Wydarzenia przedszkole

Aktualności przedszkole 2014/ 2015

2015.06.25 Dzień Rodziny

Korzystając ze słonecznej pogody, urządziliśmy sobie dzisiaj wspaniały piknik z naszymi najbliższymi.
więcej

Było dużo zabawy, ciekawych rozmów, pyszne jedzenie, a co najważniejsze wiele ciepła w sercach. Tego nam było trzeba, na zakończenie tego pełnego wrażeń i ciężkiej pracy roku przedszkolnego.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i cudownego wypoczynku

Zapraszamy do galerii

2015.06.23 Spotkanie muzyczne

Czy wiedzieliście, że Kuba to wyspa, na której codziennie rozbrzmiewają wspaniałe, gorące rytmy, które sprawiają, że nogi same rwą się do tańca?! My nie wiedzieliśmy.
więcej

Ale dzisiaj wzięliśmy udział w kolejnym spotkaniu z Filharmonią na wesoło, które było poświęcone muzyce z tego właśnie zakątka świata i już wiemy. Bawiliśmy się wspaniale, tańczyliśmy, machaliśmy do rytmu, falowaliśmy, czuliśmy tę muzykę całymi naszymi ciałami. Dowiedzieliśmy się też wiele o budowie i brzmieniu skrzypiec. Było wspaniale

.

Dziękujemy naszym gościom oraz organizatorom za cudowne wrażenia 🙂

Zapraszamy do galerii

2015.05.28 Cała Polska Czyta Przedszkolom

Odkąd przystąpiliśmy do akcji Cała Polska Czyta Przedszkolom, odwiedza nas wielu wspaniałych gości i czyta nam różne bajki i opowiadania, historie.
więcej

Bardzo lubimy książki, więc zawsze, podczas takich spotkań, spokojnie siedzimy i uważnie słuchamy. W tym miesiącu, zawitała do nas Pani Beata Łotarewicz, która przygotowała dla nas wspaniałą niespodziankę! Przyniosła swoją własną książkę, a kiedy ją czytała, my nie tylko słuchaliśmy, ale odpowiadaliśmy na zawarte w niej pytania, które były skierowane właśnie do nas. Bardzo nam się to podobało i chcieliśmy więcej i więcej.

Bardzo dziękujemy Pani Beatce za poświęcony nam czas 🙂

Zapraszamy do galerii

2015.05.23 Czerwony kapturek

Dzisiaj mieliśmy bardzo udany dzień 🙂 Odwiedziły nas przedszkolaki z Witoszowa i zaprezentowały nam przedstawienie zatytułowane „Czerwony kapturek”, które przygotowały wraz ze swoją wychowawczynią, P. Renatą Piotrowską.
więcej

Znamy tę bajkę bardzo dobrze, ale wcale się nie nudziliśmy. Nasi rówieśnicy świetnie wypadli w swoich rolach i nawet wilk był bardzo straszny, ale my odważnie siedzieliśmy na swoich miejscach i nic a nic się nie baliśmy! Tym bardziej, że były z nami nasze panie. Po przedstawieniu, zaprosiliśmy naszych gości do swojego przedszkola i bawiliśmy się z nimi chustą Klanzy. Było super, niestety czas spotkania szybko minął i musieliśmy się pożegnać. Mamy nadzieję, że nasi nowi znajomi jeszcze nas odwiedzą.

Dziękujemy za przedstawienie i miło spędzony czas. Do zobaczenia!

Zapraszamy do galerii

2015.05.21 Spotkanie z Zivą

W tym tygodniu, naszych uczniów znów odwiedziła Ziva, która jest psem terapeutycznym
więcej

W tym tygodniu, naszych uczniów znów odwiedziła Ziva, która jest psem terapeutycznym. Podczas spotkania z nią, uczestnicy doskonalili rozmaite funkcje, m.in. koordynację ruchową, umiejętność klasyfikowania, naśladownictwo czy logiczne myślenie. Wszyscy ciężko pracowali w czasie zajęć, ale też wspaniale się bawili.

Zapraszamy do galerii

2015.04.22 Tydzień Ziemi

Każdego dnia w przedszkolu, podczas różnego rodzaju zajęć, uczymy się empatii wobec zwierząt i troski o środowisko naturalne. W tym tygodniu poświęciliśmy wiele czasu na zgłębianie ważnych zagadnień ekologicznych. Nasze panie przygotowały dla nas wiele atrakcji, każdego dnia działo się coś nowego, ciekawego.
więcej

Najpierw, z wielkim zapałem, wykonaliśmy z papieru piękne, kolorowe tulipany. Ciężka praca opłaciła się, ponieważ teraz kwiaty wspaniale ozdabiają naszą szatnię. Kolejnego dnia wykonaliśmy improwizację ruchową do Wiosny Vivaldiego. Byliśmy kwiatami, motylami, ptakami i drzewami, w których gałęziach szumi delikatny wietrzyk. Uczyliśmy się również zasad poprawnego segregowania śmieci i rozróżniania tworzyw, z jakich są zrobione. Na zakończenie obchodów Tygodnia Ziemi, posadziliśmy w doniczkach najprawdziwsze kwiaty! Doskonale wywiązaliśmy się z tego zadania, bo nasze roślinki mają już listki! Niecierpliwie czekamy, kiedy wreszcie zakwitną, bo jesteśmy strasznie ciekawi, jakie będą miały kolorki.

