Wydarzenia przedszkole

Wydarzenia przedszkole 2015 / 2016

2016.06.14 Pingwinek Pik-Pok

Nasze panie doskonale wiedzą, że obcowanie ze sztuką teatru pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy, psychiczny i emocjonalny dzieci. Ponadto, wyostrza ono zmysł obserwacji rzeczywistości, potęguje uczucia społeczne, a także rozwija myślenie i wyobraźnię.
więcej

Pomaga również rozwijać sprawności intelektualne, np.: percepcję, uwagę, pamięć, wyobraźnię, myślenie, ale przede wszystkim bogacić dziecięcą wiedzę o otaczającym świecie i o człowieku. Nasze panie wiedzą też, że my po prostu bardzo lubimy oglądać sztuki teatralne i dlatego często uczestniczymy w przedstawieniach.

Dzisiaj, po raz kolejny, do naszej szkoły przyjechał wałbrzyski Teatr „Bajka” z historią o Pingwinku Pik – Poku. Z zapartym tchem śledziliśmy jego przygody, które przeżywał chcąc się dowiedzieć jak pachną fiołki i jak brzmi śpiew słowika.

Po wielu perypetiach, w końcu mu się udało ten cel osiągnąć i mógł powrócić do swojego domu na Antarktydzie.

Widowisko było wspaniałe, barwne, dynamiczne, rozśpiewane. Żałowaliśmy, że tak szybko się skończyło. Nie był to jednak koniec niespodzianek, ponieważ Pik-Pok odwiedził nas w przedszkolu. Wszyscy mogli mu się dokładnie przyjrzeć i osobiście się z nim przywitać. To była wielka przyjemność i niezapomniane przeżycie!

Zapraszamy do galerii

2016.06.09 Onoterapia

Dzisiaj pracowała z nami ośliczka Indiana, która jest niezwykle spokojna i cierpliwa. Nosiła nas na swoim grzbiecie, a jej opiekunka, która jest także wykwalifikowaną terapeutką z zakresu onoterapii, wykonywała z nami rozmaite ćwiczenia.
więcej

Wszystkie wykonywaliśmy z ogromnym entuzjazmem i radością, a po zakończeniu swojej sesji, dziękowaliśmy naszej uroczej, czworonożnej przyjaciółce za wspólną pracę.

Na pożegnanie, nakarmiliśmy ją soczystymi, chrupiącymi marchewkami, które oczywiście najpierw dokładnie policzyliśmy. Indiana, wracaj do nas szybko! Czekamy!

Zapraszamy do galerii

2016.06.08 Sala zabaw „Bajka”

Nasze panie sprawiły nam dzisiaj ogromną niespodziankę! Zabrały nas do Sali zabaw „Bajka”, gdzie wspaniale się bawiliśmy.
więcej

O to, żebyśmy się nie nudzili, dbała Pani Animatorka, która wymyślała dla nas ciągle to nowe atrakcje. Były bańki mydlane, które zawzięcie chwytaliśmy, zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy i tańce z balonami, a także rzucanie woreczkami do celu. Dodatkowo, mogliśmy się bawić na wszystkich sprzętach, które znajdują się w pomieszczeniu – z wielką przyjemnością nurkowaliśmy w basenie z kolorowymi kulkami, zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni, wspinaliśmy się, skakaliśmy po dmuchanym zamku i jeździliśmy autami. Czas minął nam bardzo szybko i bardzo przyjemnie. Takie niespodzianki, to my lubimy!

Zapraszamy do galerii

2016.06.05 XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, 29.05. – 5.06. 2016

W tym tygodniu doświadczyliśmy prawdziwej, książkowej uczty. Codziennie spotykaliśmy się wszyscy razem i nasze panie czytały nam ciekawe utwory, opowiadania, historie, z których każda była inna, ale równie porywająca.
więcej

Wysłuchaliśmy opowieści o przygodach słonika i owieczki, podziwialiśmy pięknie ilustrowaną przestrzennymi obrazkami, wzruszającą historię o miłości ołowianego żołnierzyka i papierowej baletnicy, naśladowaliśmy wycie wilka słuchając zabawnego wierszyka o przygodach niesfornego wilczka.

Bardzo podobała nam się też książeczka o instrumentach i dźwiękach, która była tak wykonana, że można było na niej zagrać melodię. Każdy z nas chciał to zrobić, żeby pochwalić się swoim talentem muzycznym i efekty naszych wysiłków były niesamowite!

Przeżywaliśmy również chwile grozy wraz z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi, kiedy w Stumilowym Lesie pojawiły się tajemnicze Hefalumpy, które na koniec okazały się sympatycznymi słonikami.

Wiele dowiedzieliśmy się także o zwierzętach lądowych i wodnych z pozycji poświęconej temu właśnie zagadnieniu. Wspólne czytanie było suuuuper i mamy nadzieję, że taki tydzień szybko się powtórzy. Już my tego dopilnujemy!

Zapraszamy do galerii

2016.06.04 Sensoplastyka, 04.05.2016 – 28.05.2016

Co prawda jest dopiero maj, ale my już teraz mogliśmy poczuć smak wakacji nad morzem. Wszystko to dzięki zajęciom z zakresu sensoplastyki, podczas których, z mąki i oleju, wyczarowaliśmy najprawdziwszy piasek.
więcej

Był mokry i mięciutki, bardzo przyjemny w dotyku, zupełnie jak ten z nadmorskiej plaży. Robiliśmy z niego różnokształtne babki, a potem jeża, który kolce miał z makaronu. Na koniec spotkania, każdy z nas mógł gołymi stopami pochodzić po piasku, który był też trochę wymieszany z makaronem.

Uczucie było wspaniałe, nic więc dziwnego, że niektóre przedszkolaki postanowiły sobie chwilkę na tej super mieszance poleżeć. I wcale im nie przeszkadzało, że ich ubrania były potem całe białe. To niewysoka cena za taką frajdę!

Zapraszamy do galerii

2016.06.01 Wyprawa na lody

Dzień Dziecka to wspaniałe święto, które naszym zdaniem, powinno być obchodzone przynajmniej raz w tygodniu!
więcej

Jeden raz w roku, to stanowczo za mało! Niektórzy z nas postanowili je uczcić w sposób baaaardzo przyjemny, a mianowicie wyprawą na lody. Wycieczka udała się doskonale – pogoda dopisywała, a lody były przepyszne, chociaż miały jedną wadę – za szybko się skończyły. W drodze powrotnej przywitaliśmy się jeszcze ze świdnickimi dzikami, które chętnie pozowały z nami do zdjęć. To był super dzień!

Zapraszamy do galerii

2016.06.01 Spotkanie z uczennicami Zespołu Szkół Nr 1

Dzień Dziecka to bardzo ważne święto i z tej okazji nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu niespodzianek i atrakcji. Jedną z nich stanowiła wizyta uczennic świdnickiego Zespołu Szkół Nr 1, które przygotowały dla nas przedstawienie zatytułowane „Cynamon i Trusia”.
więcej

Opowiadało ono o pięknie przyjaźni i o tym, jak ważna oraz potrzebna jest ona w życiu każdego człowieka. Nasi goście zaprezentowali się wspaniale i zebrali od nas zasłużone brawa.
Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!

Zapraszamy do galerii

2016.05.31 Spotkanie z Panią Policjantką

Zaprzyjaźniona z nami Pani Policjantka, Grażyna Działowska, odwiedziła nas już po raz drugi w tym roku przedszkolnym. Jak zawsze przygotowała dla nas bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.
więcej

Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się na drodze – przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez jezdnię i symbolikę sygnalizacji świetlnej.
Dowiedzieliśmy się również, co powinniśmy zrobić kiedy się zgubimy naszym rodzicom lub opiekunom oraz kiedy spotkamy osoby nieznajome, które zachowują się wobec nas podejrzanie. Na zakończenie spotkania, poruszona została niezwykle ważna kwestia poprawnego postępowania w sytuacjach zagrożenia, np. wypadku.
Pani Policjantka przypomniała nam numery telefonów do poszczególnych służb ratowniczych, czyli Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej i Policji oraz numer alarmowy.
Zajęcia z naszym gościem upłynęły w sympatycznej atmosferze, braliśmy w nich aktywny udział i wynieśliśmy z nich niezbędną w codziennym życiu wiedzę.
Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie Działowskiej za odwiedziny i poświęcony nam czas.

