Wydarzenia szkoła

Wydarzenia szkoła 2013 / 2014

2014.08.20 Dogoterapia

Dzisiaj znów przyjechał do nas Vedi.
więcej

Jak zwykle wspaniale się bawiliśmy, ale także ciężko pracowaliśmy. Pani dogoterapeutka przygotowała dla nas ciekawe zadania, z którymi doskonale sobie poradziliśmy. Czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie z naszym kudłatym przyjacielem i jego sympatyczną opiekunką.

Zapraszamy do galerii

2014.06.27 Wesoły dzień zawitał

Wakacje przyleciały jak chmurki na niebie dziś szkoło żegnamy ciebie. W piątek 27.06.2014r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.
więcej

Hymn państwowy wprowadził wszystkichw uroczysty nastrój tego , ostatniego w tym roku szkolnym, najważniejszegoi mocno przeżywanego spotkania. Uświetnił je na początku polonezw wykonaniu uczniów kl. VI SP , III GIM i III SPDP , kończących w tym roku kolejny etap edukacji. Część artystyczną akademii , przygotowaną przez panie : Renatę Trzcińską i Agnieszkę Turek , rozpoczął sygnał dźwiękowy wiadomości TVN , który przeniósł wszystkich w świat telewizji. W specjalnym wydaniu wiadomości uczniowie przedstawili na wesoło krótkie „ Newsy” dziennikarskie dotyczące szkoły. W części oficjalnej wystąpiła pani dyrektor Beata Soroka , która w ciepłych słowach skierowanych do uczniów , nauczycieli i rodziców podziękowała za zaangażowanie oraz całoroczną pracę , a następnie wręczyła uczniom i absolwentom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wypracowane osiągnięcia i podziękowania dla najbardziej zaangażowanych rodziców. Dyplomy wręczyła także pani Ewa Hruszowiec za udział w akcji recyclingowej zbierania baterii . Ponadto uczniowie klasy III GIM , IV SP i C otrzymali od pani Mirosławy Karwackiej, naszej szkolnej pielęgniarki dyplomy za udział w konkursie „Dbamy o zdrowie i higienę- Czyścioszek” Na zakończenie przedstawicielka uczniów Nikol Szrejder podziękowała dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, oraz uczniom za ich wysiłek oraz życzyła słonecznych i pięknych wakacji , a uczniowie z zespołu muzycznego pod kierunkiem pani Beaty Zegarłowskiej zaśpiewali pisenkę „ Znów będą wakacje”.

Zapraszamy do galerii

2014.06.16 Nagroda za zbiórkę baterii

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „ Zbieramy baterie” organizowanym przez Prezydenta Miasta Świdnicy. Nagrodę pieniężną , za zajęcie II miejsca którą otrzymali przeznaczyli na dwie wycieczki.
więcej

Pierwsza „ Góry Sowie bez tajemnic” odbyła się 16.06.2014r . Uczniowie zwiedzili Sztolnie Walimskie kompleks „ ,Riese” , następnie przez Przełęcz „Sokoła” udali się do schroniska „Orzeł”.W programie wycieczki było również ognisko , wspólne śpiewy i zabawy. Druga wycieczka odbyła się 18.06.2014r do wioski indiańskiej „ Pocahontas”.Uczniowie w kręgu przy ognisku zostali wprowadzeni w rytuał i obrzędy po czym zostali przyjęci do szczepu indiańskiego . Małym Indianom pomalowano twarze , wręczono pióra i zapoznano z tablicą indiańskich praw. Po trudach i znojach wszyscy spotkali się przy ognisku gdzie odbyło się pieczenie kiełbasek , wspólne śpiewy i zabawy .

W tym roku szkolnym również uczestniczyliśmy w konkursie zbiórki zużytych baterii ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Świdnicy. Szkoła Podstawowa Nr 7 i Gimnazjum Nr 7 otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Pieniądze z nagrody przeznaczymy na wycieczkę w roku szkolnym 2014/2015. Najwięcej baterii w roku szkolnym 2013/2014 zebrali :

 • 1.Radosław Adamski- kl.I-III „d”
 • 2.Kacper Potoniec -kl. I-III „d”
 • 3.Konrad Matuła -kl. I-III „a”
 • 4.Adrian Hruszowiec – kl. IV-VI „e”
 • 5.Magdalena Dziura – kl. IV-VI „e”
 • 6.Piotr Synowski- kl. IV-VI „e”
 • 7.Oliwia Łukasik – Zespół Rewalidacyjno – Wychowawczy

Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy z tytułem „ PRZYJACIELA ZIEMI”.Organizatorkami szkolnej zbiórki zużytych baterii i wycieczek były Stanisława Majka i Ewa Hruszowiec Serdecznie gratulujemy , zachęcamy do akcji w przyszłym roku szkolnym i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki
SZKOLNEGO KONKURSU ZBIÓRKI ZUŻYTYCH BATERII
w roku szkolnym 2013/2014

MIEJSCE

KLASA

WAGA/ w kg

I

I-III „D” SP7

157,6

II

I-III „A” SP7

79,1

III

IV-VI „E” SP7

76,5

IV

ZESPOŁY REWALIDACYJNO – WYCHOWAWCZE

72,4

V

I-III „K” SP

40,9

VI

I-II G7

30,8

VII

IV -VI „H” SP7

27,6

VIII

I-III SP7

18,7

IX

I-III „AU” SP7

17,7

X

I-III „N” SP

16,6

XI

III G7

13,3

XII

IV-VI SP7

10,8

XIII

I-III „B” G7

10

XIV

I-III „F” G7

9,5

XV

I-III „O” SP

8

XVI

IV-VI „C” SP7

4,6

                                         RAZEM

594,1

Zapraszamy do galerii

2014.06.13 Uroczyste pożegnanie uczniów kl. III ZSZ

13 czerwca w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy III ZSZ . Mottem uroczystości były słowa Stefana Żeromskiego „Życie jest trudną lekcją, nie można się go nauczyć, trzeba je przeżyć”
więcej

Pierwsza część spotkania poświęcona była refleksji nad tym, co minęło – prezentacja przygotowana przez p. Grzegorza Michalaka przypomniała nam wydarzenia sprzed lat ( wspólne imprezy, wycieczki, ogniska, ). Wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Nikoli Szrejder , Huberta Bara oraz Michała Markulaka i Daniela Pioruna. Niezwykła aranżacja naszych zdolnych wykonawców wprowadziła publiczność w sentymentalny nastrój.

W drugiej część uroczystości weszliśmy w wesoły humor wakacyjnej przygody. Piosenki „Miód , malina” oraz „Mariola” brawuro zaśpiewane przez Michała i Bartka z klasy I zawodowej – uświetnione dyskotekowym tańcem Justyny i Łukasza oraz wystrzałowe confetti -wywołały entuzjazm publiczności . Uwieńczeniem akademii był występ Oli Masztalerz i Daniela Pioruna. Konferansjerkę prowadziły Asia Kucia i Ania Korzystka.

Na zakończenie Pani Dyrektor Beata Soroka rozdała świadectwa i nagrody oraz obdarzyła absolwentów dobrym słowem.

Reżyserem całej uroczystości była Mariola Pindel.

Zapraszamy do galerii

2014.06.13 Harcerze z 41 ŚDH w Grodkowie

W dniu 13.06.2014 jedenastu harcerzy i dwóch uczestników WTZ z naszej szkoły wraz z drużynową Grażyną Ziobrowską i panią Barbara Kułagą wyjechała do Grodkowa na XXXVII Spotkanie Terapii Zajęciowej i Rekreacji wraz z Przeglądem Zespołów Artystycznych Nieprzetartego Szlaku im. hm. Juliana Kiełbasy.
więcej

Do wyjazdu przygotowywali się niezwykle starannie, również pod kierunkiem pani Beaty Zegarłowskiej. Tym razem w repertuarze znalazły się piosenki: „ Stokrotka” i „ Las i harcerz”, które porwały publiczność i znalazły uznanie w oczach jury, czego dowodem było III miejsce w kategorii zespoły wokalne.Ale Grodków to nie tylko festiwal, to mnóstwo przyjaciół, zabawy, niespodzianki i gorąca atmosfera. Organizatorzy przygotowali sprawnościowy tor przeszkód, w którym zdobyliśmy 8 złotych medali, 3 srebrne i 2 brązowe. Gratulujemy zwycięzcom i powtórki sukcesu za rok!

Zapraszamy do galerii

2014.06.11 Wycieczka do Wrocławia

W środę 11 czerwca 2014r., klasa „K” wraz z p. Moniką Kot i p. Ewą Zakrocką była na wycieczce we Wrocławiu. Tego dnia uczniowie zobaczyli pokaz Fontanny multimedialnej i raczyli się urokami Ogrodu Japońskiego. Dech w piersiach zaparł im widok z 49 piętra budynku Sky Tower- najwyższego z dotychczas wybudowanych w Polsce. Niestety ze względu na poślizg komunikacyjny zmienili plany i nie dotarli do Krainy Miniatur.
więcej

Po udanym zwiedzaniu i smacznym posiłku- z garścią miłych i ciekawych przeżyć, zadowoleni wrócili do domów.

Zapraszamy do galerii

2014.06.10 II Dzień Sportu

We wtorek 10. 06.2014r o godzinie 9, w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Szkoły, pod hasłem „ W zdrowym ciele zdrowy duch”. Po uroczystym otwarciu Mistrzostw przez p. Dyrektor szkoły Beatę Sorokę zmagania sportowe uczniowie rozpoczęli od konkurencji sprawnościowych: strzały na bramkę, rzuty do kosza, skoki przez skakankę, odbicie piłki siatkowej w ograniczonym polu oraz sprawnościowy tor przeszkód na hulajnodze.
więcej

O Puchar Dyrektora uczniowie walczyli w dwóch kategoriach:

w kategorii dziewcząt:

I miejsce i Mistrzostwo szkoły wywalczyła Klaudia Kuklińska z kl V SP
II miejsce zajęła Marciniak Karolina z klasy II gimnazjum
III miejsce Andrzelika Rembilas z klasy III gimnazjum
IV miejsce zajęła Nikol Schrejder z klasy II gimnazjum

w kategorii chłopców:

I miejsce i Mistrzostwo szkoły zdobył Patryk Krotowski z VI klasy SP
II miejsce Łukasz Nowak z I kasy ZSZ
III miejsce Marek Cycoń z Klasy M Szkoły Przysposabiającej do Pracy
IV miejsce Woźniak Piotr z klasy V SP

W trakcie trwania konkurencji sportowych uczniowie rozgrywali mecze w „Dwa Ognie”, pod czujnym i sprawiedliwym okiem pana Grzegorza Michalaka.

I miejsce wywalczyła drużyna SP, w składzie P. Krotowski, R. Masny , K. Masny i D. Ziemrowski,
II miejsce również drużyna SP w składzie : O. Juszczak,K. Kuklińska, P. Zając i O. Okarmus,
III miejsce drużyna GIM. w składzie: A. Leboda , N. Schrejder , K. Marciniak i H. Bar.

Gratulujemy!!!

Po sportowych zmaganiach uczniowie posilili się gorącą kiełbaską z grilla. Po krótkiej przerwie, tradycyjnie Dzień Sportu zakończył mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele.