Zapraszamy do galerii

2015.03.30 Wizyta dzieci ze świetlicy Caritas Diecezji Świdnickiej

Ostatnio przyjmujemy wielu gości, co bardzo nas cieszy. Dzisiaj odwiedziły nas dziewczynki, które są podopiecznymi świetlicy socjoterapeutycznej przy Caritas Diecezji Świdnickiej.
więcej

Nasze koleżanki przygotowały dla nas wspaniałą niespodziankę – przedstawienie kukiełkowe zatytułowane „Awantura o jajka”. Wszystkie kukiełki i dekoracje były ich dziełem,co wzbudziło nasz szczery podziw. Oglądając występ czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze i z wielkim zaciekawieniem śledziliśmy losy bohaterek.
Po zakończeniu przedstawienia zaprosiliśmy naszych gości do wykonania ogromnych pisanek z brystolu. Pracowaliśmy z wielkim zaangażowaniem, prześcigając się w pomysłach na jeszcze ładniejsze udekorowanie jajek. Warto było się postarać, bo efekt końcowy naszej pracy był wspaniały!  Teraz kolorowe pisanki zdobią korytarz przedszkolny i przypominają nam przyjemnym popołudniu spędzonym z naszymi nowymi koleżankami.
Dziękujemy bardzo za wizytę i do zobaczenia

Zapraszamy do galerii

2015.03.26 Spotkanie integracyjne z przedszkolakami

Zgadnijcie, kto nas dzisiaj odwiedził. Nasi zaprzyjaźnieni rówieśnicy z Przedszkola Miejskiego Nr 1! Hurraaaa!!! Nie mogliśmy się już doczekać tego spotkania! Nasze panie przygotowały dla naszych gości i dla nas mnóstwo atrakcji.
więcej

Przywitaliśmy się „iskierką przyjaźni”, a potem bawiliśmy się z chustą Klanzy – wchodziliśmy pod nią, wachlowaliśmy w rytm muzyki, turlaliśmy po niej piłeczki tak, aby nie spadły. Śmiechu i pisków było co nie miara! Potem utworzyliśmy pociąg i przy wtórze odgłosów lokomotywy – HuHu!, pojechaliśmy na słodki poczęstunek. Kiedy już nabraliśmy sił i energii, bawiliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami zabawkami. Każdy znalazł coś dla siebie – autka, klocki, dinozaury. Następnie doskonaliliśmy umiejętność pracy w grupach, malowaliśmy swoje portrety na ogromnych kartkach papieru przyklejonych do podłogi. Udało się i powstały piękne prace, które teraz zdobią drzwi naszych sal i korytarz.Spotkanie zakończyliśmy zabawą w balonik, który oczywiście pękł, co wywołało u nas atak śmiechu. Czas spędziliśmy i pracowicie i przyjemnie, nie mieliśmy ani chwilki, żeby się nudzić .Pa, pa, Kochani do zobaczeni wkrótce :).

Zapraszamy do galerii

2015.03.26 Kot w butach

Ledwo zdążyliśmy przyjść do przedszkola i zorientować się, że czeka nas niespodzianka, nasze panie zabrały nas do holu głównego, a tam czekał już Teatr Lalek Mag z przedstawieniem „Kot w butach”.
więcej

Jest to jedna z naszych ulubionych bajek, więc patrzyliśmy jak zaczarowani. Najbardziej podobała nam się scena, w której sprytny kot przechytrzył i pokonał olbrzyma. A po przedstawieniu spotkała nas dodatkowa atrakcja – mogliśmy osobiście przywitać się z kotem! To była wspaniała przygoda! Na koniec, Panowie pracujący w teatrze zrobili każdemu przedszkolakowi zdjęcia. Wszyscy przybieraliśmy dumne pozy i pięknie się uśmiechaliśmy, żeby wyjść na fotografii, jak najlepiej. Teraz czekamy na efekty naszych starań, ale jesteśmy pewni, że będą świetne.Nie może być inaczej, bo my po prostu jesteśmy słodcy i śliczni.

Zapraszamy do galerii

2015.03.25 Audycja muzyczna

Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie.
więcej

Dzisiaj kolejna atrakcja! Znowu przyjechał do nas zespół muzyczny i w ramach cyklu audycji „Filharmonia na wesoło”, zapoznał nas z muzyką ludową. Początkowo myśleliśmy, że będzie nudno, ale szybko przekonaliśmy się, że muzyka ludowa jest suuuper. Piosenki były tak skoczne, melodyjne i pełne dynamiki, że prawie wszyscy ruszyliśmy do tańca.
Wspaniale się bawiliśmy i z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję.