Zapraszamy do galerii

2016.05.27 Spotkanie czytelnicze

Posłał kozioł koziołeczka, Po bułeczki do miasteczka….
więcej

Tymi słowami rozpoczęliśmy majowe spotkanie czytelnicze, a zarazem wspaniałą i pełną humoru podróż do świata wierszy Jana Brzechwy.
W tym miesiącu rolę lektora pełniła nasza szkolna pani pedagog, p. Beata Bartnik, dzięki której wysłuchaliśmy utworów o przygodach tchórzliwego koziołka, niezdecydowanej sójki czy foki, której futro zjadły mole.
Baaardzo nam się podobało i słuchaliśmy z prawdziwą przyjemnością.
Tylko wszyscy się zastanawialiśmy, jak można bać się maleńkiej stonogi albo zwykłej chustki wiszącej na płocie. Ach, ten koziołeczek…powinien chodzić do naszego przedszkola, wtedy na pewno stałby się odważniejszy, tak jak my!
Pani Beatko, dziękujemy za spotkanie!

Zapraszamy do galerii

2016.05.19 Spotkanie dogoterapeutyczne

Dogoterapia to zajęcia, na które nasi uczniowie zawsze czekają z niecierpliwością , i w których bardzo chętnie uczestniczą. Tym razem także nie mogło być inaczej, a to za sprawą sprawdzonego już duetu psich terapeutów – Kari oraz Zivy.
więcej

Dzięki nim, wszyscy z wielkim entuzjazmem i radością wykonywali poszczególne zadania, chociaż nie wszystkie należały do łatwych. Zarówno dzieci, jak i psiaki spisały się doskonale – pracowały ciężko, ale wszystkim dopisywały wspaniałe humory – uśmiech nie schodził z uczniowskich twarzy, a psie ogony nie przestawały radośnie machać.

Zapraszamy do galerii

2016.05.18 Spotkanie z Panią Pielęgniarką

Szkolna Pani Pielęgniarka często nas odwiedza – podaje nam lekarstwa, przykleja plastry na zranione miejsca, a kiedy ktoś z nas zachoruje, mierzy gorączkę i pomaga poczuć się lepiej.
więcej

Dzisiaj, na szczęście, wszyscy byli zdrowi, a Pani Pielęgniarka przyszła do przedszkola, aby opowiedzieć nam o udzielaniu pierwszej pomocy. Najpierw obejrzeliśmy film na ten temat, gdzie bardzo śmieszny doktor Kręciołek mówił o tym co należy zrobić, kiedy zobaczymy, że ktoś nie czuje się dobrze.Dowiedzieliśmy się w jakiej pozycji należy go ułożyć , jak sprawdzić czy oddycha i na jaki numer zadzwonić, żeby wezwać karetkę. Potem Pani Pielęgniarka wytłumaczyła nam wszystko jeszcze raz, a także powiedziała jak należy się zachować kiedy sami zranimy się w rękę, albo leci nam krew z nosa.Na zakończenie spotkania obiecała również, że przyniesie do nas specjalnego fantoma, na którym będziemy mogli poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.Ale super!!! Czekamy!

Zapraszamy do galerii

2016.05.17 Wizyta uczennic Gimnazjum nr 1 w Świdnicy

Ależ to były wspaniałe dwa dni! Wszystko za sprawą uczennic Gimnazjum nr 1 w Świdnicy, które postanowiły nas odwiedzić. Nie była to jednak zwykła wizyta, bo nasi goście porządnie się napracowali i przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji!
więcej

Były zabawy ruchowe, zabawy z chustą Klanzy oraz energiczne, porywające tańce.
Czytaliśmy też ciekawe książeczki. Tak nam się podobało, że nasze buzie cały czas się uśmiechały, podskakiwaliśmy i pokrzykiwaliśmy z radości, no i oczywiście wcale nie chcieliśmy wypuścić dziewczynek. W końcu, niechętnie się z nimi pożegnaliśmy, ale dopiero wtedy, kiedy obiecały, że szybko do nas wrócą.
Teraz z niecierpliwością na nie czekamy. Aha, i żeby nikt nie myślał, że przez ten czas wcale nie pracowaliśmy. Nic z tych rzeczy, podczas tych wszystkich zabaw ćwiczyliśmy nasze kompetencje społeczne, naśladownicwo, koordynację wzrokowo-ruchową, a także znajomość kolorów. To była praca, ale baaaaaaardzo przyjemna!

Zapraszamy do galerii

2016.05.12 Onoterapia

Osiołki zagościły w naszym przedszkolnym życiu na dobre, co oczywiście bardzo nas cieszy. Krąg naszych uroczych, kudłatych terapeutów stale się powiększa – tym razem przyjechała do nas niezwykle spokojna ośliczka Indiana.
więcej

Dzięki niej doskonaliliśmy liczenie, a także koordynację ruchową – chwytaliśmy równowagę na jej grzbiecie. Dowiedzieliśmy się również czym żywią się osiołki i przygotowaliśmy naszemu gościowi pyszne dania z jabłek, owsa i marchewek. Przygotowaliśmy też dla Indiany wodę do picia, bo dzień był bardzo ciepły, a ona ciężko z nami pracowała.Podczas spotkania nie obyło się bez przytulania i jazdy na osiołku. Sprawiło nam to ogroooomną przyjemność, a niektórzy nawet ucięli sobie krótką drzemkę podczas leżenia na oślim grzbiecie. Dziękujemy Indiana! Wracaj do nas szybko!

Zapraszamy do galerii

2016.05.11 09.05 – 11.05 Baśniolandia

Tradycją jest, że przynajmniej dwa razy w roku szkolnym, udajemy się do Biblioteki Miejskiej, na zajęcia z cyklu Baśniolandia. Chętnie w nich uczestniczymy, bo są bardzo ciekawe i przebiegają w przyjemnej atmosferze.
więcej

Każde ze spotkań poświęcone jest innej tematyce i nigdy nie wiemy, co będziemy w czasie jego trwania robić. Dzięki temu zawsze mamy super niespodziankę! Tym razem Paniz biblioteki przygotowała dla nas zajęcia o smokach. Najpierw ułożyliśmy smokowe puzzle – musieliśmy poskładać smoka z małych kawałeczków. Musimy się pochwalić, że nie mieliśmy najmniejszych problemów z tym zadaniem. Wskazywaliśmy też poszczególne części ciała smoka i nasze. Łatwiiiiiiizna!Następnie wysłuchaliśmy bajki o tym właśnie stworze, a potem sami wykonaliśmy smoki z tektury i kolorowego papieru. Wyszły przepięknie! Na zakończenie sami zamieniliśmy się w smoki, ryczeliśmy jak one i chowaliśmy się do jaskini. Baaaardzo nam się podobało! Wrrrrrrrrrrrrau.Bardzo dziękujemy Pani z biblioteki dla dzieci za spotkanie.

