Wydarzenia przedszkole

Wydarzenia przedszkole 2016 / 2017

~~Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na wakacjach~~

Drodzy rodzice! Zbliża się upragniony przez wszystkich czas – czas wakacji. Wakacje to czas relaksu, odpoczynku i świetnej zabawy w blasku słońca. Warto przy tym pamiętać o …  więcej

O zasadach bezpiecznego zachowywania się w górach, na basenie, nad morzem, czy w lesie.  Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało w tym celu “poradnik_bezpiecznego_wypoczynku“(kliknij), w którym informacji mogą zasięgnąć zarówno organizatorzy wypoczynku jak i jego uczestnicy, a także rodzice. W naszej szkole w ostatnim tygodniu zajęć dydaktyczno –wychowawczych będziemy stale przypominać uczniom w jaki sposób należy bezpiecznie zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku.

Pamiętajmy, że wybierając jakąkolwiek formę wypoczynku dla naszych dzieci należy wpierw sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl.  Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

2017.06.23 Zakończenie roku przedszkolnego

Cały rok bardzo ciężko pracowaliśmy, dlatego marzyliśmy wreszcie o przyjemnym wypoczynku. Już od kilku tygodni … więcej

Czuliśmy piękny zapach zbliżających się wakacji i z coraz większą niecierpliwością oczekiwaliśmy na ich nadejście. I wreszcie, dzisiaj, okazało się, że oto są! Jeszcze tylko uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny, otrzymaliśmy piękne dyplomy, gratulacje i drobne upominki z rąk Pani Dyrektor, jeszcze tylko pożegnaliśmy się serdecznie z naszymi paniami i mogliśmy rozpocząć zasłużony letni odpoczynek.

Morze, góry, lasy przybywamy! Będziemy pływać, spacerować i bawić się całymi dniami! Wam wszystkim także życzymy wspaniałych, beztroskich, udanych i oczywiście bezpiecznych WAKACJI i do zobaczenia we wrześniu!

Ależ to był świetny rok!

Zapraszamy do galerii

2017.06.13 Dzień Rodziny

Bo rodzina, to rodzice i rodzeństwo

To są krewni, których łączy pokrewieństwo

Bo w rodzinie wszyscy bardzo się kochamy

I gdy trzeba, jedni drugim pomagamy… więcej

Czas spędzany w gronie najbliższych zawsze upływa radośnie, szybko i przyjemnie. Nie inaczej było i dzisiaj, podczas przedszkolnego Dnia Rodziny. Na wspólne świętowanie przybyli nasi rodzice, dziadkowie, babcie, rodzeństwo, którzy wraz z nami wzięli udział w zaciętych zmaganiach sportowych, a następnie zasiedli do wspaniałej uczty.

Mieli oni również okazję poznać naszych onoterapeutów – Panią Kasię i Pana Krzysztofa, których zaprosiliśmy na naszą rodzinną imprezę. Nasi mili goście sprawili nam ogromną niespodziankę, bo przywieźli ze sobą naszego długouchego przyjaciela Iglaka. Dzięki temu, nasi najbliżsi mogli zobaczyć jak doskonale radzimy sobie na osiołkowym grzbiecie. Byli pod wielkim wrażeniem! Ale wiecie co? Pani Kasia i Pan Krzysztof przygotowali dla nas jeszcze jedną niespodziankę i na pewno nie zgadniecie jaką! Razem z nimi przyjechał ktoś zupełnie nam nieznany, a mianowicie przepiękna kotka o imieniu Inez. Byliśmy bardzo zaskoczeni ale i zachwyceni. Okazało się, że Inez będzie w przyszłości pracować z dziećmi jako koci terapeuta i już z niecierpliwością czekamy na pracę i zabawę w jej uroczym, energicznym towarzystwie.

Ależ to był super dzień!

Zapraszamy do galerii

2017. 05.29 Zajęcia dogoterapeutyczne

Bawiliśmy się dzisiaj fantastycznie, a to wszystko za sprawą malutkiej, wesołej Kari, która przyjechała do nas na zajęcia dogoterapeutyczne. Dzięki jej urokowi i energii, pracowaliśmy z wielkim entuzjazmem i wszystkie zadania sprawiały nam wielką przyjemność…więcej

Nasza kudłata przyjaciółka sporo się napracowała, ale my nie byliśmy gorsi – pokonywaliśmy tory przeszkód, doskonaliliśmy swoją motorykę małą i sprawność manualną, utrwalaliśmy znajomość kolorów oraz liczenie. W wykonywanie ćwiczeń włożyliśmy wiele wysiłku, ale wcale nie czuliśmy się zmęczeni i nie chcieliśmy kończyć spotkania, tak nam się podobało.

Dziękujemy Kari, że z nami byłaś. Jesteś suuuper psiakiem!

Zapraszamy do galerii

2017.05.26 Czerwony Kapturek – przedstawienie

Snuj się, snuj, bajeczko!
A było tak: niedaleczko,

Właśnie tutaj, nad rzeczką,

Mieszkała wdowa z córeczką.

Córeczka, chociaż mała…więcej

Swej matce pomagała:

Zamiatała podłogę,

Pełła grządki ubogie,

Chrust zbierała też czasem,

Bo mieszkały pod lasem,

Niosła proso dla kurek…

A zwała się, po prostu,

Czerwony Kapturek.

Widziano ją bowiem nierzadko,

Jak krząta się przed chatką,

W ogródku i na podwórku –

W czerwonym kapturku.

Tak się zwała, jak się zwała,

Często w niebo spoglądała,

W modre niebo, kędy ptaki

Szybowały pośród chmurek.

Teraz wiecie, kto to taki,

Czerwony Kapturek.

Czerwony Kapturek to jedna z naszych ulubionych bajek, dlatego byliśmy zachwyceni, kiedy okazało się, że właśnie ją będziemy mogli obejrzeć dzięki artystom ze Studia „Magnus”. W przedstawieniu występowały piękne lalki i było ono bogato ilustrowane muzyką. I jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie. A my musimy się pochwalić – nie baliśmy się wilka, nic a nic! Widzicie, jacy jesteśmy dzielni!?

Zapraszamy do galerii

2017.05.25 Dzień Bibliotekarza

Zawsze pamiętamy o ważnych świętach, dlatego dzisiaj uroczyście obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza. Naszym honorowym gościem była oczywiście nasza szkolna Pani Bibliotekarka. Na przywitanie ułożyliśmy dla niej wierszyk, a zaczyna się on tak:”W bibliotece fajnie jest można czytać ile chcesz”…więcej

W Bibliotece fajnie jest,
można czytać ile chcesz.
Pani Bibliotekarka uśmiechnięta,
wesoła, bo dzieci przyszły z przedszkola.
Baśni, bajek uważnie słuchają
na wszystkie pytania dzielnie odpowiadaj?.
Pani Bibliotekarka odwiedza też nas,
regularnie co jakiś czas.
Dziękujemy za cenne rady i wskazówki,
które trafiły do naszej główki.
Dziękujemy za poświęcony czas
w Bibliotece zagościmy jeszcze nie raz.

Podczas spotkania opowiadaliśmy o naszych ulubionych książkach, poznając przy tym różne ich rodzaje. Rozmawialiśmy też o zawodzie bibliotekarza i jego miejscu pracy, bibliotece. Pani Beatka, w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam także historię powstawania książki, omówiła drogę jaką przebywa ona spod pióra pisarza do rąk czytelnika.

Na zakończenie uroczystości zaśpiewaliśmy naszemu gościowi głośne „Sto lat” i wręczyliśmy upominki – samodzielnie wykonane zakładki do książek. W zamian, Pani Bibliotekarka zaprosiła nas do swojego królestwa – biblioteki. To był bardzo udany dzień!

Zapraszamy do galerii

2017.05.24 Wycieczka do Teatru Miejskiego w Świdnicy

Teatr to jedno z naszych ulubionych miejsc, zawsze chętnie do niego chodzimy i często dopytujemy nasze panie, kiedy znowu wybierzemy się na jakieś przedstawienie. Nic zatem dziwnego, że wykrzyknęliśmy głośno…więcej

„Huurrraaaa”, kiedy dowiedzieliśmy się, że w teatrze odbędzie się spektakl dla dzieci, i że mamy na niego kupione bilety. Tym razem była to bajka zatytułowana „Karolcia”, a wystawiana przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia.

Opowiadała ona o dziewczynce, która znalazła magiczny koralik spełniający życzenia. Karolcia i jej przyjaciel Piotrek wzięli udział w ratowaniu placu zabaw przed zamknięciem i przeżywali dzięki temu wiele ciekawych przygód, czasem śmiesznych, czasem trochę niebezpiecznych.

W trakcie przedstawienia szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielania pomocy osobom starszym i zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Koralik pozwolił odkryć Karolci ważną prawdę, że dużo radości i prawdziwego szczęścia sprawiło jej spełnienie marzeń otaczających ją ludzi. W całej tej historii nie zabrakło też złej czarownicy, która miała na imię Filomena. Chciała ona odebrać Karolci koralik i zyskać wielką moc. Na szczęście jej się nie udało i wszystko skończyło się szczęśliwie.

Zapraszamy do galerii

2017.05.19 Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne w grupie Stokrotek

Po Krasnoludkach i Biedronkach, dzisiaj przyszła kolej Stokrotek na udział w zajęciach prowadzonych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Już nie mogliśmy się ich doczekać, kiedy usłyszeliśmy od naszych kolegów z innych grup, jak wspaniale się na nich bawili. I wiecie co? Nie rozczarowaliśmy się, nic a nic…więcej

Pokonywaliśmy tory przeszkód zbudowane z ciał dorosłych, były przyjemne masażyki i oczywiście ćwiczenia z kocami. Pracowaliśmy ciężko, bo nie chcieliśmy być gorsi od innych przedszkolaków, ale nie opuszczał nas dobry humor. Było suuuupeeerancko!

Zapraszamy do galerii

2017.05.17 Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne

Każde kolejne zajęcia z zakresu metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, w których uczestniczymy razem z naszymi rodzicami, są coraz ciekawsze i sprawiają nam mnóstwo przyjemności i radości.

Tym razem nie było inaczej…więcej

Skakaliśmy po wysepkach z koców, pokonywaliśmy kocykowego węża i tunel, zamienialiśmy się w kocykowe naleśniki, huśtaliśmy się w kocykowych hamakach i jeździliśmy po podłodze na kocykowych karocach. Kocyki były dzisiaj najważniejsze i bardzo nam się to podobało! Pani Beatko dziękujemy za dzisiejsze zajęcia iiii….prosimy o jeszcze więcej kocykowego szaleństwa!

Zapraszamy do galerii


2017.04.28 Zajęcia kulinarne

W naszym przedszkolu każdego dnia uczymy się wielu ciekawych rzeczy i przeżywamy wspaniałe przygody. Dzisiaj

na przykład, zamieniliśmy się w cukierników!…więcej

Panie Asia i Beatka przygotowały dla nas zajęcia kulinarne, które odbywały się w najprawdziwszej kuchni! Przygotowywaliśmy tam pyszne babeczki – pracowicie i starannie mieszaliśmy składniki, przelewaliśmy ciasto do foremek i cierpliwie czekaliśmy, aż wyrośnie i upiecze się w piekarniku. Pracy było dużo, ale jej efekt wyszedł bardzo ładnie i smakowicie.

Mniaaaaam!

Zapraszamy do galerii


2017.04.26 Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne – Krasnoludki i Biedronki

Jak zwykle nie było dzisiaj w naszym przedszkolu czasu na nudę! Biedronki i Krasnoludki, wraz z mamami, dzielnie ćwiczyły i bawiły się podczas zajęć prowadzonych przez panią Beatką metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Pani Beatka…więcej

Pani Beatka oczywiście przystąpiła do spotkania z ogromną energią i dobrym humorem, czym szybciutko nas zaraziła. Zadania nie były łatwe, co widać na zdjęciach, ale wszyscy super się podczas ich wykonywania bawiliśmy i tylko troszkę się zasapaliśmy. Ale co tam! Przecież sport to zdrowie!

Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii


2017.04.25 Dogoterapia

Hurraaaaaaa!!!
Nie mogliśmy uwierzyć w swoje szczęście, kiedy w naszym przedszkolu pojawiała się dzisiaj Ziva, nasza kochana kudłata przyjaciółka! Tak dawno jej nie widzieliśmy i strasznie się za nią stęskniliśmy! I wreszcie przyjechała!

Tak się ucieszyliśmy, że…więcej

Że od razu musieliśmy ją wygłaskać i wyprzytulać. I wiecie co? Ona też się ucieszyła, że nas widzi, bo radośnie machała ogonem i rozdawała nam buziaki! Było cudownie!

Potem oczywiście przyszła pora na ćwiczenia i zabawę – pokonywaliśmy tor przeszkód, wyszukiwaliśmy pasujące do siebie pary obróżek i smyczy, kopaliśmy piłkę. Dzięki temu doskonaliliśmy naszą koordynację wzrokowo-ruchową, celność, znajomość kolorów i umiejętność klasyfikowania. Wszystkie zadania wykonywaliśmy najlepiej jak umieliśmy, w skupieniu, ale i z uśmiechem na buzi.

Wreszcie, w podziękowaniu za zajęcia, wyczesaliśmy Zivę tak, jak lubi najbardziej, delikatnie i z czułością.

Do zobaczenia, kochana!

 

Zapraszamy do galerii

2017.04.24 Cała Polska Czyta Przedszkolom

Od samego rana byliśmy dzisiaj bardzo zadowoleni i podekscytowani, wiedzieliśmy bowiem, że zawita do nas gość,

który przeczyta nam książeczkę w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Przedszkolom. Do końca nie wiedzieliśmy kto to będzie, ponieważ …więcej

Nasze panie nie chciały nam tego zdradzić i zachowały tajemnicę do samego końca. Wreszcie, kiedy nasza ciekawość sięgnęła zenitu, drzwi cichutko się uchyliły i do sali, w której byliśmy zgromadzeni, weszła Pani Ewa, która na co dzień uczy dzieci w klasie I-III Szkoły Podstawowej.

Bardzo się ucieszyliśmy, bo znamy ją i wiemy, że jest niezwykle sympatyczną osobą. Pani Ewa przygotowała dla nas wspaniałe zajęcia – przyniosła i przeczytała nam książkę o zdrowym i higienicznym sposobie życia, ilustrowała ją ruchem i rekwizytami, a następnie odbyła się wesoła, rymowana gimnastyka. Nie zabrakło także zabaw naśladowczych z muzyką, a na koniec spotkania, każdy z nas otrzymał w prezencie zdrowe i smaczne jabłuszko.

To był bardzo miło i ciekawie spędzony czas. Pani Ewo, serdecznie dziękujemy za wizytę!

Zapraszamy do galerii

2017.04.21 Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne – zajęcia z rodzicami

Uffffffff ….

Ależ jesteśmy dzisiaj zmęczeni! A to wszystko za sprawą naszej pani Beatki, która poprowadziła dla naszych rodziców i dla nas kolejne zajęcia z zakresu Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne…więcej

Tym razem zaproponowała nam dosyć trudne i wymagające wysiłku ćwiczenia, kształtujące świadomość ciała, umiejętność współpracy i poruszania się w przestrzeni. Jak zawsze, było bardzo przyjemnie i wesoło, chociaż pracowicie! Już nie możemy się doczekać następnego spotkania!

Zapraszamy do galerii

2017.04.16 Spotkanie z Teatrem „Blaszany Bębenek” – Pinoko

Wierzcie lub nie, lecz na tym świecie bywa, że zdarzają się rzeczy całkowicie dziwne i niezwyczajne. Tak nieprzewidywalne, że gdy się komuś przytrafiają, nie od razu taka osoba wie, czy ma do czynienia ze snem, czy z jawą…więcej

Taki właśnie dylemat powstał w głowie poczciwego stolarza Gepetto, gdy kawałek drewna, który zamierzał przemienić w nogę od stołu, nagle zaczął żałośnie piszczeć i błagać, by darować mu życie!

Tak rozpoczęło się dzisiaj nasze spotkanie z Pinokiem, niesfornym pajacykiem, który za wszelką cenę pragnął zostać prawdziwym chłopcem! Na drodze wiodącej do spełniania tego marzenia, spotkało go wiele wspaniałych, choć nie zawsze bezpiecznych przygód, które sprawiały, że wstrzymywaliśmy oddech, w oczekiwaniu co wydarzy się dalej. Na szczęście wszystko szczęśliwie się skończyło – Pinokio, dzięki dobrej wróżce stał się prawdziwym, grzecznym chłopcem i nie sprawiał już kłopotów swemu ojcu Gepetto.

Na zakończenie przedstawienia, wszyscy, z wielkim entuzjazmem, odtańczyliśmy z bohaterami bajki taniec radości. Wyszedł nam wspaniale!

Zapraszamy do galerii

2017.04.11 Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne – Stokrotki

Jupiiii!!!
Pani Beatka zaprosiła dzisiaj grupę Stokrotek, wraz z rodzicami, na wspólne zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne… więcej

Podczas spotkania, mogliśmy pobawić się z naszymi mamami, współpracować z nimi i wyprzytulać się za wszystkie czasy. Budowaliśmy i umacnialiśmy wspólne relacje nie tylko z nimi, ale i z rówieśnikami. Uczyliśmy się współdziałania, ale przede wszystkim, cudownie się bawiliśmy. A na koniec, każdy z nas miał okazję pofrunąć, aż pod sam sufit, na rękach dorosłych! To dopiero była frajda!

Dziękujemy, pani Beatko i prosimy o jeszcze!

Zapraszamy do galerii

2017.04.08 Mali ogrodnicy

Nadeszła już długo wyczekiwana wiosna, na dworze robi się coraz cieplej, a cała przyroda budzi się do życia. Z tego powodu, grupa Stokrotek, postanowiła zamienić się dzisiaj w najprawdziwszych ogrodników… więcej

Z wielkim zaangażowaniem i delikatnością, wsadziliśmy do swoich doniczek cebuli, starannie otuliliśmy je ziemią i podlaliśmy wodą z konewki. Teraz czekamy

na przepyszny szczypiorek! Będzie w sam raz do naszych śniadaniowych kanapek! Mniammmm!

Zapraszamy do galerii

2017.04.07 Spotkanie z iluzjonistą

Światła przygasły i już na scenie

Magik zaczyna swe przedstawienie.

Zdejmuje czarny cylinder z głowy,

Stuka weń laską i czar gotowy.

Dzisiaj w naszym przedszkolu było bardzo czarodziejsko i magicznie, a to wszystko za sprawą iluzjonisty Macino. więcej

Jego występ zachwycił nas od pierwszej sztuczki, a potem było jeszcze wspanialej – ogień, który nie palił, mnożące się i znikające butelki, książeczka, która się sama kolorowała – to wszystko działo się na naszych oczach. Nie mogliśmy wyjść z podziwu! A na dodatek, sami także staliśmy się na chwilę magikami

i występowaliśmy przed szkolną publicznością. Ależ to było cudowne przeżycie!

Zapraszamy do galerii

2017.04.06 Wizyta Notki Łanek

Uwielbiamy misie – wiadomo to nie od dziś! Dlatego domyślacie się, że z wielkim zachwytem przyjęliśmy wiadomość, że rozpoczynamy udział w nowym ogólnopolskim misiowym projekcie zatytułowanym „Podróże Misiołanków”. więcej

Misiołanki to przesympatyczna rodzina misiów, z których każdy jest specjalistą w innej dziedzinie. Tata zajmuje się bezpieczeństwem na drodze, mama higieną, synek zagadnieniami przyrodniczymi, a córeczka zdrowym odżywianiem. Podróżują oni po przedszkolach znajdujących na terenie naszego kraju i uczą dzieci różnych ciekawych i mądrych rzeczy. Do nas, jako pierwsza, zawitała najmłodsza misia – Notka Łanek.
Ta prześliczna, elegancka i baaardzo mięciutka misiowa panienka opowiedziała nam wiele ciekawostek na temat tego, jak trzeba się prawidłowo odżywiać, kto to jest i czym się zajmuje dietetyk, ile w naszym ciele znajduje się wody, jak również zmierzyła nas i zważyła. My za to pięknie uzupełniliśmy jej dziennik podróży – wkleiliśmy zdjęcia zabytków znajdujących się w Świdnicy i teksty miejscowych legend. Czas spędzony

z Notką był wspaniałą przygodą!
Zapraszamy do galerii

2017.04.03 Powrót Antosia

Hurrrrraaaaaaaaaa! Nasz Antoś wrócił do nas po bardzo długiej podróży! Radości było co nie miara, nie mogliśmy się nim nacieszyć i chcieliśmy go przytulać bez końca, bo okropnie się za nim stęskniliśmy przez te miesiące, kiedy odwiedzał inne przedszkolaki. więcej

Z wielką ciekawością przejrzeliśmy jego dziennik podróży i wiemy, że wspaniale spędził czas, poznał wiele wspaniałych osób i przeżył mnóstwo fascynujących przygód. Cieszy nas to ogromnie, ale cieszymy się, że jest już znowu z nami. Niniejszym, oficjalnie ogłaszamy, że zakończyliśmy nasz udział w ogólnopolskim projekcie „Mały Miś w wielkim świecie literatury”. Teraz czekamy na kolejne wyzwania!

Zapraszamy do galerii

2017.03.30 Muzyczny spacer po Pradze

W tym roku przedszkolnym, artyści z Filharmonii na wesoło pokazują nam różne zakątki świata, wraz z ich muzyką, zapachami, smakami i klimatem. Tym razem zwiedzaliśmy piękną Pragę, stolicę Czech, bogatą w zabytki, urokliwe uliczki oraz życie artystyczne.więcej

Słuchaliśmy energetycznych, melodyjnych utworów, a także z bliska podziwialiśmy popisy najprawdziwszego mima i rozmaite rodzaje lalek, a wśród nich marionetki i pacynki. Ich wygląd i zabawne ruchy rozbawiły nas do łez. Byliśmy zachwyceni!

Zapraszamy do galerii

2017.03.28 Sensoplastyka

Dzisiaj przyjechał do nas Pan Andrzej, żeby poprowadzić zajęcia z sensoplastyki. Jak tylko go zobaczyliśmy od razu wiedzieliśmy, że będzie suuuper, bo dobrze wiemy jak wspaniałe, zaskakujące i ciekawe pomysły potrafi on mieć.więcej

I wcale się nie pomyliliśmy – pomimo, że musieliśmy się porządnie napracować wyrabiając masę z mąki, wody i soli, a następnie mieszając ją
z barwnikami, to wcale nam to nie przeszkadzało. Bardzo lubimy takie zadania i z wielką przyjemnością je wykonujemy. Nic zatem dziwnego,
że każdy z nas miał podczas wykonywania tego zadania szeroki uśmiech na buzi. Z otrzymanej masy tworzyliśmy potem różne wymyślne
i fantastyczne kształty. To dopiero była zabawa!

Zapraszamy do galerii

2017.03.24 Miś Puszek

W ostatnich dniach gościliśmy w naszym przedszkolu misia Puszka – uroczego i baaaardzo słodkiego. Jego obecność sprawiła nam wiele radości.więcej

Wspólnie z nim uczyliśmy się, lepiliśmy z modeliny, czytaliśmy ciekawe historie. Pożegnaliśmy go serdecznie – były moce uściski, delikatne przytulanie, taniec i buziaczki. Oczywiście, nie zapomnieliśmy też o wypełnieniu misiowego dzienniczka podróży. Jak zwykle zrobiliśmy to starannie i z ogromnym zaangażowaniem. Nie chcieliśmy się rozstawać z Puszkiem, ale musiał wyruszyć w dalszą drogę, by wreszcie dotrzeć do domu.