Zapraszamy do galerii

2015.03.24 Cała Polska Czyta Przedszkolom

Codzienne głośne czytanie dzieciom w domach, przedszkolach i szkołach, sprawia, że uczą się one myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć i wyobraźnię, poszerzają wiedzę, lepiej rozwijają się psychicznie, umysłowo i społecznie.
więcej

Odpowiednio wyselekcjonowana lektura posiada także walory wychowawcze. W myśl wspaniałej zasady: Czytanie dziecku to najlepsza i najtańsza inwestycja w jego przyszłość!, nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Oczywiście nasze panie czytają nam codziennie, ale raz w miesiącu przychodzi do naszego przedszkola gość specjalny, który zawsze ma dla nas przygotowaną jakąś ciekawą książkę. Za każdym razem cieszymy się na te spotkania, ponieważ bardzo lubimy słuchać rozmaitych historii, najlepiej takich, w których występuje straszny wilk. Jesteśmy odważni i wcale się go nie boimy, a on i tak zawsze dostaje w końcu zasłużoną nauczkę. Dzisiaj czytała nam przesympatyczna Pani Mirelka Dziakowicz, jedna z nauczycielek w naszej szkole. Wysłuchaliśmy bajki o zajączku Łatku oraz „Czerwonego Kapturka”. Podobało nam się tak bardzo, że grzecznie siedzieliśmy i słuchaliśmy, jak zaczarowani. Razem z nami słuchali tych historii starsi koledzy z klasy IV – VI, których Pani Mirelka przyprowadziła ze sobą.Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu przemiłemu gościowi, za poświęcony nam czas, przyniesione ksiażki i piękne czytanie 🙂

Zapraszamy do galerii

       
       

2015.03.24 Spotkanie rekolekcyjne

       Święta Wielkanocne tuż, tuż, dlatego uczniowie klas IV-VI i gimnazjum oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pod opieką Pani Joli Tekieli, przygotowali przedstawienie oparte na jednej z opowieści biblijnych o Jezusie i apostołach, którzy płynęli w łodzi po jeziorze. Całość przeplatana była radosnymi piosenkami o tematyce religijnej. Dziękujemy za zaproszenie.

2015.03.20 Nasze panie stale się kształcą

Nasze panie stale poszukują nowych i ciekawych form pracy z nami, które pomogą w naszym rozwoju psycho-fizycznym, pozwolą nam zdobywać nowe umiejętności i poprawią nasze funkcjonowanie w wielu obszarach.
więcej

Ostatnio wzięły wiec udział w pierwszej części bardzo ciekawych warsztatów, zatytułowanych „Zabawa inspirująca rozwój”, prowadzonych przez Pana Adriana Borowika. Odbył on kursy w Autism Treatment Center of America w USA, na których uczył się czym jest i w jaki sposób prowadzić The Son – Rise Program, stanowiący jedną z czołowych metod pracy z dziećmi z autyzmem. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w praktyce, bawiąc się z dziećmi z autyzmem wspierając w ten sposób ich rozwój, przede wszystkim w sferze społecznej. Jest czynnym wolontariuszem w terapii Program Son-Rise.
Interaktywne warsztaty, które odbyły się w piątek, 20. 03. 2015, miały na celu pomoc w uzyskaniu przekonania, że zabawa może być fantastyczną inspiracją do pokonywania wyzwań związanych z różnymi sferami rozwoju i elementem terapii. Nasze panie dowiedziały się na nich wielu ciekawych i ważnych rzeczy, ale także dobrze się bawiły. Jedna z nich nawet udawała dźwig, co bardzo chcielibyśmy zobaczyć.
Ciekawe, jakie zabawy wymyślą teraz dla nas, ale jesteśmy pewni, że będzie suuuuuper!

Zapraszamy do galerii

2015.03.19 Zajęcia z dogoterapii

Już kilka dni wcześniej wiedzieliśmy, że dzisiaj odbędą się kolejne zajęcia dogoterapeutyczne i niecierpliwie czekaliśmy na spotkanie z Vedim. Ku naszemu wielkiemu zdumieniu, tym razem to nie on do nas przyjechał, a suczka Karri, która jest terierkiem.
więcej

Karri, choć malutka i ma dopiero roczek, doskonale sprawdziła się w trudnej pracy z nami. Chętnie bawiła się z nami piłką i z wielkim zaangażowaniem szukała ukrytych przez nas smakołyków. Dzięki jej entuzjazmowi, energii i ogromnemu wdziękowi, z radością wykonywaliśmy wszystkie zadania. Doskonale się bawiliśmy i wcale nie odczuliśmy, że ciężko pracowaliśmy. Karri została naszą nową czworonożną przyjaciółką, ale tęsknimy też za Vedim.
Teraz jesteśmy ciekawi, które z nich przyjedzie do nas za miesiąc. Mamy nadzieję, że spotkamy się z obojgiem i wtedy to dopiero będzie zabawa!

