Wydarzenia szkoła

 

2021.05.24 Dyplomy Mistrza Nauki Zdalnej

Uczniowie wyróżniający się sumienną i wytrwałą pracą na lekcjach geografii i historii zostali nagrodzeni przez nauczyciela panią A. Dudek dyplomami i słodkimi upominkamiwięcej

…Doceniono pracowitość i zaangażowanie uczniów uczących się w warunkach domowych:

Gabrysia z klasy 7L,

Dominikę i Piotra z klasy 8L

Krzysia z klasy 6L.

Gratulujemy cierpliwości i wytrwałości w nauce i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym. Słodkie nagrody ufundowały Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Śnieżka” ze Świebodzic. Bardzo dziękujemy sponsorom.

2021.05.07 Maj miesiącem Maryi Królowej Polski

Kiedy nadchodzi maj – wszystko w przyrodzie kwitnie, pachnie i śpiewa, w sposób szczególny zwracamy się do Matki Bożej. Jest to czas, kiedy zarówno w kościołach, kapliczkach, jak i przy przydrożnych figurkach spotykają się wierni, aby poprzez swą modlitwę oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie. Kult maryjny jest w Polsce pielęgnowany od stuleci. Maryja jest Królową Polski. To do Niej uciekał się nasz uciśniony naród w trudnych chwilach więcej

… Miesiąc maj obfituje w wielość świąt ku czci Matki Bożej. W dniu 3 maja obchodzimy piękną Uroczystość Maryi Królowej Polski . 7 maja jest święto Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej, 13 maja – Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, 16 maja – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 24 maja – Najświętszej Maryi Wspomożycielki Wiernych, 31 maja – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przez cały miesiąc w naszej polskiej tradycji odprawiane są nabożeństwa majowe, które są najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie.

Nasi uczniowie również uczcili Maryję jako Matkę i Królową i na zajęciach z katechezy pod kierunkiem p. J. Nitkiewicz-Bakun wykonali piękne domowe kapliczki/ołtarzyki z wizerunkiem Maryi i ozdobili je kwiatami.

Powstał też plakat „ Maryja wstawia się za nami u Jezusa” , na którym każda klasa wokół kapliczki przyklejała kwiatek symbolizujący modlitwy uczniów do Matki Bożej.

Prace i plakat można podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej

W tym roku rozpoczął swą działalność teatrzyk „ W górę Seca”, którego ideą jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w zajęciach dodatkowych i wartościowego spędzania czasu, rozwijania wyobraźni i czerpania radości z własnej aktywności . Z okazji maryjnego miesiąca oraz Dnia Bibliotekarza w bibliotece szkolnej uczniowie obejrzeli przedstawienie „ Dzieci z Fatimy”. Narratorem była p. I. Mirecka .W rolę dzieci i Maryi wcielili się uczniowie z kl1-3l .

Starsi uczniowie wzięli udział w quizie Maryjnym „ Maria Matka Jezusa” , przygotowanym przez naszą panią bibliotekarkę p. I. Mirecką i katechetkę J. Nitkiewicz –Bakun. Należało wykazać się wiedzą o życiu Marii , z czego uczestnicy konkursu wywiązali się bardzo dobrze o czym świadczą wyniki.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali:

I miejsce: Daniel K. , Stefan K., Cyntia R. – kl . VIII Ls

Patrycja O. Natalia J. – kl VIII L

II miejsce : Dawid K – kl . VIII Ls

Jakub W. – kl. VIII L

Kinga S – kl. V L

III miejsce : Mateusz M- kl. VIII Ls

Nikodem K. kl. VI Ls

Bartosz K. kl. V L

Pozostali uczniowie : Maciej W , Oliwia Z. , Olivier P. otrzymali wyróżnienia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zachęcamy wszystkich, aby śpiewali wspólnie Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny, wychwalajmy Maryję oraz wzywajmy do Jej orędownictwa. Nie ustawajmy w naszej modlitwie, bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia się w te maryjne modlitwy. Prośmy wspólnie o ustanie epidemii, aby Bóg uchronił nas od wszelkich zagrożeń.

