Wydarzenia przedszkole

Wydarzenia przedszkole 2017 / 2018

2018.06.22 Dzień Rodziny i zakończenie Roku Przedszkolnego 2017/2018

Zakończenie Roku Przedszkolnego obfitowało tym razem w wiele atrakcji, było bowiem połączone z obchodami Dnia Rodziny. Panie Ewelinka i Natalka przygotowały dla nas i naszych bliskich pyszny poczęstunek, występy muzyczno-wokalne uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, gry i zabawy….więcej

Było radośnie, przyjemnie i bardzo wesoło. Potem my zaśpiewaliśmy dla naszych gości przedszkolne piosenki, Pani Dyrektor wręczyła nam dyplomy, książki oraz drobne podarunki i zaczęły się WAKACJE. Do zobaczenia w przyszłym roku przedszkolnym!

Zapraszamy do galerii.

2018.05.29 XV Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych

Społeczność naszej szkoły zorganizowała już po raz piętnasty Jubileuszowy Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem: „Sercem pomaluj mój świat”.

29 maja 2018 roku już po raz XV w Świdnicy odbył się przemarsz niepełnosprawnych osób z rodzinami i opiekunami, który zakończył się festynem na terenie naszej placówki. Podczas przemarszu zagrała Orkiestra Górnicza z Wałbrzycha. Uroczystość miała na celu wspólną zabawę i integrację dzieci i młodzieży ze Szkół Specjalnych i Integracyjnych, Przedszkoli, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa dolnośląskiego…więcej

Po powitaniu gości nastąpiło wypuszczenie symbolicznych piętnastu gołębi z hodowli pana Janusza Zygmunciaka z Wałbrzycha. W ramach wdzięczności za długoletnią współpracę i pomoc wręczyliśmy pamiątkowe statuetki darczyńcom, które wykonała i zasponsorowała firma Light Plastics ze Świebodzic.

Podczas uroczystości była wspólna zabawa przy muzyce, atrakcje sportowe, malowanie twarzy, zabawy wielkoformatowe z animatorami. Pokaz kartów z toru kartingowego M3Racing ze Świdnicy oraz eksponatów z Muzeum Broni i Militariów z Witoszowa Dolnego. Kolejną atrakcją były odwiedziny motocyklistów z Wałbrzycha, którzy zorganizowali przejażdżki chętnym uczestnikom spotkania. Dzieci mogły spróbować swoich umiejętności w łucznictwie dzięki atrakcjom firmy Ameoli ze Świebodzic oraz wziąć udziale w zabawach zorganizowanych przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Licznikowiec” ze Świdnicy. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyły się dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz stoisko z dużymi bańkami mydlanymi, które własnoręcznie wykonywali, a także pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Następnym punktem programu była zabawa w poszukiwanie jelenia, która zakończyła się wręczeniem nagród – niespodzianek dla wszystkich uczestników. Na scenie z programem artystycznym zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych ze Świdnicy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy tej samej placówce, a także zaproszeni goście: Filharmonia na wesoło i Zespół Kądziołeczka. Gospodarze przygotowali: bigos, frytki, smakołyki z grilla, lody, pajdę ze smalcem, ciasta, napoje, watę cukrową i popcorn oraz pęczki rzodkiewki dla wszystkich gości.

W realizacji wszystkich atrakcji gospodarzom pomogli:

Agnieszka Kołacz – Leszczyńska – Poseł na Sejm RP, Katarzyna Mrzygłocka – Poseł na Sejm RP, Tomasz Siemoniak – Poseł na Sejm RP, Wiesław Kilian – Senator RP, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy, Gmina Strzegom, Gmina Marcinowice, Gmina Dobromierz, Gmina Świdnica, Gmina Świebodzice, Gmina Jaworzyna Śląska, Gmina Żarów, Light Plastics w Świebodzicach, Partner AGD RTV Świdnica, Nadleśnictwo Świdnica, Restauracja „Stary Młyn”, Wagony Świdnica S.A., TERWER Logistic Sp. z o. o., Tama Świdnica, Forma System w Świdnicy, Farma Miejska w Świdnicy, Franc Textil Sp. z o. o., ŚPWiK Świdnica, Diecezja Świdnicka, Ks. Marek Mielczarek, Ks. Piotr Śliwka, Pasol – Paco Świdnica, Arkadiusz Wasilewski Julia Cafe, Jelenia Plast – Jelenia Góra, Therion – Tech Sp. z o. o . Jaworowy Zdrój, AB S.A., Przemysław Ożga – Masarnia Ciernie, Dar – Vit Słotwina, DBI Plastics Sp. z o. o., MBM Transport – Mateusz Musiał, Zakład Mięsny Fernando – Bogusław Manijak, Sonel Świdnica, THT Group Świdnica, ACI Partnet Burkatów, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Jedność” w Boleścinie, Piekarnia –Cukiernia Ciarkowscy Świdnica, Galess Sp. z o. o. Świdnica, Firma Szkoleniowo – Doradcza Anna Szywała, Koło Gospodyń Wiejskich – Lutomia, Koło Gospodyń Wiejskich – Bojanice, Zespół Kądziołeczki, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Sklep Mięsny Stanisław Kruszak, Kazimiera Kruszak- Wizimirska, Sudzucker Polska S.A., Straż Miejska w Świdnicy, Piekarnia Sławomir Pasoń Milikowice, Andrzej Litwińczuk – Polska rzodkiewka, Policja Świdnica, Biały Las – Stajnia Przybylscy, Nature House Świdnica, Restauracja „Manufaktura” w Świdnicy, Wiesław Żurek „Łączy nas football”,Cukiernia Kasia – Jadwiga i Eugeniusz Kępa, Karolina Jaworzyna Śląska, Kaufland Świdnica, Andrzej i Przemysław Stawicki, Leroy Merlin Świdnica, Intermarche Świdnica, MPK Świdnica, ZOM Świdnica, Piekarnia Wychowanek- Anna i Jacek Wychowanek, GAMA Sp. z o. o. Udanin, Gospoda Kuflowa – „Kryształowa”,Salon Kosmetyczny Magda M., Martel – Marta Keblesz, Kuhne Wałbrzych, Fitness Max Power, Auto Serwis Prask Wulkanizacja, Telfa Świdnica, Salon Fryzjerski Madame & Monsieur, Salon kosmetyczny „Lila”, Red Baron – Hotel & Restauracja, Pizzeria Da Grasso Świdnica, Romena S.C. Cukiernia w Świdnicy, Śnieżka – Invest Sp. z o. o., OSiR Świdnica, Sklep SMYK Świdnica, Mariusz Anniuk – Ameoli Świebodzice, Biuroserwis – Zdzisław Puczka, Broker S.C. Strzegom, Sklep „Świat Kobiet”, „Gra Smaków” w Świdnicy, Chioce Świdnica, Muzeum Broni i Militariów Witoszów Dolny, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Licznikowiec” w Świdnicy, Sklep Jeździecki „Patataj”, Elixir Caffe, Janusz Zygmunciak, Areszt Śledczy w Świdnicy, Jako Polska.

W imieniu całej społeczności ZSS prowadząca kierowała słowa wdzięczności zgodnie z hasłem tegorocznego spotkania „Sercem pomaluj mój świat” podkreślała, iż to ONI malują dobrocią swoich serc świat dzieci niepełnosprawnych, a w szczególności ten dzień.

Koordynatorkami Jubileuszowego XV Diecezjalnego Dnia Osób Niepełnosprawnych były nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy pani Aurelia Boś i pani Mirela Dziakowicz, które zorganizowały, przygotowały i czuwały nad przebiegiem całej uroczystości. Wspierali je pracownicy placówki i wolontariusze za co serdecznie podziękowały.

Zapraszamy do galerii.

2018.05.08 Zajęcia integracyjne

Metodą Porannego Kręgu pracujemy każdego dnia, zaczynając od niej nasz pobyt w przedszkolu. Polega ona na stymulacji sensorycznej, czyli stymulacji wszystkich zmysłów, zgodnie z porami roku – każda z nich ma swój kolor, zapach, smak, instrument, żywioł…więcej

Bardzo lubimy te zajęcia i chętnie w nich uczestniczymy. Tym razem jednak, były one wyjątkowe, bo uczestniczyli w nich goście – uczniowie z grupy rewalidacyjnej, która funkcjonuje w naszej szkole. Razem z nimi odśpiewaliśmy piosenkę powitalną, masowaliśmy dłonie, poznawaliśmy atrybuty wiosny, dotykaliśmy i oglądaliśmy kwiaty, wąchaliśmy i smakowaliśmy cytrynę, graliśmy na bębenku, a także bawiliśmy się ziemią.Na zakończenie spotkania, wszyscy mogliśmy się ukryć pod chustą w ulubionym kolorze Pani Wiosny, czyli zieloną. To był superaśny Poranny Krąg.

2018.04.27 Przygoda z malowaniem na folii

Najczęściej malujemy na kartkach, a tu dzisiaj….niespodzianka! Na początku zajęć, kiedy pani Renia obracała nasze przedszkolne stoliki do góry nogami i owijała wokół nich folię spożywczą, zupełnie nie mieliśmy pojęcia, po co te wszystkie przygotowania…więcej

Patrzyliśmy tylko mocno zdziwieni i zastanawialiśmy się, co też będziemy robić. Wszystko się wyjaśniło, gdy zobaczyliśmy farby i pędzle. Kiedy tylko uzyskaliśmy pozwolenie, szybko zabraliśmy się do dzieła. Zawzięcie malowaliśmy po folii, starannie dobierając kolory. Gdy skończyliśmy, naszym oczom ukazała się wspaniała, przestrzenna łąka, z zieloną trawą, barwnymi kwiatami, słonkiem, a nawet tęczą. Było cudownie i nic nie szkodzi, że w twórczym zapale troszkę się ubrudziliśmy. Nasza śliczna łąka zdecydowanie była tego warta!

