Menu

Masaż tensegracyjny

 Co to jest ?

Jest to zabieg terapeutyczny oparty na zasadach prawa tensegracji, czyli na zależnościach strukturalnych występujących między mięśniami, powięziami i więzadłami. Jest to masaż leczniczy, który polega na ocenie palpacyjnej wrażliwości uciskowej tkanek, lokalizacji tkanek, w których wystąpiło wzmożone napięcie spoczynkowe i zastosowaniu najwłaściwszych technik masażu w celu przywrócenia ich prawidłowego napięcia.

Twórcami masażu tensegracyjnego są dr Krzysztof Kassolik i dr Waldemar Andrzejewski, pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Celem ogólnym masażu tensegracyjnego jest eliminacja źródła bólu.

W naszej szkole…

W ZSS w Świdnicy, fizjoterapeuci bardzo często i ochoczo wykorzystują tę formę masażu do usprawniania funkcji ruchowych dzieci. Problemy z napięciem mięśniowym często towarzyszą innym dysfunkcjom i nie można zapominać o ich korygowaniu. Częstotliwość stosowania masażu tensegracyjnego zależy przede wszystkim od ogólnego stanu dziecka, a także od jego utrwalonych nawyków, które wpływają na napięcie mięśniowo – powięziowe.

Liczbę zabiegów dobiera się indywidualnie, mając na uwadze predyspozycje i możliwości ucznia.

 

Skip to content