2021.05.5 Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Rok 2021 został ogłoszony rokiem Konstytucji 3 Maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja był to pierwszy w Europie i drugi na świecie ( po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) akt prawny regulujący ustrój prawny państwa...więcej

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę jej uchwalenia. Z tej okazji uczniowie kl. 8 SP i kl. I BR naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii p. A. Dudek przygotowali akademię . Przypomnieli jak doszło do tego wielkiego wydarzenia i jakie było jego znaczenie . Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie kl 1-3 pod opieką p. M. Borowiec i klasy 4 i5 l pod opieką p A.Bazydło . Podsumowaniem inscenizacji był występ uczennicy Hani z kl. I BR, która wykonała piosenkę „Mury” .

O dekorację Sali i gazetkę zadbała p. Izabela Mirecka.

W związku z pandemią nie mogliśmy zaprezentować się przed całą społecznością szkolną w związku z czym program został nagrany i można go obejrzeć na stronie internetowej szkoły . Serdecznie zapraszamy !

 

2021.03.22 Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego

Środowisko Bałtyku jest szczególnie narażone na degradację , ponieważ ścieki i inne zanieczyszczenia spływają do tego stosunkowo niewielkiego morza. Zagrożeniem dla Bałtyku są też energetyka wiatrowa , transport morski , turystyka , rolnictwo ,rybołówstwo, gazociągi i wydobycie surowców...więcej

…22.03 Obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego , który został ustanowiony przez Komisję Helsińską , aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy związane z jego ochroną. W ramach obchodów tego dnia p. A. Dudek nauczyciel geografii podczas zajęć przybliżyła wiedzę na temat Bałtyku . Uczniowie obejrzeli film o Morzu Bałtyckim i prezentację .Podsumowaniem zajęć był konkurs plastyczny zorganizowany wraz z p. I. Mirecką , G. Gicalą dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej. Jury przyznało nagrody :

1 miejsce : Anna O KL.V

2 miejsce: Bartosz K. KL.V

Aleksandra Ś- KL.V

3 miejsce: Mateusz K – KL. IV

Prace uczniów wywieszone zostały w holu szkoły. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

2020.03.01 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca corocznie w naszej szkole obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Aby uczcić pamięć naszych bohaterów przez 2 tygodnie w ramach projektu na lekcjach historii P. Aleksandra Dudek prezentowała uczniom sylwetki najwybitniejszych Żołnierzy Wyklętych. Poznali najważniejsze fakty dotyczące ich życia i działalności...więcej

Aby podsumować zdobyte wiadomości pod kierunkiem pań : I.Mireckiej , M. Kuzio i A.Dudek przygotowali plakaty prezentujące zdobytą przez nich wiedzę . Wszystkie rozwieszone zostały na korytarzu szkolnym. Ponadto w holu szkoły wykonana została gazetka szkolna poświęcona wspomnianej tematyce . Podsumowaniem podjętych działań był konkurs historyczny „ Żołnierze Wyklęci” , w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Branżowej.

Nagrody otrzymali :

W kategorii SP : W kategorii SB :

Aleksandra Ś – KL. VI Samuel S – KL. II BR

Patryk D – KL. VI Zuzanna K- kl. I BR

Krystian K – KL. VII Krystian K- kl. I BR

Słodkie Nagrody dla najlepszych uczniów ufundowane przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego „ Śnieżka” ze Świebodzic okazały sie być wspaniałym dodatkiem do dyplomów .