Zapraszamy do galerii

2015.03.19 Spotkanie z uczennicami gimnazjum

My, przedszkolaki jesteśmy bardzo towarzyskie i z radością witamy odwiedzających nas gości. Ku naszemu wielkiemu zadowoleniu, dzisiaj znowu zawitały do nas znajome uczennice świdnickiego Gimnazjum Nr 1.
więcej

Przygotowały dla nas wiele atrakcji, m.in. wspaniałe przedstawienie o nadejściu wiosny, a potem bawiły się z nami. Wykonaliśmy z nimi kolorowe kwiaty z bibuły i tańczyliśmy do wiosennych piosenek. Mieliśmy również okazję poćwiczyć naszą koordynację wzrokowo-ruchową oraz grafomotorykę , wodząc palcami po narysowanych na kartkach liniach. Czas upływał nam tak przyjemnie, że już cieszymy się na kolejne spotkanie z naszymi starszymi przyjaciółkami.
Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością !

Zapraszamy do galerii

2015.03.18 Baśniolandia

Chętnie bierzemy udział w różnego rodzaju zajęciach sprzyjających naszemu rozwojowi, poznawaniu świata, zdobywaniu nowych umiejętności i wiedzy. Z tego powodu z dużym entuzjazmem uczestniczymy w zajęciach z cyklu Baśniolandia , które odbywają się w budynku Biblioteki Miejskiej w Świdnicy.
więcej

Tym razem, wraz z Panią Bibliotekarką, doskonaliliśmy naszą znajomość warzyw i owoców, wskazywaliśmy je na obrazkach, wysłuchaliśmy wierszyka „Na straganie” autorstwa Jana Brzechwy, wykonaliśmy piękne prace plastyczne, pt. Talerzyk z owocami. Nasze panie zrobiły nam przyjemne masażyki, mogliśmy też pooglądać świat przez kolorowe chusty. Na zakończenie zatańczyliśmy do wesołej piosenki „Witaminki”. Po zajęciach przyszła chwila na beztroską zabawę i odpoczynek, czyli pobyt na bibliotecznym placu zabaw. Było wspaniale i tylko szkoda , że czas tak szybko upływał. Nie jesteśmy jednak smutni, ponieważ Pani Bibliotekarka obiecała, że wkrótce znowu nas zaprosi. To chyba oznacza, że byliśmy grzeczni i ładnie pracowaliśmy. Dziękujemy i do zobaczenia

Zapraszamy do galerii

2015.03.12 Teatrzyk cieni

Każdego roku naszą szkołę odwiedzają uczniowie Gimnazjum Nr 5, którzy przygotowuj dla naszych uczniów teatrzyk cieni. Nie zawiedli i tym razem
więcej

Pod profesjonalnym okiem Państwa Grażyny i Wojciecha Frączaków przygotowali bajkę „O kozie, która prawdy nie mówiła” Ewy Szelburg-Zarembiny oraz „Rzepkę” Jana Brzechwy i „Na straganie” Juliana Tuwima. Teksty utworów były ilustrowane muzyką, barwną scenografią i ruchem cieni. Wszystkie elementy przedstawienia złożyły się w piękną i niezwykle ciekawą całość. Po zakończeniu spotkania, chętni uczniowie mogli sami zabawić się w animatorów kukiełek i również bawić się magią cieni. Stanowiło to dla nich wspaniałe doświadczenie i wielką przygodę. Dziękujemy bardzo naszym gościom i serdecznie zapraszamy w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii

2015.02.25 Filharmonia na Wesoło

Na zakończenie karnawału odbyło się kolejne cykliczne spotkanie “Filharmonia na Wesoło”. Rytmiczne dźwięki magicznie przeniosły nas do świata Ameryki Łacińskiej. Tam spotkaliśmy ostatnich dzikich Indian, i roztańczone na ulicach tłumy tańczących wesołych ludzi.
więcej

Zaproszeni goście : p.Piotr Luteńko,p. Bartosz Warkoczyński oraz Robert Delegiewicz wprowadzili nas w gorący klimat latynoamerykańskich tańców, przy których nogi same rwały się na parkiet.

Poznaliśmy kolejny instrument – głośno i wyraziście brzmiącą perkusję elektryczną. Chętni uczniowie mieli możliwość sobie pograć i choć na chwilę wcielić się w postać prawdziwego perkusisty.

Zapraszamy do galerii!

Zapraszamy do galerii

2015.02.24 Spotkanie z Panią Strażak

W naszym przedszkolu zawsze dużo się dzieje i spotyka nas wiele ciekawych i przyjemnych niespodzianek. Dzisiaj odwiedziła nas Pani Strażak.
więcej

Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy, dlatego na początku spotkania byliśmy bardzo zdziwieni i nieco onieśmieleni, ale lody szybko zostały przełamane.

Jak się okazało, nasz gość to Pani Monika Kot, która na co dzień jest nauczycielem w naszej placówce, a z zamiłowania członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Podczas spotkania opowiadała nam ona o pracy strażaków, o ważnych i trudnych zadaniach, jakie oni wypełniają każdego dnia i o wozie strażackim.

Na zakończenie swojej wizyty, Pani Monika pozwoliła nam przymierzyć swój strażacki strój. Chociaż okazał się „odrobinę” dla nas za duży, to i tak było super. Teraz oczywiście wszyscy chcemy zostać strażakami!