Wynikiem 2:1 zwyciężyła tym razem drużyna nauczycieli w składzie: P. Dyrektor Beata Soroka, P. Dyrektor Mariusz Maluha , p. Mateusz Szymański , p. Monika Kot , p. Joanna Wiraszka i przedstawiciel rodziców p. Rutowicz.

Drużynę uczniów reprezentowali: Piotr Skowronek, Łukasz Wiśniewski, Patryk Krotowski, Aleksander Sionko, Weronika Chrobak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i sportowej rywalizacji, a nauczycielom: p. Agnieszce Turek i p. Renacie Trzcińskiej, p. Grzegorzowi Michalakowi i p. Joannie Wiraszka serdecznie dziękujemy za organizację tej imprezy.

Zapraszamy za rok!!!!

Zapraszamy do galerii

2014.06.04
Olimpiada sportowa „ Ćwiczyć każdy może”

Dnia 4.06.2014r. w Zespole szkol Specjalnych w Strzegomiu odbyła się Olimpiada sportowa „ Ćwiczyć każdy może”. Wzięli w niej udział również uczniowie naszej szkoły :Maciej Maliborski z kl. III Gim. , Anna Sęk i Mateusz Urbaniak z kl. B oraz Adam Majewski i Szymon Biniek z kl. F , których przygotowała p. Renata Trzcińska.

więcej

 

Po uroczystym ślubowaniu wszystkich uczestników zawodów odbyło się 5 konkurencji : slalom z piłeczkami pingpongowymi , slalon na piłce mando , przechodzenie po ławeczce i in. . W ogólnej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli I miejsce. Wszyscy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Dla szkoły zdobyli puchar i koszulki sportowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy do galerii

2014.06.03
Podziękowania dla SPONSORÓW i PRZYJACIÓŁ

We wtorek 03 czerwca 2014r. nasza szkoła już po raz XI organizowała Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych, który nie odbyłby się bez wsparcia i pomocy wielu instytucji, placówek, urzędów, firm i osób prywatnych. W imieniu organizatorów i osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego wspaniałego przedsięwzięcia. Podziękowania składamy sponsorom, którzy wsparli naszą akcję.

więcej

 

Są to: J.E Ks. Biskup Ignacy Dec, Ks. Biskup Adam Bałabuch, Ks. Prałat Piotr Śliwka, Parafia św. Michała Archanioła – Słupice, Parafia Wniebowzięcia NMP – Oleszna ks. Marek Mielczarek, Ks. Krzysztof Ora, Ks. Marek Korgul, Gmina Marcinowice, Gmina Świdnica, Urząd Miasta Świdnica, Urząd Miasta Świebodzice, Starostwo Powiatowe Świdnica, WAGONY ŚWIDNICA S.A., TESCO – Świdnica, Areszt Śledczy w Świdnicy, Dorota Trajder – Prezes Zarządu Intermarche w Świdnicy, Piekarnia Sp. z o.o. PASOL –PACO Świdnica, Cukiernia Antoni Wojewodzic w Świdnicy, Cukiernia Artur Mróz – Świebodzice, Piekarnia – Cukiernia Ciarkowscy – Świdnica, Profit-Bis s.c. Piekarnia – Anna i Jacek Wychowanek Jaworzyna Śląska, “S.S. Chojeccy” S.C. Cukiernia Świdnica, Cukiernia “Łukowa” Roman Trzciński w Świdnicy, Przemysław Ożga – Hurtownia mięs i wędlin Ciernie – Świebodzice, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna “Jedność” w Boleścinie, Studio Reklamy i Projektów Norbert Wawrzyniak Wałbrzych, Fabryka kuchenek Electrolux w Świdnicy, THT SP. z o.o. w Świdnicy, Colgate –Palmolive Sp. z o.o w Świdnicy, Frank Business Club Szczawno-Zdrój – Pensjon „Przy Kotrach”, OSiR Świdnica, Dorota Barańska Hotel Maria Wałbrzych, LEROY MERLIN w Świdnicy, posłanka Teresa Świło, posłanka Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, posłanka Izabela Mrzygłocka, Strzegomskie Centrum Kultury – Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Ewa i Zbigniew Podolak Karczma „ZBYCH” Żarów, Leokadia Prus AGRO INVEST Sp. z o.o. Żarów, Farma Miejska Świdnica, Agata i Andrzej Konieczny Agro- Trans Żarów, Stanisław Kruszak – Sklep mięsny, Firma Okmet PPHU Świebodzice, Radna Miasta Żarów – Agnieszka Szybalska- Góra, Wild Wolves Poland – Klub Motocyklowy, Andrzej Bochenek.Dziękujemy również mediom, które przybyły do nas celem upamiętnienia wydarzeń XI Diecezjalnego Dnia Osób Niepełnosprawnych.Szczególne podziękowania ślemy także wszystkim zaproszonym gościom za liczny udział w obchodach XI DDON, który zorganizowaliśmy przede wszystkim z myślą o Was. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy.
Zapraszamy do galerii

2014.06.03
Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Dobrze, że jesteś”

Już po raz jedenasty w naszej szkole odbył się Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „ Dobrze, że jesteś” , którego koordynatorkami były panie Aurelia Boś i Mirela Dziakowicz.W tym roku uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej prowadzonej przezJ. E. biskupa Ignacego Deca w Katedrze świdnickiej.

więcej

 

Następnie zgromadzeni uczestnicy, którzy przyjechali do Świdnicy przeszli ulicami miasta do naszej placówki, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Przemarsz uatrakcyjnił repertuar grany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Strzegomia. Niestety w tym roku nie dopisała nam pogoda, więc dzieci oraz młodzież bawiły się w budynku szkoły.Na miejscu pani dyrektor Beata Soroka powitała przybyłych licznie gości i zaprosiła wszystkich na poczęstunek i do uczestnictwa w zabawach. Dla gości przewidziany był słodki i ciepły posiłek. Na terenie naszej placówki były zorganizowane gry i zabawy prowadzone przez pracowników szkoły oraz Centrum Twórczej Zabawy „ Ale Heca”, którego obecność zasponsorowało Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” działające przy naszej placówce. Odbyła się również zabaw „Kto da więcej”, a także „Gra skojarzeń”, artystyczne malowanie twarzy, wystawa prac uczniów naszej szkoły i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, którego siedziba jest również w naszej szkole. Dodatkowo czas umilały nam piosenki w wykonaniu szkolnej Scholii oraz uczniów uczęszczających na zajęcia z muzykoterapii.Atrakcją, która cieszyła się ogromnym powodzeniem okazał się przyjazd motocyklistów z WILD WOLVES POLAND, a także występy finalisty programu tanecznego „You Can Dance” – Bartka Górskiego. Na co dzień instruktor tańca, który wystąpił wraz ze swoją grupą.
DOBRZE, ŻE JESTEŚ- CO BY TO BYŁO GDYBY WAS NIE BYŁO?
NIE BYŁOBY XI DIECEZJALNEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE I WSPÓLNĄ ZABAWĘ!
Zapraszamy do galerii

2014.05.28 II
Integracyjna Paraolimpiada

28 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy odbyła sięII Integracyjna Paraolimpiada w konkurencji gier i zabaw zorganizowanych przez p. Renatę Trzcińską oraz p. Joannę Wiraszkę. Brali w niej udział uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym naszej szkoły oraz uczniowie klasy VI zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 105 wraz z opiekunem Joanną Ganowską.

więcej

 

Celem zorganizowanej imprezy była integracja dzieci, podniesienie własnej samooceny poprzez stwarzanie im sytuacji, w których mogą odnieść sukces i pokonywanie fobii oraz wdrażanie do współżycia z osobami z naszego otoczenia . Młodzież i dzieci. uczyła się prawidłowych postaw podczas spotkania: opiekuńczości, koleżeńskości, przestrzegania zasad fair – play. Nawiązały się życzliwe kontakty i przyjaźnie .Wszyscy pokazali przez dobrą zabawę , że rywalizacja nie jest najważniejsza Uczniowie pełnosprawni uświadomili sobie również, jakie problemy posiadają osoby niepełnosprawne. Skład naszego zespołu to :Jakub Rutowicz , Damian Cieśla , Piotr Synowski , Jakub Marek, Anna Sęk , Wojciech Linkiewicz , Julia Wnuk , Patryk Gazdowicz , Samuel Sordyl , Bartosz Betnar , Sebastian Rybczyński i Damian Wis. Każdy z uczestników został nagrodzony drobnym upominkiem , sokiem owocowym i pastą do zębów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz otrzymali upominki i soki owocowe. Tegoroczna Paraolimpiada Integracyjna została zorganizowana dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Świdnica . Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom dzięki którym mogliśmy zorganizować to spotkanie , a uczestnikom gratulujemy odniesionych sukcesów i zapraszamy na kolejne rozgrywki .
Zapraszamy do galerii

2014.05.26
VIII edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego “Moja Mama”

A ja wolę moją mamę – to hasło tegorocznej, VIII już edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama”, organizowanego przez posłankę Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy  z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym nr 10  w Wałbrzychu.

Nasza szkoła wysłała 4 prac konkursowe, które zostały przygotowane pod kierunkiem p. Grażyny Gicali. W gronie laureatów znalazł się uczeń kl. III Sp. Damian Motyka , który zajął III miejsce. Otrzymał dyplom i wspaniałą nagrodę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2014.05.14 XIV Przegląd Mini Listy Przebojów w Piławie Górnej.

14 maja 2014 roku młodzież ze szkoły zawodowej i gimnazjum brała udział w XIV przeglądzie Mini Listy Przebojów w Piławie Górnej.
więcej

Nikol Sznejder zaprezentowała piosenkę Pauli „ Nie zatrzymasz mnie” z układem tanecznym przygotowanym przez uczniów : Justynę, Martynę, Karolinę oraz , Marcina i Łukasza).

Ola Masztalerz i Daniel Piorun pięknie zaśpiewali „Alleluja”. Uczniowie Ci wykazali się wielkimi umiejętnościami estradowymi, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności.

Poza konkursem chłopcy Marcin i Łukasz zatańczyli breakdance, co wywołało duże zainteresowanie publiczności a Nikol bardzo energetycznie zaśpiewała „ Bodzia” Ewy Farny.

Za wspaniałe występy otrzymaliśmy piękne dyplomy i nagrody.

Zapraszamy do galerii

2014.05.13 I Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

W tak ważnym i pięknym dniu jakim jest 13 maja, w dniu kiedy Matka Boża objawiła się dzieciom w Fatimie i w kolejną rocznicę zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II, mogliśmy wspólnie z grupą uczniów i rodziców przybyć do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzinw Wambierzycach.
więcej

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha.W koncelebrze uczestniczył też ks. Marek Mielczarek – duszpasterz osób niepełnosprawnych. Pielgrzymka miała charakter dziękczynny za kanonizacje Jana Pawła II. Wspólnie bawiliśmy się przy pięknym spektaklu pt. Santo Subito przygotowanym przez uczniów z zespołu Szkół Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pogoda dopisała i wszyscy wrócili pełni wrażeń i radości z powodu tak udanego wyjazdu .