Zapraszamy do galerii

2016.04.30 03.04.-30.04.2016 Sensoplastyka

Zajęcia z zakresu sensoplastyki odbywają się w naszym przedszkolu od niedawna, ale za każdym razem nas zaskakują i dostarczają nam wielu wspaniałych wrażeń. Nie stanowią oczywiście jedynie rozrywki, bo musimy się na nich ciężko napracować, ale wcale nam to nie przeszkadza.
więcej

Tym razem, z mąki i wody, samodzielnie wykonaliśmy plastelinę! I to kolorową – za sprawą naturalnych barwników. Na początku spotkania dotykaliśmy mąki, sprawdzaliśmy jaka jest przyjemna i miękka w dotyku, jaką ma konsystencję. Porządnie się przyłożyliśmy do tego zadania i już po chwili niektórzy z nas wyglądali jak najprawdziwsi piekarze, albo młynarze – cali umorusani białym puchem. Następnie, nasze ręce musiały się zdobyć na nie lada wysiłek, żeby dobrze wyrobić masę, dzięki czemu zostały porządnie dostymulowane. Każdy mógł też pokroić swoją masę plastikowym nożem. Chętnie skorzystaliśmy z tej propozycji.
Nie był to jednak koniec atrakcji. Pani Paulina bowiem, przygotowała w miseczkach różne przyprawy i ziarna – kukurydzę, kurkumę, słonecznik, fasolę, którymi udekorowaliśmy swoje kawałki plasteliny. Wyszły wspaniałe i niepowtarzalne. Na zakończenie, złączyliśmy swoje masy w jedną, wielobarwną ścieżkę, po której chodziliśmy, a nawet skakaliśmy bosymi stopami. Ależ to było przyjemne!
Tak nam się podobało, że wcale nie chcieliśmy kończyć zajęć! Już się nie możemy doczekać następnych, takie z nas pracusie!

Zapraszamy do galerii

2016.04.29 Cała Polska Czyta Przedszkolom

„Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził tę rzepkę oglądać co dzień.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupać by rzepkę
z kawałkiem chlebka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!..”

więcej

 

Tymi słowami rozpoczęło się w naszym przedszkolu kwietniowe spotkanie czytelnicze. A potem, nasz gość, Pani Bożena Oleszkiewicz, która na co dzień pracuje w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora, zabrała nas w cudowną podróż po świecie ponadczasowych wierszy Juliana Tuwima. Wraz z nią, czytał nam jej przyjaciel, Piotruś, który jest pacynką. Razem stworzyli porywający duet, od którego wprost nie mogliśmy oderwać wzroku. Tak nas zaczarowali swoim czytaniem, że wraz z nimi recytowaliśmy fragmenty utworów, wymienialiśmy osoby, które próbowały wyrwać niesforne warzywo, by już po chwili gwizdać i parskać jak tuwimowska lokomotywa.

Dzięki Pani Bożence i Piotrusiowi, przez całe spotkanie śmiały nam się buzie, a oczy otwierały się szeroko z zachwytu. Było niesamowicie! Dlatego mamy nadzieję, że nasz wspaniały gość da się jeszcze kiedyś namówić na podobną wizytę. Serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do galerii

 

2016.04.28 Zajęcia z osiołkami

Dzisiaj znowu przyjechały do nas z wizytą dwa osiołki – Peper i jego koleżanka Luna. Tak, jak poprzednim razem, wspólny czas upłynął nam bardzo przyjemnie i ……….. niestety baaaaaardzo szybko.

więcej

 

Wspaniale było przytulać się do naszych czworonożnych terapeutów i jeździć na nich, obserwować, jak się zachowują. Odważniejsi z nas nawet położyli się na ich grzbiecie. Na zakończenie spotkania, w nagrodę, osiołki zostały przez nas nakarmione marchewką. To był wspaniały dzień!
Zapraszamy do galerii

2016.04.26 Sesja fotograficzna – podsumowanie

O niewątpliwym uroku i wdzięku naszych podopiecznych, my, pracownicy przedszkola, moglibyśmy opowiadać bardzo długo, a prawdopodobnie i tak nie wyczerpalibyśmy tematu.
więcej

W tym przypadku jednak uznaliśmy, że obrazy przemówią lepiej niż słowa. Zapraszamy zatem do obejrzenia zdjęć, które powstały podczas sesji fotograficznej, która odbyła się u nas 11 kwietnia. Sami Państwo zobaczcie, jakie nasze przedszkolaki są fantastyczne :).

Życzymy miłego oglądania :). Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Renacie Maciejewskiej za poświęcony czas i sprawienie nam tak wspaniałej niespodzianki.

Zapraszamy do galerii

2016.04.25 Projekt „Zabawa w teatr”

Wiadomo nie od dziś, że my, przedszkolaki uwielbiamy przedstawienia teatralne. Nic więc dziwnego, że bardzo się ucieszyliśmy z wiadomości, że w naszym przedszkolu będzie realizowany projekt „Zabawa w teatr”, finansowany ze środków PFRON.
więcej

Pierwsze spotkanie z tego cyklu, ani trochę nas nie rozczarowało. Pani Bożena Oleszkiewicz, aktorka wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora, która będzie z nami pracować, przyprowadziła ze sobą pacynkę – Zosię. Zosia była bardzo śmieszna, recytowała nam wierszyk o sobie i mówiła, że wszystko potrafi sama zrobić oraz, że wszystko najlepiej wie, co okazało się nieprawdą. Potem bawiła się z nami – przeskakiwała każdemu z ręki na rękę, wspinała się na ramiona, przytulała. Była taka urocza i zabawna, że wcale nie chcieliśmy się z nią rozstawać. Niestety, czekały już na nią inne dzieci. Szkoda, ale mamy nadzieję, że Zosia Samosia jeszcze do nas zawita. Czekamy!

Zapraszamy do galerii

2016.04.25 Spotkanie dogoterapeutyczne

Dzisiaj znowu odwiedziły nas dwie urocze suczki – Kari i Ziva. Jak zwykle przyniosły nam wiele radości, dobrej zabawy, ciekawych zadań i ćwiczeń. Nie szczędziły nam również czułości, merdania ogonem i przytulania.
więcej

Razem z nimi budowaliśmy wysokie, kolorowe wieże, udowodniliśmy, że potrafimy rzucać i turlać piłką, utrzymać równowagę na gumowym podeście, co wcale nie było takie łatwe.

Dzięki spotkaniu z naszymi kudłatymi przyjaciółkami doskonaliliśmy nasze umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo – ruchowej, spostrzegawczości, logicznego myślenia, liczenia, mowy oraz wymowy.

Dodatkowo, mogliśmy przyjemnie spędzić czas na czesaniu i głaskaniu Kari i Zivy, co sprawiło, że poczuliśmy się zrelaksowani i zadowoleni.

Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. Mamy nadzieję, że nastąpi ono jak najszybciej :).

Zapraszamy do galerii

2016.04.22 Światowy Dzień Ziemi

Dzisiaj obchodziliśmy bardzo ważne święto, a mianowicie Światowy Dzień Ziemi.
więcej

Z tej okazji odbyliśmy rozmowę z naszymi paniami, o istotach zamieszkujących nasza planetę i konieczności jej ochrony.

Potem przypomnieliśmy sobie wiadomości na temat segregacji odpadów i szybko wykonaliśmy zadania związane z tym tematem. Na zakończenie spotkania odtańczyliśmy taniec na cześć Ziemi i zasadziliśmy w donicach piękne kwiaty. Teraz opiekujemy się nimi codziennie i czekamy, kiedy zaczną kiełkować. Ależ będzie pięknie w naszych przedszkolnych salach, gdy wreszcie zakwitną!

Zapraszamy do galerii

2016.04.21 Pierwsze zajęcia onoterapeutyczne

Ależ dzisiaj mieliśmy wspaniały dzień! Poznaliśmy nowych przyjaciół! Nigdy nie zgadniecie kogo :). OSIOŁKI!!!
więcej

Sami byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy te śliczne zwierzątka zawitały na naszym przedszkolnym trawniku. Nie mogliśmy wprost uwierzyć własnym oczom! A do tego nasze panie powiedziały, że one przyjechały specjalnie do nas, żeby się z nami bawić i pracować.

Dżuba i Peper, bo tak miały na imię, okazały się bardzo spokojnymi i przyjaznymi czworonogami. Dawały się głaskać i czesać, prowadzić, chętnie częstowały się marchewką, którą kulturalnie podawaliśmy im na talerzykach. Wszystko to sprawiło nam ogromną przyjemność, ale wiecie co było najwspanialsze? Każdy z nas mógł wsiąść na grzbiet osiołka, przejechać się na nim i poprzytulać się do jego miękkiej sierści! Suuuuuuper!