Zapraszamy do galerii

2015.02.23 Interaktywne Warsztaty Telewizyjne

Jesteśmy bardzo ciekawi świata, lubimy poznawać jego tajemnice, dowiadywać się nowych rzeczy.
więcej

Z tego powodu w poniedziałek 23.02, nasze panie zabrały nas na Interaktywne Warsztaty Telewizyjne, które odbywały się w Teatrze Miejskim. Ich tytuł brzmiał „Wielka księga przygód” i dzięki nim mogliśmy się dowiedzieć na czym polega praca reżysera, aktora oraz w jaki sposób tworzy się efekty specjalne w filmach. Mieliśmy również możliwość sami poczuć się jak reżyserzy i wcielić się w postacie filmowe. Bardzo nam się to podobało i z wielkim zaangażowaniem krzyczeliśmy „Akcja!”, śpiewaliśmy piosenki, podziwialiśmy występy naszych rówieśników na scenie.

Zastanawiamy się teraz, czy ktoś z nas będzie w przyszłości znanym aktorem, albo reżyserem. Chociaż, tak naprawdę, to mamy co do tego pewność, bo przecież jesteśmy zdolni, odważni i utalentowani.

Podczas warsztatów nakręcony został krótki film z udziałem naszych przedszkolaków, który zostanie udostępniony, kiedy tylko do nas dotrze.

Zapraszamy do galerii

2015.02.17 Bal karnawałowy

Na zakończenie karnawału w naszym przedszkolu odbył się najprawdziwszy bal!
więcej

Poprzebierani w kolorowe stroje i z umalowanymi twarzami wesoło tańczyliśmy i śpiewaliśmy ulubione piosenki. Aby zabawa była jeszcze atrakcyjniejsza, nasze panie również się przebrały, a także przygotowały dla nas konkursy i zabawy, w których nagrodami były przepyszne cukierki i ciasteczka. Takie dni w przedszkolu to my lubimy.

Zapraszamy do galerii

2015.02.12 Dzień Babci i Dziadka

W czwartek, 12 lutego, gościliśmy w przedszkolu nasze kochane Babcie i Dziadków.
więcej

Specjalnie dla nich przygotowaliśmy krótki występ złożony z przedszkolnych zabaw. Z wielkim przejęciem tańczyliśmy w rytm naszych ulubionych piosenek i graliśmy na instrumentach śpiewając wesoło „Jestem sobie przedszkolaczek”.

Na zakończenie zaprosiliśmy naszych gości na słodki poczęstunek i wręczyliśmy wykonane przez nas kolorowe laurki. Byliśmy bardzo zadowoleni i dumni z siebie, że udało nam się zaprezentować nasze umiejętności, a przy tym sprawić tak wiele radości naszym ukochanym Babciom i Dziadkom, którzy opiekują się nami i dają nam wiele miłości.

Zapraszamy do galerii

2015.02.11 Spotkanie integracyjne w Przedszkolu nr 1 w Świdnicy

W środę, 11 lutego, panie wychowawczynie zabrały nas na spotkanie z przedszkolakami uczęszczającymi do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świdnicy.
więcej

Nasi koledzy przywitali nas słodkim poczęstunkiem, a następnie zaprosili do wspólnej zabawy.

Najpierw pracowaliśmy z chustą Klanzy, doskonaląc przy tym swoją znajomość kolorów oraz koordynację wzrokowo- ruchowo-słuchową, potem tańczyliśmy i śpiewaliśmy w kole , robiliśmy pociąg , a na koniec mogliśmy pobawić się zabawkami, które na co dzień mają do dyspozycji nasi rówieśnicy. Do przedszkola wróciliśmy pełni nowych wrażeń i w dobrych nastrojach. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z naszymi nowymi, niezwykle sympatycznymi kolegami i koleżankami!

Zapraszamy do galerii

2015.02.11 Dogoterapia

W dniu 11.02 .2015 , rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu drugi już cykl spotkań z zakresu dogoterapii, która jest formą wspomagającą rehabilitację, psychoterapię oraz edukację. Filarem tego rodzaju terapii kontaktowej jest pies.
więcej

Wyselekcjonowany, sprawdzony i odpowiednio wyszkolony czworonóg razem ze swoim przewodnikiem stanowią zespół terapeutyczny, który znajduje szerokie i co najważniejsze efektywne zastosowanie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Dogoterapia to emocjonalny kontakt, specyficzna więź pomiędzy podopiecznym i psim terapeutą. Więź, która staje się motywatorem działań, daje poczucie bezwarunkowej akceptacji i sympatii.

Główny nacisk w programach zajęć dogoterapeutycznych kładzie się na aktywizację naturalnych możliwości i predyspozycji każdego dziecka, z indywidualnym podejściem do każdego uczestnika zajęć. W naszej codziennej pracy w przedszkolu chętnie sięgamy po tę formę terapii, ponieważ daje ona naszym podopiecznym wiele radości. Ponadto, podczas zajęć dogoterapeutycznych wyraźnie wzrasta ich aktywność i zaangażowanie, co przynosi wspaniałe efekty w formie znacznych postępów w ich rozwoju psycho-fizycznym.