2018.04.25 Cebulowy dzień przedszkolaków

Poznawanie świata, jego poszczególnych elementów i to w dodatku wszystkimi zmysłami, to dla nas wielka przyjemność. Tym razem, bohaterką naszego przedszkolnego dnia była cebula. Poświęciliśmy jej wiele czasu i uwagi – dokładnie ją obejrzeliśmy, smakowaliśmy ją, wąchaliśmy, turlaliśmy i obieraliśmy…więcej

Sprawdzaliśmy, gdzie wyrasta z niej pyszny i zdrowy szczypiorek. Każdy przedszkolak posadził też swoją cebulkę w doniczce, troskliwie otulił ją ziemią i podlał. Nie obeszło się również bez pracy plastycznej – malowaliśmy palcami, w efekcie czego powstały wspaniałe dzieła. Jeszcze tylko skleiliśmy obrazki przedstawiające popularne warzywo i już mogliśmy rozpocząć cebulowe tańce i zabawy! Podrzucaliśmy cebule na chuście Klanzy, wysooookoooo do góry, toczyliśmy je po chuście pilnując by nie spadły,a nawet sami zamieniliśmy się w cebulki i wyrastaliśmy spod kolorowej tkaniny, jak spod ziemi. Ależ się u nas dzisiaj działo!

2018.04.18 Spotkanie z teatrem – „Plastusiowy pamiętnik”

Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, pozwolił nam dzisiaj przeżyć wspaniałą przygodę z Plastusiem – pociesznym ludzikiem wykonanym z plasteliny przez Tosię. Poznaliśmy jego przyjaciół wraz z nim zamieszkujących w piórniku, a wśród nich gumkę, ołówek, temperówkę, nożyczki, atrament i stalówki…więcej

…Razem z nimi martwiliśmy się zachowaniem Zosi, która niszczyła każdy z przyborów, które pożyczała od Tosi, poszukiwaliśmy zaginionego pamiętnika Plastusia i zakładaliśmy najprawdziwszy zespół muzyczny. Rozśpiewane, roztańczone i barwne przedstawienie bardzo nam się podobało, dlatego nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii.

2018.04.17 Balonowe malowanki

Jesteśmy baaaardzo odważnymi, rezolutnymi i ciekawskimi przedszkolakami, dlatego UWIELBIAMY doświadczać ciągle czegoś nowego. To zawsze sprawia nam ogromną frajdę. Nasze panie doskonale o tym wiedzą i pilnują, żebyśmy się nie nudzili. Dzisiaj, pani Renia sprawiła nam niespodziankę i dostarczyła wielu wrażeń…więcej

…przygotowała dla nas zupełnie niezwyczajne zajęcia plastyczne. Malowaliśmy. Ale nigdy nie zgadniecie czym. BALONAMI! Napełnionymi wodą! Miękkimi, chlupiącymi, zmieniającymi kształt przy każdym naszym dotyku! Turlaliśmy je, ugniataliśmy, uważnie się im przypatrywaliśmy, maczaliśmy je w farbie i na dużych arkuszach papieru wyczarowywaliśmy fantazyjne, niepowtarzalne i baśniowe wzory. Mieszaliśmy kolory, zanurzaliśmy w nich nasze dłonie, które potem odbijaliśmy na papierze. To była wspaniała przygoda z kreatywnością, która na dodatek dostarczyła super stymulacji czuciowej naszym rączkom. Balonowa plastyka to jest to!

Zapraszamy do galerii.

2018.03.19 Spotkanie z Panem Błyszczakiem

Dzisiaj w przedszkolu było suuuuuperancko! I to dosłownie! A wiecie dlaczego? Bo odwiedził nas super bohater – Pan Błyszczak! Pojawił się powiewając swoją super peleryną i użyczył nam trochę swojej super mocy. Od razu poczuliśmy przypływ energii i siły! Nasz gość zawitał do naszej placówki już nie po raz pierwszy, ale jak zawsze, zajęcia z nim były bardzo ciekawe i pouczające. Oczywiście, dotyczyły one dbania o środowisko – dowiedzieliśmy się wiele o segregowaniu śmieci i minimalizowaniu ich ilości…więcej

Razem z Panem Błyszczakiem zagraliśmy w super grę, rzucaliśmy ooogrooomną kostką i wykonywaliśmy przygotowane przez niego zadania. Nie lubimy się chwalić, ale musimy Wam powiedzieć, że poszło nam świetnie! Na zakończenie spotkania, otrzymaliśmy naklejki z podobizną naszego super bohatera i piękne dyplomy. Sami zatem widzicie – to był po prostu super dzień!

2018.03.13 Wizyta w świdnickiej Bibliotece Miejskiej

Na zajęciach z cyklu „Baśniolandia”, które w Bibliotece Miejskiej prowadzi bardzo sympatyczna Pani Marta, zawsze nie tylko cudownie się bawimy, ale też uczymy się wielu ciekawych i nowych rzeczy. Tym razem wysłuchaliśmy krótkiej bajki, która opowiadała o tym skąd się bierze mleko, a następnie entuzjastycznie przystąpiliśmy do działań praktycznych – układaliśmy łaty na wielkiej krówce, podrzucaliśmy te łaty na chuście Klanzy, wysooookoooo do góóóry, wykonaliśmy starannie tematyczne prace plastyczne…więcej

Na zakończenie spotkania, Pani Marta pobawiła się z nami w grę ruchową „Raz, dwa, trzy, krowa patrzy”, gdzie wykazaliśmy się super sprytem i refleksem. W nagrodę otrzymaliśmy śliczne zakładki. No i oczywiście, przed opuszczeniem budynku biblioteki, skorzystaliśmy jeszcze z mini placu zabaw, który się w niej znajduje. To była bardzo udana wycieczka!

2018.03.05 Zielny ogródek Stokrotek

Pani Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami – słychać to w radośniejszym śpiewie ptaków, cieplejszych powiewach wiatru i promieniach słońca, widać w zieleni i pierwszych kwiatach przebijających się powoli spod śnieżnej bieli. Nadszedł czas siania i sadzenia, dlatego też przedszkolaki z grupy Stokrotek, wraz z panią Kasią, Założyły dzisiaj zielny ogródek. Dzieci pracowicie wsypywały ziemię do doniczek, sypały ziarenka i podlały je wodą. Teraz pozostaje tylko czekać, aż wzejdą aromatyczne zioła – bazylia, tymianek, kminek i kolendrę. A na zbliżające się Święta Wielkanocne, oczywiście rzeżuchę. Ależ będzie wspaniale! Już nie możemy się doczekać!…więcej

2018.03.01 Stokrotkowe granie

Nasze panie zawsze potrafią nas czymś zaskoczyć i nie pozostawiają nam ani chwilki czasu na nudę. Tym razem, pani Kasia z grupy Stokrotek, przyniosła na zajęcia najprawdziwszą gitarę! To ci dopiero była wspaniała niespodzianka! Czas mijał nam błyskawicznie na wspólnym graniu i śpiewaniu, czyli super zabawie. A na dodatek, każdy mógł spróbować swoich sił jako gitarzysta! Było suuuuupeeeeer!…więcej

2018.02.27 Wiktorkowe urodzinki

Dzisiaj w naszym przedszkolu znowu odbywało się wielkie urodzinkowe świętowanie, bo Wiktorka z grupy Stokrotek skończyła 6 lat! Były balony, serdeczne życzenia, uściski oraz uśmiechy, zabawy z chustą Klanzy przy skocznej muzyce, no i oczywiście prezenty – puzzle i książeczki. Nasza urocza solenizantka poczęstowała wszystkich pysznymi słodkościami i świetnie się bawiła. Było super!…więcej

2018.02.21 Sensoplastyka

Magiczne wyspy z bitej śmietany, tęczowe, bajkowe morza z mleka i oleju oraz żeglujące po nich okręty – to wszystko wyczarowaliśmy dzisiaj podczas zajęć sensoplastycznych. Może nie byliśmy po nich idealnie czyści, ale za to niezmiernie zadowoleni i odprężeni. A na dodatek, poćwiczyliśmy, w bardzo przyjemny sposób, nasze buzie, rączki, koordynację wzrokowo – ruchową i wyobraźnię. Aha, no i oczywiście dostymulowaliśmy wszystkie nasze zmysły! Sami zatem widzicie – podziało się wiele dobrego!…więcej

2018.02.16 Dla ucha Malucha

W ramach cyklicznych zajęć „Dla ucha Malucha”, w piątek przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych gitarzystów. Tego dnia mogły nie tylko posłuchać dźwięków gitary, zaśpiewać przy jej akompaniamencie piosenki, ale też samodzielnie wziąć ją do ręki i wykorzystując swoją wyobraźnię oraz indywidualne zdolności, skomponować własny utwór!…więcej

Mam nadzieję, że te zajęcia z gitarą pomogły naszym maluchom w rozwijaniu pamięci muzycznej, wrażliwości i spostrzegawczości słuchowej, a także rozwinęły ich zdolność uwagi dowolnej. Obserwując zachowania przedszkolaków widzimy, że wszelkie zajęcia z muzyką likwidują negatywne emocje, pokonują lęk i zahamowania. Zresztą ich miny mówią same za siebie!

Aleksandra Kuc-Górka

surdologopeda

Zapraszamy do galerii.

2018.02.14 Urodziny w walentynki

W dniu tak pięknym i wspaniałym, jakim jest dzień zakochanych, postanowiliśmy urządzić małą imprezę urodzinową dla trójki naszych przedszkolaków. Oliwier, Adaś i Nathaniel, urodzeni w styczniu i lutym, właśnie ukończyli 5 lat!…więcej

Z tej okazji, chłopcy otrzymali mnóstwo życzeń i oczywiście zdmuchiwali świeczki na wieeeelkim i pysznym torcie urodzinowym! Całej zabawie towarzyszyły tańce i głośne śpiewanie „Sto lat, sto lat”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, rzucaliśmy do celu urodzinowymi „babeczkami”, chodziliśmy po urodzinowej ścieżce i w ogóle, wszystko tego dnia było urodzinowe! Nasze panie pięknie się postarały o przystrojenie sali balonami, konfetti i walentynkowymi serduszkami. Nasi rodzice natomiast, zadbali o to, by nie zabrakło nam (ten jeden, wyjątkowy raz) słodkości, szampana, soków i oczywiście tortu z najprawdziwszymi świeczkami! Każdy z solenizantów, bez wyjątku, dostał super prezenty z okazji urodzin – bardzo ciekawą książeczkę i świetne karty do gry w „Piotrusia Pana”.

Dziękujemy wszystkim za tak cudownie spędzony czas!

Zapraszamy do galerii.