Naszym sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie , a uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2021.03.03 W zdrowym ciele zdrowy duch…

,,Sprawność fizyczna jest nie tylko jednym z najważniejszych kluczy do zdrowego ciała, jest podstawą dynamicznej i twórczej aktywności intelektualnej” – John F. Kennedy
W dniu 3 marca 2021 uczniowie z klasy 5L skorzystali z pięknej, słonecznej pogody i zajęcia z wychowawcą zrealizowali na szkolnym placu ....więcej

… Podczas zabawy uczniowie: wzmacniali więzi rówieśnicze, komunikację, kształtowali umiejętności aktywnego spędzania czasu, a także pogłębiali wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas aktywności fizycznej o charakterze rekreacyjnym. Kreatywni uczniowie, przypomnieli również swoim Paniom, jakie wspaniałe korzyści daje huśtanie się. Huśtanie, bujanie, kołysaniem.in.:
– Pobudza mózg do aktywności
– Wycisza
– Wzmacnia mięśnie ciała
– Wspomaga procesy koncentracji uwagi i uczenia się.

2021.02.18 Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego – to święto chrześcijańskie obchodzone 11 lutego, ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Również uczniowie naszej szkoły pamiętali o chorych....więcej

… Co roku w naszej szkole organizowany jest konkurs plakatowy z okazji Światowego Dnia Chorego przez panią katechetkę Marią Kuzio. W tym roku prace pełne uśmiechu wsparcia i dobrych myśli wykonali z wielkim zaangażowaniem uczniowie z klas 1-6 Szkoły Podstawowej wraz z panią katechetką Jolantą Nitkiewicz-Bakun oraz uczniowie SPDP i 7-8u
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 19.02.2021 roku.
Jury w składzie: p . I.Mirecka, i p. B. Kułaga, przyznało następujące nagrody:
I miejsce – Ania O z kl. 5l SP
II miejsce – klasa 1-3l SP
III miejsce – klasa N ( SPDP)
W konkursie wzięli również udział uczniowie klas : 1-3auz , H, C, B, F, 7-8u SP i uczniowie klas M , O i S SPDP , którzy otrzymali wyróżnienia w postaci dyplomów i słodyczy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2021.02.15 Order Uśmiechu

Order Uśmiechu to pierwsza realizacja testamentu wielkiego Janusza Korczaka, który apelował o podmiotowe traktowanie dzieci. 50 lat temu postanowiono dać dzieciom głos i pozwolić oceniać dorosłych. Trwa to nieprzerwanie do dnia dzisiejszego...więcej

…W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyło się, w formie online, spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem byłym Rzecznikiem Praw Dziecka kanclerzem Kapituły Orderu Uśmiechu, które głównie poświęcone było publikacji „Order Uśmiechu – wspólny świat dzieci i dorosłych” jego autorstwa . Na pamiątkę tego wydarzenia biblioteka otrzymała od naszego gościa egzemplarze książki wraz z autografem i przekazała je w najlepsze ręce – młodzieży szkół ponadpodstawowych w Świdnicy (do bibliotek) z zaproszeniem do lektury i oczywiście serdecznymi pozdrowieniami od autora. Jeden z nich trafił również do naszej szkoły.
Prezentowana książka to garść informacji o jedynym w swoim rodzaju i najważniejszym na świecie odznaczeniu od dzieci. Tutaj można dowiedzieć się, kto i w jaki sposób może wnioskować o przyznanie Orderu Uśmiechu osobie dorosłej, kto już takie odznaczenie otrzymał i można mówić o nim – Kawaler Orderu Uśmiechu, kto doznał zaszczytu mianowania na Członka Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, ile i gdzie jest placówek, których patronami są Kawalerowie Orderu Uśmiechu, kiedy przypada doroczne święto Orderu Uśmiechu, jakie działania podejmują ludzie związani z Orderem.
Znajduje się w niej dużo świdnickich wątków, bo obok tytułu Stolicy Dziecięcych Marzeń, ulic, nazw szkół i placówek, inicjatyw tutaj zapoczątkowanych i realizowanych, koniecznie trzeba pamiętać, że ze Świdnicy pochodzą wspaniali Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Eugeniusz Kępa, Danuta Saul-Kawka, Jerzy Franckiewicz i druhna Zuzanna Nawrot , która przez wiele lat związana była też z naszą szkołą.
Dyrekcja ZSS w Świdnicy dziękuje Panu Markowi Michalakowi Kanclerzowi Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu za przekazanie książki swojego autorstwa pt. „Order Uśmiechu – wspólny świat dzieci i dorosłych” wraz z autografem oraz Bibliotece Miejskiej za przekazanie wspomnianej publikacji .
Wszystkich zapraszamy do biblioteki szkolnej a zainteresowanych posiadaniem książki dla siebie informujemy, że można ją nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy w cenie 55 zł (książki nie można kupić w księgarni). Całkowity dochód Autor przeznaczył na działalność Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