Naszym psim terapeutą jest Vedi, który już dobrze nas poznał i dobrze wie jak z nami pracować i w jaki sposób sprawić nam radość. Jest bardzo przyjacielski, ale też niezwykle wyrozumiały i cierpliwy. Nie złości się nawet wtedy, kiedy zbyt mocno go przytulamy, lub ciągniemy za ogon czy uszy. Vedi nie zawiódł nas i tym razem. Podczas spotkania z nim wspaniale się bawiliśmy i nie zniechęcały nas nawet trudne zadania. W towarzystwie naszego psiego przyjaciela doskonaliliśmy umiejętność rzutu, klasyfikacji i różnicowania wielkości, motorykę małą, logiczne myślenie. Vedi, bardzo się cieszymy, że z nami jesteś, bo jesteś najlepszy.

Zapraszamy do galerii

2015.02.04 Audycja muzyczna

4 lutego braliśmy udział w audycji muzycznej, podczas której poznaliśmy nowy instrument – saksofon.
więcej

Mieliśmy również okazję posłuchać muzyki ze znanych i lubianych przez nas bajek, co bardzo nam się podobało.

Zapraszamy do galerii

2015.02.03 Spotkanie z panią pielęgniarką

3 lutego odwiedziła nas pani pielęgniarka.
więcej

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak ważna dla naszego zdrowia jest higiena osobista. Poznaliśmy sposoby dbania o czystość, w szczególności zasady prawidłowego mycia zębów. Szczególnie zainteresował nas model szczęki, na którym każdy mógł ćwiczyć zdobyte umiejętności.

Zapraszamy do galerii

2015.01.16 Cała Polska Czyta Dzieciom

16 stycznia gościliśmy na naszych zajęciach Panią Dyrektor Katarzynę Gołąbek, która przeczytała nam kilka ciekawych bajek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
więcej

Z uwagą słuchaliśmy treści opowiastek, a każdy z nas chciał siedzieć jak najbliżej gościa, aby móc śledzić na bieżąco ilustracje w książeczce. Na koniec, ku naszej wielkiej radości, pani Dyrektor przeczytała jeszcze zaproponowane przez nas utwory.
Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii

2015.01.12 Wyjście do teatru – „Baśń o Kluskowej Bramie”

12 stycznia byliśmy w teatrze na spektaklu pt. „Baśń o Kluskowej Bramie” przygotowanym przez Dolnośląski Tetr Młodego Widza.
więcej

Podczas przedstawienia poznaliśmy jedną z legend związanych z naszym regionem – Dolnym Śląskiem. Dopełnieniem historii była wspaniała muzyka i piosenki, które porywały wszystkich do wspólnej zabawy. Na zakończenie nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii

2014.12.18 Odwiedziny Pani Pedagog z Gimnazjum Nr 1 wraz z uczennicami klasy III

18 grudnia 2014r. ostatni raz w tym roku kalendarzowym nasze przedszkole odwiedziły Pani Pedagog z Gimnazjum Nr 1 wraz z uczennicami klasy III. Dziewczęta przygotowały wspaniałe i trzymające w napięciu przedstawienie o Świętym Mikołaju. Później uczennice zaśpiewały nam kolędy. Bawiliśmy się również i malowaliśmy. Zapraszamy do nas w nowym roku kalendarzowym!
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.12.18 Odwiedziny psa terapeutycznego

Dzisiaj, 18 grudnia 2014 r. jak co miesiąc, odwiedził nas Vedi, pies terapeutyczny. Zajęcia z jego udziałem są bardzo ciekawe i przyjemne. Nasz przyjaciel nie zawiódł nas także i tym razem nie pozwalając byśmy nudzili się choćby przez chwilkę. Budowaliśmy kolorową wieżę, losowaliśmy i wykonywaliśmy rozmaite zadania, ukrywaliśmy smakołyki, które psiak bardzo szybko znajdował. Pracowaliśmy bardzo ciężko, ale na końcu spotkała nas nagroda, mogliśmy się przytulić do Vediego i odpocząć. Było super!
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.12.16 Polska Czyta Przedszkolom

16 grudnia 2104r. do naszego przedszkola przyszła Pani Dyrektor Beata Soroka. W ramach akcji Cała Polska Czyta Przedszkolom Pani Dyrektor przeczytała nam 2 bajki związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Było tak przyjemnie i interesująco, że nie chcieliśmy wypuścić naszego gościa, dlatego też poprosiliśmy, aby Pani Dyrektor raz jeszcze przeczytała nam przyniesione przez siebie książki. Dziękujemy! Zapraszamy ponownie.
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.12.12 Warszaty Terapii Zajęciowej

12 grudnia 2014 roku odwiedziliśmy naszych sąsiadów ze szkoły – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podopieczni WTZ zaśpiewali nam kolędy oraz pokazali krótki film dotyczący działalności placówki. Jednak nie tylko my byliśmy ich gośćmi w tym dniu – uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej Nr 8 w Świdnicy odwiedzili naszych sąsiadów, by się z nimi zintegrować. Dzieci odwdzięczyły się za zaproszenie i zaśpiewały 2 kolędy.
więcej

W okresie przedświątecznym przez kilka dni robiliśmy ozdoby bożonarodzeniowe. 15 grudnia postanowiliśmy, że ozdobimy nasz przedszkolny korytarz wielką choinką! Wykonane przez nas ozdoby pięknie się na niej prezentowały. Oto efekty naszej pracy!