Zapraszamy do galerii

2017.03.21 Wizyta misia Błękitka

Błękitek to wyjątkowy miś – cały wykonany z włóczki, zachwycający swoim kolorem i delikatnością. Powitaliśmy go bardzo serdecznie i przedstawiliśmy się elegancko, żeby wiedział z kim spędzi najbliższych kilka dni. więcej

Czas wizyty naszego gościa obfitował w wiele różnych atrakcji – oczywiście razem przeczytaliśmy kilka bajeczek, ale też wspólnie pracowaliśmy i bawiliśmy się w Bibliotece Miejskiej na zajęciach z cyklu „Baśniolandia” czy na zajęciach z rodzicami metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, prowadzonymi przez panią Beatkę. Ani się obejrzeliśmy, a nadszedł czas rozstania. Na pożegnanie pobawiliśmy się z Błękitkiem z chustą Klanzy, zatańczyliśmy dla niego i uzupełniliśmy jego dziennik podróży, żeby śliczny miś nigdy o nas nie zapomniał. Szczęśliwej drogi, Błękitku, cieszymy się, że mogliśmy cię poznać!

Zapraszamy do galerii

2017.03.20 Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Świdnicy

Zajęcia z cyklu „Baśniolandia”, w których uczestniczymy w Bibliotece Miejskiej, to dla nas zawsze ogromna radość i atrakcja. Nigdy się nie nudzimy, przyjemnie spędzamy czas i uczymy się wielu ciekawych rzeczy. więcej

Tym razem, tematem przewodnim spotkania było morze. Wysłuchaliśmy zatem morskiej opowieści, za pomocą chusty Klanzy zrobiliśmy kolorowy sztorm, szukaliśmy pirackiego skarbu i wykonaliśmy piękne prace. Było tak interesująco i wesoło, że czas zajęć minął nam błyskawicznie.

Zapraszamy do galerii

2017.03.17 Spotkanie z Teatrem „Blaszany Bębenek” z Trzebini

„Skarb to nie zawsze tylko złoto”, taki tytuł nosiło przedstawienie, które dzisiaj obejrzeliśmy dzięki Teatrowi „Blaszany Bębenek” z Trzebini. To był nie tylko świetny spektakl, ale i super zabawa. więcej

Oglądając przygody dwóch krasnoludków, dowiedzieliśmy się, że największym skarbem na całym świecie jest prawdziwa przyjaźń, a do tego przeżyliśmy wraz z nimi wiele ciekawych przygód – spotkanie z żabą, która miała trujący jad, strasznym pająkiem i okrutnym olbrzymem. Nie sposób było się nudzić, bo dodatkowo mogliśmy pomagać bohaterom bajki i brać udział w przedstawieniu. Ponadto, w bajce wykorzystano wiele krasnoludkowych piosenek, do których wspólnie, z wielkim entuzjazmem tańczyliśmy, ile mieliśmy tylko siły. Po zakończeniu spektaklu natomiast, osobiści poznaliśmy wesołe krasnoludki i namówiliśmy ich na wspólne zdjęcie.

Ależ to było przeżycie!

Zapraszamy do galerii

2017.03.16 Spektakl „Trzy magiczne słowa”

Proszę, dziękuję, przepraszam – to trzy magiczne słowa, które otwierają każde serce i sprawiają, że świat staje się lepszy, piękniejszy. Dowiedzieliśmy się tego podczas dzisiejszego przedstawienia, z którym przyjechało do nas Studio „Herbi”, aż z Leszna. więcej

Bajka, którą obejrzeliśmy opowiadała o zarozumiałym królewiczu. Nie mógł on zostać królem, dopóki nie nauczy się dobrze traktować innych ludzi. Wyruszył więc w daleką, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, podczas której zrozumiał co jest najważniejsze – dobroć i wzajemna pomoc. Spektakl bardzo nam się podobał, nauczył nas wielu mądrych rzeczy, ale był też ciekawy i zabawny. Mamy nadzieję, że Studio „Herbi” jeszcze kiedyś do nas zawita!

Zapraszamy do galerii

2017.03.14 Dzień Kota

“W małym koszyczku
Leży podusia,
a na podusi coś się porusza.
Ma małe uszka i nosek mały,
a na dodatek w futerku cały.
Gdybyś mu mleczka w spodeczku dał….więcej

to się przeciągnie i powie miau…
Wyjdzie z koszyczka, mleczko wypije
i brudny pyszczek łapką umyje”

Taką właśnie zagadką rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Dnia Kota. Podczas zajęć wysłuchaliśmy opowiadania o pochodzeniu tych pięknych zwierząt, poznaliśmy ich zwyczaje i ulubione zabawy, a także sami zamieniliśmy się w kotki – chodziliśmy na czterech łapkach, myliśmy się, oblizywaliśmy, piliśmy mleczko, robiliśmy kocie grzbiety. Były też zabawy naśladowcze, z kocimi piosenkami, chustą Klanzy. Bawiliśmy się wspaniale! Największą atrakcję stanowił dla nas interaktywny kotek, który był mięciutki i puszysty, mruczał, poruszał się i siadał – zupełnie jak prawdziwy! Każdy z nas mógł się do niego poprzytulać i delikatnie go pogłaskać. Cóż to była za frajda! Na zakończenie obchodów tego ważnego święta wykonaliśmy piękne kocie malowanki. To był bardzo udany dzień!

Zapraszamy do galerii

2017.03.13 Różane mydełka

Grupa Biedronek zdobyła dzisiaj nowe, wspaniałe doświadczenie i umiejętności – razem z panią Asią zrobiła najprawdziwsze mydełka. więcej

Najpierw było ścieranie zwykłych mydeł na tarkach, później dosypywanie płatków róż, a następnie ubijanie trzepaczką. Na koniec, puszysta masa została włożona do foremek na ciastka, gdzie mogła zastygnąć. Zadanie było trudne, ale praca sprawiła wszystkim wielką przyjemność, a jej efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania! Powstały śliczne, pachnące mydełka, które dzieci dały w prezencie swoim mamom.

Zapraszamy do galerii

2017.03.13 Wizyta Misi Pysi

Zawsze z wielką ciekawością czekamy, jaki kolejny miś zawita do nas w ramach ogólnopolskiej akcji Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Tym razem była to Misia Pysia – szara, delikatna i mięciutka.więcej

Bardzo się ucieszyliśmy na jej widok, serdecznie ją przywitaliśmy i zaprosiliśmy do wspólnego spędzania czasu. Nasz gość uczestniczył wraz z nami w Porannym Kręgu, podczas którego poznawaliśmy wiosenne kwiaty, kolory, dźwięki i zapachy, jak również wziął udział w otwartych zajęciach z zakresu Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Misiowa wizyta nie mogła się też obyć bez wspólnego czytania – razem wysłuchaliśmy pięknej opowieści zatytułowanej „Słońce i Księżyc”, opowiadającej o dwóch siostrach kłócących się o to, która z nich jest ważniejsza na niebie i potrzebniejsza. Czas niestety bardzo szybko mija i ani się obejrzeliśmy, a Misia Pysia musiała ruszać w dalszą podróż. Na pożegnanie zatańczyliśmy dla niej i życzyliśmy jej szczęśliwej drogi i wielu wspaniałych przygód.

Zapraszamy do galerii

 

2017.03.10 Zajęcia z rodzicami – Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne

Dzisiaj znowu w naszym przedszkolu było gwarno i wesoło, a to wszystko za sprawą pani Beatki, która ponownie zaprosiła Krasnoludki i Biedronki wraz z rodzicami, na zajęcia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. więcej

Całe spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie i obfitowało w ćwiczenia, które wymagały niemałego wysiłku. Było piłowanie drewna, rowerek, przeciąganie się, trudne do pokonania mosty, domki i tunele z ciał uczestników, a nawet fala meksykańska! Uffff…..wszyscy ogromnie się napracowali, ale uśmiechy zadowolenia nie schodziły im z twarzy. Już się nie możemy doczekać na kolejne zajęcia!
Zapraszamy do galerii

2017.03.08 Dzień Kobiet

Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich
zabawa i taniec.
Piosenka z radia popłynie…więcej

Dzisiaj obchodzone jest ważne święto – Dzień Kobiet. Nie zapomnieli o nim także nasi przedszkolni mężczyźni, którzy z pomocą pani Beatki, przygotowali dla swoich koleżanek moc przyjemności. Podarowali oni dziewczynkom kwiaty i wspaniałe upominki – kolorowe koraliki i bransoletki, zatańczyli z nimi, wzięli udział w super zabawach. Na koniec imprezy, pani Beatka zamieniła się w najprawdziwszą kosmetyczkę i zrobiła małym kobietkom cudowny makijaż! Każda z nich była zachwycona i poczuła się jak dorosła, elegancka dama.

2017.03.09 Spotkanie z misiem Tadziem

Tym razem, w ramach ogólnopolskiego programu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, zawitał do nas miś Tadzio – niezwykle elegancki i przyjacielski. więcej

Jak zwykle, czekało go w naszym przedszkolu mnóstwo atrakcji – udział w obchodach Dnia Kobiet, wspólna zabawa i nauka. Razem przeczytaliśmy też bajkę zatytułowaną „Kozucha Kłamczucha”. Na pożegnanie zatańczyliśmy specjalnie dla Tadzia, wyprzytulaliśmy go i starannie uzupełniliśmy jego dzienniczek podróży. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile, sympatyczny misiu! Szczęśliwego powrotu do domu!

Zapraszamy do galerii

2017.02.28 Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne – zajęcia z rodzicami

W naszym przedszkolu bardzo dużo się dzieje, a nasze panie wciąż wymyślają dla nas nowe atrakcje. Tym razem, pani Beatka zaprosiła nas wraz z rodzicami na zajęcia metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. więcej

Podstawowymi założeniami tej metody jest rozwój dziecka poprzez ruch. Ma ona na celu stworzenie mu okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Dzięki temu zaczyna mieć ono zaufanie do siebie, a także zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń uczestnik terapii poznaje przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna, czuje się bezpieczniej, staje się aktywny i przejawia większą inicjatywę. Przede wszystkim jednak, praca tą metodą stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudza ich spontaniczność i aktywność własną. Nie inaczej było i na naszych zajęciach, w których udział wzięły Biedronki i Krasnoludki razem z rodzicami. Witaliśmy się różnymi częściami ciała, przytulaliśmy się do naszych mam i tatusiów, masowaliśmy sobie nawzajem plecy do tekstów zabawnych wierszyków, a na zakończenie spotkania każdy z nas pofrunął pod sufit! Było bardzo wesoło i wszyscy wyszli z zajęć roześmiani, zadowoleni i odprężeni!

Zapraszamy do galerii

2017.02.27 Bal karnawałowy z uczennicami Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy

Dzisiaj bal, bal, bal, powtarzaliśmy bez przerwy od rana. Byliśmy bardzo podekscytowani, bo wiedzieliśmy, że czeka nas wspaniała zabawa. Kiedy wreszcie nadeszła upragniona chwila, z wielkim entuzjazmem zaczęliśmy wybierać dla siebie przebrania na imprezę.więcej

Wkrótce sala przedszkolna pełna była dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek, okrutnych piratów oraz innych, niezwykle ciekawych osobistości. Muzyka zaczęła grać, a my ruszyliśmy do tańca. Musimy przyznać, że pani Asia przygotowała dla nas super utwory – rytmiczne i dynamiczne, które sprawiały, że nikt z nas nie mógł spokojnie ustać, tylko musiał podskakiwać, przytupywać czy klaskać. Były kółka i korowody, tańce w parach i solo. Kolorytu zabawie dodawały też barwne serpentyny z bibuły, którymi obsypywaliśmy się nawzajem. Nie był to jednak jeszcze koniec niespodzianek. W pewnym momencie bowiem drzwi się otworzyły i ………… do sali weszły nasze przyjaciółki
z Gimnazjum Nr 1. Przygotowały one dla nas zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy naśladowcze, a także świetne układy taneczne. Całe spotkanie uwieńczyły zabawy z chustą Klanzy. To był bardzo udany dzień!

Zapraszamy do galerii

2017.02.27 Wizyta Różyczki

Śliczna, maleńka Różyczka, to kolejny miś, który odwiedził nasze przedszkole w ramach ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.
więcej

Jej elegancka kreacja – czerwona sukienka, błyszczące kolczyki i róża na ślicznej główce- okazały się w sam raz na przedszkolny bal karnawałowy, w którym wraz z nami uczestniczyła. Było mnóstwo zabawy, śmiechu i radości.