Zapraszamy do galerii

2016.04.13 Wycieczka do teatru

W tym tygodniu mieliśmy wiele wrażeń. Uczestniczyliśmy w aż dwóch wycieczkach do Teatru Miejskiego.
więcej

Wszystko dlatego, że odbywał się tam Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych, a my bardzo chcieliśmy zobaczyć, co potrafią nasi rówieśnicy. I wcale się nie rozczarowaliśmy, bo dzieci z innych przedszkoli stanęły na wysokości zadania i przygotowali dla publiczności wspaniałe, barwne, roztańczone i rozśpiewane przedstawienia. Wspaniale się bawiliśmy i oczywiście rozmyślamy już o tym, żeby również wystąpić w przyszłorocznym przeglądzie. Na pewno bylibyśmy świetni :).

Zapraszamy do galerii

2016.04.11 Szkolny Dzień Świadomości Autyzmu

Dzisiaj był szczególny dzień, obchodzono w naszej szkole Dzień Świadomości Autyzmu, na który my również zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów.
więcej

Z wielką radością i przyjemnością wzięliśmy udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Atrakcji było bez liku – sensoryczny tor przeszkód, emocjonalne kalambury, zabawy z chustą Klanzy. Nie było czasu na nudę.
Na zakończenie spotkania odbiliśmy niebieskie dłonie na plakacie i otrzymaliśmy piękne, także niebieskie baloniki.
Dziękujemy bardzo za zaproszenie!

Zapraszamy do galerii

2016.04.01 Sesja fotograficzna

W naszym przedszkolu nie możemy narzekać na nudę :). Dzisiaj też przeżyliśmy niesamowitą przygodę – jedna z naszych sal zamieniła się w najprawdziwsze studio fotograficzne!
więcej

Profesjonalna pani fotograf, Renata Maciejewska, zachwycona naszą urodą, uczyniła nas bohaterami wykonanych przez siebie zdjęć. Jak zawsze stanęliśmy na wysokości zadania i pozowaliśmy wytrwale, jak prawdziwi modele i modelki. Cierpliwie znosiliśmy przebieranie, zmiany tła czy rekwizytów, a potem pięknie się uśmiechaliśmy i przyjmowaliśmy wymyślne pozy. Niektórzy z nas uczestniczyli w sesji razem z młodszym rodzeństwem i mamami, dzięki czemu będą mieli wspaniałą pamiątkę rodzinną.

Zabawa była cudowna, a efekty starań pani fotograf i nasze na pewno będą niesamowite, o czym się niedługo będą mogli wszyscy przekonać :).

Zapraszamy do

2016.03.31 Cała Polska Czyta Przedszkolom

Minął już miesiąc i nastał czas na kolejne, tak wyczekiwane przez nas spotkanie czytelnicze, w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Przedszkolom. Tym razem, rolę lektora pełniła pani Ula, która na co dzień pracuje w administracji.
więcej

Przeczytała nam ona bardzo ciekawe bajki o hipopotamie, który zaraził wszystkich mieszkańców Zoo ziewaniem oraz o myszkach, które koniecznie chciały się pozbyć kota, aby nie przeszkadzał im w podkradaniu sera.Wysłuchaliśmy też historii o wyprawie bałwanka Bouli i jego przyjaciół po skarb, którao mały włos nie zakończyła się zjedzeniem bohatera przez strasznego rekina. Na szczęście sprytny bałwanek przechytrzył groźną rybę i wszystko skończyło się dobrze.Słuchanie, jak pani Ula czyta sprawiło nam ogromną przyjemność i na zakończenie spotkania podziękowaliśmy naszemu gościowi brawami. Ciekawi jesteśmy, kto następny do nas zawita, aby spędzić z nami miło czas :).

Zapraszamy do

2016.03.30 Dogoterapia

Baaaaardzo długo czekaliśmy na ponowne spotkanie z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi, ale w końcu nadeszła ta wspaniała chwila!
więcej

Dzisiaj przyjechały do nas dwie wspaniałe suczki – wszędobylska, malutka Kari oraz radosna i przyjacielska Ziva.
Ciężko razem pracowaliśmy, ale i wspaniale się bawiliśmy. Rzucaliśmy psiakom piłkę, szykowaliśmy i ukrywaliśmy dla nich smakołyki, przeskakiwaliśmy przez nie. Nie zabrakło też oczywiście głaskania i przytulania.
Było bosko:)! Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty psiaków, która już, ale i dopiero za miesiąc :).

Zapraszamy do

2016.03.30 09.03.2016 – 30.03.2016 Sensoplastyka

Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu człowieka.
więcej

Stymulując poszczególne receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka, jak i osób dorosłych.

Każdego dnia, w naszej placówce poszukujemy coraz to nowych metod zmierzających do poprawy ogólnego funkcjonowania uczniów. Jedną z nich okazała się sensoplastyka, czyli inaczej plastyka sensoryczna, dla której charakterystyczna jest mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Jest to plastyka nietuzinkowa i niecodzienna , bo migdałowa, cynamonowa, pomarańczowa i chilli. Plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka… Stanowi ona wspaniałą formę pracy nie tylko z dziećmi, ale i z młodzieżą, jest bowiem przyjemna, a umożliwia zarazem stymulację wszystkich zmysłów ludzkich.

W marcu nasi uczniowie pracowali z cieczą newtonowską, która powstaje z połączenia naturalnych składników – mąki ziemniaczanej i wody. Dodatkowo, dla uatrakcyjnienia zajęć, została ona zabarwiona na różne kolory. Każdy z uczestników spotkania pracował samodzielnie doskonaląc motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawy i śmiechu było co nie miara, ponieważ wielu uczniów miało własne pomysły na wykorzystanie cieczy, inni zaś tworzyli wspaniałe, wielobarwne kompozycje. Był to czas spędzony bardzo przyjemnie i pożytecznie. Nikomu nie przeszkadzało, że w czasie tych aktywnych działań, „troszkę” się pobrudził :).

Zapraszamy do galerii

2016.03.21 Powitanie Pani Wiosny

Idzie pierwsza pora roku,
więcej

Na dworze zrobiło się cieplej, słoneczko coraz częściej się do nas uśmiecha, pojawiły się pierwsze kwiaty, a ptaki śpiewają o wiele radośniej.

Wszystko to zwiastuje, że nadchodzi wreszcie długo wyczekiwana wiosna. I wiecie co?

W naszym przedszkolu ona już zawitała! Pojawiła się całkiem znienacka, kiedy niczego się nie spodziewaliśmy! Po prostu weszła do naszej sali, w pięknej kwiecistej sukience i eleganckim kapeluszu. Zaskoczyła nas zupełnie, ale zarazem bardzo ucieszyliśmy się z jej wizyty.

Pani Wiosna przygotowała dla nas wiele niespodzianek – piękne obrazki przedstawiające jej najlepszych przyjaciół, czyli krokusy, przebiśniegi i bociany, wiosenne zagadki, piosenki, baaardzo przyjemne masażyki oraz tańce. Pokazała nam również piękną książkę na swój temat, pełną barwnych ilustracji, którą obejrzeliśmy z wielkim zaciekawieniem i przyjemnością. Na zakończenie spotkania, każdy z nas dostał śliczne bocianowe puzzle, które później ładnie i szybko ułożyliśmy, dzięki czemu mamy teraz na jednej z tablic imponujące stado tych dostojnych ptaków :). Ich widok przypomina nam bez przerwy, że oto nadeszła Pani Wiosna! Juuuuuupiiiiiii 🙂 !