2021.01.28 Jesteśmy ekologiczni

“Jesteśmy ekoczynni i ekologiczni i dbamy o Naszą Planetę i środowisko” pod takim hasłem w dniach 25.01-29.01. p.Katarzyna Moś przeprowadziła z uczniami kl.I i II BR lekcje biologii podczas których omówione zostały najistotniejsze problemy klimatyczne i ochrony środowiskawięcej

W ramach podsumowania zajęć uczniowie wykonali plakaty promujące ochronę środowiska, zwracając uwagę na stan zanieczyszczenia wody i powietrza oraz konieczność segregacji odpadów. Efekty ich działań można podziwiać na korytarzu szkolnym.

Pamiętajmy, nasze malutkie działania zmieniają otaczający nasz świat. 

 2020.12.15 Akcja „ Serce dla Afryki”

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Pracownicy szkoły 🙂

Zbliżające się święta to czas, w którym tak jak nigdy ważna jest pomoc dla osób w potrzebie , dlatego nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej “Serce dla Afryki” zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Szolc-Rogozińskiegowięcej

Akcja ma na celu zachęcenie do niesienia pomocy innym, szczególnie w obecnej sytuacji epidemicznej. Bo warto pomagać!  Od kilu lat Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz dolnośląskie szkoły i placówki edukacyjne wspierają polskie misjonarki i misjonarzy, którzy budują, wyposażają i uczą w szkołach w najuboższych rejonach Czadu, Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki.

Misjonarze zwracają się do nas z prośbą o wsparcie w postaci pomocy dydaktycznych stosowanych w praktycznej nauce zawodu realizowanej w postaci tzw. obróbki ręcznej. Są to np. młotki, imadła, pilniki, klucze płaskie, oczkowe, dłuta, elektronarzędzia, komputery itp.  Zapraszamy wszystkich do przynoszenia do szkoły rzeczy z listy umieszczonej na naszym szkolnym plakacie (zdjęcie umieszczone poniżej). Przyniesione przedmioty odebrane zostaną przez pracowników Fundacji i dostarczone w odpowiednie miejsca.

 

2020.12.15 Jasełka

Choć za oknem aura przypomina raczej jesień, niż zimę, to kalendarz nie daje złudzeń. Już za chwilę święta Bożego Narodzenia. Świąteczna atmosfera zagościła również u nas. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie w naszej szkole odbyły się Jasełkawięcej

Pani katechetka J. Nitkiewicz wspólnie z Panią I. Mirecką i Panem M. Szymańskim przygotowali przedstawienie , które w tym roku z powodu sytuacji epidemicznej przenieśliśmy do świata wirtualnego , tak aby każdy mógł je obejrzeć.

Nagrany został montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klas 1-6 SP pt „ Maleńka miłość”. Swoja obecność przy narodzonej Dziecinie zaznaczyły też przedszkolaki.

W zaaranżowanej przez Panie G. Gicalę i M. Kuzio betlejemskiej szopce w poetycko- muzyczny sposób uczniowie podkreślili znaczenie przyjścia Syna Bożego Jezusa Chrystusa na Ziemię. Z wielka radością śpiewali kolędy i recytowali wiersze wcielając się w grane przez siebie postacie , uświadamiając wszystkim jak wielką miłością Boża Dziecina obdarowuje cały Świat , każdego człowieka.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za spędzenie z nami tych wyjątkowych chwil oraz życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia pełnych spokoju, radości i rodzinnego ciepła.