Wytańczyliśmy się za wszystkie czasy! Potem wspólnie przeczytaliśmy bajkę o tym jak słoń Benjamin postanowił zostać kucharzem, wymieniliśmy serdeczne uściski i pożegnaliśmy naszego maleńkiego gościa życzeniami powodzenia w dalszej podróży i szczęśliwego powrotu do domu. Będziemy o Tobie długo pamiętać, piękna Różyczko.

Pozdrów od nas wszystkie przedszkolaki, które jeszcze spotkasz na swej drodze!

Zapraszamy do galerii

2017.02.15 Wizyta misia Jacusia

Miś, który tym razem nas odwiedził, jest zachwycająco niebieski, uroczy i delikatny. Jego przybycie wprawiło nas we wspaniały nastrój i od razu zaczęliśmy wymyślać dla niego coraz to nowe atrakcje, żeby ciekawie spędził czas w naszym przedszkolu.
więcej

Nasz gość nie miał ani chwili na nudę, bo już w chwilę po przybyciu, wraz z nami wysłuchał opowiadania „O wilku, który pachniał truskawkami” i bajki o małym kotku. Potem pracowicie wyklejał z nami plasteliną maski karnawałowe.

Kolejnego dnia, wraz z Biedronkami, zrobił aromatyczne mydło z piany i płatków róży, a następnie wziął udział w zajęciach z rodzicami, z zakresu Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Na zakończenie swojego pobytu u nas, obejrzał z nami przedstawienie „Jak bezpiecznie żyć”. Na pożegnanie, Jacuś został przez nas pobujany na chuście Klanzy i porządnie wyprzytulany. Jeszcze tylko wkleiliśmy nasze zdjęcie do jego Dzienniczka podróży, zostawiliśmy w nim, na pamiątkę, odciski naszych paluszków i miś był gotowy do dalszej drogi.

Szczęśliwej podróży, Jacusiu!

Zapraszamy do galerii

2017.02.10 Dzień Babci i Dziadka

Dziś serdecznie Was witamy,
Niespodzianki dla Was mamy,
Bijcie brawo cały czas,
Wnuki będą bawić Was!
więcej

 

Takim wierszykiem przywitaliśmy nasze Babcie i Dziadków na obchodach ich święta. Długo się do tego dnia przygotowywaliśmy, ale było warto – wszystko wypadło wspaniale! Były wierszyki, wspólne tańce i piękne upominki, a na koniec słodka uczta.

Miło spędziliśmy czas z naszymi Babciami i Dziadkami, których baaaardzo kochamy!
Zapraszamy do galerii

2017.02.10 Wizyta misia Milusia

Zawsze ogarnia nas wielka radość, kiedy witamy w naszym przedszkolu nowego misia, który przybywa do nas w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.
więcej

Nie inaczej było i tym razem, kiedy zobaczyliśmy Milusia. Z miejsca go polubiliśmy i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Ten słodki misiaczek spędził z nami kilka wspaniałych dni.

Razem z nami uczestniczył w zajęciach z zakresu sensoplastyki, gdzie pracowicie wyrabialiśmy piasek z mąki i oleju, po czym robiliśmy z niego różnokształtne babki.

Towarzyszył nam też podczas realizacji projektu „Mamo, tato wolę wodę”, kiedy to wyczarowaliśmy w szklankach kolorowy deszcz. Wraz z nami wysłuchał też bajki o Czerwonym Kapturku oraz o ciekawskiej krówce. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy i nadszedł czas rozstania. Na pożegnanie zatańczyliśmy dla słodkiego Milusia i mocno go wyściskaliśmy.

Było super!

Zapraszamy do galerii

2017.02.06 Słuchowisko „Calineczka”

Dziś – kontynuując naszą przygodę ze słuchowiskiem zatytułowanym „Calineczka” – doczekaliśmy się szczęśliwego zakończenia historii. Mała dziewczynka rozpoczęła nowe szczęśliwe życie i zamieszkała wśród kwiatów, które tak lubiła.
więcej

Ta baśń nauczyła nas, że jeżeli udzielimy komuś pomocy, to na pewno ktoś nam się odwzajemni dobrocią, gdy my będziemy tej pomocy potrzebować. Baśń zawierała także pouczenie, abyśmy nie uszczęśliwiali nikogo na siłę, tak jak żaba czy mysz, kiedy wyszukiwały dla Calineczki mężów nie takich, jakich by sobie ona życzyła, nawet nie pytając jej o zdanie. Dowiedzieliśmy się też,  że marzenia są piękne i warto dążyć do ich spełnienia. A wytrwałość, nadzieja, dobre serce i życzliwość okazywana innym, pomagają w dążeniu do celu.

To była naprawdę bardzo mądra, ciekawa i wzruszająca opowieść.

Zapraszamy do galerii

2017.01.30 Wodny eksperyment

W ramach projektu edukacyjnego zatytułowanego „Mamo, tato wolę wodę”, przeprowadziliśmy dzisiaj bardzo ciekawe doświadczenie, które dostarczyło nam dodatkowo wiele radości.
więcej

Nasz eksperyment nosił nazwę „kolorowy deszcz” i był niezwykle prosty, a także przyjemny w wykonaniu.Na początku, pani Anetka, nalała do szklanek wody, a następnie zrobiła na niej „pierzynkę” z pianki do golenia, która wyglądała jak najprawdziwsza bita śmietana. Aż nas korciło, żeby spróbować czy jest słodka! Następnie, niezwykle uważnie i ostrożnie, pipetkami nabieraliśmy wodę zabarwioną na różne kolory, po czym kropelka po kropelce wypuszczaliśmy ją na piankę. I wiecie co? W naszych szklankach rzeczywiście padał deszcz we wszystkich kolorach tęczy! Byliśmy zachwyceni! Żałowaliśmy tylko, że takie deszcze nie padają naprawdę, bo wtedy świat byłby jeszcze piękniejszy i ciekawszy.

Zapraszamy do galerii

2017.01.18 Święto Kubusia Puchatka

Wiwat Misiu, łakomczuszku,
niech nie burczy Ci już w brzuszku.
My życzenia ci składamy,
byś był jak najdłużej z nami.
Miodku zawsze miej w dostatku,
żyj nam 100 lat nasz Puchatku!
więcej

 

Takie życzenia złożyliśmy naszemu przedszkolnemu Kubusiowi Puchatkowi na początku obchodów jego dnia, a potem zatańczyliśmy dla niego w kółeczku, w rytm piosenki „Kubuś to jest miś”. Jesteśmy pewni, że bardzo się ucieszył, że pamiętaliśmy o jego święcie, bo przysłał do nas wspaniały list, pełen ciepłych słów i pozdrowień, który nasza pani nam odczytała.

Potem, posłuchaliśmy opowieści o jednej z Kubusiowych przygód. Z wielkim zaciekawieniem śledziliśmy historię o tym, jak nasz uroczy miś poczuł burczenie w brzuszku i postanowił zdobyć nieco miodu. Niestety, pszczółkom nieszczególnie spodobało się to, że mały łakomczuszek próbuje zabrać im miodek i Puchatek musiał szybciutko uciekać przed rozzłoszczonymi owadami.

Po skończonej lekturze, odtworzyliśmy misiową przygodę – sami staliśmy się Kubusiami, skradaliśmy się po miodek, wspinaliśmy się na drzewo, uciekaliśmy przed pszczołami. Radości i pisków było co nie miara! A to wcale nie był koniec zabawy!

Poznaliśmy jeszcze bowiem przyjaciół Puchatka i naśladowaliśmy ich ruchy – podskakiwaliśmy jak Tygrysek, drapaliśmy się za uszkiem, niczym Kłapouchy, fruwaliśmy jak Sowa. Następnie zaprosiliśmy do wspólnego tańca inne misie mieszkające w naszym przedszkolu i chowaliśmy je za plecy, podnosiliśmy je nad głowę, nosiliśmy je blisko podłogi, kołysaliśmy, trzymaliśmy je przed sobą – w myśl poleceń naszej pani. Aby sprawić Kubusiowi dodatkową przyjemność, za pomocą chusty Klanzy, sprawiliśmy też, że spadł na niego kolorowy, balonowy deszcz. Było wspaniale!

Na zakończenie obchodów święta Puchatka, każdy z nas skleił w całość obrazek z jego podobizną. To był bardzo przyjemny dzień!
Zapraszamy do galerii

2017.01.17 Calineczka – słuchowisko

Dziś Pani Ola zabrała nas w kolorowy i muzyczny świat baśni Hansa Christiana Andersena. Najpierw próbowaliśmy naszych sił grając na gitarze i śpiewając wspólnie piosenki, a potem naszym oczom ukazała się Calineczka, której historia to wspaniała opowieść o dążeniu do wolności i piękna, o ukochaniu świata przyrody, słońca, ciepła, kwiatów i ptaków, a także o tęsknocie za tym, co piękne, ciepłe i jasne, delikatne i kruche, niepowtarzalne i dalekie.
więcej

Maleńka dziewczynka tuła się po świecie, a zwierzątka, które ją przygarniają, nie rozumieją jej marzeń. Jest bardzo dobra, obdarzona wrażliwą duszą i wielkim sercem. Jej dobroć zostaje wynagrodzona – jaskółka, której uratowała w zimie życie, ogrzewając ją i ratując przed zamarznięciem, unosi ją na skrzydłach do ciepłych krajów, wybawiając tym samym od ślubu z kretem…czekamy na szczęśliwe zakończenie tej historii.

Zapraszamy do galerii

2017.01.17 Spotkanie z pracownikami Leroy Merlin w Świdnicy

Zabawki, zabawki, zabawki… po prostu je uwielbiamy! Wyobraźcie wiec sobie jaka ogarnęła nas euforia, kiedy dzisiaj dostaliśmy ich całe mnóstwo od pracowników sklepu Leroy Merlin w Świdnicy, którzy z myślą o nas, zorganizowali wśród swoich klientów zbiórkę podarków dla naszego przedszkola.
więcej

Wprost nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyliśmy te wszystkie wspaniałości – układanki, pluszaki, samochodziki i lalki. Było ich kilka ogromnych pudeł! Z wielką radością rozpakowaliśmy wszystkie prezenty i od razu przystąpiliśmy do zabawy! Oczywiście zaprosiliśmy do niej również naszych miłych gości. To były cudowne chwile!Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Molikowi, Dyrektorowi Leroy Merlin Świdnica za umożliwienie przeprowadzenia, na terenie sklepu, zbiórki zabawek dla naszej placówki, Pani Joannie Traczyk za zorganizowanie tego pięknego przedsięwzięcia, a wszystkim Pracownikom sklepu, za jego przeprowadzenie. Życzymy wszystkim Państwu wiele radości i satysfakcji z bezinteresownej pomocy.

Zapraszamy do galerii

2017.01.16 Śniegowe zabawy

Na świecie króluje teraz piękna Pani Zima i to właśnie ona sprawiła, że spadł biały, puszysty, delikatny śnieg. Dzięki temu my, przedszkolaki z grupy Stokrotek, mogliśmy się dzisiaj wspaniale bawić – robiliśmy różnokształtne babki ze śniegu, a potem, za pomocą naszych paluszków, malowaliśmy je farbami. Było cudownie! Powstały bajeczne, wielobarwne kompozycje.
więcej

To jednak jeszcze nie wszystko – lepiliśmy ze śniegu kulki, kroiliśmy je plastikowymi nożami, przy użyciu łyżeczek wsypywaliśmy śnieg do kubeczków i butelek, uklepywaliśmy go rękami. To było takie przyjemne zajęcie, że całkowicie nas ono pochłonęło! Chcielibyśmy Wam jeszcze zdradzić, że to nie była tylko zabawa, ale i doskonała stymulacja dotykowa, a także ćwiczenia z zakresu koordynacji wzrokowo-ruchowej, motoryki małej, koncentracji oraz samoobsługi. Taką pracę to my lubimy!