Zapraszamy do

2016.03.17 Światowy Dzień Morza

Dzisiaj, w naszym przedszkolu, obchodziliśmy wspaniałe święto – Światowy Dzień Morza.
więcej

Z tej okazji dużo się u nas działo – oglądaliśmy piękną książkę o morzu i jego mieszkańcach, podziwialiśmy kolorowe, różnokształtne muszle, poszukiwaliśmy ich w prawdziwym, nadmorskim piasku i słuchaliśmy ich szumu. Bawiliśmy się też wesoło udając , że przeskakujemy przez fale.

Potem, wyczarowaliśmy w jednej z naszych sal najprawdziwsze morze – połyskujące, szumiące i falujące w rytm delikatnej muzyki! To było cudowne doświadczenie, które dostarczyło nam wiele radości :). Podobało nam się tak bardzo, że nie chcieliśmy przestać! Na zakończenie zajęć, wykonaliśmy pracę plastyczną, zatytułowaną „Podwodny świat”. Musimy nieskromnie przyznać, że wyszła przepięknie :). Chyba jesteśmy naprawdę utalentowanymi przedszkolakami :)!

Zapraszamy do

2016.03.15 Spotkanie z Panem Błyszczakiem

Wooooooooooooooow! Super bohaterowie istnieją naprawdę! Wiemy to na pewno, ponieważ właśnie dzisiaj odwiedził nas w przedszkolu jeden z nich – Pan Błyszczak!
więcej

Jego misją jest zapoznawanie dzieci z zasadami prawidłowego segregowania śmieci i wdrażania ich do dbania o porządek i czystość w ich otoczeniu.

Nasz gość przygotował dla nas wspaniałą grę – rzucaliśmy ogromną kostką, wykonywaliśmy różne zadania związane z zasadami segregowania odpadów, rozwiązywaliśmy zagadki. Wszystkie zadania wykonywaliśmy szybko i dobrze, a do tego doskonale się bawiliśmy. Dzięki swoim wysiłkom sami poczuliśmy się superbohaterami i dumnie prężyliśmy muskuły.

Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy wspaniałe nagrody – plakietki i książeczki. Z żalem pożegnaliśmy Pana Błyszczak , który wyruszył dalej, do innych maluchów, ale mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś go spotkamy. Dzięki niemu przeżyliśmy niesamowitą, niezapomnianą, cuuuudowną przygod :).

Zapraszamy do

2016.03.04 Spotkanie z Teatrem „Bajka”

Wałbrzyski Teatr „Bajka” odwiedza naszą placówkę cyklicznie i jeszcze nigdy nas nie zawiódł.
więcej

Przedstawienia, które aktorzy prezentują naszym uczniom są niezwykle barwne, dynamiczne, pełne muzyki i ruchu. Nie sposób się na nich nudzić. Nic więc dziwnego, że wszyscy z niecierpliwością oczekują kolejnych spotkań z wałbrzyskimi artystami.

Tym razem opowiedzieli oni widzom bajkę zatytułowaną „Skacząca królewna”, opowiadającą historię królewny, która została ukarana przez złego czarodzieja za to, że nie chciała zostać jego żoną. Jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie – bohaterkę z opresji wybawił dzielny i mądry królewicz, który przechytrzył złego czarodzieja i uniknął małżeństwa z Babą Jagą. W nagrodę otrzymał rękę pięknej królewny Jarmilki, a potem wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Po zakończeniu spotkania, uczniów w klasach odwiedziła urocza Baba Jaga, która koniecznie chciała znaleźć dla siebie kawalera :). Kilku śmiałków podjęło to wyzwanie i Baba Jaga miała spory wybór :).

Zapraszamy do galerii

2016.02.29 Cała Polska Czyta Przedszkolom

Bajek i różnych opowiadań moglibyśmy słuchać w nieskończoność, bo uwielbiamy wyprawy do magicznych miejsc i niesamowite przygody, które możemy w wyobraźni przeżywać wraz z bohaterami książek.
więcej

Z tego powodu nasze panie czytają nam każdego dnia – sumiennie tego pilnujemy i upominamy się o swoją porcję lekturowej przyjemności:). Dodatkowo, co miesiąc odwiedza nas specjalny gość, który czyta nam ciekawe bajki. Tym razem zawitała do nas pani katechetka – Mariola Pindel i zabrała nas na literacką wycieczkę do ZOO razem z Reksiem. Mogliśmy wspólnie z nim podziwiać dłuuugą szyję żyrafy, barwne upierzenie papugi czy umykać przed ogromnymi zębiskami krokodyla. Baaaardzo nam się to podobało:). Na zakończenie spotkania wysłuchaliśmy jeszcze historii o zajączku, któremu okropna burza zniszczyła domek. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, dzięki jego przyjaciołom, którzy pomogli mu wybudować nowe mieszkanko. Oczywiście, nie słuchaliśmy tego opowiadania bezczynnie – naśladowaliśmy porywisty wiatr i głośne uderzenia piorunów. Potrafimy to robić doskonal.

Dziękujemy serdecznie naszemu gościowi za spotkanie oraz spędzony z nami tak przyjemnie i ciekawie czas :).

Zapraszamy do galerii

2016.02.25 Spotkanie z Panią neurologopedą

Dzik jest dziki, dzik jest zły,
Dzik ma bardzo ostre kły.
Kto spotyka w lesie dzika,
Ten na drzewo szybko zmyka.
więcej

 

Ten i inne wierszyki Jana Brzechwy z serii Zoo, były motywem przewodnim naszego spotkania z panią Beatą Ostrowską, która jest w naszej szkole neurologopedą. Pani Beatka ciężko pracuje z nami każdego dnia, zna nas doskonale, wie co lubimy i czego potrzebujemy, by coraz lepiej funkcjonować. Dzisiaj ćwiczyliśmy nasz słuch fonematyczny – tupaliśmy, klaskaliśmy, maszerowaliśmy w rytm słów wierszy, naśladowaliśmy zwierzęta, o których była w nich mowa, ilustrowaliśmy ruchem treść utworów. Było suuuuuuper! Nie mieliśmy ani chwilki na nudę, a do tego wspaniale się bawiliśmy i wcale nie czuliśmy, że ciężko pracujemy :).

Pani Beatko, bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy znow :)!
Zapraszamy do galerii

2016.02.17 Światowy Dzień Kota

W małym koszyczku
leży podusia,
a na podusi coś się porusza.
Ma małe uszka i nosek mały,
a na dodatek w futerku cały.
Gdybyś mu mleczka w spodeczku dał,
to się przeciągnie i powie miau…
Wyjdzie z koszyczka, mleczko wypije
i brudny pyszczek łapką umyje.
więcej

 

Takim wierszykiem rozpoczęliśmy dzisiejsze obchody Światowego Dnia Kota. Na tę wspaniałą okazję, dzięki naszym paniom, wszyscy przemieniliśmy się na chwilę w te puszyste, urocze, choć nierzadko bardzo kapryśne zwierzątka :). Tak jak one, wspinaliśmy się na dach, uciekaliśmy przed psem, piliśmy mleczko, zwijaliśmy się w kłębuszki i robiliśmy piękne kocie grzbiety :). Ale było suuuuuuuuuper :)! Śpiewaliśmy i ilustrowaliśmy ruchem kocie piosenki, w rytm muzyki podrzucaliśmy maskotkowego kota na chuście Klanzy, a potem pomalowaliśmy farbami kocie podobizny, przy pomocy płatków kosmetycznych. Świetnie sobie poradziliśmy z tym zadaniem!

To był bardzo udany dzień! Oby było takich więcej w naszym przedszkolu!