2020.12.08 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W dniu 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i w godzinę łaski klasa pani Ani Gryniewicz wraz z panią katechetką Jolantą Nitkiewicz świętowała dzień Maryjnywięcej

Wszyscy modlili się do naszej Mamy w niebie o potrzebne łaski dla nas i całego świata. Uczniowie pełni radości śpiewali „Zdrowaś Maryjo” przy akompaniamencie gitary, a później wręczyli Maryi kwiaty jako znak wdzięczności i serce jako znak miłości . Dzieci wykonały też piękne prace plastyczne, które zawiesiły w sali.

2020.11.26 Pasowanie na ucznia

Dnia 26 listopada 2020r. do grona społeczności szkolnej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej…więcej

…Uroczystość swoją obecnością uświetniła Pani  Wicedyrektor Katarzyna Gołąbek,  która dokonała pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i sowy.

2020.11.11 Święto Niepodległości

11 listopada to bez wątpienia jedno z najważniejszych świąt dla Polaków dlatego tak ważne jest, aby od dziecka, w świadomości naszych obywateli data ta kojarzona była z ważnymi dla kraju wydarzeniami....więcej

W tym roku przypadła 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę Po 123 latach niewoli, strachui próby zatarcia polskiej tożsamości przez zaborców, dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że pomimo wszystkich przeciwności losu, nasz naród przetrwał, tak jak przetrwali ludzie, którzy go tworzyli, tak jak przetrwała polska kultura, obyczaje i pamięć historyczna.

Z tej okazji już po raz kolejny zachęciliśmy uczniów ,nauczycieli i rodziców , aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości we wtorek, 10 listopadasymbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. tegoroczne obchody organizowane przez P A. Dudek, M. Szymańskiego, I. Mirecką i M.Borowiec w organizowanej przez MEN akcji” Szkoła do hymnu” przeniesione zostały głównie do Internetu, dzięki czemu każdy mógł wziąć w nich udział. Uczniowie szkoły branżowej – klasy 1,2 i 3 oraz szkoły podstawowej – klasa 8 zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego on-line. Klasa 1-3 Pani Borowiec śpiewała hymn w szkole.

Dodatkowo w holu szkoły , w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości p. M. Kuzio, I. Mirecka i G. Gicala przygotowały dekorację pod hasłem „ Drogi do Niepodległości” gdzie przedstawione zostały sylwetki najważniejszych osób , które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

W ten sposób złożyliśmy hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę.

2020.09.27  Światowy Dzień Rzek

W tym roku, 27 września, już po raz piętnasty obchodziliśmy Światowy Dzień Rzek. Święto to zostało ustanowione w 2005 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych, która proklamowała Międzynarodową Dekadę „Woda dla Życia” w celu zwiększenia świadomości potrzeby ochrony światowych zasobów wodnych....więcej

Regulowanie i eksploatowanie rzek, które trwało przez dziesiątki lat, w konsekwencji miało ogromy wpływ na ich degradację. Zaledwie jedna czwarta, ze 111 tys. km rzek w Polsce, zachowała się w stanie bliskim naturalnemu.

Światowy Dzień Rzek obchodzony jest w ponad 60 krajach świata i bierze w nim udział kilka milionów osób. Jest jednak wiele działań, które każdy z nas może podjąć, aby rzeki w naszym sąsiedztwie były czystsze. Trzeba poszukiwać rozwiązań, które pozwolą rozsądniej wykorzystywać zasoby rzeczne przez człowieka, a jednocześnie działać na rzecz przywracania im jak najbardziej naturalnych warunków przyrodniczych.

Od mądrego i świadomego postępowania każdego z nas, zależy, czy rzeki będą dalej dostarczały nam czystej wody, dawały możliwość odpoczynku i inspirowały nas do różnych działań. Światowy Dzień Rzek to okazja, by przypomnieć, jakie znaczenie w ekosystemie mają rzeki. Dlatego w dniach 28.IX.2020 – 2.X.2020 odbywały się w naszej szkole lekcje geografii poświęcone temu tematowi. Nauczyciel geografii Pani Aleksandra Dudek organizowała zabawy, quizy i konkursy w których chętnie brali uczniowie naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy szkoły podstawowej: 6-7Ls, 8L oraz klasa I szkoły branżowej.