Zapraszamy do galerii

2017.01.16 Wizyta uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy

Ogromną niespodziankę i przyjemność sprawili nam dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy.
więcej

Nie tylko nas odwiedzili, ale przygotowali dla nas najprawdziwsze przedstawienie! Włożyli w to wiele pracy i wysiłku – sami przygotowali kostiumy, nauczyli się tekstu, ale dzięki temu mogliśmy obejrzeć bajkę o przygodach Calineczki. Bardzo nam się podobało! Przeżywaliśmy bardzo mocno wszystkie zwroty akcji – denerwowaliśmy się, kiedy małą dziewczynkę porwała najpierw wielka żaba, a potem paskudny chrabąszcz, wzruszaliśmy się, gdy pielęgnowała ona zmarzniętą i głodną jaskółkę, byliśmy szczęśliwi, kiedy na grzbiecie ptaszka wyruszyła do krainy kwiatów i tam spotkała swojego księcia.

Po zakończeniu przedstawienia, nasi mili goście, ku naszej ogromnej radości, zostali jeszcze trochę w przedszkolu i bawili się z nami. To była dla nas wielka przyjemność!

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wizytę, przedstawienie i wspólną zabawę. Zapraszamy znowu!

Zapraszamy do galerii

2017.01.12 Spotkanie z Panią Policjantką

Pani Policjantka, Grażyna Działowska, jest u nas zawsze mile widzianym gościem, ponieważ w sposób przystępny, a zarazem ciekawy, opowiada nam o ważnych sprawach.
więcej

Tym razem, podczas spotkania, przypomniała nam podstawowe zasady poruszania się po ulicy i chodniku – mówiła o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię i konieczności noszenia odblasków, co może nam kiedyś uratować zdrowie, a nawet życie.

Pani Policjantka opowiedziała nam także o problemie przemocy w szkole. Zwróciła naszą uwagę na to, jakie są jej przejawy i w jaki sposób należy na nią reagować. Słuchaliśmy wszystkiego bardzo uważnie i wiele się nauczyliśmy.

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia!

Zapraszamy do galerii

2017.01.12 Zimowy spacer

Zima, zima, zima,
Mróz i zawierucha,
A my się śmiejemy, od ucha do ucha
My lubimy zimę,
Zima lubi nas,
Zabawy na śniegu, wreszcie nadszedł czas!
więcej

 

Chociaż nasze przedszkolaki są jeszcze małe, to wcale nie boją się Pani Zimy! Udowodniły to dzisiaj Krasnale i Biedronki, które pomimo mrozu, wyruszyły na spacer. Cóż to była za przygoda! Można było spacerować po puszystym śniegu, wdychać rześkie powietrze i wreszcie ulepić bałwana. Pomimo czerwonych nosków, wszyscy byli w wyśmienitym nastroju!
Zapraszamy do galerii

2016.12.22 Ubieranie choinki

Zielone gałązki, a na każdej świeczka,
W stroiku z bibułki stoi choineczka.
Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami,
Wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy: hej kolęda , kolęda…
Kolory tęczowe w bombkach-latarenkach,
Choinka w koralach, strojna jak panienka.
Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami,
Wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy: hej kolęda , kolęda…
więcej

 

Na ten magiczny moment czekaliśmy przez cały rok. I wreszcie zapadła decyzja – dzisiaj ubieramy choinkę! Byliśmy przeszczęśliwi i podekscytowani, kiedy nasza zielona przyjaciółka zawitała wreszcie w przedszkolnym korytarzu. Nasze panie założyły na niej kolorowe światełka, a my, przy wtórze kolęd, zawiesiliśmy na jej gałązkach barwne bombki i ozdoby, z których wiele wykonaliśmy sami. Nie zapomnieliśmy także o łańcuchach, które dodały choince jeszcze większego uroku. To była przyjemna praca, a jej końcowy efekt przeszedł nasze oczekiwania – powstało wyjątkowe świąteczne drzewko. Jesteśmy z siebie bardzo dumni!
Zapraszamy do galerii

2016.12.21 Wizyta misia Pawisia

Uwielbiamy wizyty naszych pluszowych przyjaciół, dlatego wielką radość sprawiło nam przybycie do naszej placówki misia Pawisia. Ten uroczy miś ujął nas swoją delikatnością i miękkością. Kiedy tylko wyjrzał z koperty, w której podróżował, od razu wyciągnęliśmy ręce, by go wyprzytulać na powitanie. Nasz gość spędził z nami kilka wspaniałych dni. Staraliśmy się z całych sił, aby czuł się dobrze w naszym przedszkolu i żeby nie zabrakło mu atrakcji.
więcej

Najpierw przeczytaliśmy wspólnie bajkę „O wilku i siedmiu koźlątkach”, którą ilustrowaliśmy ruchem. Pawiś wysłuchał tej historii bardzo uważnie i nic a nic nie bał się strasznego wilka, czym nam bardzo zaimponował. Miś pomógł nam także ubrać przedszkolną choinkę i razem z nami oglądał przedstawienie „Calineczka”, które przygotowali dla nas uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły średniej. Kiedy nadszedł czas pożegnania, przeczytaliśmy Pawisiowi książeczkę zatytułowaną „Ciekawska krówka”, która wraz z nim będzie podróżować do innych przedszkolaków. Potem zatańczyliśmy dla naszego miłego gościa, wyściskaliśmy go mocno i serdecznie, wkleiliśmy swoje wspólne zdjęcie do jego dziennika podróży, odbiliśmy pod nim nasze palce i miś wyruszył w dalszą drogę.

Szczęśliwej podróży, Pawisiu! Baw się dobrze u kolejnych przedszkolaków! Całusy i buziaki. Pa, pa!

Zapraszamy do galerii

2016.12.19 Zajęcia z Panią Olą

Za oknem już mróz maluje krajobraz w białe wzory, a my wsłuchujemy się w kolejne słuchowisko.
więcej

Tym razem Pani Ola przygotowała nam historię „O gwiazdce, co spadła z nieba”. To niezwykła opowieść o zbliżających się świętach, Mikołaju, wigilii i radosnym czasie spędzonym w zimowej atmosferze.

Gwiazdce, która spoglądała z nieba, tak spodobała się świątecznie przystrojona ziemia, że postanowiła przyjrzeć jej się z bliska. Spotkała tam wielu dobrych i życzliwych ludzi, przeżyła wspaniałe przygody, by w końcu powrócić na swoje miejsce i oznajmić nadejście Bożego Narodzenia.

Z okazji Świąt życzymy wszystkim dzieciom wielu ciekawych przygód…Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii

 

2016.12.06 Wizyta misia Puszatka

Kilka dni temu, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, zawitał do nas Puszatek. Ten uroczy miś przybył do naszego przedszkola z Legnicy i od razu bardzo nam się spodobał. Przywitaliśmy go serdecznie i zaprosiliśmy do wspólnej pracy oraz zabawy.

więcej

 

W ostatnim dniu swego pobytu u nas, Puszatek wziął udział w spotkaniu ze Świętym Mikołajem i, jak my wszyscy, otrzymał od niego prezent – kolorową książeczkę zatytułowaną „Wesoły piesek”. Zabierze ją ze sobą w dalszą podróż i będą ją mogły przeczytać inne przedszkolaki. Mamy nadzieję, że im się spodoba ta piękna bajeczka.

Przed wyruszeniem w drogę, przeczytaliśmy jeszcze naszemu przyjacielowi opowiadanie „Świąteczne zamieszanie”, o aniołkach pomagających Świętemu Mikołajowi w zbieraniu listów od dzieci, produkcji zabawek i dostarczaniu podarków. Potem zatańczyliśmy dla niego do misiowej piosenki i wreszcie każdy z nas mocno przytulił Puszatka na pożegnanie, życząc mu szczęśliwej podróży, jak również ciekawych spotkań z kolejnymi przedszkolakami.

Powodzenia Puszatku! Cieszymy się bardzo, że mogliśmy Cię spotkać i gościć u nas. Pozdrów od nas wszystkie dzieci, które spotkasz i wracaj bezpiecznie do domu.
Zapraszamy do galerii

2016.12.06 Spotkanie z Mikołajem

Idzie dobry święty ,
więcej

Zgodnie z tradycją, dnia 6 grudnia, uczniów klasy I-III b i I-III d odwiedził niezwykły gość – MIKOŁAJ! W tę wspaniałą rolę wcielił się kolega Adrian z klasy b, który przyniósł dzieciom prezenty przygotowane przez rodziców. Wśród dzieci zapanowała radosna, świąteczna atmosfera. Uczniowie śpiewali piosenki, serdecznie witali się z Mikołajem, który wszystkich doceniał uśmiechem i opiekuńczym gestem. Dziękujemy Mikołajkowej Ekipie! Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii

2016.11.29 Audycja muzyczna

Muzyka to nasza pasja, dlatego już od rana nie mogliśmy się doczekać, kiedy wreszcie będziemy mogli wziąć udział w audycji muzycznej. Wreszcie nadszedł ten moment i wyruszyliśmy na spotkanie z Filharmonią na wesoło, którą bardzo lubimy. Tym razem, nasi goście zabrali nas w podróż do Dublina, który jest stolicą Irlandii, nazywanej zieloną wyspą.
więcej

Poznaliśmy burzliwą historię tego pięknego zakątka świata, zwiedziliśmy Zamek Dubliński, odbyliśmy rejs po morzu z irlandzkimi marynarzami. To wszystko odbyło się oczywiście przy utworach muzycznych charakterystycznych dla tego kraju.

Nas od razu oczarowały dźwięki celtyckich melodii, a skoczne, żywe rytmy piosenek porwały nas do radosnego tańca. Sprawiły, że nie mogliśmy usiedzieć spokojnie na swoich miejscach i tylko słuchać. Ależ to była wspaniała zabawa!

Zapraszamy do galerii

2016.11.25 Dogoterapia

Ziva i Kari, to dwie urocze suczki, które co miesiąc przybywają do naszej szkoły na zajęcia dogoterapeutyczne. Mają one w sobie wiele radości, otwartości i gotowości do wesołej zabawy.
więcej

To dobre przyjaciółki naszych uczniów, a zarazem wyśmienici terapeuci. Praca z nimi nigdy nie jest ani nudna, ani trudna – to sama przyjemność. Ich entuzjazm, energia i ogromna cierpliwość zachęcają dzieci uczestniczące w spotkaniach do podejmowania aktywności i pokonywania trudności. Przyjazna obecność piesków łagodzi też dziecięce stresy i napięcia.

Nie inaczej było i tym razem – pod czujnym okiem czworonożnych terapeutek, nasi uczniowie doskonalili motorykę małą, spostrzegawczość, umiejętność klasyfikowania, koordynację wzrokowo-ruchową. Najlepszą nagrodę zaś, stanowiły dla nich radosne machnięcia ogonem i kudłate przytulaski.

W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas i ciężką pracę, obie suczki zostały wyczesane, bardzo starannie i delikatnie. Były zachwycone!

Zapraszamy do galerii

2016.11.25 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia
„Miś pluszowy , miś kudłaty,
Biały, czarny lub łaciaty
Wszystkie misie my kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy”.

Dzień Pluszowego Misia, jak co roku, był w naszym przedszkolu hucznie obchodzony.
więcej

 

Były misiowe przytulanki, pokazywanki, rysowanki, tańce i zabawy.

Na koniec, odwiedził nas najprawdziwszy Biały Miś, w towarzystwie swojej wiernej przyjaciółki, wesołej Pszczółki! Nie posiadaliśmy się ze zdumienia, kiedy ci niespodziewani goście stanęli w drzwiach naszej sali! Kiedy już minęło pierwsze zaskoczenie, grzecznie ich powitaliśmy i zaprosiliśmy do wspólnego świętowania. W ich towarzystwie wysłuchaliśmy wspaniałej misiowej bajki i zjedliśmy pyszne cukierki. Było suuuuper!
Zapraszamy do galerii

2016.11.25 Początek misiowej przygody

Dzisiejszy dzień był dla nas bardzo wyjątkowy, a to dlatego, że nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji zatytułowanej „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to program stworzony jakby specjalnie dla nas, ponieważ propaguje on czytelnictwo wśród dzieci, a my przecież lubimy czytać.
więcej

W naszej grupie znalazły się placówki z całej Polski, z którymi będziemy wymieniać się misiami. My, do podróży do innych przedszkolaków wytypowaliśmy misia Antosia, uroczego i bardzo puszystego. Założyliśmy mu dziennik wyprawy, w którym wkleiliśmy swoje zdjęcie i odbiliśmy swoje paluszki, żeby było wiadomo do kogo miś należy.