Zapraszamy do galerii

2014.05.09 IX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy „ Jan Paweł II”

Dnia 9 maja uczennice z naszej szkoły Justyna Wróbel z kl. III SP i Anna Korzystka z kl. III ZSZ pod opieką p. Jolanty Tekieli wzięły udziałw IX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy „ Jan Paweł II”.
więcej

Chętnych do wyrażenia w poezji i prozie miłości do Jana Pawła II było wielu. Dziewczęta dobrze sobie poradziły, choć trema była bardzo duża. Za udział w eliminacjach otrzymały dyplomy, które pozostaną wspaniałą pamiątką.

Zapraszamy do galerii

2014.05.05 XXXVI Konfrontacje Artystyczne Zespołów Szkół Specjalnych w Strzegomiu

5.05 2014 r przedstawiciele ze szkół specjalnych i ośrodków szkolno – wychowawczych zaprezentowało swoje artystyczne zdolności podczas Konfrontacji Artystycznych, których gospodarzem był Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu.
więcej

Naszą szkołę reprezentowała grupa „Raperzy” – uczniowie klas szkoły zawodowej pod opieką p. L Wolak Występ naszej młodzieży bardzo podobał się publiczności.

Na pamiątkę przywieźliśmy dyplomy i nagrody rzeczowe ( słodycze oraz grę zręcznościową).

Takie spotkania mają nieocenioną wartość w rozwijaniu umiejętności społecznych naszych uczniów. Ponadto nauczyciele mieli możliwość spotkać się i wymienić doświadczeniami . Przede wszystkim jednak młodzież ma możliwość nie tylko wspólnej zabawy, ale również nieskrępowanego prezentowania swoich zdolności przed szerszą publicznością.

Zapraszamy do galerii

2014.04.30 „DZIEŃ TRZEŹWOŚCI”

30 kwietna uczniowie kl.VI, gimnazjum i szkoły zawodowej brali udział w Dniu Trzeźwości. W ramach pracy świetlicy szkolnej młodzież mogła obejrzeć filmy profilaktyczne i dowiedzieć się o zgubnych skutkach picia alkoholu w młodym wieku.
więcej

Warsztaty przeprowadzone w klasach szkoły zawodowej- przeprowadzone przez pedagoga szkolnego- miały nauczyć młodzież asertywności , pokazać skutki nadużywania alkoholu i ile szkód przynosi samemu pijącemu i jego rodzinie. Młodzież chętnie uczestniczyła w happeningu, otwarcie i szczerze rozmawiała o swoich problemach.

Akcja została przygotowana przez panią Aurelię Boś, Lidię Magier oraz szkolnego pedagoga Beatę Babicz.

Zapraszamy do galerii

2014.04.30 Wycieczka do Warszawy

W dniach 28-30 kwietnia 2014r. uczniowie klasy „K” Szkoły Przysposabiającej do Pracy, wraz z wychowawcą p. Moniką Kot i p. Mateuszem Szymańskim, wyjechali do Warszawy na trzydniową wycieczkę klasową.
więcej

Uczniowie w ramach Funkcjonowania Osobistego i Społecznego- mieszkali w niezależnie wynajętym mieszkaniu- w centrum miasta przy ul. Marszałkowskiej.Podczas pobytu samodzielnie przygotowywali posiłki i doskonalili czynności samoobsługowe. W trakcie zwiedzania stolicy, uczniowie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Planetarium , Centrum Nauki Kopernik, Grób Nieznanego Żołnierza i pobliski Ogród Saski oraz podziwiali panoramę Warszawy z tarasu widokowego XXXstka – w Pałacu Kultury i Nauki. Widzieli również pomnik Małego Powstańca jak i wiele innych historycznych miejsc Warszawy. Mieli okazję nabywać doświadczeń w miejscach kultury i rozwijać umiejętności zachowania się w miejscach użyteczności publicznej- m.in. doskonalili savoir-vivre w restauracjach Warszawy. Nie zabrakło też czasu na zacieśnianie więzi klasowych. Uczniowie wobec siebie nawzajem wykazywali wielkoduszną pomoc i troskę. Było dużo śmiechu i niezapomnianych wrażeń, co zostało uchwycone na zdjęciach. W drodze powrotnej, z optymizmem planowali kolejną klasową podróż. Wycieczkę udało się zorganizować dzięki RODZICOM uczniów, jak i dzięki środkom finansowym od naszych dobroczyńców:

 • p. Wojciecha Trzęsowskiego – P.P.H.U. PLASTIC
 • p. Sławomira Zerki- ELDOMIK
 • ROTARY CLUB ŚWIDNICA-WAŁBRZYCH
 • p. Marii Ciarkowskiej
 • p. Macieja Pliszki- PLIMAT CENTRUM JĘZYKOWE
 • p. Anny Szywały- FIRMA SZKOLENIOWO- DORADCZA
 • Zarządu Pałacu Kultury i Nauki- przekazanie nieodpłatnych biletów

Wszystkim z serca dziękujemy !

Zapraszamy do galerii

2014.04.30 ,,MAJOWE ŚWIĘTA”

Wreszcie nadchodzi maj. Jest ciepło, przyroda się budzi , wielkimi krokami zbliżają się wakacje.
więcej

Ale maj to też miesiąc wypełniony ważnymi świętami i rocznicami, jak chyba żaden inny.

1 maja obchodzimy Dzień Pracy , i 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej
2 maja to Dzień Flagi
3 maja 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzona jako Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja
8 maja przypada 69 rocznica zakończenia II wojny światowej
23 maja 172 rocznica urodzin patronki Szkoły Podstawowej Marii Konopnickiej
26 maja Dzień Matki

Z tej okazji uczniowie Szkolnej Akademii Teatralnej , Zespół Muzyczny i Biblioteka Szkolna przygotowali uroczysty apel.

Podczas prezentacji , w słowach wprowadzających, recytacji i śpiewie uczniowie przypomnieli wszystkim najważniejsze informacje o tych ważnych świętach. Uzupełnieniem była wystawa książek i portretów Marii Konopnickiej.

Apel przygotowali : p. Stanisława Majka , p. Izabela Mirecka , p. Aurelia Boś i p. Mateusz Szymański. Nad częścią techniczną czuwał p. Dyrektor Mariusz Malucha.

Zapraszamy do galerii

2014.04.15 „Zmieniaj nawyki – nie klimat” czyli Święto Ziemi w naszej szkole

W dniu 15.04.2014 r. w auli naszej szkoły pod kierunkiem p. E. Hruszowiec i p. R. Trzcińskiej odbyły się uroczystości z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi pod hasłem : „ZMIENIAJ NAWYKI – NIE KLIMAT!”.
więcej

Uczniowie przedstawili inscenizację pt. :”Posprzątajmy Ziemię”, poznali podstawowe zasady segregacji śmieci oraz obejrzeli film na temat ekologicznych zachowań w domu. Występy i konkursy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej w wykonaniu szkolnego chóru.

Rozstrzygnięto konkursy ekologiczne dla „Małej Samorządności”:

„Eko moda” wszystkim uczestniczącym klasom : I-III SP , D , H , K przyznano równorzędne I miejsce

„Segregujemy śmieci” – I miejsce kl. D

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej, I-III Gimnazjum oraz I , II a i II b ZSZ uczestniczyli w „ Konkursie wiedzy ekologicznej”, w czasie którego każda drużyna klasowa wykazała się umiejętnością współpracy w grupie, kreatywnością i wiedzą na temat codziennych ekologicznych zachowań.

Podsumowaniem konkursu był pokaz mody, na którym wszystkie prezentowane „kreacje” wykonane były ze śmieci.

Wyniki konkursu:
I miejsce – kl. III GIM.
II miejsce – kl. II a ZSZ
III miejsce – kl. I ZSZ
IV miejsce – kl. IV-VI SP
V miejsce – kl. II b ZSZ i I-II GIM.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Zapraszamy do galerii

 

2014.04.15
Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne stały się inspiracją do zorganizowania konkursu plastycznego „Palma, pisanka, kraszanka”. Konkurs miał na celu popularyzację tradycji i kultury polskiej.

więcej

 

Organizatorami konkursu były panie: Aurelia Boś, Mirela Dziakowicz Maria Kuzio i Barbara Kułaga.
Prace plastyczne można było wykonywać w następujących kategoriach:
– palma wielkanocna,
– zajączek świąteczny, kurczaczek, kogucik, gąska lub baranek wielkanocny
– pisanka
– kartka wielkanocna
Nagrody otrzymali :
Szkoła podstawowa:
Paulina Zając, Oliwia Juszczak, Piotr Woźniak, , Edyta Domagała, Anna Grzęda Marlena Matusik , Oskar Czykieta , Beata Nawara , Mieczysław Magierowski ;
Gimnazjum
Katarzyna Surnik , Wojciech Linkiewicz , Anna Sęk, Agnieszka Mikołajek ;
SPDP
Marek Cycoń , Szymon Gładyś , Ryszard Gruszczyński, Agnieszka Ćwielong Malwina Orłowska ;Zespół Rewalidacyjno- Wychowawczy oraz Sandra Połeć i najbardziej kreatywna rodzina- Państwo Połeć.
Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Zapraszamy do galerii

2014.04.10 Rekolekcje wielkopostne.

W czwartek 10 kwietnia 2014r Wszyscy mieliśmy okazję uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych,. Mszę Świętą z nauką rekolekcyjna odprawił duszpasterz osób niepełnosprawnych ksiądz Marek Mielczarek.
więcej

Oprawę muzyczną Liturgii zapewniły nam uczennice kl.IV SP i I-III GIM z zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Aureli Boś. W oprawę liturgiczną zaangażowali się także chętni rodzice, uczniowie i nauczyciele. Na zakończenie pani Dyr. Beata Soroka podziękowała ks. Markowi Mielczarkowi i złożyła życzenia świąteczne. Rozeszliśmy się napełnieni radosną myślą o zbliżających się Świętach Wielkanocnych.

Zapraszamy do galerii

2014.04.02 „Podróż muzyczna po Europie”

Dnia 2.04.2014 r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej Wartki na czele z panem Robertem Delegiewiczem, który gościł już u nas z okazji Światowego Dnia Teatru.
więcej

Zaprosili nas na „Podróż muzyczną po Europie”. Atrakcjom nie było końca. Pani Ewa opowiedziała uczniom o wiolonczeli i razem z panem Robertem zaprezentowali różnice pomiędzy tymi instrumentami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Organizatorami spotkania były pani Aurelia Boś i Mirela Dziakowicz.

Zapraszamy do galerii

2014.04.02
Dzień angielski

„There’s no such things as monsters” („Potwory nie istnieją”) – to tytuł przedstawienia w języku angielskim, które zostało zaprezentowane przez uczniów Gimnazjum i Szkoły Zawodowej w ramach „Dnia angielskiego”.

więcej

 

Każda klasa wzięła także udział w „Turnieju Wiedzy o Wielkiej Brytanii”. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością współpracy, pomysłowością oraz ogólną wiedzą dotyczącą Wielkiej Brytanii. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonanie powierzonych im zadań: odpowiadali na pytania dotyczące Londynu, podpisywali miejsca na mapie, rozpoznawali członków rodziny królewskiej. Jury nagrodziło klasy, które najlepiej znają Zjednoczone Królestwo.