Wszystkim kotom, z okazji ich święta, życzymy kochających rąk do głaskania i wygodnych kolan do spania, jak i oczywiście miseczek zawsze pełnych smakołyków :). Miiiiaaaaau :).
Zapraszamy do galerii

2016.01.29 Zabawa karnawałowa

Karnawał to czas radości, zabawy, uśmiechu, a jego koniec należy bezwzględnie uczcić balem:). Nasze panie, wiedząc jak lubimy świętować, przygotowały dla nas wspaniałą karnawałową imprezę!
więcej

Nie zabrakło na niej pięknych przebrań, kolorowych serpentyn, ciekawych zabaw i oczywiście słodkiego poczęstunku.
Oj, działo się! Rzucaliśmy kulkami z papieru do celu, przechodziliśmy przez obręcz, chętnie pozowaliśmy do zdjęć i tańczyliśmy, ile sił w nogach.
Było cuuuuudownie. Chętnie byśmy to jak najszybciej powtórzyli, bo zabawy to nam, przedszkolakom, nigdy dosyć:). No cóż…dzieci po prostu tak mają i już :).

Zapraszamy do galerii

2016.01.27 Spotkanie z Panią Policjantką

W naszym przedszkolu stało się tradycją, że każdego roku odwiedza nas zaprzyjaźniona Pani Policjantka – Grażyna Działowska, która na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji. Nie inaczej stało się i tym razem.
więcej

Bardzo się ucieszyliśmy kiedy do nas zawitała i przygotowaliśmy się na ciekawe spotkanie.Nie zawiedliśmy się, bo nasz gość opowiedział nam o prawidłowym i bezpiecznym zachowaniu się na ulicy, na placu zabaw, czy nad wodą. Dowiedzieliśmy się też wielu ważnych rzeczy na temat pracy służb ratowniczych. Na zakończenie wizyty, Pani Policjantka obiecała, że niedługo przyprowadzi do nas Komisarza Lwa! Hurrrraaaaaaaaa! Już nie możemy się doczekać, bo zawsze chcieliśmy go poznać !Naszemu gościowi serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy wkrótce.

Zapraszamy do galerii

2016.01.21 Czerwony Kapturek

Dzisiaj nasi uczniowie klas I-III mieli niecodziennego gościa – odwiedził ich sam Czerwony Kapturek! Kapturkiem okazała się być p. Ania Gryniewicz, która postanowiła przygotować dla dzieci wspaniałą niespodziankę.
więcej

Przyniosła ze sobą książkę o przygodach małej dziewczynki, a także koszyk pełen instrumentów muzycznych. Zadbała również o właściwy kostium – założyła czerwony kapelusz :). Pani Ania czytała historię Czerwonego Kapturka, a uczniowie akcentowali muzyką wszystkie ważne i straszne wydarzenia, m.in. skradanie się wilka i zjedzenie babci. To było naprawdę wspaniałe spotkanie!

Pani Aniu, serdecznie dziękujemy i zapraszamy znowu!

Zapraszamy do galerii

2016.01.20 Dzień Babci i Dziadka

Dzisiaj, w naszym przedszkolu, był wyjątkowy dzień – gościliśmy nasze ukochane Babcie i najwspanialszych Dziadków. Chcąc uczcić ich święto i pokazać jak bardzo ich kochamy, przygotowaliśmy dla nich występy, piękne laurki oraz słodki poczęstunek.
więcej

Dziś dla babci słońce mamy
I całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa
I piosenki śpiewa wnusia

Aby babcia i dziadziuś
W zdrowiu długo żyli,
Aby uśmiech dla nas mieli
W każdej wolnej chwili.

Atmosfera była cudowna – było mnóstwo całusów, przytulasków i wzruszeń. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy sprawić naszym Dziadkom tyle radości i podziękować za to, co robią dla nas każdego dnia. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, wielu radosnych chwil każdego dnia i pociechy z wnuków.

Pani Aniu, bardzo dziękujemy za tę wspaniałą niespodziankę i zapraszamy znowu!

Zapraszamy do galerii

2016.01.14 Spotkanie z Teatrem „Bajka”

Wałbrzyski Teatr „Bajka” odwiedza naszą szkołę cyklicznie. Tym razem nasi uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie zatytułowane „Trzy świnki”.
więcej

Widowisko było niezwykle barwne, dynamiczne i rozśpiewane, a przygody małych świnek rozbawiły widownię i nie zmieniło tego nawet pojawienie się złego wilka.

Spotkanie z teatrem sprawiło młodym widzom dużo radości także dlatego, że sami mogli współuczestniczyć w akcji bajki – klaskali, pomagali znaleźć świnki, naśladowali ich głos.

Po przedstawieniu czekała na nich dodatkowa niespodzianka. Aktorka teatru odwiedziła ich w klasach wraz z kukiełkami i maską wilka. Każdy mógł dotknąć lalek, przyjrzeć im się z bliska, stać się na chwilę złym wilkiem. Chętnych nie brakowało!Dziękujemy aktorom Teatru „Bajka” za to przemiłe spotkanie. Do zobaczenia wkrótce.

Zapraszamy do galerii

2015.12.14 Ubieranie choinki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami i trzeba się do nich odpowiednio przygotować, dlatego dzisiaj ubraliśmy naszą przedszkolną choinkę.
więcej

I my i ona czekaliśmy na to przez cały długi rok i wreszcie nadszedł ten przyjemny i magiczny moment. Przy wtórze radosnych świątecznych piosenek i pięknych polskich kolęd przystrajaliśmy nasze drzewko własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Znalazły się na niej kolorowe łańcuchy z papieru, gwiazdy z bibuły, barwne „pawie oczka” i wiele, wiele innych wspaniałości, które prezentują się doskonale przy blasku lampek. Napracowaliśmy się, ale było warto! Teraz śmiało możemy śpiewać, że na naszym korytarzu „stoi, stoi choineczka, piękna, jak ze snów”.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy wszystkim zdrowia, pogody ducha i wielu szczęśliwych chwil oraz pełnego radości i przygód Nowego Roku!

Zapraszamy do galerii

2015.12.07 Wizyta Świętego Mikołaja

Wiedzieliśmy wcześniej, że ma do nas dzisiaj znowu zawitać Święty Mikołaj, który ostatnio po prostu zapomniał dać nam wszystkie prezenty.
więcej

Od rana przygotowywaliśmy się na tę wizytę – panie czytały nam książki o pracy, zwyczajach i przygodach naszego gościa, sprzątaliśmy sale, słuchaliśmy mikołajowych piosenek. W końcu, kiedy nadeszła pora, wypowiedzieliśmy słowa czarodziejskiego zaklęcia, które brzmiało:

Kochany Mikołaju,
Przybądź z dalekiego kraju.
Przywieź dla nas upominki
i piękne zielone choinki.
Czary mary, tru tu tu,
Przybądź Mikołaju tu.

I wiecie co?! Pojawił się! Huraaaaaaaa, jesteśmy prawdziwymi czarodziejami! Potem zaczęła się wspaniała zabawa – naśladowaliśmy przygotowania Mikołaja do podróży, wskakiwanie przez komin, zamienialiśmy się w nieruchome figurki, rzucaliśmy śnieżkami do kosza i odtańczyliśmy mikołajowy taniec radości.
Na koniec otrzymaliśmy super prezenty i serdecznie pożegnaliśmy naszego miłego gościa. Obiecał, że wróci do nas za rok, ale my chyba nie będziemy czekać tak długo i przywołamy go magicznym zaklęciem znacznie wcześniej! Przecież potrafimy!