2018.02.09 Szewczyk Dratewka – przedstawienie teatralne

Czasem, by zwyciężyć nie potrzeba siły, a pomóc nam może w tym dobre serce, odwaga i spryt – tego dowiedzieliśmy się oglądając przedstawienie zatytułowane „Szewczyk Dratewka”, które przygotowali dla nas artyści ze Studia Herbi…więcej

Z zapartym tchem śledziliśmy przygody poczciwego szewczyka, który dzięki pomocy przyjaciół – mrówek, pszczółek i kaczki oraz dzielnego przedszkolaka Oliwiera, pokonał złą czarownicę i uwolnił królewnę z jej niewoli. A wiecie kto okazał się tą królewną? Nigdy, ale to przenigdy nie zgadniecie! Nasza koleżanka – Wiktorka! W koronie prezentowała się wspaniale, a my biliśmy jej brawo i byliśmy z niej baaaaaaaaardzo, ale to baaaaaaaardzo dumni! Ależ to było niesamowite przeżycie!

Zapraszamy do galerii.

2018.02.08 Tłusty czwartek

Mmmm…mniamuśny to określenie najlepiej określa nasz dzisiejszy dzień. A to wszystko za sprawą przepysznych pączków, które wszyscy, z wielkim entuzjazmem i przyjemnością, zajadaliśmy. Aż nam się uszy trzęsły, a buzie szeroko uśmiechały. Mniam, mniam…tłusty czwartku, wracaj do nas szybko!…więcej

2018.02.02. Bal karnawałowy

Wielkimi krokami zbliża się koniec karnawału i z tej okazji odbył się dzisiaj w naszym przedszkolu najprawdziwszy BAL!…więcej

…W sali, w której miała trwać zabawa, zaroiło się od księżniczek, piratów, policjantów i rycerzy, a także od innych, niesamowitych postaci.

Do tego, pani Asia, zadbała o wspaniały wystrój wnętrza – wszędzie królowały baloniki, kolorowe serpentyny, piękne dekoracje. Było kolorowo i prześlicznie. Kiedy tylko zabrzmiała skoczna muzyka, ruszyliśmy do radosnego tańca. Ale na tym nie koniec…czekały bowiem

na nas jeszcze inne atrakcje – konkursy, zabawy z chustą Klanzy, pyszny poczęstunek. Byliśmy zachwyceni i chcieliśmy, żeby bal trwał jak najdłużej! Jupiiiii!

Zapraszamy do galerii.

2018.01.08 Audycja muzyczna

„PŁASZCZ I SZPADA” – taki tytuł nosiło styczniowe spotkanie z Filharmonią na wesoło, w którym oczywiście, z wielkim entuzjazmem, wzięliśmy udział. Jak zwykle, podczas audycji, wiele się działo. Tym razem poznaliśmy niesamowite przygody Trzech Muszkieterów i Kapitana Fracasse…więcej

… Wszystko zaczęło się od tego, że przyjaciel muszkieterów, Dartagnan został porwany, a jego ślad prowadził aż do przepięknej Wenecji. Atos, Portos i Aramis wyruszyli mu bez wahania na ratunek i do miasta na wodzie przybyli akurat w czasie karnawału. Tu spotykali kapitana Fracasse, wędrownego aktora, któremu zaginęła ukochana. Czy obie historie mają ze sobą coś wspólnego? Mogliśmy się tego dowiedzieć podczas dzisiejszego muzycznego spotkania, którego tło stanowił piękny, a zarazem niezwykle tajemniczy świat gondoli i masek. W magiczną podróż zabrali nas Robert Delegiewicz, Bartosz Warkoczyński oraz gość specjalny- Bartłomiej Libera.

Gości zaprosiły panie Aurelia Boś Mirela Dziakowicz. Zapraszamy za miesiąc!!!

Zapraszamy do galerii.

2017.12.14 Wigilia Szkolna

Choć za oknem aura przypomina raczej jesień, niż zimę, to kalendarz nie pozostawia żadnych wątpliwości – już za chwilę Boże Narodzenie, jeden z najbardziej magicznych momentów w całym roku. Świąteczna atmosfera zagościła w naszej szkole w czwartek 14.12.2017 roku…więcej

…Tradycyjnie, w świąteczny klimat wprowadziły wszystkich scenografia hollu oraz jasełka zaprezentowane przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych, jak również uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i uczniów Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Przedstawienie zatytułowane „Cały świat czeka na Ciebie Panie”, zostało pieczołowicie przygotowane przez katechetkę p. Jolantę Tekielę, p.Beatę Zegarłowską, p. Mateusza Szymańskiego i p. Jerzego Brodę.

Młodzi artyści i nauczyciele zadbali, by zawierało ono nowe elementy. Biblijną historię narodzin Jezusa, z międzynarodowym tłem i kolędnikami przybywającymi z różnych zakątków świata, obejrzeli rodzice, wychowawcy, uczniowie, przedstawiciele mediów świdnickich oraz samorządowcy.

Na spotkaniu nie zabrakło życzeń, które złożyli: biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, dyrektor ZSS w Świdnicy Beata Fijołek, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i p. Magdalena Szczurowska, która odczytała list od pani Anny Zalewskiej – Ministra Edukacji Narodowej, skierowany do społeczności naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również, m.in.: wicestarosta powiatu świdnickiego – p. Zygmunt Worsa, p. Leszek Michalak – Burmistrz Żarowa, p.Władysław Gołębiewski – Wójt Gminy Marcinowice, p. Stanisław Szelewa – Dyrektor Wydziału Oświaty, jak też przedstawiciele władz gminnych, samorządowych i sponsorzy.

Młodzi aktorzy otrzymali upominki, za wielkie zaangażowanie i serce, jakie włożyli, by widowisko wypadło jak najlepiej. Na wszystkie dzieci i młodzież czekała także niespodzianka. Była to wizyta świętego Mikołaja w towarzystwie Śnieżynek, który rozdawał prezenty – paczki ufundowane przez Cukrownię Świdnica i Fabrykę Wagonów Świdnica S.A., jak również firmę Electrolux.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i spędzenie z nami tych wyjątkowych chwil oraz życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych spokoju, radości i rodzinnego ciepła.
Zapraszamy do galerii.

2017.12.06 Ubieranie przedszkolnej choinki

Zielone gałązki, a na każdej świeczka,

W stroiku z bibułki stoi choineczka.

Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami,

Wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy:

Hej, kolęda, kolęda.

Kolory tęczowe w bombkach-latarenkach,

Choinka w koralach, strojna jak panienka…więcej

…Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i nareszcie nastał moment, kiedy mogliśmy pięknie przystroić naszą przedszkolną choinkę. Z wielką radością i starannością zawieszaliśmy na niej połyskujące bombki i kolorowe ozdoby. Spisaliśmy się wspaniale – wielobarwna, niepowtarzalna choineczka stoi teraz w naszym korytarzu i cieszy oczy, nie tylko nasze, ale wszystkich, którzy odwiedzają nasze przedszkole.

Zapraszamy do galerii.

2017.12.06 Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 6 grudnia 2017 roku do przedszkola przyszedł specjalny gość…więcej

…Święty Mikołaj !!! Dotrzymał słowa i odwiedził nas dzisiaj ponownie razem ze swoim pomocnikiem! I znowu przyniósł nam wspaniałe prezenty – zabawki i ciekawe książeczki. A my? My byliśmy bardzo szczęśliwi, że go widzimy, pięknie się z nim przywitaliśmy i podziękowaliśmy za podarki i wizytę. Cieszyliśmy się, że znalazł dla nas czas, bo wiemy, że jest przecież ogromnie zajęty o tej porze roku. A na zakończenie tego magicznego spotkania, wszyscy zajadaliśmy się smakowitymi, świątecznymi pierniczkami.

Było przefantastycznie!
Kochany Święty Mikołaju, do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do galerii.

2017.12.06 Spotkanie czytelnicze z przedszkolakami

Dnia 6 grudnia 2017 roku, uczniowie klasy II i III gimnazjum „b”, wraz z wychowawcą i panią Weroniką, w ramach realizacji programu Dużej Samorządności „Czytamy młodszym”, odwiedzili nasze przedszkolaki….więcej

…Takie spotkania mają na celu rozwijanie idei wolontariatu, usprawnianie kompetencji komunikacyjnych i rozwój zainteresowań. Po przeczytaniu bajki, wszyscy wspólnie wykonali mikołajkowe prace plastyczne. Spotkanie to przyniosło obopólną korzyść – starsi uczniowie mogli się sprawdzić w nowej roli opiekunów i lektorów, a przedszkolaki zyskały nowych kolegów.

Atmosfera była wspaniała. Kolejna wizyta w przedszkolu odbędzie się w lutym.

Zapraszamy do galerii.

2017.12.01 Zupełnie niespodziewana wizyta

Przebrany Mikołaj czapkę ma czerwoną,

Zniszczone kalosze, brodę oszronioną.

Niesie ciężki worek prezentów wspaniałych,

Chce, by wszystkie dzieci dziś się uśmiechały…więcej

…Nie uwierzycie, kto nas dzisiaj odwiedził…Sam Święty Mikołaj! Tak, tak, naprawdę! Sami też się zdziwiliśmy, kiedy na przedszkolnym korytarzu rozległ się znajomy dźwięk dzwonka, bo wiemy, że to jeszcze za wcześnie na mikołajową wizytę, ale widocznie nasz gość bardzo się za nami stęsknił. Był bardzo serdeczny i obdarował nas super prezentami. A na pożegnanie obiecał, że wróci do nas za kilka dni. Już nie możemy się doczekać!

Bardzo dziękujemy uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej za pamięć i wspaniałą niespodziankę

Zapraszamy do galerii.

2017.11.30 Wspólne czytanie

Jesteśmy zagorzałymi i zapalonymi czytelnikami, nic zatem dziwnego, że mijają już trzy lata odkąd przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom’. Oczywiście, nasze panie czytają nam codziennie, ale przynajmniej raz w miesiącu odwiedza nas specjalny gość, który pełni rolę lektora…więcej

…Uwielbiamy te spotkania, bo siadamy wszyscy razem i słuchamy, słuchamy, słuchamy…W ostatni dzień listopada, do naszego przedszkola zawitała Pani Aurelia, którą doskonale znamy i bardzo lubimy. Z niektórymi z nas prowadzi ona bowiem zajęcia z zakresu terapii logopedycznej i lekcje języka angielskiego. Byliśmy więc zachwyceni, że to z nią będziemy czytać. Pani Aurelia przygotowała dla nas bajkę „O trzech świnkach”.

To niezwykle ciekawa, trzymająca w napięciu i pouczająca historia. Słuchaliśmy jej jak zaczarowani, od czasu do czasu ilustrując ruchem jej treść – wraz z wilkiem pukaliśmy do drzwi prosiaczkowych domków, czy próbowaliśmy je zdmuchnąć. Dzięki naszemu gościowi, czas spędziliśmy przyjemnie i interesująco.