Zapraszamy do galerii

2014.12.11 Jasełka

11 grudnia 2014r. poszliśmy na hol główny szkoły, aby obejrzeć jasełka przygotowane przez naszych starszych kolegów i koleżanki. Przedstawienie było ciekawe i bardzo dobrze przygotowane. Po jasełkach szkołę odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Kochany Mikołaju, Ty już drugi raz w tym roku nas odwiedziłeś! Cieszymy się i dziękujemy!
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.12.10 Spektakl pt. „Śpiąca Królewna”

10 grudnia 2014 roku poszliśmy do Teatru Miejskiego na spektakl pt. „Śpiąca Królewna”. Przedstawienie było niezwykle ciekawe, ponieważ łączyło kilka postaci z innych bajek. Prócz Śpiącej Królewny, jej rodziców, złej czarownicy, byli też: kot w butach, 3 myszki, Scooby Doo i jego przyjaciel.
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.12.09 Audycja muzyczna

9 grudnia 2014r. braliśmy udział w audycji muzycznej. Tym razem tematem spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście zaprezentowali nam najbardziej znane utwory muzyczne związane ze świętami. Ponadto poznaliśmy kolejny instrument – trąbkę.
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.12.05 Nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj!

5 grudnia 2014r. nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj! Wszyscy byliśmy grzeczni, dlatego Mikołaj stwierdził, że dostaniemy prezenty. Ale za nim to nastąpiło, bawiliśmy się i tańczyliśmy z naszym gościem. Niestety Święty Mikołaj nie mógł być z nami długo, ponieważ musiał odwiedzić jeszcze inne dzieci. Dziękujemy!
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.12.03 Zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze

3 grudnia 2014r. Pani Policjantka Grażyna Działowska kolejny już raz poprowadziła w naszym przedszkolu zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością się przydadzą.
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.11.28 Zabawa andrzejkowa

28.11.2014 w jednej z sal przedszkolnych odbyła się zabawa andrzejkowa. Każde z nas było przebrane za postać z bajki. Wszyscy chętni mieli pomalowane buzie. Bawiliśmy się i tańczyliśmy. Panie nie zapomniały o słodkim poczęstunku. Czas upłynął nam szybko, ale bardzo przyjemnie.
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.11.25 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

We wtorek, 25 listopada 2014 r., w naszej szkole obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W dniu tym najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu.
więcej

Uczniowie Małej Samorządności zebrali się w sali gimnastycznej  i rozpoczęła się wesoła zabawa. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia. Następnie każda z klas brała udział w konkurencjach zdobywając misiowe punkty. Zadaniem uczniów było m.in.:

  • doszycie odprutych części maskotek,
  • odgadnięcie tytułów piosenek – „Jaka to melodia”,
  • stworzenie portretu szczęśliwego misia,
  • ułożenie bajkowych puzzli.

Do wspólnej zabawy, śpiewu  i tańców zagrzewał pluszowy Miś – pani Aurelia Boś wraz ze swoim pomocnikiem Pszczółką – panią Mirelą Dziakowicz. Miś przygotował też konkurencje dla pań nauczycielek. Ich zadaniem było podniesienie wykałaczek w rękawicy kuchennej, co przysporzyło wiele trudności i śmiechu.Po wyczerpujących zmaganiach mogliśmy nabrać sił spożywając  kanapki ze słodkim  miodkiem. Na zakończenie imprezy każda z klas otrzymała dyplom uczestnictwa oraz prezenty niespodzianki.

Zapraszamy do galerii

2014.11.25 Spotkanie z muzyką!

25.11.2014 odbyło się kolejne spotkanie z muzyką! Tematem audycji muzycznej była twórczość Wolfganga Amadeusza Mozarta. Nasi goście zaprezentowali nam znane utwory słynnego wiedeńskiego kompozytora, jak również ich nowoczesne aranżacje.
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.11.24 Występ grupy teatralno-wokalnej ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Świdnicy

W dniu 24.11.2014 poszliśmy na hol główny szkoły, aby obejrzeć występ grupy teatralno-wokalnej ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Świdnicy. Przedstawienie nosiło nazwę „Bezpieczni na drodze”. Uczniowie SP Nr 6 ukazali nam, jakie niebezpieczeństwa czekają na ulicy, i w jaki sposób się przed nimi ustrzec.
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.11.14 Książkowy Miś

W dniu 14.11.2014 odbyły się urodziny naszego kochanego książkowego Misia. Z tej okazji specjalnie dla niego wykonaliśmy drobne upominki i złożyliśmy mu życzenia.
więcej

W zamian za to nasz przyjaciel Miś przeczytał bajkę i zorganizował nam interesujące zajęcia. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, malowaliśmy. Ale to nie koniec. Dzięki pomocy naszej kochanej Pani Doroty wszyscy mieliśmy pomalowane buzie i staliśmy się misiami. Na pożegnanie książkowy Miś przygotował dla nas słodki poczęstunek. Dziękujemy Misiu!