Zapraszamy do galerii

2015.12.02 Wizyta Świętego Mikołaja

W zasadzie nic nie zapowiadało, że dzisiejszego dnia wydarzy się coś wyjątkowego , a spotkało nas wielkie zaskoczenie! A było to tak…
więcej

Odpoczywaliśmy sobie po porannych zajęciach, kiedy na przedszkolnym korytarzu rozległ się dźwięk dzwonka. Zaczęliśmy nasłuchiwać, bo nie wiedzieliśmy, skąd on się wziął i co może oznaczać. Dzyń, dzyń, dzyń stawało się coraz głośniejsze, a my nadal nie wiedzieliśmy co się dzieje. I wtedy…rozległo się pukanie, a w chwilę po nim otwarły się drzwi i…nie zgadniecie…Stanął w nich najprawdziwszy Mikołaj! I to nie sam! Przyprowadził ze sobą Panią Mikołajową!Byliśmy bardzo zaskoczeni i przez moment nawet się nie poruszaliśmy, tylko staliśmy i patrzyliśmy. Na szczęście szybko nam to przeszło, zaczęliśmy się cieszyći otrzymaliśmy wspaniałe paczki, w których znalazły się urocze pluszowe misie i pyszne słodkości! Mikołaj jednak wie, co przedszkolaki lubią najbardziej :). Wizyta naszych gości niestety szybko dobiegła końca, ale chociaż żal nam się było z nimi rozstawać, to rozumiemy, że mają wiele obowiązków, bo czekają na nich dzieci na całym świecie. Święty Mikołaju, Pani Mikołajowo, dziękujemy i do zobaczenia za rok:). I prosimy, koniecznie zabierzcie wtedy ze sobą renifery, bo chętnie byśmy je poznali:).Bardzo dziękujemy P. B. Arendalskiej – Wieliczko i uczniom SPdP za sprawienie nam tej ogromnej niespodzianki i piękne podarki:).

Zapraszamy do galerii

2015.11.26 Zabawa andrzejkowa

Andrzejki! Zabawa! Te dwa słowa towarzyszyły nam dzisiaj od rana, wiedzieliśmy bowiem, że czeka nas wspaniała impreza. Byliśmy bardzo podekscytowani i nie mogliśmy się doczekać jej rozpoczęcia.
więcej

Kiedy już nasze napięcie sięgnęło zenitu, nadszedł wreszcie ten cudowny moment, w którym mogliśmy się przebrać w fantazyjne stroje przygotowane dla nas przez rodziców i panie. Szybko i bez marudzenia przeistoczyliśmy się w księżniczki, rycerzy, super bohaterów, zwierzątka i czarowników, po czym zaczęła się zabawa.Startowaliśmy w rozmaitych konkursach – rzucaliśmy woreczkami do specjalnego kosza, graliśmy w kręgle, pokonywaliśmy slalom, by w końcu zasiąść do zasłużonego słodkiego poczęstunku. Było suuuper i już nie możemy się doczekać przyszłorocznych Andrzejek:). Jesteśmy ciekawi, jakie atrakcje nasze panie dla nas wtedy wymyślą.

Zapraszamy do galerii

2015.11.25 Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Pluszowego Misia, bo misie to najwspanialsze zabawki na świecie, bez których nie może się obejść żadne dziecko.
więcej

Tylko słodki pluszowy miś może pomóc zasnąć, albo odpędzić senne koszmary, jest wspaniałym przyjacielem w chorobie, potrafi pocieszyć, rozweselić, uspokoić. Pluszowe misie są baaardzo ważne, a w zasadzie niezastąpione, dlatego też postanowiliśmy uczcić ich dzień jak należy. Najpierw wykonaliśmy dla naszego przedszkolnego misia kolorowe laurki, na których znalazły się najserdeczniejsze życzenia, a następnie wręczyliśmy je solenizantowi. Jesteśmy się gotowi założyć, że sprawiliśmy mu tym ogromną radość, i że się do nas uśmiechnął:). Potem gorąco go wyściskaliśmy i szepnęliśmy mu na uszko parę ciepłych słów. Zatańczyliśmy dla niego do kilku misiowych piosenek, powiedzieliśmy wierszyk, a potem zaprosiliśmy na misiową, słodką ucztę. Mamy nadzieję, że nasz miś poczuł się kochany i zadowolony, bo ciężko pracuje każdego dnia dając nam szczęście i poczucie bezpieczeństwa, cierpliwie nas przytulając, kiedy zdarzy nam się na nim zasnąć. Wszystkiego najlepszego, nasz wspaniały, pluszowy przyjacielu, jesteś nam bardzo potrzebny.

Zapraszamy do galerii

2015.11.09 Awantura w Pacynkowie

Ufffff!!!! Życie przedszkolaków bywa czasem baaaaaaaardzo trudne. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas przedstawienia Awantura w Pacynkowie wałbrzyskiego Teatru Bajka.
więcej

Bawiliśmy się wspaniale, ale…musieliśmy też mocno dmuchać na chmurkę, by ją przegonić, przekonywać słoneczko, aby się pokazało, klaskać i machać. Trzeba jednak przyznać, że było warto się trochę pomęczyć, bo przedstawienie było bardzo ciekawe. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że nawet pacynki potrafią być złośliwe i skutecznie psuć humor innym, a co najważniejsze, że przyjaźń posiada wielką moc, sprawia, że stajemy się lepsi i szczęśliwsi. Dodatkowo, jeden z naszych kolegów wziął udział w przedstawieniu i wystąpił przed publicznością, jak prawdziwy aktor! Strasznie mu wszyscy zazdrościliśmy! Po zakończeniu spotkania, kiedy już myśleliśmy, że to koniec atrakcji, spotkała nas jeszcze jedna super niespodzianka. Ktoś zapukał do drzwi naszej klasy, a kiedy drzwi się otworzyły, okazało się, że przyszła nas odwiedzić Pani grająca w spektaklu, pacynki i Pan Walizka. Mogliśmy się nimi pobawić, przyjrzeć im się z bliska, dowiedzieć się z czego są zrobione. To była dla nas ogromna atrakcja.

Bardzo dziękujemy Teatrowi Bajka za spotkanie i życzliwość.

Zapraszamy do galerii

2015.11.03 Spotkanie czytelnicze

Dzisiaj mieliśmy bardzo miłego gościa – p. A. Nawrocką, która pracuje w świdnickiej filii Biblioteki Pedagogicznej. Pani Agnieszka przeczytała nam baśń o Kopciuszku, z pięknymi wysuwanymi ilustracjami, a potem rozmawialiśmy na temat jej treści.
więcej

Dzielnie i z wielką ochotą odpowiadaliśmy na wszystkie pytania, wskazywaliśmy poszczególne elementy na obrazkach, a na dodatek byliśmy bardzo grzeczni. Na zakończenie spotkania zostaliśmy pochwaleni za super zachowanie i pracę, co oczywiście baaaaaaaardzo nam się spodobało :). Teraz ciągle domagamy się pochwał od naszych pań, bo to takie przyjeeeemne…. :).Pani Agnieszko, bardzo dziękujemy za wizytę i serdecznie zapraszamy znowu :).

Zapraszamy do galerii

2015.10.12 Dogoterapia

My, przedszkolaki uwielbiamy zwierzęta, dlatego z taką radością i entuzjazmem witamy zawsze naszych czworonożnych przyjaciół, którzy przyjeżdżają do nas z Wrocławia.
więcej

Tym razem nasze szczęście było podwójne, bo przyjechały do nas aż dwa pieski – maleńka Kari oraz czekoladowa Ziva. Nasi kudłaci terapeuci zarażali nas swoją energią, zachęcając do pracy i zabawy. Mogliśmy ich czesać, przytulać, bawić się z nimi piłką, doskonalić liczenie i koordynację wzrokowo-ruchową. Było wspaniale :).