Pani Aurelio, serdecznie dziękujemy za wspólne chwile!

Zapraszamy do galerii.

2017.11.29 Przygoda z teatrem – „Roszpunka”

Wyobraźcie sobie ogród, dziki, intensywnie zielony, ogród pełen tajemniczej roślinności, w którym mają miejsce niezwykłe wydarzenia. I wyobraźcie sobie głęboki las, w którym pośród starych drzew stoi wysoka wieża. Nie ma ona ani schodów, ani drzwi, a jedynie małe okienko…więcej

…z którego rozbrzmiewa uroczy śpiew uwięzionej wewnątrz złotowłosej Roszpunki. Ten śpiew pewnego dnia słyszy książę, który oczarowany głosem dziewczyny, postanawia odkryć tajemnicę wieży. Stara się znaleźć sposób, by dostać się do wieży, ale zła i przebiegła czarownica ciągle chce mu w tym przeszkodzić.

Taką właśnie, zapierającą dech opowieść obejrzeliśmy dzisiaj w świdnickim teatrze, dzięki aktorom wrocławskiego Teatru „NEON”. Spektakl „Roszpunka” na podstawie baśni braci Grimm, zamienił się dzięki nim w piękną opowieść o poszukiwaniu swojej tożsamości oraz o mocy, jaką niesie ze sobą miłość. Odbyliśmy z nimi niezapomnianą baśniową podróż, pełną muzyki, tańca i śpiewu. Spektakl zawierał elementy teatru lalek, klasycznego musicalu, baletu i tańca współczesnego. To było dla nas niesamowite, magiczne doświadczenie!

Zapraszamy do galerii.

2017.11.20 Dzień Zdrowej Żywności

W listopadzie, jak co roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Zdrowej Żywności. Celem tej imprezy było propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i zachęcanie do zdrowego stylu życia… więcej

… Nowe wiadomości udało nam się zdobyć dzięki naszej nowej Pani Kasi, która bardzo się starała aby przybliżyć nam ten jakże ważny temat! Teraz już wiemy co należy jeść, żeby nie chorować i dlaczego nie wolno marnować pożywienia. Obejrzeliśmy także zabawne przedstawienie o Antosiu, który jadał tylko słodycze, co oczywiście nie wyszło mu na dobre. Rozwiązywaliśmy również zagadki na temat zdrowych produktów żywieniowych – warzyw i owoców, soków, mleka. Szło nam świetnie, a do tego super spędziliśmy czas.

Zapraszamy do galerii

2017.11.23 Audycja muzyczna

Odbyliśmy dzisiaj baaaaardzo daleką i fascynująca podroż. Dzięki artystom z Filharmonii na wesoło dotarliśmy aż na Księżyc, by tam, wraz z Harrym Potterem, spotkać się z tajemniczym Panem Twardowskim… więcej

…Podejście obu bohaterów do czarów było zupełnie inne, ale każde równie ciekawe i niesamowite. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, jak fatalnie kończą się układy z diabłem, a co najważniejsze, że najsilniejszym zaklęciem na calutkim świecie jest miłość. Audycja i muzyka tak nam się podobały, że na koniec spotkania nie wytrzymaliśmy i ruszyliśmy do tańca. I nic a nic się nie wstydziliśmy, że wszyscy na nas patrzą! Ależ to była zabawa!

Zapraszamy do galerii

2017.11.20 Wizyta Pana Błyszczaka

Dzisiaj dowiedzieliśmy się bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie, że my, przedszkolaki, jesteśmy Super Bohaterami i mamy wielką, wyjątkową moc! Troszkę to już podejrzewaliśmy, ale teraz mamy już pewność. Zapytacie na pewno, jak to się stało? … więcej

…Wszystko za sprawą niesamowitego gościa, który nas odwiedził ! Był nim super bohater Świdnicy – Pan Błyszczak, który dba o to, by nasze miasto było czyste. Pojawił się on u nas w ramach projektu edukacyjnego prowadzonego od kilku lat przez Urząd Miasta Świdnica, wdrażającego najmłodszych do dbania o porządek i prawidłowej segregacji odpadów. Czas spędzony z Panem Błyszczakiem dostarczył nam wielu niesamowitych wrażeń, atrakcji i oczywiście wiedzy. Wraz z nim umieszczaliśmy śmieci w odpowiednich pojemnikach, zbudowaliśmy z dużych, kolorowych klocków fabrykę przetwarzającą odpady, podziwialiśmy artykuły otrzymane z recyclingu, wykonaliśmy z nakrętek, plasteliny i zużytych płyt CD wspaniałe bączki. Pracowaliśmy dzielnie i wykazaliśmy się wieloma umiejętnościami, za co z rąk naszego gościa otrzymaliśmy dyplomy Zielonych Super Bohaterów. Jupiiiii!

Zapraszamy do galerii

2017.11.17 Spotkanie z „Alicją w krainie czarów”

Przeżyliśmy dzisiaj niesamowitą przygodę – dzięki Teatrowi „Blaszany Bębenek” z Trzebini wyruszyliśmy we wspaniałą podróż w głąb wyobraźni, do tajemniczej, fantastycznej krainy… więcej

…Dostaliśmy się tam razem z Alicją, podążając za Białym Królikiem przez jego norę w ziemi. Na swej drodze spotykaliśmy niesamowite postacie: Szalonego Kapelusznika, Zająca Szaraka, Kota Dziwaka i Królową Kier. Było ciekawie, wesoło, bajkowo.

Zapraszamy do galerii

2017.11.17 Dogoterapia

Kiedy tylko w przedszkolu pojawia się nasza kochana Ziva, od razu robi się wesoło, ciekawie i pracowicie. Nie inaczej było i tym razem… więcej

…Zajęcia z naszą czekoladową przyjaciółką obfitowały w wiele atrakcji – doskonaliliśmy umiejętność klasyfikowania przedmiotów, różnicowania wielkości, koordynację wzrokowo-ruchową, naśladownictwo, ruchy precyzyjne. Były tory przeszkód, zabawy ruchowe i oczywiście czułe przytulasy. Uwielbiamy to!

Zapraszamy do galerii

2017.11.16 Wizyta Strażników Miejskich – przedszkole i klasa IV – VI au

Wszyscy, kiedy dorośniemy, zostaniemy strażnikami miejskimi. To postanowione! Taka decyzja zapadła po dzisiejszym spotkaniu z przemiłymi Panami Strażnikami Miejskimi, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w naszym mieście. …więcej

…Dzięki nim mogliśmy dokładnie obejrzeć najprawdziwsze kajdanki, zobaczyć do czego można wykorzystać pałki, które stanowią element wyposażenia strażników miejskich oraz dowiedzieć się, na czym polega ich praca. Ale to nie koniec! Nasi goście przygotowali dla nas jeszcze jedną superancką niespodziankę! Nigdy nie zgadniecie, co to było! Mogliśmy się przejechać samochodem straży miejskiej! I to na sygnale! Ależ to było cudowne przeżycie! Moglibyśmy tak jeździć bez końca!

Razem z nami w spotkaniu udział brali uczniowie klasy IV – VI au, wraz z wychowawczynią panią Anetką Wajdzik i panią Jolą. Otrzymaliśmy też wspaniałe prezenty – odblaski, kredki i książeczki mówiące o bezpiecznych zachowaniach w różnych miejscach i sytuacjach, np. nad wodą, czy na ulicy. My odwdzięczyliśmy się natomiast pamiątkową kartką z życzeniami i podziękowaniami za zajęcia. Wizyta naszych gości skończyła się zdecydowanie za szybko, ale na szczęście Panowie Strażnicy obiecali, że jeszcze do nas zawitają. Serdecznie zapraszamy i czekamy z niecierpliwością!

Zapraszamy do galerii.

2017.11.15 Spotkanie z Przemysławem Wieczorkiem – przedszkole i szkoła

15 listopada naszą szkołę odwiedził specjalny i niezwykły gość – Przemysław Wieczorek- „Wojownik bez rąk”, wicemistrz świata i Europy w sztukach walki Para Taekwondo, który przyjechał do nas aż spod Aleksandrowa Łódzkiego. …więcej

…Przemek jest pedagogiem i wychowawcą w świetlicy socjoterapeutycznej, pracuje również jako streetworker, czyli pedagog ulicy, podejmując działania opiekuńcze wobec dzieci i młodzieży najbardziej zmarginalizowanej i zaniedbanej społecznie. Tworzy on również i wykonuje utwory hip-hopowe -pedagogika poprzez rap, których przekaz świetnie trafia do młodych ludzi.

Przemek, pomimo niepełnosprawności, czerpie z życia garściami- realizuje się jako sportowiec, pedagog, posiada rodzinę. Wielokrotnie daje świadectwo, że to wiara w Boga pomogła mu w trudnych chwilach i do dziś stanowi motor napędowy jego działań. Przekonuje swoich odbiorców, że nie ma sytuacji bez wyjścia, nie ma ludzi straconych i bez szans, że warto walczyć o swoje życie, by przeżyć je jak najpełniej i wykorzystywać swoje talenty i potencjał.Jego słów i muzyki słucha się z zapartym tchem, wielkim wzruszeniem i zachwytem.

Dziękujemy Przemku za Twoją wizytę! Na długo pozostaniesz w naszych sercach i pamięci . Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzisz!

Zapraszamy do galerii.

2017.11.15 Spotkanie z pszczelarzem – przedszkole i klasa IV – VI au

Ciekawi jesteśmy, czy wiecie czym różni się pszczoła od trzmiela, jak najlepiej usunąć żądło, jakie obyczaje panują w ulu i co, oprócz miodu, produkują pszczółki? Bo my już wiemy! …więcej

…A wszystko to dzięki spotkaniu z panem Przemysławem Borakiem, pszczelarzem, który odwiedza przedszkola i szkoły w ramach projektu edukacyjnego zatytułowanego „Bzykająca przyczepka edukuje”. Gościa zaprosiła do nas pani Ewelinka, czym sprawiła nam wielką niespodziankę. My z kolei, zaprosiliśmy na wspólne zajęcia klasę IV-VI au, wraz z wychowawczynią, panią Anetką Wajdzik panią Jolą.