Wraz z uczniami nauczyciele A.Dudek, I. Mirecka i M. Szymański przygotowali wystawę prac wykonanych przez uczniów i krótką charakterystykę polskich rzek. Pan dyrektor M. Malucha wręczył nagrody: dyplomy i słodki podarunek w 2 kategoriach:

  1. Szkoła Podstawowa – Gabriel G.
  2. Szkoła Branżowa- Anna L.

Wyróżnienie – Kamil .

Dbajmy o nasze rzeki i chrońmy je na co dzień, dla nas i dla przyszłych pokoleń.

2020.09.24 Światowy Dzień Morza

Dzień Morza online w naszej szkole.

Dnia 24 września 2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO. Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Morza było hasło „ Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety ...więcej

… Nasza szkoła wzięła udział w zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Dniu Morza online. Lekcje online transmitowane były na żywo i dzięki współpracy nauczyciela geografii pani Aleksandry Dudek z pedagogiem szkolnym panią Małgorzatą Posadzy sprawnie przebiegała wymiana klas, które brały udział w lekcjach. Tego dnia przybliżaliśmy naszym uczniom temat gospodarki morskiej, żeglugi i działalności polskich portów morskich. Pokazaliśmy jak powstała Gdynia i jak naprawdę wygląda życie marynarza.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat „ Przeładunki, kontenery, statki, żurawie – czyli jak działa port.”Na wyróżnienie za udział w lekcjach online zasługują klasy 6-7 Ls pani Agnieszki Turek, klasa 8 pani Renaty Trzcińskiej oraz klasa II szkoły branżowej pani Grażyny Ziobrowskiej.

 

 

2020.09.11 100 Rocznica Bitwy Warszawskiej

W dniach 13-15 sierpnia 1920 na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej.  Określana mianem “cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem ...więcej

W tym roku w sierpniu w 100 rocznicę bitwy instytucje kultury połączyły siły by wspólnie upamiętnić  wszystkich, którzy w czasie wojny polsko-bolszewickiej obronili wolność i suwerenność Rzeczypospolitej. Do najważniejszych przedsięwzić należało m.in. otwarcie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wielkie widowisko multimedialne na PGE Narodowy, premiera filmu pt. „Wiktoria 1920” oraz narodowe dokumentowanie pamiątek Cudu nad Wisłą.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również upamiętnili to ważne wydarzenie. Podczas lekcji historii w dniach 6-11.09 poznawali najważniejsze fakty dotyczące bitwy warszawskiej i zdobywając niezbędną wiedzę na ten temat. Podsumowaniem lekcji była wystawa pt „ 1920 Bitwa Warszawska – w 100 rocznicę” , którą wraz z p. A.Dudek nauczycielem historii przygotowali uczniowie kl 7-8 szkoły podstawowej i szkoły branżowej w holu szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługują też p. I.Mirecka i p. M.Szymański , którzy aktywnie przyczynili się do kształtu wystawy.

2020.09.01 Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

 

Naszedł wrzesień…Dni stały się krótsze i chłodniejsze, z drzew opadły pierwsze liście i żołędziewięcej

Skończył się czas błogiego wypoczynku, nastała pora powrotu z cudownych wakacji do szkolnych obowiązków . 1 września rozpoczął nowy rok szkolny 2020/2021. Choć nie jest pewne, czy przez cały czas zajęcia odbywać będą się w szkolnych salach i pozostaniemy w szkole na dłużej, czy znów za jakiś czas wszyscy przejdą na nauczanie zdalne.

Na razie jednak lekcje odbywać się się będą pod znakiem obostrzeń związanych z koronawirusem, ale mimo tego uczniowie wrócili do szkoły radośni i pełni nadziei na lepsze jutro bo początek roku szkolnego to szczególny moment, w którym snujemy plany na przyszłość i wyznaczamy ambitne cele na czekające nas miesiące

Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.

 

Skip to content