Kiedy nadszedł moment rozstania, zatańczyliśmy dla naszego Antosia, przeczytaliśmy mu bajeczkę, wyściskaliśmy go mooooocno, życzyliśmy mu szczęśliwej podróży i wielu wrażeń, pomachaliśmy mu na pożegnanie, a następnie włożyliśmy go do koperty, w której wyruszył po wielką przygodę. Kochany Antosiu, będziemy tu na ciebie czekać, wracaj do nas szybko!

Więcej informacji na temat programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” można znaleźć na następujących stronach internetowych:
http://blizejprzedszkola.pl/wydarzenie-15193,maly-mis-w-swiecie-wielkiej-literatury
https://czytamy-misiom.blogspot.com/

Zapraszamy do galerii

2016.11.18 Odwiedziny w Smakostacji

Bardzo lubimy wycieczki, bo podczas nich zawsze nie tylko dobrze się bawimy, ale i dowiadujemy się wielu nowych, ciekawych rzeczy.
więcej

Tym razem wybraliśmy się do Smakostacji, czyli sklepu ze zdrową żywnością. Na miejscu mieliśmy możliwość nie tylko pooglądać i poznać ciekawe, ekologiczne produkty, np. miód, makarony, różnego rodzaju chleby, czy przetworzone warzywa, lecz także mogliśmy ich spróbować. Wszystko było tak pyszne, że chętnie sięgaliśmy po kolejne potrawy.

Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że zdrowe jedzenie jest naprawdę smaczne, a dodatkowo dobrze wpływa na nasze zdrowie.

Na zakończenie spotkania, tuż przed samym wyruszeniem w drogę powrotną do przedszkola, z wielką przyjemnością, przez chwilę pobawiliśmy się obecnymi w sklepie zabawkami. Po prostu nie mogliśmy sobie tego odmówić! To była super wycieczka!

Zapraszamy do galerii

2016.11.14 Wizyta świdnickiej w Bibliotece Miejskiej

Zajęcia z cyklu „Baśniolandia”, które odbywają się w świdnickiej Bibliotece Miejskiej, to dla nas zawsze duża atrakcjai przyjemność. Nigdy nie wiemy wcześniej, jaki będzie ich temat i mamy potem wspaniałą niespodziankę. Tym razem, prowadząca zajęcia, Pani Marta, zabrała nas na spotkanie z Wiedźmą Jesieniuszką.
więcej

Przeczytała nam o niej piękne opowiadanie, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że rodzaj jesiennej pogody i barwy jesiennych liści, zależą właśnie od jej humoru. Kiedy Wiedźma jest smutna, to jest pochmurno i pada deszcz, a gdy jest szczęśliwa, to maluje świat przyrody kolorowymi, radosnymi kolorami.

Po zakończonej lekturze, zamieniliśmy się w najprawdziwszych czarodziejów! Abra, kadabra, czary – mary iii…za pomocą żółtych oraz czerwonych kawałków bibuły, zabarwiliśmy wodę w misce na pomarańczowo. Wystarczyło zamieszać magicznym pędzelkiem. Bardzo się przykładaliśmy do tego zadania.

Potem przyszedł czas na element plastyczny naszego spotkania. Dzięki różnobarwnej plastelinie, powstały piękne jesienne drzewa. Na zakończenie zajęć, pobawiliśmy się jeszcze chustą Klanzy – poruszaliśmy nią tak, aby kasztany wpadły do otworu znajdującego się na jej środku. Emocji i śmiechu było co nie miara! Kiedy już myśleliśmy, że pora wracać do przedszkola, okazało się, że nasze panie mają dla nas jeszcze jedną niespodziankę – mogliśmy się pobawić na małym placu zabaw, znajdującym się w gmachu Biblioteki Miejskiej! Oczywiście, nie trzeba nam było tego dwa razy powtarzać! Błyskawicznie rzuciliśmy się w wir wesołej zabawy! Było superoskooo!

Zapraszamy do galerii

2016.11.10 Sensoplastyka

Sensoplastyka to jedne z naszych ulubionych zajęć. Nigdy się podczas nich nie nudzimy i możemy się brudzić, ile tylko chcemy. I wiecie co? Nasze panie też się dobrze bawią i brudzą, razem z nami.
więcej

Dzisiaj pracowaliśmy z cieczą newtonowską, która jest miękka i twarda zarazem. Kiedy w niej mieszaliśmy, nasze rączki wspaniale ćwiczyły. Dodatkowo, każdy z nas miał masę w innym kolorze, co bardzo nam się podobało.

Potem, dosypywaliśmy do naszej cieczy różne składniki – ziarna fasoli, kukurydzy, słonecznik i znowu mocno mieszaliśmy. W końcu, przełożyliśmy wszystko do woreczków, szczelnie zamknęliśmy i stworzyliśmy z nich wspaniałą, tęczową ścieżkę. Spacer po niej był cudownym doświadczeniem, ponieważ jej poszczególne elementy dawały zupełnie odmienne wrażenia. To dopiero był rewelacyjny masaż!

Zapraszamy do galerii

2016.11.09 Spotkanie czytelnicze

Nastał kolejny miesiąc, a wraz z nim następne spotkanie czytelnicze. Jak zwykle, do ostatniej chwili nie widzieliśmy, kto tym razem będzie naszym gościem.
więcej

Bardzo się ucieszyliśmy, kiedy okazała się nim nasza przedszkolna Pani psycholog – Asia. Pani Asia wybrała dla nas znany wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Znamy go całkiem dobrze, dlatego z wielką przyjemnością, razem z naszą lektorką, cytowaliśmy niektóre jego fragmenty. Najbardziej podobały nam się oczywiście słowa „A to feler” – Westchnął seler”. Za każdym razem, kiedy je wymawialiśmy, wesoło chichotaliśmy.

Po prostu nie mogliśmy się powstrzymać!

Nie był to jednak koniec atrakcji, ponieważ pani Asia nie tylko przeczytała nam utwór, ale także pokazała go nam w formie teatrzyku, z warzywami w roli głównej. Dzięki temu, mogliśmy sobie przypomnieć i utrwalić nazwy oraz wygląd poszczególnych warzyw. To było super!

Na zakończenie spotkania, nagrodziliśmy naszego gościa zasłużonymi brawami i podziękowaniami za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do galerii

2016.10.28 Dogoterapia

Za oknem zawitała późna jesień, robi się coraz chłodniej, drzewa zgubiły już prawie wszystkie liście, często pada deszcz. Nie popsuło nam to jednak dzisiaj humorów, ponieważ odwiedziły nas Ziva i Kari, nasze kudłate przyjaciółki. Już one doskonale wiedzą jak nas rozweselić!Do tego, z wielkim wdziękiem, zachęcają nas zawsze do pracy.
więcej

Zadania i ćwiczenia wykonywane w towarzystwie psa, nie są bowiem w żaden sposób przykre ani męczące, wręcz przeciwnie – to super przyjemność i łatwizna! Tak było i tym razem. Dzielnie doskonaliliśmy naszą koordynację wzrokowo – ruchową, spostrzegawczość, koncentrację uwagi, umiejętność klasyfikowania oraz percepcję wzrokową.

W nagrodę, za swoje starania i wysiłki, otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę – merdanie ogonów, przytulaski, mięciutkie futerka do pogłaskania i moc pozytywnej energii.

Uwielbiamy zajęcia z naszymi czworonożnymi terapeutkami!

Zapraszamy do galerii

2016.10.27 Filharmonia na wesoło

W tym roku, z „Filharmonią na wesoło” zwiedzamy świat, docieramy do jego najdalszych i najbardziej egzotycznych zakątków. Gdy u nas zaczyna padać rzęsisty deszcz, żółkną liście na drzewach, my wybraliśmy się tam gdzie słońce i ciepłe powietrze sprawiają, że i muzyka staje się gorąca.
więcej

Dzisiaj przeniosła nas ona aż do pięknego Meksyku. Szerokie sombrero, które mogliśmy dokładnie obejrzeć, chroniło nas od słońca, ale nie osłoniło naszej duszy przed porywem gorącej latynoskiej muzyki, która sprawiła, że tańczyliśmy, klaskaliśmy, kołysaliśmy się. Zupełnie straciliśmy poczucie czasu, tak uwiodły nas radosne, żywe rytmy. Ponadto, dzięki goszczącym w naszej szkole artystom, poznaliśmy nowy instrument, rodem z Meksyku – ukulele.Jak co miesiąc odwiedził nas pan Robert Delegiewicz i Bartosz Warkoczyński, a gościem specjalnym był Jakub Hoszowski, który grał właśnie na ukulele. Na kolejne muzyczne spotkanie zapraszamy już za miesiąc.  Organizatorami audycji były panie Aurelia Boś i Mirela Dziakowicz.

Zapraszamy do galerii

2016.10.26 Spotkanie czytelnicze

„Bambo – mały, wesoły słonik” to świetna książeczka dla dzieci. Dzisiaj poznaliśmy ją dzięki pani Monice Kot, która odwiedziła nas w ramach akcji Cała Polska Czyta Przedszkolom.
więcej

Razem z nią przeżywaliśmy niesamowite przygody małego Bambo i jego przyjaciela Leosia. Wraz ze słonikami trąbiliśmy głośno na trąbach „trutututututu”, zażywaliśmy kąpieli błotnej „chlap, chlap, chlap”, tupaliśmy „tup, tup, tup”, drżeliśmy i kuliliśmy się ze strachu przed groźną burzą, strasznym pożarem, a nawet przed lwem. Brrrrrrrrrrrrrrr!Słuchaliśmy całej historii z zapartym tchem i z zaciekawieniem oglądaliśmy piękne, kolorowe obrazki, które nasz gość nam pokazywał. Na zakończenie spotkania nagrodziliśmy panią Monikę brawami i każdy z nas przybił jej piątkę. Bardzo dziękujemy naszej uroczej lektorce za wspólnie spędzone chwile i super bajkę!

Zapraszamy do galerii

2016.10.24 Spotkanie z wałbrzyskim Teatrem „Bajka”

Wałbrzyski Teatr „Bajka” zawsze przygotowuje dla nas wspaniałe przedstawienia. Nie inaczej było i tym razem. „Ptasie radio”, rozśpiewane, skoczne, zabawne, bardzo nam się podobało.
więcej

Było ono oparte na wierszach Juliana Tuwima, które znamy i lubimy, a ich interpretacja i wykonanie przez aktorów, sprawiły, że stały się jeszcze atrakcyjniejsze. Rzepka uparcie nie dawała się wyrwać, Grzesio kłamał bardzo przekonująco o wysłaniu listu, Zosia była niezwykłą samosią, lokomotywa pędziła z gwizdem i turkotem po stalowych szynach, a ptasia audycja rozbrzmiewała pięknymi trelami pierzastych mieszkańców lasu. Melodyjny murzynek Bambo natomiast, zachęcił nas do głośnego klaskania i uderzania w kolana, w rytm piosenki. Było cudownie!

Zapraszamy do galerii

2016.10.24 Wodny wulkan

Jesteśmy bardzo ciekawi świata, dlatego zawsze z wielkim entuzjazmem realizujemy w naszym przedszkolu nowe projekty i programy.
więcej

W tym roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji zatytułowanej „Mamo, tato, wolę wodę”, która ma na celu zachęcanie najmłodszych do picia wody, a także zapoznanie ich z podstawowymi cechami i zastosowaniami tej życiodajnej cieczy. Nasza pani Anetka, która podjęła się tego zadania, przygotowała dla nas niesamowitą atrakcję – wodny wulkan. Najpierw na globusie i w atlasie pokazała nam, jak wiele miejsca na kuli ziemskiej zajmuje woda, a następnie zaprezentowała zdjęcia wulkanów i opowiedziała, czym się one charakteryzują.W końcu nadeszła długo oczekiwana chwila – pani Anetka nalała do butelki wody, wsypała do niej sodę oczyszczoną i trochę proszku do pieczenia i…………..buuuuum! Nasz wulkan wybuchł! Patrzyliśmy zafascynowani, każdy z nas chciał się przyjrzeć z bliska temu zjawisku, dotknąć wody, żeby sprawdzić, czy jest gorąca, jak prawdziwa lawa. Było suuuuper! Ciekawe, co będziemy robić na następnym spotkaniu i jakie doświadczenie pani dla nas przygotuje.