„Dzień angielski” był okazją do poszerzenia wiedzy o Wielkiej Brytanii, a także do dobrej zabawy.
Zapraszamy do galerii

2014.04.02 „Poznajemy zawody- fryzjer i kosmetyczka”

Dnia 02 kwietnia 2014 r. zgodnie z harmonogramem pracy Małej Samorządności uczniowie klas „b” i „f” Gimnazjum nr 7 pod opieką p. Lorety Bawoł i Marzeny Rymsza przygotowali i przeprowadzili apel pt. : „Poznajemy zawody- fryzjer i kosmetyczka”.
więcej

Na początku apelu przedstawiciele w/w klas przybliżyli pozostałym uczniom pracę fryzjera i kosmetyczki, następnie uczniowie odpowiadali na zagadki i quizy dotyczące poznanych zawodów. W kolejnej części apelu odbył się najbardziej oczekiwany przez uczniów pokaz fryzur i makijażu.

Ostatnią częścią spotkania było rozdanie uczniom zadań do wykonania dotyczących pracy fryzjera i kosmetyczki.

Wszyscy doskonale się bawili!

Zapraszamy do galerii

2014.03.28 Koncert charytatywny „Podaruj serce Smykom”

W piątkowy wieczór 28 marca – Dom Kultury Świebodzicach wypełniony był radością i uśmiechami! Licytacji na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Smyki” towarzyszyły niezapomniane występy uczniów ze Szkoły Specjalnej w Świdnicy oraz wałbrzyskiego II LO.
więcej

Patronem koncertu była Pani Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, która podziękowała młodzieży za włączenie się w organizację tego niezwykle ważnego przedsięwzięcia.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Masztalerz, Nikol Szrejder , Weronika Chrobak , Anna Leboda , Magdalena Leboda , Paulina Zając oraz Daniel Piorun, których przygotowała pani Aurelia Boś.

Zapraszamy do galerii

 

2014.03.27
Światowy Dzień Teatru

W dniu 27 marca w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 53 Światowy Dzień Teatru. Na zaproszenie nauczycieli: Aureli Boś i Mireli Dziakowicz w szkole gościł aktor Agencji Artystycznej Wartki w Wałbrzychu Robert Delegiewicz.

więcej

 

„Gdziekolwiek na Ziemi mieszkają ludzie, rodzi się tam niepowtarzalny Duch Teatru”
Brett Bailey

Pan  Robert – opowiedział uczniom o roli teatru, widza i pracy aktora. Zaprosił uczniów i nauczycieli na spektakl muzyczno teatralny z udziałem swoich kolegów i koleżanek , za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy spotkania i uczniowie wręczyli gościowi kwiaty i list z życzeniami, który  kończył  się słowami: „Bądźcie zawsze potrzebni i doceniani przez widownię”…
Zapraszamy do galerii

2014.03.26 „Zaprzyjaźnić się z matematyką”.VI Regionalna Olimpiada MatematycznaSzkół Specjalnych

Już po raz szósty w naszej szkole odbyła się Regionalna Olimpiada Matematyczna Szkół Specjalnych pod hasłem „Zaprzyjaźnić się z matematyką”.Wzięli w niej udział uczniowie kl. I-III gimnazjum z Wałbrzycha, Strzegomia, Piławy Górnej, Dzierżoniowa i Świdnicy.
więcej

Poezja cyfr jest sztuką trudną.
Przy pomocy rocznika statystycznego i tabliczki mnożenia
można udowodnić wszystko.
B. Butryńczuk

Nasza szkołę reprezentował Kamil Kluska z kl.III i Nicol Szrejder z kl.II .
Celem głównym olimpiady jest zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Pomysłodawczyni
i organizatorka olimpiady pani Grażyna Ziobrowska przygotowała w tej edycji 15 zadań. Uczestnicy musieli wykazać się sprawnością w liczeniu i wydawaniu pieniędzy, znajomością jednostek miar, ułamków, brył przestrzennych oraz „odnowić” stół – obliczając jego pole powierzchni a następnie wyłożyć go kafelkami. Nie zabrakło sławnego konkursu: „ Jeden z dziesięciu”, który sprawdzał wiedzę ogólną.
Jury w składzie vice dyrektor pani Katarzyna Gołąbek, pani Małgorzata Perz, oraz pani Maria Kuzio wyłoniło zwycięzców:
I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 4 w Dzierżoniowie,
II miejsce Gimnazjum nr 5 ze Świdnicy,
III miejsce Gimnazjum nr 10 z Wałbrzycha.
Pozostali zawodnicy którzy również wykazali się doskonałą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi- otrzymali wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii

2014.03.21 Pierwszy dzień wiosny

21 marca WIOSNA przybyła do naszej szkoły. Powitała nas wspaniałą, słoneczną pogodą, wlała radość i nadzieję w nasze zmęczone zimą serca.
więcej

Uczniowie ze świetlicy szkolnej na cześć wiosny wykonali wspólnie plakat poświęcony urokom tej pory roku. Wszyscy dzielnie pomagali p. Aurelii Boś wykonać ekologiczną MARZANNĘ – wyglądała jak żywa. Niestety zgodnie z tradycją musieliśmy spalić ten symbol zimy, aby mogła w końcu przyjść długo wyczekiwana wiosna.

Uczniowie przypomnieli sobie także , w jaki sposób dbać o środowisko naturalne ( nie niszczyć roślin, nie śmiecić, segregować śmieci), abyśmy wszyscy mogli cieszyć się pięknem wiosennej , budzącej się do życia przyrody.

Całej imprezie towarzyszyły tematyczne piosenki: „Wstawaj , to już Wiosna” Majki Jeżowskiej, „Wiosna ach to ty”-Marka Grechuty, „Wiosna”- Skaldowie czy „Wiośnie nie”- Basi Stępniak i Wojtka Manna , które wprowadziły nas w wiosenny klimat.

Zapraszamy do galerii

2014.03.21 Dzień Otwarty

21.03.2014r. naszą szkołę odwiedziła młodzież gimnazjum specjalnego z Wałbrzycha. Spotkanie przygotowała pani Aurelia Boś i Lidia Magier.
więcej

Uczniowie wraz z nauczycielami zapoznali się z ofertą szkoły: obejrzeli pracownie , w których odbywają się zajęcia z przedmiotów zawodowych, sale lekcyjne, pracownię komputerową, bibliotekę oraz boisko i salę gimnastyczną.

Następnie goście udali się do świetlicy szkolnej na spotkanie z dyrektorem, aby uzyskać bliższe informacje na temat kierunków kształcenia, praktyk zawodowych i zasad rekrutacji.

W trakcie spotkania można było obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą naszej szkoły przygotowaną przez p. Jerzego Brodę oraz spróbować pysznego ciasta upieczonego przez kucharki pod opieką p. Grażyny Skowrońskiej.

Nasza szkoła bardzo podobała się gościom z Wałbrzycha.

Zapraszamy we wrześniu!!!

Zapraszamy do galerii

2014.03.21 Światowy Dzień Zespołu Downa

21.03. to nie tylko pierwszy dzień wiosny . W tym dniu swoje święto miały wszystkie dzieci, młodzież i osoby starsze z Zespołem Downa.
więcej

Podobnie jak w poprzednich latach , z tej okazji , przygotowano szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

Tematem przewodnim IX ŚDZD było więc w tym roku „Zdrowie i Dobre Samopoczucie – Równy Dostęp dla Wszystkich”. My również uczciliśmy ten dzień w naszej szkole , jednocząc się z całym światem.

Uczniowie i nauczyciele włączyli się w Akcję Załóż skarpetki!

W ten wyjątkowy dzień zachęcaliśmy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogły być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogły być z różnych, niepasujących do siebie par… Ważne, żeby było je widać i by zwracały uwagę – może ktoś zapyta „ -czemu nosisz takie dziwne skarpetki” i dzięki temu dowie się o obchodach 21 marca?

Jeśli jednak dla kogoś skarpetki to za mało – mogli założyć kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony, jednak nikt nie musial się do nich ograniczać. Wiosenna zieleń też jest super!!!!

Organizatorami tej niezwykłej szkolnej akcji były p. A. Boś i M. Kuzio.

Zapraszamy w przyszłym roku!!!!

Zapraszamy do galerii

2014.03.14 II Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Julian Tuwim w twórczości dziecięcej”.

14.03.r. dotarły do naszej szkoły wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Julian Tuwim w twórczości dziecięcej”.
więcej

Pragniemy poinformować, że dwie uczennice kl. VI sp. , których opiekunem była pani Aurelia Boś zostały nagrodzone.
Magdalena Leboda zajęła II miejsce w kategorii grup młodszych, a Paulina Zając zdobyła wyróżnienie. Prace nagrodzonych uczniów zostały opublikowane okolicznościowym kalendarzu.

Serdecznie Gratulujemy!!!!!

Zapraszamy do galerii

2014.03.11 Konkurs na najlepszego uczniaw zawodzie Kucharz małej gastronomii.

W ramach Projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”dnia 11 marca 2014 w Polanicy Zdroju odbył się Regionalny Konkurs na najlepszego uczniaw zawodzie Kucharz małej gastronomii.
więcej

Uczniowie mieli za zadanie wykonać danie główne i deser. Produkty niezbędne do przygotowania przygotował organizator Nasza szkoła reprezentowana była przez uczennice II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej : Esterę i Sarę Włdarczyk oraz Justynę Kliś z kl.II a ZSZ . Popisowym daniem była polędwica w sosie słodko-kwaśnym ,zapiekane ziemniaki , surówka z marchwi i jabłka i sorbet truskawkowy . Drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii

2014.03.06 XIII Regionalny Konkurs RecytatorskiSzkół Specjalnych

6 marca odbył się XIII Regionalny Konkurs Recytatorski Szkół Specjalnychw Świebodzicach. Naszą szkolę reprezentowały: Nikol Szrejder z kl. II Gim. , Magda Łoboda z kl. VIsp. i Estera Włodarczyk uczennica kl.II a ZSZ. Które przygotowały do występu p. Stanisława Majka i p.Lidia Magier.
więcej

Występ naszych uczennic zrobił wrażenie na jury, o czym świadczą zdobyte nagrody: I miejsce dla Estery Włodarczyk i III miejsce dla Nikol Szrejder. Estera Włodarczyk zakwalifikowała się ponadto do wojewódzkiej edycji konkursu, która odbędzie się w Wałbrzychu na Zamku Książ. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii

2014.02.14 Walentynki

Jak co roku 14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego- popularnie zwane Walentynkami. Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów jak i również atmosferę walentynek. Wszędzie były rozwieszone walentynkowe dekoracje, które oddawały romantyczny nastrój.
więcej

Dzień ten był pełen wrażeń . Przechodząc korytarzem szkolnym można było usłyszeć rozmowy o tym kto ile listów dostanie i od kogo one będą. z tego powodu, iż to właśnie w ten dzieńOczywiście najbardziej oczekiwanym momentem była Poczta Walentynkowa przez którą można było wysłać list miłosny do swojego “obiektu westchnień” oraz dyskoteka podczas, której wybrano trzy najlepiej bawiące się pary – nagrodą były słodkie upominki! Na ten szczególny dzień została również wydana Szkolna Gazetka Walentynkowa, w której zainteresowani mogli umieścić swoje życzenia.

Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości,
dużo uścisków, samych radości,
spełnienia marzeń, mocy słodyczy
w Dniu Walentego wielbiciel
Ci życzy!

Walentynkowy dzień był bardzo ekscytujący bo wraz z życzeniami wylany został “ocean miłości” i sympatii.Smutek prawie nie gościł w sercach uczniów za to miłość w dużym stopniu ogarniała prawie wszystkich…no właśnie…Prawie. Nie można przecież zapomnieć o tych co dzisiaj nie dostali tego na co czekali.Podsumowując : święto 14 lutego w naszej szkole było ekscytującei pełne romantycznej atmosfery jednak nie brakło tych, którzy pomimo ciepła tego święta są smutni. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce i do nich uśmiechnie się szczęście! Organizatorami tegorocznej zabawy byli: A. Boś, L. Magier- Wolak,R. Trzcińska i G. Michalak.

Zapraszamy do galerii

2014.02.11 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

11 lutego w ponad 100 krajach na świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata.
więcej

My również pamiętaliśmy o tym dniu . W naszej szkole odbyła się projekcja filmu i zajęcia grupowe, których celem było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców. Uczniowie pod kierunkiem pani Aurelii Boś stworzyli plakaty i gazetkę szkolną. Ponadto przygotowali kontrakty , które określały sposób korzystania z internetu przez dzieci i młodzież. Dla rodziców przygotowane zostały ulotki informacyjne . Zapraszamy za rok!

Zapraszamy do galerii

2014.01.23 II Szkolny Turniej Chińczyka

Dnia 23.01.2014r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Turniej Chińczyka zorganizowany przez panie: R. Trzcinską, A. Turek i J. Wiraszkę, które były też sponsorami nagród dla zwycięzców
więcej

 

W zawodach wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum upośledzeni w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Mistrzami naszej szkoły w grze w Chińczyka zostali:

 • I miejsce – Jakub Rostek kl. III SP
 • II miejsce – Damian Cieśla kl.E
 • III miejsce – Katarzyna Surnik kl. B
 • IV miejsce – Patryk Gazdowicz kl H

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w turnieju, a najlepsi nagrody i medale.

Gratulujemy!!!
Zapraszamy do galerii

2014.01.21
BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 21 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy, którego organizatorkami były panie M. Dziakowicz, B. Kułaga, G. Ziobrowska i A. Boś.W balu wzięli udział uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i ZSZ, a także przedszkolaki i uczestnicy WTZ –ów.

więcej

 

Oprawą muzyczną balu zajmował się pan Zdzisław Irzyk z zespołu Kwarc. Zabawy taneczne przeplatane były licznymi konkursami z nagrodami.Wybrano Króla i Królową balu oraz Miss i Mistera: Elegancji, Tańca, Kreacji i Publiczności. Przyznano również Nagrody Specjalne dla najlepiej bawiącego się rodzica z dzieckiem oraz najbardziej roztańczonej pary. Jury miało bardzo trudne zadanie ponieważ wszyscy uczestnicy balu przepięknie i pomysłowo przebrani bawili się wspaniale przy znanych i lubianych przebojach.
Zapraszamy do galerii

2014.01.16
WARSZTATY „Młodociane Matki”

Terminem „młodociane ciężarne matki” lub „nieletnie matki” określa się młode dziewczęta, które zaszły w ciążę i (lub) urodziły w okresie do 18. roku życia. Jednym z najczęstszych problemów życiowych młodocianych kobiet jest ciąża.

więcej

 

Młodociane matki nie podejmując pracy zarobkowej, pozostają na utrzymaniu rodziców i są od nich zależne szczególnie pod względem materialnym. W niektórych przypadkach zdane są tylko na siebie, gdyż nie mogą liczyć ani na partnera, ani na rodziców. Wczesne macierzyństwo nie daje szans młodemu organizmowi na rozwiązywanie zadań typowych dla okresu dojrzewania i wzrastania, a zmiana partnerów seksualnych i brak edukacji w tym zakresie naraża młode kobiety na choroby przenoszone drogą płciową. Zapobieganiu takim traumatycznym przeżyciom nastolatek służyły zorganizowane w naszej szkole 16.01 warsztaty , których adresatami były uczennice gimnazjum i szkoły zawodowej. Zajęcia poprowadziły: p. Maria Kuzio, pielęgniarka szkolna, p. B.Babicz -pedagog i p. E. Kuras-psycholog. Z uczennicami spotkała się również położna zaproszona do naszej szkoły przez p. M. Kuzio. Mamy nadzieję, że udział w warsztatach pokazał dziewczynom, jak tragiczne mogą być skutki pochopnej decyzji o rozpoczęciu życia seksualnego – podjętej czasem za namową partnera, który sam jest jeszcze młody i nieodpowiedzialny.
Zapraszamy do galerii

2014.01.09
Przegląd Zespołów Kolędniczych.

Dnia 9.01.2014 roku uczniowie naszej szkoły oraz uczestnicy WTZ, pod opieką katechetki p. Jolanty Tekieli i p. Beaty Zegarłowskiej wzięli udział w XXII Świdnickim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych W Teatrze Miejskim w Świdnicy.

więcej

 

Dzieci i młodzież raz jeszcze chcieli przedstawić jasełka bożonarodzeniowe. Już od samego rana wszystkim uczestnikom towarzyszyły spore emocje, gdyż tym razem aktorzy mieli zaprezentować się na deskach świdnickiego teatru. Jednakże emocje nie przeszkodziły im w bardzo dobrym odegraniu swoich ról. Jury po obejrzeniu wszystkich prezentacji kolędniczych, których było aż 29 przyznało naszym uczniom wyróżnienie. Jak można przeczytać w protokole jury „doceniło zaangażowanie w stworzeniu kreacji postaci jasełkowych i podkreślenie faktu, że wszyscy powinniśmy czerpać radość z narodzin Jezusa”1. Bardzo Cieszymy się z tego wyróżnienia bo jest ono motywacją do dalszej pracy opiekunów jak i wykonawców.
Zapraszamy do galerii

2013.12.18
Konkurs plastyczny „Zrozumieć prawa pacjenta”

Uczniowie Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego naszej szkoły pod opieką p. A. Beniuk wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „ Zrozumieć prawa pacjenta” , o czym już wcześniej pisaliśmy ( wpis z dn 16.10. 2013r.) , zorganizowanym przez Akademię Funduszu Zdrowia.

więcej

 

Wysiłek dzieci został doceniony i organizatorzy przyznali im specjalne wyróżnienie i nagrodę. Ponadto praca zostanie umieszczona na honorowym miejscu w centrali Narodowego Funduszu Zdrowiaw Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zapraszamy do galerii

2013.12.17
Jasełka przedszkolaków

Dnia 17.12.2013r. do naszej szkoły przyfrunęły aniołki Przedszkola Miejskiego w Żarowie. Piękna inscenizacja Bożonarodzeniowa w wykonaniu przedszkolakow wprawiła nas wszystkich w wyjątkowy czas świąteczny.

więcej

 

Gratulujemy zdolności aktorskich i dziękujemy za odwiedziny.
Zapraszamy do galerii

2013.12.12
WIGILIA SZKOLNA

Niezwykła atmosfera towarzyszyła uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Specjalnychw Świdnicy podczas zorganizowanej dnia 12.12.2013r. Wigilii Szkolnej. Dzieci i młodzież ZSS oraz uczestnicy WTZ , pod opieką p. Jolanty Tekieli , przygotowali na tę okazję przedstawienie Bożonarodzeniowe „ Dlaczego są święta Bożego Narodzenia” .

więcej

 

Jasełka spotkały się z żywą reakcją publiczności , w gronie której zasiadali zaproszeni goście : Ksiądz Biskup Ignacy Dec ,Wicestarosta Powiatu Świdnickiego Alicja Synowska , Etatowy członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Sabina Cebula , Prezydent Miasta Świdnica Wojciech Murdzek , Burmistrz miasta Żarów Leszek Michalak , Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji Powiatu Świdnickiego , rodzice i uczniowie. Uroczysty i radosny nastrój spotęgowało przybycie tego dnia Świętego Mikołaja , który obdarował wszystkich grzecznych uczniów prezentami ze swojej fabryki nadzorowanej przez Wagony Świdnica SA i Sudzucker Polska SA – Zakład Produkcyjny Cukrownia Świdnica.Uszczęśliwione dzieci po Jasełkach udały się do domu , a szanowni goście i pracownicy szkoły spotkali się na wspólnej uroczystej Wigilii.
Zapraszamy do galerii

2013.12.07
MIKOŁAJ WSZYSTKICH DZIECI

W sobotę 7 grudnia 2013 r. 12 uczniów działających w 41 Świdnickiej Drużynie Harcerskiej wyjechało do Ząbkowic pod opieką drużynowej Grażyny Ziobrowskiej i pani Barbary Kułagi na integracyjną imprezę zorganizowaną przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pod hasłem „ Mikołaj Wszystkich Dzieci” dla uczniów i wychowanków szkół specjalnych.

więcej

 

Były atrakcyjne zawody sportowe, konkursy plastyczne i artystyczne, smaczny poczęstunek a na koniec spotkanie z długo wyczekiwanym Mikołajem, który każde dziecko obdarował paczką ze słodyczami. Była to nie tylko świetna zabawa ,ale i okazja do spotkania przyjaciół z całego Dolnego Śląska.
Zapraszamy do galerii

2013.12.06 II
Turnieju Piłki Koszykowej

Dnia 6.12.2013r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem Pani Renaty Trzcińskiej brali udział w II Turnieju Piłki Koszykowej w Strzegomiu.

więcej

 

Zawody miały zasięg między powiatowy. Walka odbywała się poprzez gry każdy z każdym w formie 10 minutowych meczy .Każda szkoła wystawiała drużynę o 7-osobowym składzie. Naszą szkołę reprezentowała ekipa w składzie:Kamil Kluska , Maciej Maliborski, Aleksandra Jarosz, Dawid Ziemrowski, Patryk Krotowski , Adam Majewski, Daria Pokora, Mateusz Urbaniak. Drużynowo zajęli III miejsce otrzymując puchar, medale i nagrody rzeczowe. Uczniom i ich opiekunowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii

2013.12.06
Nasza młodzież chorym dzieciom

6 grudnia młodzież szkoły zawodowej pod kierunkiem p. M.Falander włączyła się do akcji “Uszyj Jasia”. Wielkie wspólne szycie „jaśków” odbyło się w Galerii Świdnickiej.

więcej

 

Obleczone we wzorzyste poszewki poduszeczki umilą pobyt na leczeniu najmłodszym pacjentom, z oddziałów dziecięcego i noworodkowego szpitala Latawiec w Świdnicy. Nasi uczniowie wspólnie z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku uszyli 300 sztuk różnej pościeli. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplom –podziękowanie za aktywny udział w akcji.
Zapraszamy do galerii

2013.12.06
Mikołajki z ósemką

6 grudnia młodzież szkoły zawodowej pod kierunkiem p. M.Falander włączyła się do akcji “Uszyj Jasia”. Wielkie wspólne szycie „jaśków” odbyło się w Galerii Świdnickiej.