Zapraszamy do galerii

2014.11.13 zabawy muzyczno-ruchowe

Dnia 13.11.2014 roku po raz kolejny nasze przedszkole odwiedziły Pani Pedagog z Gimnazjum Nr 1 wraz z 4 Uczennicami klasy III. Dziewczęta przygotowały dla nas ciekawe zabawy muzyczno-ruchowe, a nasza Pani przedstawiła gościom kolejną metodę pracy terapeutycznej. Dziękujemy za miło spędzony czas.
więcej

Zapraszamy do galerii

2014.11.07 Vedi

Dnia 7.11.2014 nasze przedszkole kolejny raz odwiedził nasz czworonożny przyjaciel Vedi. Jak zwykle nas nie zawiódł.
więcej

Czas spędzony z nim był niezwykle przyjemny i relaksujący. Mogliśmy głaskać i przytulać się do naszego pupila. Vedi niejednokrotnie pokazał nam jak, przyjemna może być praca i zabawa z psem. Z niecierpliwością czekamy na kolejną jego wizytę.

Zapraszamy do galerii

2014.10.30 Czerwony Kapturek

30.10 214r. przyjechał do nas Teatr Mag i dzięki temu mogliśmy obejrzeć przedstawienie kukiełkowe zatytułowane Czerwony Kapturek. Najbardziej podobał nam się wilk i chociaż był bardzo groźny, to wcale się go nie baliśmy.
więcej

Po zakończeniu bajki, każdy mógł sobie zrobić piękne zdjęcie na pamiątkę. Bardzo grzecznie i cierpliwie pozowaliśmy i Panie były z nas dumne.

Zapraszamy do galerii

2014.10.29 „Baśniowy mostek czarownic”

Bardzo chętnie chodzimy do teatru, więc nasze Panie zabrały nas na przedstawienie wrocławskiego Teatru Młodego Widza, pt. „Baśniowy mostek czarownic”.
więcej

Obejrzeliśmy opowieść o dziewczynce, która nie chciała słuchać swojej mamy i czarownica rzuciła na nią czar. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a my byliśmy zachwyceni krasnoludkami i czarownicą, która miała suuuper świecącą miotłę!

Zapraszamy do galerii

2014.10.23 Z wizyta na placu zabaw

W październiku pierwszy raz w nowym roku szkolnym odwiedziliśmy salę zabaw „Bajka”.
więcej

To miejsce jest fantastyczne, jak zwykle nie nudziliśmy się. Specjalnie dla naszej trójki Pani z obsługi uruchomiła wielki dmuchany zamek!

W drodze wyjątku „Bajkę” otworzono dla nas pół godziny wcześniej, żeby nasz kolega mógł spokojnie zdążyć na busa do domu.

Jak będziemy grzeczni, to już niedługo nasze Panie znowu zabiorą nas w to bajkowe miejsce.

Zapraszamy do galerii

2014.10.16 Dogoterapia

Dzisiaj znowu odwiedził nas czworonożny przyjaciel Vedi.
więcej

Było to bardzo wyczekiwane spotkanie, bo Vedi ma dla nas zawsze przygotowanych wiele ciekawych zabaw i ćwiczeń. Tym razem także nie zawiódł, pracowaliśmy ciężko, ale również wspaniale się bawiliśmy. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć z Vedim!

Zapraszamy do galerii

2014.09.24 Wizyta uczennic z Gimnazjum Nr 1

Po wakacyjnej przerwie, zawitały do nas znowu zaprzyjaźnione uczennice z Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy, które jak zawsze, starannie przygotowały się na spotkanie z nami.
więcej

Tematem naszego spotkania była jesień, dlatego razem z gośćmi wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające dary, które nam ona przynosi, np. kolorowe liście.

Było bardzo ciekawie i przyjemnie, już czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie w przyszłym miesiącu.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do galerii

2014.09.18 Spotkanie z Panią Teresą Świło

W dniu dzisiejszym odwiedził nas wspaniały gość – Pani Teresa Świło, która jest posłanką na Sejm RP.
więcej

Starannie przygotowaliśmy się do tego spotkania, pokazaliśmy jak ładnie potrafimy grać na instrumentach muzycznych, śpiewać i tańczyć. Dodatkowo, wręczyliśmy Pani posłance wykonane przez nas laurki i prezenty. W zamian, nasz gość podarował nam słodkie niespodzianki, baloniki oraz piękne malowanki.

Serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego i zapraszamy ponownie!

Zapraszamy do galerii

2014.09.09 Przedstawienie teatralne

Dzisiaj do naszej szkoły przyjechał Teatr „Na Bruku” z Wrocławia.
więcej

Dzięki niemu mogliśmy obejrzeć wspaniałe przedstawienie – pantomimę pt. Drzewo, które umiało dawać” , opowiadające o dobroci i miłości.

Następnie artyści pokazali nam, w jaki sposób można stworzyć rekwizyty teatralne z materiałów recyklingowych. Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy krótką i bardzo zabawną inscenizację zatytułowaną „Mucha”. Kierownictwu teatru oraz Aktorom bardzo serdecznie dziękujemy

Zapraszamy do galerii

Skip to content