Zapraszamy do galerii

2015.10.11 Dzień Jeża

Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?

więcej

 

Wiecie? My, przedszkolaki już wiemy! To jest JEŻ! Malutki JEŻ

Bardzo lubimy wspólnie się bawić i celebrować różne ważne okazje, więc dzisiaj obchodziliśmy uroczyście Dzień Jeża. Szkoda tylko, że jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto, bo w czasie kiedy ono wypada śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Trudno! My za to wspaniale się bawiliśmy i dużo nauczyliśmy się o tych uroczych zwierzątkach. Wysłuchaliśmy ciekawego opowiadania o ich życiu i zwyczajach, z którego dowiedzieliśmy się, ze żywią się one, np. robakami, a nie tak, jak myśleliśmy owocami. Są też bardzo pożyteczne i należą do gatunków chronionych, dlatego należy się o nie troszczyć. Następnie wzięliśmy udział w jeżowych zabawach, zwijaliśmy się jak one w kłębuszek i chodziliśmy na czworaka. Potem, przy pomocy kartek papieru naśladowaliśmy odgłos jeżowego tuptania: Tup, tup i chrupania jabłuszka: chrup, chrup, by w końcu zasnąć na zimę. Dorysowywaliśmy też jeżom kolce w rytm mówionego przez panią wierszyka, a na zakończenie spotkania wykonaliśmy wspaniałe jeże z ziemniaków i wykałaczek. Do był bardzo ciekawie, pracowicie i wesoło spędzony dzień.
Zapraszamy do galerii

2015.10.05 Światowy Dzień Zwierząt

Wiadomo nie od dziś, że my, przedszkolaki, bardzo kochamy zwierzęta. Stanowią one ważny element naszego życia – pracujemy i bawimy się z psami podczas dogoterapii, mamy swoich zwierzęcych przyjaciół w domach.
więcej

Z tego powodu nie mogliśmy zapomnieć o obchodach bardzo ważnego święta, a mianowicie Światowego Dnia Zwierząt. Na tę okazję nasze panie przygotowały dla nas wiele ciekawych zadań i zabaw tematycznych. Rozpoznawaliśmy zwierzęta po głosie, wskazywaliśmy je na obrazkach, naśladowaliśmy ich mowę. Podczas zabaw ruchowych skakaliśmy np. jak zajączek czy chodziliśmy dostojnie jak bociany. Byliśmy też kotkami – jak one drapaliśmy się za uszkiem, piliśmy mleczko, zwijaliśmy się w kłębuszek czy robiliśmy koci grzbiet. Wysłuchaliśmy również bajki o zwierzętach mieszkających w pewnej wiejskiej zagrodzie i mogliśmy je podziwiać na pięknych, kolorowych ilustracjach.

Na zakończenie spotkania, malując paluszkami, stworzyliśmy wspaniałą zwierzęcą galerię! Bawiliśmy się wspaniale, a do tego całkiem niepostrzeżenie, poszerzaliśmy zakres swojej wiedzy o świecie zwierząt, doskonaliliśmy swoją koordynację wzrokowo ruchową oraz spostrzegawczość, ćwiczyliśmy wymowę, reagowanie na sygnały dźwiękowe i spostrzegawczość. Nasze panie znowu nas przechytrzyły – myśleliśmy, że tylko świetnie się bawimy, a okazało się, że również ciężko pracowaliśmy! Ale wiecie co? Tak pracować, to my możemy zawsze :).

Wszystkim zwierzętom na świecie, z okazji ich święta życzymy natomiast, aby na swej drodze spotykały samych dobrych ludzi :).

Zapraszamy do galerii

2015.10.02 Dzień Chłopaka

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka
więcej

Każdy z naszych małych mężczyzn otrzymał elegancką muszkę z bibuły, a potem odbyły się wesołe tańce przy skocznej muzyce i słodki poczęstunek. Owsiane ciasteczka upieczone przez p. Ewelinkę były pyyyyyyyyyyszne 🙂

Kiedy zabawa dobiegała już końca, wszyscy kolorowaliśmy flamastrami papierowe krawaty. Zdecydowanie lubimy świętować! 🙂

Zapraszamy do galerii

2015.09.30 Cała Polska Czyta Przedszkolom

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Przedszkolom.
więcej

Gościem specjalnym była tym razem p. B. Ostrowska, która jest neurologopedą w naszej placówce. Pani Beatka przygotowała dla nas prawdziwą gratkę – nie tylko słuchaliśmy utworów, ale także wraz z nią klaskaliśmy, maszerowaliśmy, podskakiwaliśmy i tupaliśmy. W ten sposób pracowaliśmy nad naszym słuchem fonematycznym, poczuciem rytmu i melodii, które są niezwykle ważne w rozwoju kompetencji językowych. Ponadto, nasz gość przypomniał nam ponadczasowe wiersze Jana Brzechwy, na których wychowali się nasi rodzice, a może nawet i dziadkowie. Było cuuuuudownie :)!

Pani Beatko, bardzo dziękujemy za wizytę, za niezapomniane przeżycia i zabawę :)!

Zapraszamy do galerii

2015.09.21 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają.

więcej

 

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce.

Ogród z panią przystroimy,
sto balonów wypuścimy.
Będzie to wiadomość taka,
Że dziś dzień jest przedszkolaka!

Dzisiaj w całej Polsce obchodzone jest bardzo piękne święto – Dzień Przedszkolaka! Nasze panie także o nim nie zapomniały i przygotowały dla nas wiele wspaniałych niespodzianek! Były tańce przy muzyce, zabawa w Indian i w koniki, malowanie gąbką portretu przedszkolaka i mnóstwo innych atrakcji. Ogromnie nam się to podobało i chętnie braliśmy udział we wszystkich zabawach :).

Na zakończenie spotkania, kiedy byliśmy już zmęczeni, zasiedliśmy do poczęstunku, oczywiście zdrowego :). I wiecie co? Musimy Wam powiedzieć, że uwielbiamy świętować i czuć, jak bardzo jesteśmy ważni dla dorosłych :). Troska, miłość i uwaga, to najlepsze, co możemy od nich dostać, byśmy mogli czuć się bezpieczni i szczęśliwi. Dziś zdecydowanie nam tego nie brakowało!
Zapraszamy do galerii

2015.09.15 Wycieczka do Biblioteki Miejskiej – Baśniolandia

Wrrrrrrrrrrrrrrr! Grrrrrrrrrrrrrr! Wroup! Takie odgłosy prehistorycznej dżungli rozbrzmiewają nam w uszach od kolejnego spotkania z cyklu Baśniolandia.
więcej

Podczas tych zajęć wysłuchaliśmy ciekawej bajki o przygodach małych dinozaurów, które wybrały się na wycieczkę i przeżyły wiele fascynujących przygód. Potem sami zamieniliśmy się w dinozaury i tak jak one pokonywaliśmy tunel, kryliśmy się w jaskini, przeskakiwaliśmy po poduszkowym moście. Spisaliśmy się na medal! Na zakończenie spotkania wykonaliśmy własne dinozaury z kolorowego kartonu.

Napracowaliśmy się ogromnie, więc przed wyjściem z biblioteki, nasze panie pozwoliły nam pobawić się na znajdującym się tam placu zabaw :). Nie trzeba nas było do tego zbytnio namawiać i już po chwili zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni, bujaliśmy się na bujakach w kształcie zwierząt, kryliśmy się w bajkowym domku. Z żalem opuszczaliśmy to miejsce, ale na szczęście wiemy, że jeszcze tam wrócimy. Czekamy z niecierpliwością 🙂

Zapraszamy do galerii

2015.09.01 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

więcej

Jesteśmy pewni, że nasze panie wychowawczynie postarają się, aby spotkało nas znowu wiele wspaniałych przygód i niespodzianek, a także byśmy się nie nudzili, ani chwilki :).

Będziemy też oczywiście pilnie się uczyć i ciiiiięęężko pracować, ale jesteśmy pewni, że ze wszystkim damy sobie wspaniale radę :). Nam przedszkolakom żadne wyzwania nie są straszne i nie możemy się ich już doczekać! 🙂 Nowy roku przedszkolny witaj!

Zapraszamy do galerii

2015.08.28 Spotkanie z Vedim

Na tę wizytę czekaliśmy bardzo długo, ale w końcu się udało!
więcej

Przyjechał do na Vedi, nasz kochany pies terapeutyczny. Dawno się z nim nie widzieliśmy, ponieważ nasz kudłaty przyjaciel przechodzi na zasłużoną emeryturę, ale tym razem zrobił dla nas wyjątek i przyjechał się z nami pobawić i oczywiście popracować. Hurrraaaaaaa :). Jak zwykle jego wizyta przyniosła nam dużo radości i wiele ciekawych wyzwań, które dzielnie podjęliśmy :). Dziękujemy Vedi i mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzisz 🙂

Zapraszamy do galerii

Skip to content