Pan Przemysław, w bardzo ciekawy sposób, opowiadał nam o życiu pszczół, o tym, jakie zdrowe produkty dzięki nim otrzymujemy, o różnicach pomiędzy pszczołami, osami, szerszeniami i trzmielami, a także o tym, jak postępować w razie użądlenia. Dzięki niemu, mogliśmy dokładnie obejrzeć i powąchać plaster miodu, a nawet popatrzeć przez mikroskop na pyłek pszczeli. Widok był zachwycający – pyłek wyglądał jak małe grudki złota! Na zakończenie spotkania czekała nas jeszcze jedna atrakcja – każdy z nas włożył specjalny strój i zamienił się w najprawdziwszego pszczelarza! Domyślacie się zapewne, że byliśmy zachwyceni! W ramach wdzięczności za poświęcony czas i super zajęcia, wręczyliśmy naszemu gościowi karteczkę. Oczywiście z pszczółką! Pan Przemek natomiast każdemu z nas wręczył mały słoiczek miodu i super naklejkę, którą przylepiliśmy sobie na bluzeczki 🙂

Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi Borakowi za wizytę i zapraszamy na wiosnę, tym razem już z prawdziwymi pszczołami w prawdziwym mobilnym ulu! Nie możemy się doczekać!

Tymczasem zapraszamy serdecznie na stronę “bzykającej przyczepki” by odwiedzić Pana Przemka i jego bzyczącą gromadkę 🙂

Zapraszamy do galerii.

2017.11.10 Święto Niepodległości w grupie Krasnoludków

Zachęcona i zainspirowana apelem oraz okolicznościowymi występami starszych kolegów, grupa Krasnoludków postanowiła obchodzić dzień 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości…. więcej

…Maluchy, wraz z panią Ewelinką i panią Martą, poznały i omówiły najważniejsze symbole narodowe – flagę i godło, pooglądały obrazki związane z tematem i dopasowywały je do konkretów, co wcale nie było łatwym zadaniem. W czasie trwania zajęć, przedszkolaki wykonały, różnymi technikami, przepiękne prace plastyczne – w ruch poszły kredki, mazaki, a także farby. Nie zabrakło również miejsca na muzykę. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie zagrali na instrumentach i zatańczyli energicznego krakowiaczka. To była wspaniała zabawa!

Zapraszamy do galerii

2017.11.09 Montaż słowno-muzyczny „Jesteśmy Polką i Polakiem”

„Barwy ojczyste” – Czesław Janczarski.

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste…więcej

…Data 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Specjalnie na tę okazję, dnia 9 listopada, uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami p. Anetą Bazydło i p Magdaleną Borowiec, zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Podczas apelu, wykonawcy przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz ich walkę o odzyskanie tożsamości narodowej. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i tańcem- młodzi artyści brawurowo i z dużym talentem wykonali skocznego Krakowiaka. Zgromadzona na widowni publiczność była zachwycona, czemu dała wyraz gromkimi brawami.

Uczestnicy uroczystości zostali obdarowani kokardą narodową, a także flagą, które dzieci wykonały samodzielnie, z pomocą p. Agnieszki Kubik. Przy ustawianiu sprzętu nagłaśniającego, pomocą wykazali się p. Mateusz Szymański i p. wicedyrektor Mariusz Maluha, którym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii.

2017.10.31 Święto Dyni

Zamiast Halloween, postanowiliśmy zorganizować dzisiaj w naszym przedszkolu Święto Dyni. Okazało się, że była to doskonała decyzja… więcej

…Zabawy i śmiechu było bowiem co nie miara. Gwiazdami wydarzenia były oczywiście dwie okrąglutkie, pomarańczowe dynie. Mieliśmy okazję poznać ich kształt, zobaczyć, co mają w środku, poczuć ich zapach, obejrzeć pestki, zanurzać dłonie w miękkim miąższu. Później wycięliśmy im oczy i buzię. Wyglądały fantastycznie! Następnie, każdy z nas, samodzielnie wykonał własną dynię – pokolorował ją, przykleił elementy twarzy. Pracowaliśmy wytrwale i w wielkim skupieniu. Było warto – efekt przerósł nasze oczekiwania! Powstały oryginalne, cudowne prace! Jesteśmy z siebie baaaardzo dumni! Prawdziwe z nas zdolniachy!

Zapraszamy do galerii

2017.10.30 Spotkanie czytelnicze

I znowu mieliśmy dzisiaj bardzo udany dzień! Nasze przedszkole odwiedziła pani Małgosia Perz, wspaniały nauczyciel i człowiek pracujący w szkole podstawowej… więcej

…Przybyła do nas z bardzo ważnego powodu, a mianowicie pełniła rolę lektora, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Przeczytała nam ciekawą, pełną dramatycznych zwrotów akcji bajkę „O wilku i 7 koźlątkach”. Słuchaliśmy jej z wielką uwagą oraz napięciem i wraz z bohaterami przeżywaliśmy niebezpieczne przygody. Na szczęście, na koniec mogliśmy odetchnąć z ulgą, bo wszystko dobrze się skończyło. Spędziliśmy z naszym miłym gościem przyjemne, miłe chwile i żałowaliśmy, że czas spotkania tak szybko upłynął.

Pani Małgosiu, serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za wizytę!

Zapraszamy do galerii

2017.10.27 Spotkanie ze Studiem „Herbi”

„Jak Dyzio zgubił zdrówko” – takie przedstawienie obejrzeliśmy dzisiaj dzięki Studiu „Herbi” z Leszna. Artyści odwiedzili nas nie po raz pierwszy i, jak zwykle, nie zawiedli… więcej

…Było zabawnie i ciekawie, dynamicznie i pouczająco. Z uśmiechami na twarzy śledziliśmy przygody niesfornego Dyzia, który nie dbał o swoje zdrowie – źle się odżywiał, nie uprawiał sportu, nie przestrzegał zasad higieny, przez co wreszcie porządnie się rozchorował. Potrzebny był zastrzyk, co bohaterowi wcale się nie spodobało. Straszny był z niego tchórz! Ta straszna nauczka na szczęście poskutkowała i Dyzio postanowił, że odtąd będzie już o siebie dbać. Spektakl dostarczył nam wielu wrażeń i wiedzy. I wiecie co? Jeden z naszych kolegów w nim zagrał! Jak najprawdziwszy aktor! Brawo Olo!

Zapraszamy do galerii

2017.10.26 Przedstawienie „Przygody Baltazara”

Tak uwielbiamy przedstawienia teatralne, że bez najmniejszej skargi, czy oporów pokonaliśmy dzisiaj baaaardzo długą drogę, by dotrzeć do sali widowiskowej znajdującej się w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kasprowicza w Świdnicy… więcej

…Okazało się, że nie wysilaliśmy się na darmo, ponieważ spektakl wrocławskiego Teatru Edukacji Narodowej zatytułowany „Przygody Baltazara”, całkowicie nas zachwycił. I wiecie co? Występował w nim najprawdziwszy smok! Nie był jednak ani straszny, ani groźny, a do tego potrafił nie najgorzej tańczyć i śpiewać! To było coś! Wraz z nim i jego przyjaciółmi wyruszyliśmy we wspaniałą podróż zmierzającą do uwolnienia profesora Gąbki z rąk Wielkiego Deszczowca, przeżyliśmy wiele ciekawych, a czasem nawet niebezpiecznych przygód, by na koniec nagrodzić aktorów zasłużonymi brawami. Ale było suuuuuper!

Zapraszamy do galerii

2017.10.24 Mali cukiernicy

Przedszkolaki z grupy Krasnoludków i Biedronek zdecydowanie nie mogły narzekać dzisiaj na nudę… więcej

…Dzięki pani Asi i pani Dorotce zamieniły się bowiem w najprawdziwszych cukierników! Dzielnie dodawały składniki-mąkę, wodę, a nawet jajka i mieszały je w misce, przelewały ciasto do samodzielnie pokolorowanych foremek. Na koniec wszyscy razem udali się do kuchni, by umieścić wytwory w piekarniku i podziwiać jak rosną. Efekt końcowy tych wysiłków był przepyszny i aromatyczny – babeczki z czekoladowymi piegami. Mniaaaaam!

Zapraszamy do galerii

2017.10.23 Kolorowe liście w grupie Stokrotek

Lecą na głowę liście kolorowe.

Lecą na głowę liście kolorowe.

Czerwony, rudy, złoty i brązowy,

Zielony, żółty, pomarańczowy… więcej

…Korzystając z uroków Pani Jesieni, przedszkolaki z grupy Stokrotek, urządziły sobie dzisiaj „liściowy” dzień. Podziwiały kształty i kolory liści, wykonały z nich przepiękne motylki, dobierały je w pary. Pracowała nawet lala. Nie zabrakło także zabaw ruchowych – zbierania, podrzucania i dmuchania na listki. Ale to nie wszystko! Każdy maluch miał okazję boso pospacerować po liściastej ścieżce i poleżeć na liściowym posłaniu, poczuć na sobie dotyk spadających liści i posłuchać ich szelestu. Wrażeń i radości było co nie miara!

Zapraszamy do galerii

2017.10.20 Spotkanie z teatrem

Teatr łączy w sobie wiele dziedzin twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, taniec, ruch sceniczny i plastykę. Kontakt z nim już od najmłodszych lat pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną dziecka…więcej

…Współuczestnicząc w spektaklu – czy to jako widz, czy aktor – ma ono sposobność rozwijać poprzez sztukę swoją inteligencję, a także badać świat poprzez próby jego zrozumienia. Spotkanie z teatrem stanowi dla niego wejście w zupełnie inny świat, w którym codzienność przesłania wyobraźnia i fantazja.

Uczestnictwo w spektaklu wspiera rozwój myślenia abstrakcyjnego, wzbogaca dziecko o dodatkowe doświadczenia społeczne, oddziałuje na wyobraźnię i wrażliwość, ale przede wszystkim zapewnia sporą dawkę świetnej zabawy. Ponadto, kształtuje ono również wrażliwość estetyczną dziecka, wzbudza jego zainteresowanie światem oraz sztuką i muzyką. Konieczność skupienia się na akcji sztuki ćwiczy natomiast spostrzegawczość i zdolność koncentracji.

Kierując się tą wiedzą i dbając o wszechstronny rozwój uczniów, często zapraszamy do naszej placówki teatry z całej Polski, które prezentują rozmaite formy sceniczne. Tym razem odwiedził nas, po raz pierwszy, Teatr Lalek „Elf” z Legnicy. Zgromadzeni widzowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie dydaktyczno-edukacyjne zatytułowane „O Bystrzaku, który nie mył warzyw”.