więcej

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 przygotowali dla uczniów piękny występ artystyczny oraz największa atrakcję – wizytę Mikołaja !. Wszystkie dzieci otrzymały od naszych gości wspaniałe, samodzielnie przygotowane przez Nich prezenty. DZIĘKUJEMY ! Na zakończenie wizyty Pani Wicedyrektor Katarzyna Gołąbek zaprosiła „Mikołajkową grupę uczniów i nauczycieli” do zwiedzania i poznania naszej szkoły.
Zapraszamy do galerii

2013.12.06
Mikołaj o Tobie nie zapomni

6 grudnia 2013r. 35 najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz dzieci w trudnej sytuacji materialnej otrzymało paczki od Mikołaja.

więcej

 

Prezenty pochodziły z przeprowadzanej corocznie w naszej szkole akcji charytatywnej: „Mikołaj o Tobie nie zapomni”, organizowanej przez Szkolne Koło PCK pod opieką p. Lorety Bawoł. Dzieci bardzo żywo okazywały radość i zadowolenie ze spotkania z Mikołajem.
Zapraszamy do galerii

2013.12.04
Mikołajki na kręgielni

Nadchodzące Mikołajki stały się okazją do wspólnej zabawy i integracji. Młodzież szkoły zawodowej z kl. II b i klasy III wraz z wychowawcami p. Grzegorzem Michalakiem i p. Lidią Magier zorganizowała zawody na nowo powstałej kręgielni w Świdnicy. Dołączyła do nas młodzieżz Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Świdnicy. Rywalizacji towarzyszyła atmosfera radosnej i beztroskiej zabawy.

więcej

 

 
Zapraszamy do galerii

2013.12.02

III Turniej Tenisa Stołowego

W poniedziałek 2.12.2013r. odbyła się III edycja turnieju tenisa stołowegow naszej szkole . Uczestniczyło w niej 24 uczniów. Tradycyjnie po rozgrywkach klasowych najlepsi zawodnicy i zawodniczki spotkali się na Mistrzostwach Szkolnych. Zawodom towarzyszyła sportowa atmosfera i ambitna rywalizacja.

więcej

 

Mistrzem szkoły został  uczeń kl. M (SPDP) Marek Cycoń , a mistrzyniąucz. kl. III (ZSZ)  Izabela Kułacz.        Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięscy zostali uhonorowani medalami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii

2013.12.01
Światowy dzien walki z AIDS

Dzień ten niesie przesłanie solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS podejmowanych na całym świecie , dlatego też na stałe wpisuje się do szkolnego programu profilaktycznego naszej szkoły.

więcej

 

3 grudnia 2013 roku zorganizowana została akcja happeningowa, której celem było przybliżenie społeczności szkolnej problematyki HIV/AIDS.
Na korytarzu szkolnym przygotowana została gazetka o profilaktyce HIV/AIDS Tego dnia uczniowie mogli też uzyskać wiele informacji o wirusie HIV i chorobie AIDS z ulotek , książek i innych materiałów informacyjnych zgromadzonych na wystawie w bibliotece szkolnej oraz w punkcie konsultacyjnym zorganizowanym przez psychologa szkolnego p. E. Kuras
Dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej p. M. Kuzio i p, M. Karwacka przeprowadziły zajęcia poświęcone w całości omówieniu tej tematyki. Uczniowie obejrzeli film . oraz wzięli udział w pogadance . Podsumowaniem wiedzy o HIV i AIDS była ankieta .
W szkole zawodowej zajęcia takie przeprowadziła p. L. Magier i pedagog szkolny p. B. Babicz.
Podjęte działania uznajemy za bardzo pożyteczne, bo umożliwiają kształtowanie właściwych postaw, uczą unikania zagrożeń i poczucia odpowiedzialności za siebiei innych.
Zapraszamy do galerii

2013.11.29 XIV
Dolnośląskie Zimowe Igrzyska

Dnia 29 listopada 2013 reprezentacja uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Agnieszki Turek i Renaty Trzcińskiej uczestniczyła w XIV Dolnośląskich Zimowych Igrzyskach Integracyjnych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Szkół Specjalnych i Szkół Integracyjnych w Dzierżoniowie.

więcej

 

Zespół w składzie:
Aleksandra Jarosz , Paulina Zając, Klaudia Kuklinska, , Piotr Mosiądz ,Patryk Krotowski , Dawid Ziemrowski – uczniowie Szkoły PodstawowejDaria Pokora , Karolina Marciniak , Paulina Wieńska , Kamil Kluska , Damian Pilarski , Maciej Maliborski – uczniowie GimnazjumSandra Kuklińska – uczennica Szkoły Zawodowej
Konkurencje obejmowały ćwiczenia o charakterze  szybkościowym , zręcznościowo- gibkościowym , siłowym  i piłkę nożną. Jak co roku uczniowie rywalizowali w przeciąganiu liny , biegu z przekazywaniem pałeczki sztafetowej „ Kto prędzej dookoła”  i „ Sadzeniu
Nasi zawodnicy wykazali się siła , szybkością i zręcznością.    W ogólnej klasyfikacji zajęli  II miejsce. Wrócili z pięknym pucharem, medalami i paczkami łakoci.
Organizatorom dziękujemy za wspaniałe nagrody i pyszny poczęstunek( ruskie pierogi).
Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii

2013.11.27
Andrzejki

W środę 27 listopada 2013 r. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Lidii Magier , p. Aurelii Boś i p. Grzegorza Michalaka zorganizował Andrzejki dla uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej. W tym dniu korytarz szkolny został zamieniony w “salę wróżb” a pani Aurelia Boś we wróżkę, która Wszystkim chętnym odczytywała przyszłość z kart, filiżanek i cukierków z wróżbą .

więcej

 

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Wiele śmiechu i radości dostarczały przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Zabawę uświetniły występy uczniów : pokaz taneczny Marcina Gęgotka oraz występy wokalne Daniela Pioruna , Aleksandry Masztalerz , Nicol Szrejder i Weroniki Chrobak.
Była też dobra muzyka , bo po wróżbach i występach był czas na malowanie twarzyi dyskotekę.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
Zapraszamy do galerii

2013.11.26
Harcerskie andrzejki

Dnia 26.11.2013 r. w Hufcu ZHP Świdnica odbyły się integracyjne „ Andrzejki” drużyn „ Nieprzetartego szlaku” w których brała udział drużyna harcerska „ Hubalczycy” z naszej szkoły pod opieka dh Grażyny Ziobrowskiej oraz drużyna „Świetliki” wraz z dh Zuzanną Nawrot.

więcej

 

Harcerze przygotowali mnóstwo ciekawych wróżb : koło fortuny , litery szczęścia , cukierek z niespodzianką, magiczne kamienie i kolory. Atrakcją wieczoru były tez tańce , wspólne śpiewy , zabawy i słodki poczęstunek. W magicznej atmosferze czas szybko minął , ale zacieśniły się przyjaźnie. Już za tydzień drużyny spotkają się w Ząbkowicach na kolejnej imprezie „ Radosne Święta”

Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce we czwartek 27 listopada, kiedy to uczennice kl. IV – VI, pod kierunkiem p. Barbary Łojas zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy i zapewniły wszystkim wiele atrakcji.Dnia 29 listopada odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa zorganizowana przez klasę Ic. Przybyli uczniowie mogli wyszaleć się na dyskotece, a potem odwiedzić pięknie przystrojony Salon Wróżb. Do Salonu przyciągały przede wszystkim wróżki ;), ale też smakołyki (ciasta, ciasteczka) i ciekawe wróżby. Każdy mógł dowiedzieć się co czeka go w przyszłości: szczęście, pięniądze, pech czy może wielka, odwzajemniona miłość:)
Zapraszamy do galerii

2013.11.25
Światowy DzieńPluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś-maskotka powstał ponad sto lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. 

więcej

 

Także w naszej szkole  postanowiliśmy uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia.      Pan Miś, w postać którego znakomicie wcieliła się pani Aurelia Boś,  przywitał nas w sali  gimnastycznej. Towarzyszyła mu Pszczółka -pani Joanna  Wiraszka.            Przygotowali dla nas wiele ciekawych konkursów. Uczniowie mogli sobie przypomnieć piosenki o tematyce „misiowej”, a także mieli okazję przyszyć uszkodzonemu misiowi uszko. Rysowali także portret maskotki. W nagrodę za dobry udział w zabawie każdy uczeń mógł się posilić tym, co misie lubią najbardziej – miodkiem. Na tym nie koniec atrakcji. Dzieci z klasy: „c”, „e”, „h” i „I-III”  otrzymały także symboliczne maskotki –misie, które ufundowały organizatorki imprezy pani Aurelia Boś i Joanna Wiraszka.           W bibliotece szkolnej przygotowana została wystawka książek i czasopism  o misiach i niedźwiedziach  pod hasłem „ Misiowe lekturki” i  gazetka przedstawiająca sylwetki znanych misiów  oraz przybliżająca fakty dotyczące historii pluszowego misia i jego święta.  Na wystawie nie zabrakło też pluszowych misiów przyniesionych przez dzieci.          Tegoroczne święto sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości i dostarczyło miłych wrażeń.
Zapraszamy do galerii

2013.11.22
Światowy Dzień bez papierosa

W dniach 22 – 26 listopada 2013r. w naszej szkole był realizowany program profilaktyczny pod hasłem: „Światowy dzień bez papierosa- zdrowy styl życia”, skierowany do wszystkich uczniów szkoły.

więcej

 

Celem głównym programu była promocja zdrowego stylu życia, wolnego od papierosów, a także:

 • ukazanie zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów przez młodzież;
 • zwiększenie wiedzy uczniów na temat szkodliwości dymu papierosowego;
 • odkreślenie korzyści wynikających z rzucenia palenia;
 • kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia;
 • kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich.

W ramach programu w klasach odbyły się pogadanki profilaktyczne na temat szkodliwości palenia tytoniu, szczególnie palenia przez młodych ludzi. W szkole zostały przygotowana gazetka ścienna oraz rozwieszone zostały plakaty i broszury antynikotynowe. Szkolny korytarz i drzwi pracowni ozdobione zostały ulotkami – ciekawostkami typu: „Czy wiesz, że…” związanymi ze skalą nałogu, negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, zarówno dla palenia czynnego, jak i biernego . Na stoisku ze zdrową żywnością , odbyła się degustacja owoców i warzyw . Uczniowie mogli poczęstować się jabłkiem i marchewką. Zorganizowany został również konkurs na plakat pod hasłem „ Zdrowy styl życia” , którego zwycięzcami zostali : Daria Sałapatek i Justyna Rzepecka – uczennice kl. K ( SPDP)oraz Piotr Kubiak z kl. O ( SPDP). Happening przygotowały i prowadziły panie: Maria Kuzio  i Mirosława Karwacka –szkolna pielęgniarka. Mamy nadzieję, ze realizacja programu  „Zdrowy styl życia” przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów na temat negatywnych konsekwencji palenia papierosów. A młodzi ludzie zrozumieją,  że papierosy to strata zdrowia, czasu i pieniędzy.
Zapraszamy do galerii

2013.11.21
XV Otwarty  Dolnośląski  Turniej Warcabowy osób niepełnosprawnych

W dniu 21.11.2013 młodzież naszej szkoły wzięła udział w XV Otwartym Dolnośląskim Turnieju warcabowym osób niepełnosprawnych w Świebodzicach. Organizatorami turnieju byli Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy oraz Miejski Dom Kultury w Świebodzicach.

więcej

 

Wszystkie placówki uczestniczące w turnieju otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzcy obu kategorii medale. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek.  Naszą szkołę , pod okiem p. Renaty Trzcińskiej , reprezentowała ekipa w składzie:

 • Kamil  Kluska – kl. III gim
 • Kamil Pawłowski- kl. III gim
 • Nicol  Szrejder – kl. II gim
 • Patryk Krotowski – kl.VI  sp.
 • Kacper Masny – kl. V sp.
 • Piotr Mosiądz –kl. V sp.