Zapraszamy do galerii

2016.10.24 Zajęcia z panią Olą

Dzisiejsze spotkanie z panią Olą było, jak zwykle, pełne muzyki, wspólnego śpiewu, ciekawych ćwiczeń i zadań. Pani neurologopedka przygotowała też dla nas ciekawe słuchowisko. Tym razem wyruszyliśmy do lasu, bo tam właśnie rozpoczął się “Leśny Rajd”.
więcej

W przepięknej jesiennej scenerii, na starcie stanęło mnóstwo mieszkańców lasu i nie tylko…Wiewiórka z zającem, wilk z lisem, jeleń z owcą, ślimak, krowa, koza… Wszystko to zapowiada wielką i zaciętą rywalizację! Słuchaliśmy opowiadania z ogromnym zainteresowaniem, oglądając barwne ilustracje. Kto wygra? Okaże się w najbliższym czasie, gdy dokończymy słuchać kolejnej części bajki. Zatem do zobaczenia i oczywiście do usłyszenia w przyszłym tygodniu.My nie możemy się już doczekać!

Zapraszamy do galerii

2016.10.21 Spotkanie z osiołkami

Nastała jesień, a wraz z nią deszcz i chłód. Takie warunki pogodowe skutecznie uniemożliwiają organizowanie zajęć na dworze i dlatego dzisiaj odbyło się ostatnie nasze spotkanie z osiołkami.
więcej

Na następne musimy poczekać aż do wiosny. Było nam bardzo smutno z tego powodu, ponieważ zdążyliśmy już pokochać naszych długouchych przyjaciół i szczerze polubić ich opiekunów, Panią Kasię i Pana Krzysztofa, osoby niezwykle ciepłe, życzliwe, cierpliwe i oczywiście profesjonalne.Na zakończenie tego cyklu zajęć, przygotowali Oni dla nas wspaniałą niespodziankę – przywieźli aż trzy osiołki, naszą cudowną Indianę, a także Lindę i jej córkę Bigusię, która ma dopiero niecałe cztery miesiące. Byliśmy zachwyceni i oczarowani! Odbyliśmy pożegnalne przejażdżki, karmiliśmy nasze ulubienice i duuuuużo się do nich przytulaliśmy, żeby o nas nie zapomniały. Od naszych wspaniałych onoterapeutów otrzymaliśmy piękne dyplomy oraz odznaki i teraz nie mamy już wątpliwości – jesteśmy super jeźdźcami, nie tylko lubimy jeździć na osiołkach, ale też potrafimy to robić!My również przygotowaliśmy dla Pani Kasi i Pana Krzysztofa pamiątkę – laurkę, żeby wiedzieli, jak bardzo ich lubimy i jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzony czas. Wszyscy się bardzo wzruszyliśmy. Teraz pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że jesienne i zimowe miesiące szybko przeminą, a kiedy nastanie wiosenne ciepło, znowu spotkamy naszych przyjaciół. Będziemy tęsknić!

Zapraszamy do galerii

2016.10.21 Wizyta przedszkolaków

Mieliśmy dzisiaj bardzo miłych gości – zawitały do nas, wraz ze swoimi paniami, przedszkolaki, które na co dzień uczęszczają do świdnickiego Przedszkola Nr 1.
więcej

Wspaniale się bawiliśmy, bo już przy powitaniu było dużo śmiechu, maszerowaliśmy bowiem w takt muzyki, a kiedy ona cichła, witaliśmy się różnymi częściami ciała, np. plecami, piętami, łokciami czy kolanami. Musieliśmy się nieźle nagimnastykować! Potem rozwiązywaliśmy zagadki związane ze zwierzętami i okazało się, że jesteśmy znawcami tego zagadnienia – wszystkie odpowiedzi były prawidłowe! Nasze panie były z nas dumne i głośno biły nam brawo!

Kolejnym punktem naszego spotkania, było kolorowanie podobizn zwierząt, o których mówiły zagadki. Lubimy tego rodzaju zajęcia, więc szybko uporaliśmy się z tym zadaniem, tworząc piękne, kolorowe i niepowtarzalne dzieła. W nagrodę mogliśmy wreszcie zasiąść do słodkiego poczęstunku. Mniaaaam! i na takich przyjemnych czynnościach, czas wizyty minął niepostrzeżenie. Na pożegnanie, pobawiliśmy się z chustą Klanzy i kolorowymi balonami. Byliśmy zachwyceni, a buzie mieliśmy uśmiechnięte, od ucha do ucha.

Zapraszamy do galerii

2016.10.20 Światowy Dzień Żywności

Dzisiaj obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Żywności. Było bardzo interesująco i przyjemnie. Wiele się dowiedzieliśmy na temat zdrowego odżywiania i wpływu tego, co jemy każdego dnia, na nasze samopoczucie i ogólną kondycję.
więcej

Pani Anetka, która prowadziła zajęcia, zapoznała nas z piramidą żywieniową, zaprezentowała i omówiła dokładnie produkty, które znajdują się na jej poszczególnych piętrach. Potem każdy z nas mógł się wykazać wiedzą i spostrzegawczością układając produkty na odpowiednich szczeblach piramidy.Chętnie i z dużym zaangażowaniem podjęliśmy się tego zadania i doskonale sobie z nim poradziliśmy. Kiedy przyszedł czas na śpiew i zabawę, podzieliliśmy się na dwie grupy – owoce i warzywa, dostaliśmy piękne owocowe i warzywne plakietki i tańczyliśmy wesoło w kółeczku , do piosenki „Witaminki”. Ależ było wesoło! Na zakończenie spotkania, czekała nas wspaniała niespodzianka – pyszny i zdrowy poczęstunek. Jedliśmy tosty i grzanki z pełnoziarnistego chlebka, które zostały posmarowane ekologicznym dżemikiem z czarnej porzeczki. Wszystko popijaliśmy oczywiście wodą mineralną. Mniam, mniaaaam!

Zapraszamy do galerii

2016.10.20 Urodziny Książkowego Misia

Świętowaliśmy dzisiaj ważną okazję – urodziny Książkowego Misia. Przygotowaliśmy dla niego piękne prezenty, a mianowicie własnoręcznie wykonane laurki, rysunki i wyklejanki, a także złożyliśmy mu najserdeczniejsze życzenia.
więcej

Oczywiście, wyściskaliśmy go też baaaaardzo mocno. Potem zatańczyliśmy dla niego, w rytm misiowych piosenek. Kiedy się troszkę zmęczyliśmy, usiedliśmy na dywanie i wysłuchaliśmy opowieści naszego misia na temat jego zwyczajów, dowiedzieliśmy się, że misie mogą różnić się wielkością i wyglądem, a w zimie po prostu sobie smacznie śpią.

Nasz solenizant przeczytał nam również pięknie ilustrowaną bajkę o małej misi Marysi, która nie chciała dzielić się zabawkami ze swoimi przyjaciółmi. Zrozumiała, że źle się zachowuje dopiero wtedy, kiedy wszyscy się na nią pogniewali, została sama i zrobiło jej się smutno. Na szczęście ta historia dobrze się skończyła – misia przeprosiła swoich przyjaciół i potem już grzecznie się z nimi bawiła. Po lekturze przyszedł czas na kolejne przyjemności, czyli na urodzinowy słodki poczęstunek oraz zabawy z chustą Klanzy i balonami. Było wspaniale – wesoło, kolorowo, gwarnie. W przyszłym roku koniecznie musimy to powtórzyć!

Zapraszamy do galerii

2016.10.18 Teatr Na Bruku

Ależ się dzisiaj wspaniale bawiliśmy! Wszystko dzięki Teatrowi Na Bruku, który w naszej szkole zagrał przedstawienie zatytułowane „Fotograf”. Mogliśmy je zobaczyć w ramach projektu „Teatr bez barier”, dofinansowanego przez Urząd Marszałka Województwa Dolnośląskiego i ze środków PFRON. Spektakl był bardzo śmieszny, dynamiczny, kolorowy i chociaż nie padło w nim ani jedno słowo, doskonale zrozumieliśmy jego treść.
więcej

Przygody tytułowego bohatera, jego pomocnika goryla oraz policjanta, rozbawiły nas prawie do łez. Nie mogliśmy oderwać oczu od sceny i aktorów, śledziliśmy z wielkim zaciekawieniem każdy ich gest i ruch. Było cudoooownie! A goryla, chociaż był bardzo duży, nie baliśmy się, nic a nic! Wręcz przeciwnie, polubiliśmy go od razu i szalenie podobały nam się psoty i psikusy, których obiektem stali się pozostali bohaterowie sztuki, a także widownia. Szkoda, że nie mógł z nami zostać w przedszkolu, na pewno byłby super przyjacielem, wymyślał ciekawe zabawy i troszkę razem z nami psocił. Ale tylko troszkę! Najczęściej bylibyśmy grzeczni i pilnie byśmy się uczyli.

Po zakończeniu przedstawienia, wzięliśmy jeszcze udział w warsztatach teatralnych, podczas których dowiedzieliśmy się, jak zrobić rekwizyty i proste lalki, z niepotrzebnych opakowań plastikowych, kawałków tkanin, nakrętek czy włóczki. Później, wykorzystując te właśnie przedmioty, aktorzy zainscenizowali dla nas wiersz Jana Brzechwy, pt. „Czesz się Jerzy, jak należy”. I znowu było wesoło! Uwielbiamy teatr!

Zapraszamy do galerii

2016.10.17 Jesienne słuchowisko

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie z naszą panią neurologopedą Olą i ze słuchowiskiem, dzięki któremu do przedszkola zawitała jesień.
więcej

Jesień – pełna czerwonej jarzębiny, złocistych liści, szarych kropli deszczu, błękitnych parasoli, rudych kasztanów… Jesień grająca szumem wiatru, szelestem spadających liści, deszczem stukającym o szyby, odgłosami zwierząt, które szykują się pomalutku do zimowego snu… I choć pogoda za oknem nie sprzyjała dziś jesiennym spacerom, to my udaliśmy się w jesienną podróż w naszej wyobraźni.

Czekamy z wielką niecierpliwością na kolejne zajęcia.

Zapraszamy do galerii

2016.10.14 Zajęcia onoterapeutyczne

Pogoda nas dzisiaj nie rozpieszczała, ale nie przeszkodziło nam to w spędzeniu czasu z ośliczką Indianą.
więcej

Kiedy tylko zobaczyliśmy jak podjeżdża pod naszą szkołę w swojej przyczepie, szybciutko wskoczyliśmy w kurtki, czapki i szaliki, a potem wybiegliśmy powitać naszą uroczą przyjaciółkę. Głaskaliśmy ją i czesaliśmy, a także częstowaliśmy ją marchewką, którą wprost uwielbia.

Jak zwykle, podczas spotkań z Indianą, musieliśmy też popracować i wykonywaliśmy na jej grzbiecie przeróżne ćwiczenia, doskonalące naszą koordynację ruchową i poczucie równowagi. Było wspaniale!

Zapraszamy do galerii

2016.10.13 Zabawa w teatr

Mój pies nazywa się Azor!
Szczeka raz: hau!
Szczeka dwa: hau! hau!
Jego panem jestem
jaaaaaaaaaaaaaaa!!!
więcej

 

Ten wierszyk towarzyszył nam dzisiaj podczas warsztatów teatralnych z cyklu „Zabawa w teatr”. Bardzo szybko zapamiętaliśmy jego treść i towarzyszące słowom gesty, a potem recytowaliśmy go z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem.