Podczas występu dowiedzieli się dlaczego należy dbać o higienę – myć ręce i warzywa przed jedzeniem, doskonalili umiejętność liczenia i znajomość warzyw. Z zapartym tchem śledzili losy głównego bohatera sztuki, a na zakończenie nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii.

2017.10.20 „O Bystrzaku, który nie mył warzyw” – przedstawienie

Nigdy więcej nie zapomnimy o umyciu rąk i warzyw przed jedzeniem! Obiecujemy! Nie chcemy, żeby urosły nam takie wielkie uszy jak Bystrzakowi… więcej

…głównemu bohaterowi przedstawienia, które mogliśmy dzisiaj obejrzeć dzięki Teatrowi „Elf” z Legnicy. Bystrzak zapomniał o podstawowych zasadach higieny i popadł w straszne tarapaty. My, nauczeni jego przykładem, będziemy mądrzejsi i zdrowsi. A tak poza tym, spektakl bardzo nam się podobał – był ilustrowany muzyką, ciekawy, a do tego pozwolił nam na utrwalenie wiedzy na temat warzyw i doskonalenie liczenia. Było suuuper!

Zapraszamy do galerii

2017.10.19 Sensoplastyka

Uwielbiamy się bawić, pracować i…. się brudzić 🙂 Doskonałą okazją, by połączyć wszystkie te trzy rzeczy, są zajęcia sensoplastyczne… więcej

… Dzisiaj właśnie mogliśmy w nich uczestniczyć. Oczywiście, nie było ani trochę nudno – za pomocą patyczków łowiliśmy w kisielu okrągłe rybki, z kisielu, mąki i oleju wyrobiliśmy pachnącą masę, którą potem dekorowaliśmy różnymi sypkimi materiałami, np. grochem, fasolą, makaronem. W ten oto przyjemny sposób doskonaliliśmy naszą koordynację wzrokowo-ruchową, celność oraz stymulowaliśmy dotykowo i ćwiczyliśmy dłonie. Niektórzy z nas sprawili sobie także smakową przyjemność, podjadając nieco przepysznego, aromatycznego kisielu 🙂

Zapraszamy do galerii

2017.10.17 Zajęcia z Indianą

Pani Jesień podarowała nam dzisiaj bajeczną pogodę – delikatny wietrzyk, słonko dające miłe ciepło, bezchmurne, błękitne niebo… więcej

… Jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni, bo dzięki temu mogliśmy się spotkać z ośliczką Indianą, którą kochamy za jej delikatność i spokój. Cudownie było znowu znaleźć się na jej grzbiecie, móc się do niej przytulać i głaskać. Nasza kłapoucha przyjaciółka ciężko pracowała wraz z nami, a my, w podziękowaniu, nakarmiliśmy ją oślimi przysmakami, czyli marchewką i suchym chlebem, a także starannie ją wyszczotkowaliśmy. Ależ mieliśmy frajdę! Było, jak zwykle cudownie i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z naszą ukochaną Indianą!

Zapraszamy do galerii

 

2017.10.16 Próbny alarm pożarowy

W dniu 16 października 2017 roku, w trosce o bezpieczeństwo uczniów, w naszej placówce przeprowadzony został próbny alarm pożarowy, połączony z ewakuacją dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły…więcej

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, ale i dorosłym, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Dzisiejsza akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w chwili zaistnienia niebezpieczeństwa. Alarm został ogłoszony około godz. 11:00, a w niespełna 8 minut, dokonano procedury ewakuacji i przeliczenia wszystkich obecnych osób.

Według strategii PPŻ, po usłyszeniu alarmu – wszyscy, którzy znajdowali się w budynku szkoły opuścili go i udali się na miejsce ewakuacji, które w ZSS wyznaczone jest na boisku szkolnym. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia, jak też wzajemna pomoc. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważna kwestia, przygotowują nas one bowiem do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji, na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak prawidłowo postępować w takich sytuacjach.

Zapraszamy do galerii.

2017.10.13 Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017 roku, w naszej szkole, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Impreza rozpoczęła się od przywitania przybyłych Gości a następnie uczniowie, po raz pierwszy zaśpiewali hymn szkoły…więcej

…W części artystycznej, widzowie mieli okazję poznać pełną zaskakujących i zabawnych zwrotów akcji historię pewnego chorego belfra, w którego brawurowo wcielił się Pan Grzegorz Walczak. Wspaniały popis umiejętności aktorskich dał również Pan Sebastian Skroboń, który odegrał rolę lekarza ratującego zdrowie bohatera. Nad całością i sprawnym przebiegiem akcji czuwała zaś urocza pielęgniarka – Pani Joanna Wiraszka.

Uroczysty apel uświetniła swoim śpiewem klasa Pani Renaty Trzcińskiej, która zaprezentowała piosenki „Kto zawsze ma na twarzy uśmiech” oraz „Na niebie świeci jasne słońce”.

Ogromną niespodzianką, która wywołała wiele wzruszeń, okazał się film opowiadający o tym, co naprawdę dzieje się w naszej szkole każdego dnia. Serdecznie zapraszamy do jego obejrzenia:

Podczas spotkania popłynęły również życzenia, upominki i niespodzianka muzyczna przygotowana przez Panią Kamilę Krzywiecką wraz z uczniami. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Beata Fijołek, która wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Gratulujemy Wszystkim Nagrodzonym i dołączamy się do życzeń.

Dziękujemy bardzo Pani Aleksandrze Kuc-Górce i Pani Monice Kot za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości!

Zapraszamy do galerii.

2017.10.06 Marsz przedszkolaków

Wiecie co??? W naszym pięknym mieście zorganizowane zostało wspaniałe wydarzenie – Marsz przedszkolaków, którego hasło przewodnie brzmiało „Uśmiech dla Świdnicy”… więcej

… Kiedy tylko się o nim dowiedzieliśmy, postanowiliśmy, że i nas nie może na nim zabraknąć.

Cały tydzień intensywnie przygotowywaliśmy się do udziału w imprezie – samodzielnie wykonaliśmy śliczny plakat, przedstawiający uśmiechnięte słoneczko, którego promykami były odciski naszych dłoni oraz laurki dla mieszkańców naszego pięknego grodu. I wreszcie, dnia 06.10. 2017 roku, dokładnie w Dzień Uśmiechu, wyruszyliśmy na rynek, by spotkać się z innymi przedszkolakami. Atmosfera była magiczna, wszyscy byli radośni i pełni entuzjazmu. My także! A swoimi laurkami, które wręczaliśmy świdniczanom, wywołaliśmy wiele ciepłych uśmiechów i wzruszeń!

Do przedszkola wróciliśmy szczęśliwi i podekscytowani. Mamy nadzieję, że marsz odbędzie się również za rok. Na pewno będziemy w nim uczestniczyć! To już postanowione!
Zapraszamy do galerii

 

2017.10.04 Dogoterapia

Dzisiaj znowu zawitała do nas urocza Ziva. Kiedy tylko serdecznie się z nią przywitaliśmy… więcej

… Nadszedł czas na ćwiczenia i zadania. Tym razem doskonaliliśmy naszą motorykę małą – umiejętności manipulacyjne i prawidłowy chwyt, a także koordynację wzrokowo-ruchową. Jak zwykle nie było ani chwilki na nudę!

Dziękujemy piesku i do zobaczenia niedługo!

Zapraszamy do galerii

2017.10.03 Spotkanie czytelnicze

Cała Polska Czyta Dzieciom, to wspaniała, ogólnopolska akcja, w której bierzemy udział już trzeci rok. I wcale nie zamierzamy przestać, bo…. więcej

… Uwielbiamy słuchać czytanych nam przeróżnych bajek i opowiadań. Zawsze jesteśmy wtedy grzeczni i słuchamy w skupieniu. Dodatkowo, bardzo podoba nam się też, że comiesięczne spotkania czytelnicze sprowadzają do nas miłych gości. Tym razem, rolę lektora, pełniła p. Basia Kułaga, która na co dzień uczy w klasach szkoły podstawowej. Sprawiła nam wielką frajdę, ponieważ dzięki niej poznaliśmy przygody małego dinozaura, który poszukiwał swoich zagubionych rodziców. Ten sympatyczny bohater przeżył wiele ciekawych przygód i spotkał mnóstwo ciekawych zwierząt, nim odnalazł swoją mamę i tatę. Książeczka zrobiła na nas ogromne wrażenie także dlatego, że posiadała przestrzenne ilustracje i wszystkie dinozaury wyglądały jak prawdziwe.

Po zakończeniu spotkania, z wielkim zainteresowaniem, obejrzeliśmy ją jeszcze raz, samodzielnie. Wykonaliśmy też śliczne obrazki z podobiznami tych ogromnych, prehistorycznych zwierząt. Było cudoooownie!

Pani Basiu, bardzo dziękujemy za wizytę i poświęcony czas!

Zapraszamy do galerii

2017.09.29 Powitanie Pani Jesieni

Przyszła pani jesień

w kolorach czerwieni.

Pełne kosze owoców niesie,

babim latem snuje po ziemi… więcej

… Wiatr hula między drzewami,

chłodzi promienie słońca.

Wesoło kołysze gałęziami,

złote liście na ziemię strąca.

Słoneczna i pełna ciepła Pani Lato udała się dzisiaj na zasłużony odpoczynek, a jej miejsce w świecie przyrody zajęła Pani Jesień.

Zawitała do nas w pięknej sukni, przyozdobionej różnobarwnymi liśćmi, trzymając w ręce bukiet wrzosów. Przyniosła nam wiele wspaniałych darów – kasztany, żołędzie, korale jarzębiny, przepyszne i zdrowe owoce i warzywa. Bardzo cieszymy się z jej nadejścia i dlatego postanowiliśmy ją uroczyście przywitać. Usiedliśmy razem, w kręgu i podziwialiśmy jesienne prezenty, rozpoznawaliśmy je i nazywaliśmy, poznawaliśmy wszystkimi zmysłami. Rozmawialiśmy o związanych z jesienią zjawiskach zachodzących w naturze – padającym deszczu, chłodzie, wiejącym wietrze. Rozwiązywaliśmy zagadki, a także wzięliśmy udział w zabawie polegającej na wrzucaniu kasztanów do wiaderka, co wymagało od nas koncentracji i celności. Oczywiście, wypadliśmy bez zarzutu!