Indywidualnie najwyższe V miejsce zajęli : Piotr Mosiądz i Kamil Kluska.Drużynowo nasi reprezentanci zajęli III miejsce  ,otrzymali puchar i dyplom.          Gratulujemy naszym zawodnikom , a organizatorom dziękujemy za wspaniałą imprezę.
Zapraszamy do galerii

2013.11.21
Światowy Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa.

więcej

 

Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajemy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymujemy drzwi, robimy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia” (mimo iż wcześniej nigdy ich nie widzieliśmy). Choć ten jeden dzień w roku każdy jest uprzejmy dla każdego i obserwuje jak miło się wówczas żyje…

Dlatego 21 listopada był świętem także w naszej szkole przebiegającym pod hasłem “Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu” . Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali:- materiały do gazetek tematycznych dotyczących kultury osobistej i życzliwości ( teksty, ilustracje, elementy dekoracyjne),

 • – szkolne „Drzewko życzliwości”,
 • – szkolna „Skrzynka Pozdrowień”,
 • – wizytówki z cytatami o życzliwości na drzwi sal lekcyjnych i pracowni tworząc tzw. „Aleję Życzliwości”,
 • – plakietki z uśmiechem dla każdego ucznia.

Wszyscy bawili się świetnie!

W tym roku organizatorami szkolnej kampanii były: Aurelia Boś, Lidia Magier, Renata Trzcińska oraz szkolny pedagog Beata Babicz.
Zapraszamy do galerii

2013.11.14
Dnia 14 listopada 2013 r. przedstawiciele klasy „f” Gimnazjum Nr 7 pod opieką p. Marzeny Rymsza uczestniczyli w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu w Piławie Górnej.

Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Mikołajek, Adam Majewski, Marcin Korta, Szymon Binek i Łukasz Rudnicki.

więcej

 

Uczniowie Ci wykazali się bardzo dużą wiedzą o zdrowiu – poprawnie rozwiązywali zagadki, krzyżówki, guizy.Bardzo dobrze poradzili sobie również ze znajomością zasad zdrowego odżywiania, umieszczeniem produktów na piramidzie zdrowia.Wykazali się umiejętnością nakrywania stołu i estetycznego spożywania posiłku. Kolejną konkurencją, z która zmagali się uczniowiebyła przygotowana przez nich prezentacja piosenki pt. „ Sałatka jarzynowa”- tu również świetnie wypadli! Za tak aktywne uczestnictwow konkursie nasi uczniowie dostali wyróżnienie i atrakcyjne nagrody.
Zapraszamy do galerii

2013.11.06 Święto
Niepodległości

Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych,
znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym.
Dzisiaj mamy wielkie święto narodu,
święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień

więcej

 

11 listopada to dzień szczególny. Dzień, który powinien być rozpoznawalny i kojarzony przez każdego Polaka, syna i córkę polskiej ziemi. Zostało ono ustanowione w 1937 roku na pamiątkę odzyskanej w 1918 roku niepodległości.

Po 123 latach niewoli, strachu i próby zatarcia polskiej tożsamości przez zaborców, dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że pomimo wszystkich przeciwności losu, nasz naród przetrwał, tak jak przetrwali ludzie, którzy go tworzyli, tak jak przetrwała polska kultura, obyczaje i pamięć historyczna.

Z okazji Święta Niepodległości 6 XI .2013r. uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej zaprezentowali program artystyczny mający na celu ukazanie społeczności naszej szkoły trudnych dziejów naszej ojczyzny, dążeń Polaków do odzyskania wolności i uświadomienie im, jak ogromną wartością jest niepodległość państwa.

Przy dźwiękach patriotycznych pieśni uczniowie przybliżyli zgromadzonej publiczności trudną drogę dochodzenia Polski do wymarzonej niepodległości.

Podniosły charakter akademii podkreśliła prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze wydarzenia związane z dniem 11 listopada 1918 roku oraz z postacią Józefa Piłsudskiego.

Szkolna publiczność wykazała właściwą powagę i skupienie. Dla wszystkich była to przede wszystkim niezapomniana lekcja historii , którą przygotowali nauczyciele : Stanisława Majka , Izabela Mirecka , Mateusz Szymański i Aurelia Boś.
Zapraszamy do galerii

2013.11.06
Szkolny  Turniej  Warcabowy

6 listopada 2013 roku odbył się Szkolny Turniej Warcabowy. Do trzeciej edycji turnieju zakwalifikowały się najlepsze osoby z turniejów klasowych. W finale szkolnym spotkało się 21 zawodników i po 7 rundach mogliśmy poznać Mistrza Szkoły. Został nim Krystian Kukliński.

więcej

 

Najlepsza dziesiątka  III  Szkolnego Turnieju Warcabowego:

 • 1. Krystian Kukliński
 • 2. Sandra Kuklińska
 • 3. Marek Cycoń
 • 4. Łukasz Bugliński
 • 5. Magdalena Łoboda
 • 6. Kamil Kluska
 • 7. Lucyna Kwiecień
 • 8. Patryk Krotowski
 • 9. Kamil Pawłowski
 • 10. Piotr Mosiądz

Serdeczne gratulacje dla Mistrza Szkoły i wszystkich zawodników.
Zapraszamy do galerii

2013.10.31
Konkurs „Lampion z dyni”

Dnia 31.10.2013 r. rozstrzygnięto konkurs „Lampion z dyni”, którego organizatorem była pani Barbara Kułaga. W skład Jury weszli nauczyciele : Małgorzata Perz, Barbara Kułagai Grażyna Ziobrowska. Jurorzy wysoko ocenili prace wszystkich uczestników.
więcej

I miejsce zdobyła klasa „au”– pod kierunkiem pani Beaty Łotarewiczi oddział rewalidacyjno-wychowawczy – pod kierunkiem pana Gabriela Beniuka. Klasy B, F i O , których wychowawcami są panie Loreta Bawoł , Marzena Rymsza i Edyta Wieliczko zajęły II miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy wspaniałych prac!
Zapraszamy do galerii

2013.10.30 Pasowanie na ucznia

W dniu 30.10.2013 r. do szkolnej braci zostali przyjęci pierwszoklasiści. Pod kierunkiem pani Danuty Sobczak oraz czujnym okiem Dyrekcji szkoły, wychowawców, rodziców i braci uczniowskiej wykonywali przydzielone zadania.
więcej

 

Na początku „egzaminu” uczniowie dokonali autoprezentacji przy piosence „Pierwszaczek”. Następnie przy wsparciu wybranych uczniów ze starszych klas każdy pierwszoklasista układał swoje imię, „pakował tornister” i rzucał woreczkiem do celu.

Dużym osiągnięciem było wypicie z uśmiechem soku z cytryny, co wzorowo zaprezentowała uczniom Pani Dyrektor Beata Soroka.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów klasy II i III i VI szkoły podstawowej.

„Pierwszaki” wykonały swoje zadania doskonale!

Po odczytaniu przysięgi, każdy z pierwszoklasistów został uroczyście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor. Następnie bohaterzy uroczystości odcisnęli swój palec w kronice szkolnej oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy, maskotki i prezenty od uczniów klas starszych.

I tak do braci uczniowskiej w roku szkolnym 2013/2014 dołączyli:

 • Bartosz Betnar
 • Nikola Chodurek
 • Katarzyna Klecka
 • Justyna Kucia
 • Franciszek Kuriata
 • Konrad Matuła
 • Damian Motyka
 • Kacper Potoniec

Gratulujemy im i życzymy sukcesów na szkolnej drodze.
Zapraszamy do galerii

2013.10.26 Wycieczka do Warszawy

W dniach od 21.10 do 26.10.2013 r. dziesięciu uczniów naszej szkoły, zrzeszonych w 41 Świdnickiej Drużynie Harcerskiej wyjechało do Warszawy w ramach projektu „ Cztery pory roku wokół nas – ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne”. Pod opieką nauczycieli: pani Grażyny Ziobrowskiej i pani Barbary Kułagi uczestniczyli wraz z sześcioma drużynami z różnych stron Polskiw warsztatach ekologicznych, plastycznych, muzycznych i sportowych, poznawali legendy i historię Warszawy.
więcej

Podczas zwiedzania stolicy , uczniowie obejrzeli Starówkę , Zamek Królewski, Muzeum Techniki, nowoczesną Stację Uzdatniania Wody dla miasta Warszawy i Stadion Narodowy. Atrakcją tygodniowego pobytu w Warszawie były też spacery w Łazienkach, wycieczka do ZOO i Centrum Kopernika oraz wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego podziwiali panoramę miasta. Młodzież uczyła się podróżowania różnymi środkami lokomocji: autobusem, tramwajem, pociągiem i metrem. Uczniowie nawiązali przyjaźń z kolegami i koleżankami z całej Polski . Mają nadzieję, że odwiedzą stolicę jeszcze nie raz, bo zostało jeszcze wiele do obejrzenia.
Zapraszamy do galerii

2013.10.24 „Zbieramy żołędzie i kasztany zimą leśnym zwierzętom je damy”

Rozumiejąc szlachetną ideę Nadleśnictwa Świdnica nasza szkoła postanowiła się zaangażować w zbiory pożywienia dla leśnych zwierząt.
więcej

Akcja trwa do końca października. Dla najbardziej aktywnej klasy przewidziane są nagrody. O wynikach poinformujemy w listopadzie.
Zapraszamy do galerii

2013.10.16 KONKURS PLASTYCZNY „Mamy prawo…”

Jesteśmy uczniami Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy. Mamy olbrzymią potrzebę uczestnictwa w konkursie plastycznym na temat „Prawa pacjenta”.
więcej

Jesteśmy dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo, nie potrafimy wykonać wielu czynności, nie chodzimy, nie jemy samodzielnie, nie potrafimy mówić. Joasia dobrze nie widzi, ale czuła pod palcami farbę i bawiła się nią malując fragment pracy ( front budynku). Dorotka nie potrafi przeciwstawić kciuka, wykonuje ruchy atetotyczne , a mimo tego wyklejała białą bibułę (drzwi). Oliwka nie słyszy ma natomiast silne dłonie i dlatego ugniatała plastelinę, którą następnie przyklejała Agata , stworzyły piękną kostkę brukową.
Chcemy zaistnieć w Waszym świecie, bo on też jest naszym światem. Chcemy, żebyście wiedzieli o nas , chociaż nie mamy takich możliwości do życia jak inne zdrowe dzieci.
Agata Byrska
Oliwia Łukasik
Dorota Panek
Joanna Krzyśpiak
Zapraszamy do galerii

