Menu

“Umiejętność sięgania po pomoc jest trudna. Jednak uznanie tej potrzeby jest pierwszym krokiem do pomocy samemu sobie”

Psycholog

Kim jest psycholog?

W naszej szkole psycholog to osoba, która zajmuje się diagnozowaniem potencjału dziecka oraz jego potrzeb, planowaniem i realizacją wsparcia rozwoju, a także udzielaniem wsparcia rodzinie dziecka.
Psycholog każdemu dziecku przeprowadza badanie psychologiczne za pomocą wystandaryzowanych i indywidualnie dobranych metod diagnostycznych, jak też sporządza opinie z przeprowadzonego badania.

W swojej pracy psycholog opiera się na elementach wielu różnych metod i technik, np. terapia behawioralna, poznawczo- behawioralna, SI, bajkoterapia, muzykoterapia, pedagogika zabawy, metody aktywizujące i wiele innych. Pozwala to na elastyczne i skuteczne dostosowanie terapii nie tylko do poziomu funkcjonowania, ale i do preferencji dziecka.

W naszej placówce prowadzimy terapię indywidualną oraz grupową. Nasi psychologowie obecni są na wszystkich etapach edukacyjnych, począwszy od Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka (WWRDz), po Warsztat Terapii Zajęciowej(WTZ) i współpracują z różnymi placówkami na terenie miasta Świdnica, a także w całej Polsce.

Głównym celem i sensem pracy psychologa jest możliwość uczestniczenia i wspierania rozwoju rodzin i dzieci od najwcześniejszych chwil życia.

Dla kogo organizowana jest terapia?

Ważne jest dla mnie, aby otoczyć wszystkich członków rodziny potrzebnym wsparciem, wspólnie wypracować najbardziej efektywne sposoby pracy z dzieckiem oraz udzielić niezbędnych informacji i rozwiać możliwie jak najwięcej wątpliwości rodziców i innych osób zaangażowanych w opiekę nad dzieckiem”mówi psycholog Joanna Bolewska.

Na co dzień organizujemy konsultacje indywidualne, rodzinne, jak również grupy wsparcia dla rodziców.

 

Skip to content