2014

2014.04.10 Spotkanie z policjantem

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole odwiedziła Pani policjantka Grażyna Działowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
więcej

Przeprowadziła interesujące zajęcia na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze. Użyła wielu ciekawych pomocy dydaktycznych, którymi przedszkolaki były zachwycone. Dzieci pamiętały Panią policjantkę z październikowego spotkania. Przedszkolaki były aktywne i chętne do współpracy. Zapraszamy do naszej galerii!
Zapraszamy do galerii

       
       

2014.04.09 W sali zabaw „Bajka”

       9 kwietnia 2014  roku po raz kolejny byliśmy w sali zabaw „Bajka”. Dzieci uwielbiają dmuchany zamek i kolorowe zjeżdżalnie. Każdy był aktywny i skory do zabawy.

2014.04.02 Audycja muzyczna

Zawsze to my chodzimy do teatru, a dzisiaj teatr przyjechał do nas, do szkoły.
więcej

Dzięki temu mogliśmy wziąć udział w audycji muzycznej i odbyć wspaniałą muzyczną podróż po krajach Europy. Mogliśmy też zobaczyć wiolonczelę, posłuchać jej brzmienia i dowiedzieć się o niej ciekawych rzeczy. Bardzo nam się podobało, bo muzykę uwielbiamy!
Zapraszamy do galerii

2014.03.25 Dogoterapia

Przyszliśmy dzisiaj do przedszkola, a tu czekała na nas wspaniała niespodzianka-przyjechał Vedi, który jest psem terapeutycznym.
więcej

Vedi jest bardzo sympatyczny, cierpliwy i bardzo lubimy z nim pracować. Mieliśmy okazję doskonalić swoje liczenie, motorykę dużą i małą, dostymulować nasze dłonie, a wszystko to sprawiło nam wiele radości. Na szczęście za miesiąc znowu spotkamy się z Vedim.
Zapraszamy do galerii

2014.03.21 Spotkanie z uczennicami gimnazjum

Dzisiaj znowu mieliśmy w przedszkolu miłych gości. Odwiedziły nas zaprzyjaźnione uczennice z gimnazjum.
więcej

Przygotowały dla nas, jak zwykle, wiele ciekawych zabaw. Pracowaliśmy z chustą Klanzy oraz wykorzystaliśmy w zabawie elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Na zakończenie, aby uczcić nadejście wiosny, rysowaliśmy wspaniałe kwiaty. Czas mijał nam ciekawie i szybko. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty naszych przyjaciółek.
Zapraszamy do galerii

       
       

2014.02.18 Bal karnawałowy

       Jak co roku i w tym roku nasze przedszkolaki miały bal karnawałowy. Każde z nich przebrało się za postać bajkową. Zabawa była świetna, nastroje dopisywały.

       

       
       

2014.02.18 Cykliczne wycieczki do sali zabaw „Bajka”

       Często odwiedzamy sale zabaw „Bajka”, która jest tak blisko naszego przedszkola! Podczas pobytu w tym miejscu nagle znikają wszystkie troski i świat staje się bajeczny. Uwielbiamy wycieczki w tamto miejsce.

2014.01.24 Wizyta dziewcząt z Gimnazjum Nr 1.

Mieliśmy dzisiaj miłych gości, zaprzyjaźnione uczennice ze świdnickiego Gimnazjum Nr 1. Dziewczynki przygotowały dla nas wiele atrakcji: balony, maski karnawałowe, kolorowanki i płyty z muzyką.
więcej

My za to zaprosiliśmy je do zabawy z chustą Klanzy i ulubionych tańców. Już się cieszymy na następne spotkanie w marcu!
Zapraszamy do galerii

       
       

2014.01.17 Wycieczka do biblioteki

       17 stycznia 2014 roku wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach prow18 grudnia 2013 r adzonych przez Panie pracujące w bibliotece. Przedszkolaki oglądały wiele interesujących książek dla dzieci. To nie ostatnia nasza wycieczka w tak ciekawe miejsce

2013.12.18 Wycieczka do ŚOK na „Kino przedszkolaka”

18 grudnia 2013 roku wybraliśmy się do Świdnickiego Centrum Kultury na „Kino przedszkolaka”. Mogliśmy tam rozwinąć znajomość sztuki filmowej dla dzieci.
więcej

Mieliśmy możliwość wejścia na scenę i uczestniczenia w konkursie przez co poczuliśmy się jak bohaterowie bajki. Podczas spotkania oglądaliśmy bajki z czasów młodości naszych rodziców, które bardzo nam się podobały. Braliśmy także udział w konkursie , który polegał na rozpoznaniu bohaterów różnych bajek.
Zapraszamy do galerii

 

2013.12.13 Wycieczka do teatru na „Poranek muzyczny”.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji wybraliśmy się do świdnickiego teatru na poranek muzyczny zatytułowany „Przy choince”.

więcej

W trakcie trwania przedstawienia mogliśmy usłyszeć wiele pięknych kolęd oraz piosenek związanych z tradycją bożonarodzeniową. Poznaliśmy także brzmienie kontrabasu, pianina i saksofonu. Byliśmy zachwyceni, bo bardzo lubimy muzykę. Czekamy z niecierpliwością na kolejne poranki, na pewno na nie pójdziemy!