Zapewne jesteście ciekawi, dlaczego akurat ten tekst stał się głównym elementem spotkania. Otóż dlatego, że Pani Bożenka, która prowadzi z nami te zajęcia, przywiozła do przedszkola psa! I to w walizce! Piesek oczywiście był nieprawdziwy, ponieważ był teatralną lalką, ale niezwykle uroczy. Warczał, szczekał i bawił się z nami. Każdy z nas mógł go dotykać, poruszać nim, naśladować jego głos. Byliśmy zachwyceni! Azorek, przyprowadził ze sobą przyjaciółkę – muchę. To był bardzo niesforny owad – nieustannie bzyczał i siadał na nas. Nie mogliśmy się przestać śmiać! Było suuuuper!
Zapraszamy do galerii

2016.10.11 Wycieczka do Ciukuruku – Krainy Łakoci

Mieliśmy dzisiaj baaaardzo udany dzień, a wszystko za sprawą wycieczki do Ciukuruku – Krainy Łakoci. To wyjątkowe miejsce, do którego każde dziecko chciałoby się wybrać – pełne kolorowych i przepysznych słodkości.
więcej

Dzięki Paniom, które pracują w Ciukuruku, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają cukierki, lizaki i wata cukrowa. Nie mogliśmy się nadziwić, że te przysmaki można tak szybko i łatwo stworzyć. Ale to nie był jeszcze koniec atrakcji! Okazało się bowiem, że sami możemy spróbować swoich sił w dziedzinie produkcji łakoci i przekonać się, jaka to przyjemna, ale i wymagająca skupienia praca. Samodzielnie tworzyliśmy lizaki i watę cukrową, której każdy natychmiast chciał spróbować, taka była delikatna i puszysta! Lizaki, które zostały ślicznie zapakowane, zabraliśmy natomiast na pamiątkę. To była wspaniała wyprawa, a my….dzięki wacie cukrowej i lizakom będziemy teraz jeszcze bardziej słodcy!

Zapraszamy do galerii

2016.10.03 Zajęcia „Dla ucha malucha”

Od października 2016 roku, w naszym przedszkolu rozpoczęły się cykliczne grupowe zajęcia, zatytułowane „Dla ucha malucha”.
więcej

Ich głównym celem jest rozwijanie funkcji słuchowych, a przede wszystkim percepcji słuchowej, czyli zdolności odbioru dźwięków, rozpoznawania, różnicowania, a także interpretowania ich przez odniesieniedo doświadczeń, jakie zapisane są w korze mózgowej, a więc w pamięci. Jest to niezwykle ważne oddziaływanie na dziecko, gdyż poziom rozwoju percepcji słuchowej w zasadniczy sposób decyduje o postępach w rozwoju mowy oraz możliwościach opanowania umiejętności pisania i czytania.W tym semestrze zajęcia przybiorą formę spotkań ze słuchowiskami słowno-muzycznymi, które zabiorą zarówno przedszkolaki, jak i ich opiekunów, w baśniowy świat dźwięków mowy, otoczenia, muzyki. Prowadzącą zajęcia będzie nasza szkolna pani neurologopeda Aleksandra Kuc – Górka, doskonale znana naszym podopiecznym i bardzo przez nich lubiana.Dzisiejsze spotkanie poświęcone było jesieni i zjawiskom z nią związanych. Dzieci miały też możliwość posłuchania dźwięków gitary, mogły jej dotknąć, zagrać na niej. Sprawiło im to ogromną radość.

Zapraszamy do galerii

2016.09.30 Nauka prawidłowego przechodzenia przez ulicę

Nasze panie bardzo się o nas troszczą i dbają o nasze bezpieczeństwo, dlatego w ostatni dzień września, wybrały się z nami na wycieczkę, żeby w praktyce przećwiczyć umiejętności prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym.
więcej

Podczas tej wyprawy, poznawaliśmy chodnik, jako bezpieczne miejsce przeznaczone do ruchu pieszego, znaki drogowe informujące o przejściach dla pieszych oraz sygnalizację świetlną.Dzięki temu doświadczeniu, wiemy już doskonale, że zielony kolor znaczy „idź”, a czerwony „stój”. Rozumiemy też, że musimy być uważni i czujni nie tylko na jezdni, ale i na ścieżkach rowerowych. No i wiemy również, jaką kamizelkę trzeba ubrać, żeby być widocznym i bezpiecznym w nocy na ulicy. Bardzo nam się podobała taka nauka, w której wszystko było prawdziwe i namacalne!

Zapraszamy do galerii

2016.09.30 Dogoterapia

Kari i Ziva, nasze czworonożne przyjaciółki, sprawiły, że mieliśmy dzisiaj bardzo udany dzień, pomimo pochmurnej pogody za oknem.
więcej

Z nimi czas zawsze płynie przyjemnie i niepostrzeżenie, pomimo że na spotkaniach doterapeutycznych wykonujemy zawsze wiele, nie zawsze prostych, ćwiczeń. Nie inaczej było i tym razem. Wspaniale się bawiliśmy i sprostaliśmy dzielnie wszystkim wyzwaniom, które wymagały od nas wytrwałości, cierpliwości, precyzji oraz koncentracji!

Zapraszamy do galerii

2016.09.29 Audycja muzyczna

My, przedszkolaki, uwielbiamy muzykę, dlatego ucieszyła nas wiadomość, że znowu będziemy mogli uczestniczyć w cyklu spotkań Filharmonia na wesoło. Dzisiaj, wraz z aktorami i muzykami, odwiedziliśmy dwa piękne francuskie miasta – Paryż i Niceę.
więcej

Nasi goście zabrali nas w magiczną podróż po świecie zamieszkałym przez artystów, w którym słychać dźwięki akordeonu i radosnych melodii, a w powietrzu unosi się oszałamiający zapach perfum. Bawiliśmy się cudownie i ani chwili się nie nudziliśmy.Na zakończenie spotkania nagrodziliśmy występujących gromkimi, zasłużonymi brawami. Już nie możemy się doczekać następnej audycji! Ciekawi jesteśmy, gdzie tym razem wyruszymy na muzyczną przygodę. Może do tajemniczych Indii, a może do dzikiej Afryki…Kto wie…

Zapraszamy do galerii

2016.09.29 Dzień Chłopaka

„ Zacne chłopaki, mili koledzy. W dniu Waszego święta, najlepsze życzenia składają dziewczęta”
więcej

W taki właśnie sposób dziewczynki składały dzisiaj życzenia swoim kolegom, chcąc sprawić im przyjemność w Dniu Chłopaka. Podczas obchodów tego ważnego święta nie zabrakło oczywiście wspaniałych atrakcji i rozrywek – zabaw z chustą Klanzy, konkursu rzutów woreczkiem, zgadywanek i tańców.Panowie otrzymali również piękne prezenty – serduszka na sznureczkach z napisem „SUPER CHŁOPAK”, które będą mogli powiesić w dowolnym miejscu. Z ich roześmianych twarzy można było wywnioskować, że byli baaardzo zadowoleni z przygotowanych dla nich niespodzianek.

Zapraszamy do galerii

2016.09.27 Spotkanie z Indianą

Dzisiejsze spotkanie z naszą czworonożną przyjaciółką Indianą obfitowało w wiele wrażeń. Ośliczka oraz jej opiekunowie przygotowali dla nas mnóstwo wyzwań i musieliśmy się baaaardzo natrudzić, aby im sprostać, ale oczywiście poradziliśmy sobie doskonale.
więcej

Wykonywaliśmy na grzbiecie Indiany trudne ćwiczenia, które doskonaliły naszą koordynację ruchową i równowagę. Był także czas na relaks i przyjemności – leżeliśmy na naszej długouchej terapeutce, przytulaliśmy się do jej ciepłego ciała, czesaliśmy ją i karmiliśmy.

Uwielbiamy chwile spędzane z Indianą i nigdy nie mamy dosyć jej towarzystwa. Najchętniej zostawilibyśmy ją w przedszkolu, żeby móc się z nią spotykać i opiekować się nią na co dzień. Byłoby wspaniale!

Zapraszamy do galerii

2016.09.26 Spotkanie czytelnicze

Kolejny już rok, nasze przedszkole bierze udział w programie Cała Polska Czyta Przedszkolom. W ramach tej akcji, panie wychowawczynie zorganizowały dla nas spotkanie czytelnicze.
więcej

W rolę lektora, wcieliła się tym razem nasza szkolna Pani pedagog – Beata Babicz. Nasz gość przeczytał nam bajkę o przygodach dzielnego policjanta Leona. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, iż bohater opowiadania był lwem i wypełniał swoje obowiązki w mieście zamieszkiwanym przez różne zwierzęta.

Policjant Leon był wspaniały – pomógł przejść przez jezdnię małym żółwikom, szybko poradził sobie z ulicznym korkiem i odnalazł skradzioną karuzelę. Słuchaliśmy historii o jego przygodach z zapartym tchem, podziwiając przy tym piękne, kolorowe ilustracje.

Pani Beatko, bardzo dziękujemy za spotkanie!

Zapraszamy do galerii

2016.09.26 Zabawa w teatr

Po wakacyjnej przerwie, znowu zawitała w naszym przedszkolu Pani Bożena Oleszkiewicz, która na co dzień pracuje w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora. Jak zawsze, nasz gość przygotował dla nas mnóstwo atrakcji – kolorowe pacynki i zabawy ruchowe.
więcej

Kolorowa kura i jej niesforne kurczęta dostarczyły nam wiele radości, z ogromnym zainteresowaniem śledziliśmy ich poczynania, a także naśladowaliśmy ich głosy. Każdy z nas miał możliwość dotknąć pacynek, poruszać nimi, przyjrzeć im się dokładnie. W dalszej części spotkania, wyruszyliśmy natomiast w szaloną podróż na wieś. Spotykaliśmy tam kolejno różne zwierzęta, przemawialiśmy do nich w ich językach, naśladowaliśmy ich ruchy. Bawiliśmy się doskonale! Już czekamy na kolejną wizytę Pani Bożenki, która na pewno nie pozwoli nam się nudzić, ani przez chwilkę!

Zapraszamy do galerii

2016.09.21 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia. W Dzień Przedszkolaka każdy to wie, Bawi się z nami, kto tylko chce”.
więcej

Dzisiaj obchodziliśmy swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji przybyli do nas wspaniali goście – uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy, wraz ze swoimi wychowawczyniami.
Cudownie się razem bawiliśmy – podbijaliśmy balony, malowaliśmy na nich uśmiechnięte buźki, tańczyliśmy limbo, wspólnie rysowaliśmy, dzięki czemu powstały nasze przepiękne portrety. Było gwarnie i wesoło. Na zakończenie spotkania, spotkała nas super niespodzianka – nasi goście przygotowali dla nas piękne prezenty i laurkę. Sprawili nam tym ogromną przyjemność. Odwdzięczyliśmy się im słodkim poczęstunkiem. To był bardzo udany, przyjemny i niezapomniany dzień!Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom SP Nr 1 w Świdnicy za wspólnie spędzone chwile i wspaniałe prezenty! Zapraszamy ponownie!

Zapraszamy do galerii

2016.09.15 Zajęcia z osiołkami (6.09 – 15.09)

Przez wakacje bardzo tęskniliśmy za naszymi osiołkami i czekaliśmy na ponowne spotkanie z nimi. I w końcu nadeszła ta wspaniała chwila!
więcej

Przez okno obserwowaliśmy, jak wysiadają ze swojej przyczepy i zmierzajądo naszego szkolnego ogrodu, a nasza radość była ogromna. Indiana i Pepper także i tym razem nas nie zawiedli – oba osiołki zapewniły nam wiele radości i doskonałej terapii.Dzięki naszym czworonożnym przyjaciołom rozwijamy się, otwieramy na świat, uczymy się empatii.Praca z nimi jest też dla nas nieopisaną przyjemnością! Już nie możemy się doczekać ich kolejnej wizyty!

Zapraszamy do galerii

2016.09.12 Wycieczka do Jaskini Nietoperzy

Nowy rok przedszkolny postanowiliśmy rozpocząć od wspaniałej przygody – wyprawy do Nadleśnictwa w Świdnicy i zwiedzenia Stacji Edukacji Ekologicznej oraz Jaskini Nietoperzy.
więcej

Nasz wybór okazał się bardzo trafny, ponieważ na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Nie tylko mogliśmy podziwiać jaskinię, która wyglądała zupełnie jak prawdziwa i zrobiła na nas ogromne wrażenie, ale także żywe zwierzęta, które na co dzień mieszkają w budynku Nadleśnictwa – patyczaki, króliki, papużki, jaszczurki, a nawet węża!

To były niezapomniane wrażenia!

Zapraszamy do galerii

Skip to content