Było ciekawie i przesympatycznie! Jesteśmy pewni, że Pani Jesień podobało się takie przedszkolakowe powitanie!

Zapraszamy do galerii

2017.09.28 Owocowe zajęcia

Korzystając z tego, że nadeszła Pani Jesień i przyniosła światu moc wspaniałych podarków, grupy przedszkolne Biedronek i Krasnoludków, brały udział w zajęciach na temat “Jesień w sadzie”…. więcej

…Tym razem zajęliśmy się owocami, które możemy spotkać w naszych polskich sadach. Z wielkim zainteresowaniem poznawaliśmy je za pomocą naszych zmysłów- wzroku, dotyku, węchu, smaku. Potem przypominaliśmy sobie kolory i staraliśmy się grupować owoce według właśnie tej cechy. W końcu, wspólnie przystąpiliśmy do wykonania pracy plastycznej, by po jej ukończeniu wybrać się na wycieczkę.

Celem naszej podróży był sklep spożywczy, gdzie mieliśmy szansę na samodzielne zrobienie zakupów, dzięki czemu doskonaliliśmy swoje umiejętności społeczne i komunikacyjne. W nagrodę za wzorowe zachowanie, panie zabrały nas na pobliski plac zabaw, gdzie w baaardzo przyjemny sposób pozbyliśmy się nadmiaru energii huśtając się, kręcąc na karuzeli i zjeżdżając na zjeżdżalni w blasku jesiennego słońca!

To był zdecydowanie super dzień! Już nie możemy się doczekać przyszłego tygodnia, kiedy będziemy zgłębiać wiedzę z zakresu warzyw, ich kolorów, faktur, zapachów. Krążą słuchy, że stworzymy w sali swój własny warzywniak i będziemy nawet próbować zrobić własną sałatkę warzywną. Ekstra!

Zapraszamy do galerii

2017.09.26 Zajęcia z ośliczką Indianą

Nie mogliśmy dzisiaj uwierzyć własnym oczom, kiedy pod nasze okna zajechał samochód z przyczepką, w której poróżują osiołki! … więcej

…Ale okazało się, że to nie żaden sen, bo już za chwilę ujrzeliśmy naszych ukochanych onoterapeutów, Panią Kasię i Pana Krzysia oraz przeuroczą oślicę Indianę. Tak się ucieszyliśmy, że zaczęliśmy pokrzykiwać radośnie i chcieliśmy natychmiast biec przywitać się z miłymi gośćmi! Na szczęście, nasze panie dopilnowały, żeby wszystko przebiegło w należytym porządku.

Najpierw musieliśmy się ubrać, a dopiero potem mogliśmy oddać się jednemu z naszych ulubionych zajęć – pracy z osiołkiem. Nasza kłapoucha przyjaciółka oraz jej opiekunowie, jak zwykle nas nie zawiedli! Wspaniale było znowu znaleźć się na grzbiecie Indiany, wykonywać na nim przeróżne ćwiczenia i najzwyczajniej w świecie

z nią po prostu przebywać. Było przecudownie!

Pani Kasiu, Panie Krzysiu, Indiana – dziękujemy i czekamy na Was znowu!

Zapraszamy do galerii

2017.09.22 Przedszkolaki na koncercie muzyki klasycznej w Kościele Pokoju

Muzyka poważna jest piękna, znamy ją i chętnie jej słuchamy, najczęściej podczas posiłków. Wycisza nas wtedy i stwarza przyjemny nastrój… więcej

…Nierzadko, na niej opierają się również zabawy ruchowe i naśladowcze, w których bierzemy udział. Sami widzicie, utwory mistrzów muzyki klasycznej towarzyszą nam na co dzień.

Dzisiaj jednak poznaliśmy inny ich wymiar, a mianowicie mieliśmy okazję wysłuchać ich na żywo, w pięknym, nastrojowym Kościele Pokoju, podczas koncertu zatytułowanego „Klasyczne też jest cool”. Kiedy tylko usłyszeliśmy pierwsze dźwięki odegrane na zabytkowych organach symfonicznych, nie mogliśmy wyjść z podziwu. Zachwyciło nas ich brzmienie i siła. Cali zamieniliśmy się w słuch.

To były cudowne chwile!

Zapraszamy do galerii

2017.09.22 Spotkanie z pszczołami

I znów odwiedzili nas dzisiaj bardzo ciekawi goście! Byli to Państwo, którzy na Mazurach mają swoją pasiekę. Przyjechali do nas z… więcej

…z najprawdziwszym ulem i miodem! Dzięki nim, mogliśmy nie tylko lepiej poznać życie i pracę pszczół, ale i posmakować miodu wielokwiatowego,a także pyłku pszczelego. Wszystko było przepyszne i zdrowe. Goście opowiedzieli nam też o procesie produkcji miodu i codziennym życiu pszczół.

Ależ to było fascynujące i mniamniuśne spotkanie!

 

Zapraszamy do galerii

2017.09.21 Poszukiwanie darów jesieni – Krasnoludki i Biedronki

Pani jesień , pani jesień,
Kolorowe liście niesie.
Kosz kasztanów, jarzębinę,
Z tego pani jesień słynie.
Śmieje się jesień, z liśćmi tańcuje,
Kosz niespodzianek, dla nas szykuje… więcej

…Pani Jesień, kiedy zaczyna panować na świecie, przynosi ze sobą mnóstwo pięknych, kolorowych darów. Bardzo chcieliśmy je mieć w swoich przedszkolnych salach, by móc je podziwiać i poznawać z bliska, dlatego Krasnoludki i Biedronki wybrały się na spacer po okolicy w celu ich poszukiwania.

Wyprawa wspaniale się udała, umożliwiła nam zdobycie nowych umiejętności i wiedzy. Teraz już wiemy na przykład, jak wyglądają liście kasztanowca, dębu czy klonu oraz ich owoce. Udało się nam także znaleźć kasztany w zielonych, kolczastych ubraniach i żołędzie w czapeczkach, jak również piękną czerwoną jarzębinę. Nasz jesienny koszyk zabraliśmy do przedszkola, gdzie jeszcze raz podziwialiśmy różnobarwne dary jesieni. Udało nam się posegregować kasztany i żołędzie i przyporządkować je do odpowiednich liści.

Na koniec zajęć wszystkie dzisiejsze zdobycze sumiennie przeliczyliśmy i zważyliśmy. Okazało się, że kasztany zwyciężyły – było ich zdecydowanie więcej. To była super wycieczka, a także świetna zabawa, która stanowiła doskonałą okazję do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i obcowania z przyrodą.

Zapraszamy do galerii

2017.09.20 Zajęcia w Baśniolandii – spotkanie przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej

Po Stokrotkach, które w poniedziałek brały udział w zajęciach z cyklu Baśniolandia, dzisiaj przyszła kolej na grupy … więcej

…Krasnoludków i Biedronek z przedszkola. Naszym maluchom towarzyszyli uczniowie klasy IV-VI szkoły podstawowej. W czasie trwania spotkania wszyscy bawili się wyśmienicie, a przy tym znacznie wzbogacili swoją wiedzę na temat pór roku, charakterystycznych dla nich zjawisk przyrodniczych i należących do nich miesięcy. Było też dużo opowiadań i zajęć ruchowych. Zwieńczenie zajęć stanowiło samodzielne wykonanie cudownie pomysłowej pracy plastycznej – różnobarwnych drzewek na cztery pory roku.

Uczestnicy wycieczki, zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do placówki. Wyprawa do Biblioteki Miejskiej była zdecydowanie bardzo udana!

Zapraszamy do galerii

2017.09.20 Niezapowiedziany gość w grupie Stokrotek

Przedszkolaki z grupy Stokrotek spotkała dzisiaj bardzo miła niespodzianka… więcej

…Z niezapowiedzianą wizytą wpadła do nich p. Ola, która jest nauczycielką w naszej szkole. Były wspólne zabawy, no i oczywiście czytanie bajeczek:). Tym razem dzieci poznały przygody uwielbiającej tańczyć żabki oraz eleganckiej indyczki, która zgubiła swoje korale.

Było super! Dziękujemy Pani Olu 🙂

Zapraszamy do galerii

2017.09.19 Spotkanie muzyczne

Po wakacjach powróciła do naszego przedszkola uwielbiana przez nas Filharmonia na wesoło. Już nie mogliśmy się na nią doczekać i dlatego… więcej

…Jako jedni z pierwszych, zajęliśmy miejsca na widowni. Wrześniowe spotkanie z odbyło się pod hasłem SPRAWIEDLIWI BANDYCI i nawiązywało do opowieści o tych, którzy będąc wyjętymi spod prawa, zabierają bogatym, a dają biednym, bronią uciśnionych i swym bohaterstwem oraz sprytem radzą sobie niemal z każdym przeciwnikiem.

Za pomocą czaru muzyki, pan Robert Delegiewicz, Bartosz Warkoczyński i Jakub Hoszowski,zabrali nas na spotkanie z najprawdziwszym Robin Hoodem i Zorro. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, jak wygląda, działa i brzmi gitara akustyczno-elektryczna.

Bawiliśmy się znakomicie!!!

Zapraszamy do galerii

2017.09.18 Spotkanie Stokrotek z Baśniolandią

Rozpoczął się nowy rok przedszkolny i oczywiście nie mogło w nim zabraknąć jednych z naszych ulubionych zajęć, czyli … więcej

… spotkań w Bibliotece Miejskiej, z cyklu Baśniolandia. Nie mogliśmy się ich wprost doczekać, bo zawsze są one bardzo ciekawe i dostarczają nam wielu nowych doświadczeń i wiedzy. Dlatego, kiedy tylko nasze panie powiedziały nam, że już czas, szybciutko się ubraliśmy i pełni entuzjazmu wyruszyliśmy do biblioteki. I jak zawsze, i tym razem się nie rozczarowaliśmy. Razem z Panią Beatką, która przygotowuje i prowadzi spotkania, poznawaliśmy pory roku, zjawiska przyrodnicze i barwy, które są dla nich charakterystyczne oraz należące do nich miesiące. Zebraliśmy wiele pochwał, bo okazało się, że wiele na ten temat wiemy i potrafimy odpowiadać nawet na dość trudne pytania. Wykonaliśmy też piękne, kolorowe drzewa – paluszkami malowaliśmy na nich różnobarwne liście, a na zimowych przyklejaliśmy watę. Prace wyjątkowo nam się udały, ale nic w tym dziwnego – włożyliśmy w nie wiele wysiłku i zaangażowania!