       
       

2013.12.12 Szkolna wigilia.

       Dzisiaj wzięliśmy udział w szkolnej wigilii. Było wspaniale, wielu gości, piękny żłóbek, kolorowe choinki. Do tego zjawił się niespodziewany gość – Święty Mikołaj. Byliśmy bardzo grzeczni przez cały rok, więc przyniósł nam prezenty – mnóstwo słodkości. Panie Mikołaju, zapraszamy do nas częściej!

2013.12.09 Dogoterapia.

Dzisiaj w przedszkolu spotkała nas wielka niespodzianka! Mogliśmy bawić się i uczyć ze wspaniałym czworonożnym przyjacielem, który wabi się Vedi i pracuje jako pies terapeutyczny.
więcej

Jego obecność przyniosła nam wiele radości. Dodatkowo, podczas zabaw z nim, mogliśmy poćwiczyć naszą koordynację ruchową, liczenie i sprawność fizyczną.
Zapraszamy do galerii

       
       

2013.12.06 Mikołaj w przedszkolu

       6 grudnia 2013 roku nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Rozdał dzieciom mnóstwo wspaniałych prezentów. Dzieci w zamian za upominki zagrały Mikołajowi na instrumentach.

2013.11.30 Lampion z dyni.

Robiliśmy dzisiaj lampion z dyni. Dynia była ogrooomna, ale poradziliśmy sobie z nią i w końcu można było włożyć do niej zapaloną świeczkę.
więcej

Wyglądała wspaniale. Przy okazji postanowiliśmy urządzić sobie wyborną zabawę. Przebraliśmy się i włączyliśmy naszą ulubioną muzykę, potem nie pozostało nam nic innego, jak ruszyć do tańca!
Zapraszamy do galerii

2013.11.23 Kolejne zajęcia otwarte z udziałem rodziców.

Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia otwarte z naszymi rodzicami. Tym razem wykorzystywaliśmy elementy terapii bazalnej.
więcej

Nasze Mamy bardzo się napracowały robiąc nam wspaniałe masaże oraz stymulację czuciową. My też mocno się napracowaliśmy doskonaląc naszą koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność fizyczną.
Zapraszamy do galerii

2013.11.07 Wycieczka do Jaskini Nietoperzy

W piątek 7.11. 2013 r. odwiedziliśmy Jaskinię Nietoperzy znajdującą się przy siedzibie świdnickiego Nadleśnictwa. Mogliśmy się wiele dowiedzieć o życiu i zwyczajach tych ssaków.
więcej

Okazało się, że pod opieką Nadleśnictwa znajdują się także inne ciekawe zwierzęta: jaszczurki, króliki, patyczaki, chrabąszcze. Dzięki życzliwości Pani pracującej w Stacji Przyrodniczej, mogliśmy nie tylko im się przyjrzeć, ale także dotknąć. To były niesamowite przeżycia!
Zapraszamy do galerii

       
       

2013.10.23 Wizyta Pani pielęgniarki

       23 października 2013 roku przedszkole odwiedziła Pani pielęgniarka. Poprowadziła zajęcia na temat higieny rąk i jamy ustnej. Dzieci były zachwycone pomocą dydaktyczną w postaci modelu szczęki, którą mogły myć szczoteczką do zębów.

2013.10.03 Wizyta Pani policjantki

3 października 2013 roku nasze przedszkole odwiedziła Pani policjantka. Przeprowadziła interesujące zajęcia na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze.
więcej

Użyła kilku ciekawych pomocy dydaktycznych, którymi przedszkolaki były zachwycone. Dzieci były pod wrażeniem munduru policyjnego funkcjonariuszki. Pani policjantka kolejny raz odwiedzi nas na wiosnę.
Zapraszamy do galerii

2013.09.23 Pierwsze zajęcia otwarte z udziałem rodziców

23 września 2013 roku odbyły się pierwsze zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Spotkania odbywają się cyklicznie 2 razy w miesiącu. Rodzice poznają sposoby na efektywne spędzanie czasu ze swoimi dziećmi.
więcej

W tym dniu zajęcia zostały poprowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Metoda ta stosowana jest przede wszystkim w celu wspomagania rozwoju psychoruchowego najmłodszych oraz w terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie. Staramy się, aby rodzice poznali jak najwięcej metod, jakimi pracujemy z naszymi przedszkolakami po to, aby mogli kontynuować je w domu.
Zapraszamy do galerii

       
       

2013.09.14 Otwarcie placu zabaw.

       Huraaa!!! Mamy wreszcie własny plac zabaw. Jest kolorowy i bezpieczny, a do tego wspaniale wyposażony, możemy aktywnie spędzać na nim czas. Jeśli tylko pogoda dopisuje, wychodzimy na plac z naszymi paniami i dokazujemy na całego!

Skip to content