2013.10.16 OTRZĘSINY

Dnia 16.10.2013r. młodzież starszych klas powitała nowych uczniów klas I Gimnazjum , Zasadniczej Szkoły zawodowej i Kl. IV SP. Organizatorem imprezy była klasa II a ZSZ i ich wychowawczyni pani Grażyna Ziobrowska.
więcej

Młodzież musiała się wykazać wiedzą o szkole , przeprowadzić wywiad z wychowawcą i odpowiedzieć na pytania. Zdobyte wyniki potwierdziły , że uczniowie mimo krótkiego pobytu w szkole zdążyli poznać środowisko szkoły i swoich wychowawców.
Organizatorzy przygotowali dodatkowo ciekawe zadania :
„ Trzepnij się”- ubijanie piany z białka , „Spacer farmera” – zbieranie ziemniaków na czas i „ Bieg do szkoły”.
Wychowawcy musieli się wykazać przygotowując „ Gimburgery” czyli kanapki dla uczniów swojej klasy , w czym aktywnie pomagali uczniowie.
Wykonane kanapki posiadały niezwykłe walory estetyczne , smakowe i dietetyczne.
Atmosfera podczas zabawy była tak gorąca , że do zadań przyłączyła się nieomal cała młodzież obecna na sali.
Zadania oceniało Jury w składzie : Pani Beata Soroka- Dyrektor Szkoły , pani Beata Babicz- pedagog i pani Izabela Mirecka- bibliotekarz szkolny.
I miejsce zdobyli uczniowie klasy IV-IV SP . Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa zajęły II miejsce.
Mamy nadzieję , że ta impreza przyczyni się do pełnej integracji uczniów wszystkich klas.
Zapraszamy do galerii

2013.10.11 Dzień Nauczyciela

Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęły się w naszej szkole już 11.10.2013r.. Przedstawiciele uczniów szkoły podstawowej , gimnazjum i szkoły zawodowej przygotowali program artystyczny . Recytacja wierszy i wesołe piosenki umiliły nam wspólnie spędzony czas. Trud i starania uczniów zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami.
więcej

Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali drobne upominki i serdeczne podziękowania za wykonywaną pracę oraz usłyszeli szczere życzenia sukcesów zawodowych i osobistych.
Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Beata Soroka . Podziękowała uczniom za udane występy i nauczycielom za zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz wręczyła nagrody pedagogom i pracownikom administracyjnym szkoły. Artystyczne występy uczniów oraz dekoracje przygotowały panie: Maria Kuzio i Aurelia Boś.
Zapraszamy do galerii

2013.10.02 Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

2 października przypada dzień, w którym organizacje społeczne za pośrednictwem mediów starają się dotrzeć ze swoim przesłaniem przeciw przemocy do szerokich rzesz osób. Problem przemocy dotyczy zarówno kobiet, dzieci, jak i mężczyzn przyjmując w różnych krajach nieco odmienne oblicza. Niestety skutki są podobne, bo przemoc to zawsze upokorzenie, łzy i ból, który niekiedy prowadzi do śmierci.
więcej

W naszej szkole również odbyła się akcja poświęcona podnoszeniu świadomości i wrażliwości społecznej na temat zjawiska agresji. Bezpieczna szkoła sprawia, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, mogą spokojnie realizować swoje cele edukacyjne. Zagadnienie to jest szczególnie istotne, nie tylko dla nauczycieli i uczniów, ale także dla rodziców.
Profilaktyczne działania podczas akcji skupiały się na propagowaniu życzliwej atmosfery i bezpieczeństwa wśród naszej społeczności szkolnej. Organizatorzy wyznaczyli określone cele,( uświadomienie różnic między złością, agresją i przemocą, poznanie form przemocy szkolnej oraz skutków dla jej ofiar, kształtowanie umiejętności właściwej komunikacji wśród młodzieży, uświadamianie uczniom problemu odpowiedzialności za siebie i grupę, za rodzinę i społeczeństwo), które zostały osiągnięte poprzez zorganizowane zajęcia.
Organizatorami akcji byli nauczyciele: Aurelia Boś, Lidia Magier- Wolak, Mateusz Szymański oraz pedagog szkolny Beata Babicz
Zapraszamy do galerii

2013.09.30 DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września – Dzień Chłopaka był wesoło i hucznie obchodzony w naszej szkole nie tylko przez młodszych uczniów . Młodzież szkoły zawodowej i gimnazjum bawiła się na dyskotece. Wszyscy chętnie uczestniczyli w konkursach i zabawach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski i świetlicę szkolną.
więcej

Punktem kulminacyjnym imprezy były wybory MISS SZKOŁY . Publiczność oklaskiwała piękne dziewczyny, które z wdziękiem prezentowały się na scenie.Miss szkoły – Esterę Włodarczyk ukoronował Pan Dyrektor , który wręczył również nagrody I Wicemiss – Ani Obryckiej i II Wicemiss – Weronice Chrobak.Emocje towarzyszące wyborom Miss zawdzięczamy pomysłodawczyni imprezy p. Marioli Pindel.Bardzo podobał się również pokaz tańca HIP-HOP zaprezentowany przez uczniów kl. I ZSZ Łukasza i Marcina.Ponadto świetnie spisali się didżeje Krystian i Daniel z klasy IIb ZSZ wspierani przezp. Grzegorza Michalaka – odpowiedzialnego za nagłośnienie i dokumentację fotograficzną. Wszyscy świetnie się bawili – teraz odliczamy dni do zabawy andrzejkowej.
Zapraszamy do galerii

2013.09.30 Dzień Otwarty dla rodziców podopiecznychZespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego

Dnia 30 września 2013 r. nauczyciele Anna i Gabriel Beniuk oraz Pani Dorota Ćwirko, zorganizowali Dzień Otwarty dla rodziców podopiecznych Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego.
więcej

Wszyscy uczestnicy spotkania byli aktywizowani do różnych form artystycznych. Wykorzystano ich zdolności aktorskie w inscenizacji “Rzepki”, umiejętności muzyczne- gry na instrumentach oraz talenty taneczne. Nauczyciele przygotowali również niespodziankę -przedstawienie kukiełkowe pt. ” Na straganie”. Zakończenie zajęć było smaczne- wspólna biesiada przy pieczonych ziemniakach.
Zapraszamy do galerii

2013.09.30 DZIEŃ CHŁOPAKA MAŁEJ SAMORZĄDNOŚCI

Dnia 30. O9. 2013 roku w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka dla uczniów Małej Samorządności.
więcej

Dzielni mali mężczyźni uczestniczyli w konkurencjach sportowych zorganizowanych przez ich koleżanki z klas pod opieką pani Mireli Dziakowicz. Wszyscy wesoło się bawili, a na zakończenie imprezy koleżanki wręczyły niespodzianki kolegom z okazji ich święta.
Zapraszamy do galerii

2013.09.27
III ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 27.09.2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej , Gimnazjum i kl. III ZSZ wzięli udział w III Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

więcej

Zespół Szkół Specjalnych otrzymał numer licencji 745.
Po inauguracyjnym apelu wszyscy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych.
Uczniowie zmagali się z zadaniami również na sportowo . Na zakończenie wybrano „ Królową skakanki” , którą została uczennica kl. II Gim. Nicol Szrejder i „ Piłkarza matematyka” . Tytuł ten otrzymało dwoje uczniów kl. V SP : Kacper Masny i Ola Jarosz .
Wykonanie zadań nadzorowali wybrani nauczyciele: Agnieszka Turek , Stanisława Majka , Mariola Pindel , Barbara Kułaga , Maria Kuzio i Grzegorz Michalak. Koordynatorem lokalnym była pani Grażyna Ziobrowska.
Zapraszamy do galerii

2013.09.25 Dzień Pieczonego Ziemniaka

Zgodnie z jesienną tradycją naszej szkoły dnia 25 września 2013r. odbyła się impreza dla uczniów Małej Samorządności – „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.
więcej

Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach i zabawach, odgadywali zagadki dotyczące darów jesieni. W klasach stworzyli kolorowe portrety „Pani Jesieni” ze stempli ziemniaczanych. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy zajadali się upieczonymi ziemniakami. Spotkanie „ziemniaczane” zorganizowały panie Mirela Dziakowicz, Małgorzata Perz i Agnieszka Brzegowa.
Zapraszamy do galerii

2013.09.25 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 25.09.2013 uczniowie szkoły zawodowej , gimnazjum i klas IV-VI szkoły podstawowej spotkali sięz przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy asp. Robertem Topolewskim.Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze oraz zagrożenie zdrowia i życia w skutek niewłaściwego zachowania się na ulicy. Uczniowie obejrzeli film po którym aktywnie wzięli udział w dyskusji. Zadawali ciekawe pytania oraz wypowiadali się na temat najważniejszych scen z filmu. Dzięki temu dowiedzieli się też jakie konsekwencje mogą ponieść w przypadku nieprzestrzegania obowiązującego prawa. Wizyta zaproszonego gościa stała się również okazją do przeprowadzenia specjalnej lekcji wychowawczej z uczniami klasy I-II gimn. na temat przemocy w rodzinie.

2013.09.19 TO JUŻ 20 „SPRZĄTANIE ŚWIATA”! W TYM ROKU WSPÓLNIE “ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”!

Pod takim hasłem rusza tegoroczna, akcja „Sprzątanie Świata – Polski”, której finał przypada, jak zwykle na 3. tydzień września, ale nasze działania już ruszyły!
więcej

Miliony ludzi na całym świecie we wrześniowe dni sprzątają naszą wspólną planetę- Ziemię. Idea sprzątania jest bardzo prosta. Polega ona na tym, iż grupy ludzi oczyszczają wyznaczony teren ze śmieci i odpadków. Wybieramy takie miejsca, w których zwykle gromadzą się ludzie. Sprzątamy najbliższe otoczenie: szkoły, parki, drogi, nasze osiedla i stadiony. W czwartek 19.09.2013r uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyruszyli aby porządkować teren wokół szkoły i dokonać segregacji odpadów zgodnie z wcześniej uzyskanymi instrukcjami. Po wykonaniu zadań wszyscy udali się na zasłużony słodki poczęstunek. Organizatorami tegorocznej akcji byli : p. Aurelia Boś, p.Lidia Magier i p. Mateusz Szymański.
Zapraszamy do galerii

2013.09.02 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

W dniu 02.09.2013r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.W holu głównym zgromadzili się uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły, których powitała Pani Dyrektor Beata Soroka.
więcej

W trakcie krótkiego apelu Pani Dyrektor odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, w którym życzył on uczniom, nauczycielom i rodzicom udanego roku szkolnego . Przedstawieni zostali nowi nauczyciele : pani pedagog Beata Babicz i katechetka pani Joanna Tekiela . Pożegnaliśmy też uroczyście p. Genowefę Nowotarską , która po wielu latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę.Na zakończenie Pani Dyrektor przekazała ważne informacje dotyczące organizacji roku szkolnego. Następnie uczniowie wraz w wychowawcami rozeszli się do klas.
Zapraszamy do galerii

Skip to content