Zapraszamy do galerii

2017.09.18 Filharmonia na wesoło – zapowiedź

W tym roku szkolnym rozpoczynamy kolejną już edycję…więcej

… Spotkań muzyczno – teatralnych z FILHARMONIĄ NA WESOŁO. Tym razem będą się one odbywać się pod hasłem „Śladami słynnych postaci literackich”. Pierwsza audycja będzie miała miejsce dnia 19.09.2017, czyli we wtorek o godz 11.45.

Bohaterami naszej wędrówki będą „Sprawiedliwi bandyci”- Robin Hood i Zorro. Serdecznie zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

Organizatorami cyklu spotkań są panie A.Boś i M.Dziakowicz.

Zapraszamy do galerii.

2017.09.15 Bezpieczeństwo na drodze – edukacyjna wycieczka Biedronek

Ufffff…Jak wiecie, my przedszkolaki z grupy Biedronek, cały tydzień dzielnie pracowałyśmy poszerzając i utrwalając swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze … więcej

…Chcąc zdobyć jeszcze doświadczenie i umiejętności praktyczne, wyruszyłyśmy dzisiaj poza teren naszej szkoły, na wspaniałą wycieczkę. Podczas jej trwania, udowodniłyśmy, że potrafimy umiejętnie stosować zdobyte wiadomości z zakresu ruchu drogowego na ulicy, pamiętamy, że zabawa przy jezdni może grozić wypadkiem oraz, że potrafimy przechodzić przez ulicę w miejscach oznakowanych, z sygnalizacją lub bez.

To był bardzo udany dzień!

Zapraszamy do galerii

2017.09.11 Wizyta miłych gości

Chyba jesteśmy baaardzo popularnymi przedszkolakami:) Zastanawiacie się zapewne dlaczego tak myślimy…. Otóż dlatego, że… więcej

… Ciągle ktoś chce nas poznać i odwiedza nasze przedszkole. Ale wiecie co? Ogromnie nam się to podoba, bo gościnność i towarzyskość to jedne z naszych głównych cech:) Dzisiaj, na przykład, wielką przyjemność swoją wizytą sprawili nam kolejni uczestnicy kursu na asystentów osób niepełnosprawnych. Na początku spotkania zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy – w ruch poszły piłki i akcesoria kuchenne, zrobiło się gwarno i wesoło, szybko nawiązaliśmy miłe znajomości.

Potem przyszła kolej, byśmy pokazali, jak wspaniale potrafimy pracować, a na koniec spotkania nasze panie pozwoliły wszystkim podziałać z kaszami, ryżem, fasolą i pszenicą. No i dopiero się zaczęło! Z wielkim entuzjazmem i energią mieszaliśmy, przesypywaliśmy rękoma i łyżeczkami, ugniataliśmy oraz wsypywaliśmy do różnych naczyń wszystkie ziarenka.

Dorośli dzielnie nam w tym towarzyszyli, a nawet podejrzewamy, że bawili się równie dobrze jak my. Czas wizyty minął zdecydowanie zbyt szybko!

Zapraszamy do galerii

2017.09. 05 – 08 Cykl zajęć integracyjnych – Grupa III

Gry i zabawy integracyjne wpływają bardzo pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny każdego przedszkolaka. Nam szczególnie sprawiły wieeelką frajdę ponieważ… więcej

Mieliśmy okazję zaprezentować swoje ciekawe i oryginalne osobowości naszym niepowtarzalnym kolegom i koleżankom z grupy ! A to wszystko dlatego, że przecież dla niektórych z nas to pierwsze dni w nowym miejscu, jakim jest przedszkole.

Panie, co rusz dawały nam okazję do poznania imion wszystkich dzieci oraz nawiązania z nimi dobrych relacji. W trakcie zajęć, między innymi, witaliśmy się piosenką, rzucaliśmy piłką i urządzaliśmy wspólne tańce i śpiewy. Nie zabrakło także czasu na rozwijanie wyobraźni i kreatywności, przede wszystkim podczas zabaw dowolnych. Udało nam się wspólnie zbudować miasteczko z klocków LEGO, a jak również stworzyć przeeepotężnego kolorowego węża z domino. Oczywiście obowiązkowym punktem dnia był spacer na świeżym powietrzu i dokazywanie na placu zabaw!

Zajęcia stanowiły dla nas nie lada wyzwanie, ale to przecież nasze pierwsze kroki na drodze do samodzielności 🙂

Zapraszamy do galerii

2017.09.08 Wycieczka do Kościoła Pokoju- Grupa II

Jesteśmy bardzo ciekawi świata, wciąż chcemy go poznawać więcej i więcej. Nasze panie dobrze to wiedzą i dlatego organizują nam wiele ciekawych zajęć i wycieczek… więcej

Tym razem, przedszkolaki z grupy Biedronek, w piątek 8-go września, tuż przed godziną 10:00 wyruszyły na wyprawę do położonego w pobliżu naszej placówki zachwycającego i unikatowego Kościoła Pokoju.

Podczas zwiedzania miały możliwość poznania tej największej drewnianej protestanckiej świątyni, która została niedawno wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Z wielkim podziwem oglądały, m.in. piękną barokową ambonę, zdobione scenami biblijnymi schody, niezwykły ołtarz główny, bogato zdobioną lożę rodziny Hochbergów, stropy ozdobione malowidłami dwóch świdnickich malarzy, ilustrującymi sceny z objawienia Św. Jana oraz zabytkowe organy.

Zwieńczenie wycieczki stanowił spacer po malowniczym Placu Pokoju, gdzie “Biedronki” z zaciekawieniem przyglądały się licznym przykładom artystycznego rzemiosła, w otoczeniu niezwykłej jesiennej przyrody. Wycieczka udała się doskonale – pogoda dopisywała, humory również. Wizyta w Kościele Pokoju dostarczyła przedszkolakom wiele radości, była dla nich wspaniałą lekcją o architekturze i historii naszego miasta, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Do przedszkola dzieci wracały pełne nowych wrażeń, z uśmiechami na buziach.

Zapraszamy do galerii

2017.09.05 Wizyta gości

Nowy rok przedszkolny zaczęliśmy bardzo przyjemnym wydarzeniem, a mianowicie wizytą gości – pań i panów zdobywających… więcej

… Kwalifikacje asystentów osób niepełnosprawnych. Wspólnie spędzony czas płynął nam niezwykle szybko i ciekawie. Najpierw razem ćwiczyliśmy według Programu Aktywności Knillów – pokazaliśmy naszym gościom na czym polega ta metoda terapii i jak pięknie potrafimy pracować na zajęciach. Musimy Wam zdradzić, chociaż nieładnie tak się chwalić, że wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem naszych umiejętności i zdolności wykonywania poszczególnych zadań. Następnie, przystąpiliśmy do zabawy z Chustą Klanzy, przy której wszyscy doskonale się bawili – zarówno dzieci, jak i dorośli. Całe przedszkole pełne było głośnego śmiechu i radosnych pokrzykiwań!

Zapraszamy do galerii

List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

“Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół,
Nauczyciele,
Rodzice i Uczniowie …więcej

Przed nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Czas wytężonej, ale także satysfakcjonującej pracy.
1 września br. rozpoczynamy wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji, które były oczekiwane zarówno przez rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, jak i samorządowców.

(…)Z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego składam również życzenia wszystkim uczniom, aby jak najlepiej wykorzystali nadchodzący czas. Korzystajcie ze wszystkich szans, jakie daje Wam szkoła, aby stawać się jeszcze lepszymi i mądrzejszymi ludźmi. Nie bójcie się zadawania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Nie zrażajcie się niepowodzeniami, bo są one częścią edukacji. Nie zapominajcie również o tym, że w trudnych chwilach zawsze możecie liczyć na pomoc ze strony swoich wychowawców i nauczycieli.

Pragnę podkreślić, jak ważną częścią społeczności szkolnej są rodzice. Zaangażowanie z ich strony stanowi nieocenione wsparcie dla nauczycieli oraz wychowawców. Pomaga w realizacji celów oraz zadań edukacyjno-wychowawczych. Dobra współpraca na linii szkoła–rodzice wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa i ułatwia rozwiązywanie trudnych sytuacji. Życzę rodzicom, aby wspierali rozwój swoich dzieci. Dając im dobry przykład, będą dla nich podporą w trudnych momentach. Jestem przekonana, że taka aktywność szybko przełoży się na liczne sukcesy dzieci.

Wprowadzanie zmian w systemie edukacji poprzedziło przygotowanie przez samorządy nowych sieci szkół i dostosowanie ich do zmienionego ustroju. Dziękuję wszystkim prezydentom, burmistrzom, starostom, wójtom za włączenie się w proces reformowania polskiej oświaty i wspólną troskę o przyszłość młodego pokolenia. Zapewniliśmy finansowe wsparcie samorządów na pokrycie bieżących wydatków związanych z wdrażaniem zmian w edukacji. Zagwarantowaliśmy również środki na kolejne lata.

Dziękuję również całemu środowisku polskiej oświaty za trud wkładany w niezwykle odpowiedzialny proces uczenia i wychowania. Państwa wiedza i zaangażowanie mają nieoceniony wpływ na rozwój młodego pokolenia. Dzięki codziennym wysiłkom uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, ale mogą także doskonalić swoje talenty. Rozwijając ich pasje i zainteresowania, wpływacie Państwo na osobowość i charakter młodych ludzi, a to najważniejsze w pracy nauczyciela.

Życzę powodzenia w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Z wyrazami szacunku

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej”

Cały list do przeczytania  tutaj: List – 2017-2018

2017.09.04 Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego 2017/2018

Wakacje były cudowne – beztroska, zabawy, podróże, odpoczynek, ale musimy się Wam przyznać, że … więcej

Już się bardzo stęskniliśmy za naszym przedszkolem – kolegami, paniami, zabawkami. I oto wreszcie dzisiaj spotkaliśmy się znowu na uroczystym rozpoczęciu nowego Roku Przedszkolnego 2017/2018!

Okazało się, że zawitało do nas kilku nowych kolegów i już się cieszymy, że będziemy mogli lepiej ich poznać i wspólnie z nimi pracować i się bawić. Jesteśmy też podekscytowani, bo wiemy, że nasze panie znowu przygotowały dla nas mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Już nie możemy się doczekać!

Zapraszamy do galerii

Tekst: Renata Krzemień

Foto: Mateusz Szymański

Skip to content